Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το smoke ειναι πιο κοντα στο τριμπεκα αλλα προσωπικα προτιμω το smoke-x ειναι καπνικο και καλα με σοκολατα αλλα την σοκολατα δεν την βλεπεις απλα γλυκιζει τοσο οσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας.

Σύρμα (για 70-90 watt) για dripper ατμοποιητή ( dead rabbit v2) που να μην βρωμάει σιδερίλα υπάρχει?

Γιατι αυτο το σύρμα που εχω τώρα (geek vape N80 fused Clapton wire nichrome )βρωμάει σιδερίλα όταν ατμιζω άσχημα

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εντελώς καπνικό αυτό το καιρό είμαι Ursula από Tasty Clouds. Πολύ καλό.

αλλά επειδή ήδη έχω χαλάσει ένα στρέμμα βαμβάκι και ένα καρούλι σύρμα αυτά της ΔΕΗ τα μεγάλα. Σκέφτομαι να το γυρίσω σε εργοστασιακό. Έχετε να προτείνετε ένα καλό για τσιγαρίσια τζούρα.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2020 στις 10:40 ΜΜ, fernw_thn_souvla είπε

Μπήκα και διάβασα από περιέργεια τα σχόλια.Δε θα σχολιάσω το πολύ σκληρό κουμπί.Ανεβάζει μόνο του watt κλείνει μόνο του, "και δεν αναγνωρίζει την μπαταρία", προφανώς και έχει πέσει σε ελαττωματικό.Αστοχίες υπάρχουν παντού!Τα "ρεύματα" είναι μια χαρά, σε mid range mod είναι πάνω κάτω τα ίδια όλα (τα καλά mid range όχι σαβούρες) τώρα αν περίμενε απόδοση dna τι να πώ .Αυτό το υποτονικό που λέει μου κάνει ότι το είχε σε soft mode και δεν έκανε preheat στο 1ο second ή έβαλε κανά περίεργο mode και δε το κατάλαβε.Μπαταρία πράσινη sony στα 12w και αρκετή χρήση 1 μέρα.Για την ακρίβεια την βάζω στις 9 και στις 2 το βράδυ είναι στο τέλος.

Φίλε καλησπέρα και συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, σήμερα τελικά αγόρασα το innokin Kroma-R. Σαν πρώτη εικόνα είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου αρέσει πολύ εμφανισιακά.

Μήπως ξέρεις ωστόσο γιατί ανεβάζει τα watt κατά 0,5 και όχι 0.1? Φαντάζομαι έχω κάνει έγω κάποια Τανζανια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vlavhs είπε

Φίλε καλησπέρα και συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, σήμερα τελικά αγόρασα το innokin Kroma-R. Σαν πρώτη εικόνα είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου αρέσει πολύ εμφανισιακά.

Μήπως ξέρεις ωστόσο γιατί ανεβάζει τα watt κατά 0,5 και όχι 0.1? Φαντάζομαι έχω κάνει έγω κάποια Τανζανια. 

Πολλά mod πανε ετσι οποτε νομίζω οτι απλα ετσι ειναι..Και στα 10 βατ σε mtl να παιζεις παντως  που και η μικροτερη αλλαγη  στα βατ αλλάζει τη τζουρα,δεν θα σου δημιουργησει προβλημα,γιατι το μισο βατ κάνει ελάχιστη διαφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Γεια σας.

Σύρμα (για 70-90 watt) για dripper ατμοποιητή ( dead rabbit v2) που να μην βρωμάει σιδερίλα υπάρχει?

Γιατι αυτο το σύρμα που εχω τώρα (geek vape N80 fused Clapton wire nichrome )βρωμάει σιδερίλα όταν ατμιζω άσχημα

Περίεργο, μήπως στο στήσιμο κάτι λάθος ή το σύρμα μάπα; Άλλες επιλογές σε πλεκτό alien kanthal ή πάνε σε ss fused clapton.Μετά έχει και κάτι άλλες juggerknot ribbon κλπ αλλά δεν έχω πειραματιστεί πολύ με αυτές οπότε δεν μπορώ να σου πώ πολλά πράγματα.

@vlavhs αυτό που είπε ο Karamol3golasΔεν έχει νόημα, κανένα mod σε αυτά τα χρήματα δεν θα σου δώσει πραγματική διάφορα 0.1w, ειδικά σε τόσο χαμηλά watt.Για τέτοια πας σε Yihi και dna πλακέτες ή αν έχει βγεί κάτι άλλο.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vassilis018 είπε

για εντελώς καπνικό αυτό το καιρό είμαι Ursula από Tasty Clouds. Πολύ καλό.

αλλά επειδή ήδη έχω χαλάσει ένα στρέμμα βαμβάκι και ένα καρούλι σύρμα αυτά της ΔΕΗ τα μεγάλα. Σκέφτομαι να το γυρίσω σε εργοστασιακό. Έχετε να προτείνετε ένα καλό για τσιγαρίσια τζούρα.?

https://www.dragonvape.gr/devices/atomizers/classic/innokin-zlide-tube-tank-4ml/ / https://www.dragonvape.gr/coils/swapable/innokin/innokin-zenith-replacement-coil-5pcs/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

ευχαριστώ. Για αντίσταση τι Ωμ προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vassilis018 είπε

για εντελώς καπνικό αυτό το καιρό είμαι Ursula από Tasty Clouds. Πολύ καλό.

αλλά επειδή ήδη έχω χαλάσει ένα στρέμμα βαμβάκι και ένα καρούλι σύρμα αυτά της ΔΕΗ τα μεγάλα. Σκέφτομαι να το γυρίσω σε εργοστασιακό. Έχετε να προτείνετε ένα καλό για τσιγαρίσια τζούρα.?

Nautilus GT με την 0.4 αντίσταση που μπορείς να την βρεις με 10€ την πεντάδα είναι πολύ ωραίος συνδυασμός. Αν θέλεις τέρμα σφιχτή τζούρα δοκιμάζεις την 1.6 ή 1.8 ohm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2020 στις 12:37 ΠΜ, zacharis1955 είπε

Για αυτό το σετακι τι λες? Εμφανισιακά μου κάθεται καλύτερα... Ο ατμοποίησης είναι ο ίδιος που μου πρότεινες νομίζω..

https://www.skroutz.gr/s/22064263/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Silver.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Περίεργο, μήπως στο στήσιμο κάτι λάθος ή το σύρμα μάπα; Άλλες επιλογές σε πλεκτό alien kanthal ή πάνε σε ss fused clapton.Μετά έχει και κάτι άλλες juggerknot ribbon κλπ αλλά δεν έχω πειραματιστεί πολύ με αυτές οπότε δεν μπορώ να σου πώ πολλά πράγματα.

@vlavhs αυτό που είπε ο Karamol3golasΔεν έχει νόημα, κανένα mod σε αυτά τα χρήματα δεν θα σου δώσει πραγματική διάφορα 0.1w, ειδικά σε τόσο χαμηλά watt.Για τέτοια πας σε Yihi και dna πλακέτες ή αν έχει βγεί κάτι άλλο.

 

15 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Πολλά mod πανε ετσι οποτε νομίζω οτι απλα ετσι ειναι..Και στα 10 βατ σε mtl να παιζεις παντως  που και η μικροτερη αλλαγη  στα βατ αλλάζει τη τζουρα,δεν θα σου δημιουργησει προβλημα,γιατι το μισο βατ κάνει ελάχιστη διαφορα..

Έγινε παιδιά δεν το ήξερα,νομιζα ότι εγώ κάπως το έκανα αυτό 😝

Όπως και να έχει ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vassilis018 είπε

0.80

2 ώρες πριν, gkasta είπε

Για αυτό το σετακι τι λες? Εμφανισιακά μου κάθεται καλύτερα... Ο ατμοποίησης είναι ο ίδιος που μου πρότεινες νομίζω..

https://www.skroutz.gr/s/22064263/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Silver.html

OK

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Εχω το Dovpo topside lite 90w

με τον ατμοποιητή Dead Rabbit v2

και συρμα: SS Fused Clapton Wire(SS316L/24ga*2 + 32ga)

και μετά απο λίγες τζούρες μου ζεματάει ο ατμοποιητής και γραφει"Too Hot" και σταματά

Τι να φταίει;

Μηπως ακουμπάει το συρμα χαμηλα και βραχυκυκλώνει;να το κόψω απο κάτω;

Μήπως επειδή έβαλα λίγο πιο ψηλά τις αντιστάσεις σε ύψος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

εχω τον Galaxies και θελω να παρω ενα επιπλεον ατμοποιητη,

σκεφτομαι αυτον εδω

https://atmoulis.gr/index.php?route=product/product&product_id=2952&search=BLITZ+IVO

 

Εχεις κανεις αποψη αν θα ειναι στα ιδια κυβικα η καλυτερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Rip...μόλις μου κάηκε το mod Dovpo topside lite 90w .στο βύσμα κάηκε και γυρνούσε γύρω γύρω ο ατμοποιητης... εκει που προθέρμανα τις αντιστασεις έλιωσαν τα πλαστικά έλεος.. Ολοκαινουργιο mod μία μέρα αντεξε..να δούμε αν μου το αντικαταστήσουν με την εγγυήση

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...