Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Καλησπέρα.

Εχω το Dovpo topside lite 90w

με τον ατμοποιητή Dead Rabbit v2

και συρμα: SS Fused Clapton Wire(SS316L/24ga*2 + 32ga)

και μετά απο λίγες τζούρες μου ζεματάει ο ατμοποιητής και γραφει"Too Hot" και σταματά

Τι να φταίει;

Μηπως ακουμπάει το συρμα χαμηλα και βραχυκυκλώνει;να το κόψω απο κάτω;

Μήπως επειδή έβαλα λίγο πιο ψηλά τις αντιστάσεις σε ύψος;

 

3 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Rip...μόλις μου κάηκε το mod Dovpo topside lite 90w .στο βύσμα κάηκε και γυρνούσε γύρω γύρω ο ατμοποιητης... εκει που προθέρμανα τις αντιστασεις έλιωσαν τα πλαστικά έλεος.. Ολοκαινουργιο mod μία μέρα αντεξε..να δούμε αν μου το αντικαταστήσουν με την εγγυήση

Οχι και έλεος, σε προειδοποίησε ότι θα κάνεις ζημιά, αναμενόμενο βραχυκύκλωμα από το στήσιμο της DIY αντίστασης σου, για αντικατάσταση πολύ χλωμό, 100% δικό σου το σφάλμα...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τότε γιατί στο αλλο mod (Speeder 200watt) δεν μου βγάζει ενδειξη too hot και δουλέυει στα ίδια watt (75) χωρίς πρόβλημα?Μηπως έφταιγαν οι 21700 μπαταρίες στο Dovpo,το υπερθέμανε υπερβολικά?Γιατί στο speeder του έχω τις 18650 τις απλές

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το Speeder έχει άλλη πλακέτα και μπορεί να μην βγάζει τις προειδοποιήσεις που βγάζει το Dovpo ή να είναι λιγότερο ευαίσθητο.

Καθαρά το στήσιμο σου φταίει, έκανε βραχυκύκλωμα, κάπου ακουμπούσε η αντίσταση.

Αφού σου έβγαζε προειδοποίηση γιατί συνέχισες να το χρησιμοποιείς αντί να δεις τι φταίει με το coil και να στήσεις απ' την αρχή;

Για αντικατάσταση πολύ χλωμό, θα πρέπει να πέσεις σε πολύ φιλότιμους του στυλ "ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, ας φάμε εμείς την ζημιά προκειμένου να μην δυσαρεστήσουμε τον πελάτη",

αλλά το φταίξιμο δυστυχώς είναι καθαρά δικό σου και δεν καλύπτεται από την εγγύηση υπό νορμάλ συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα δοκιμάσω να το στείλω πισω με την εγγύηση ,3μηνη είναι δεν έχω να χασω τίποτα ,αφού είμαι μέσα σε εγγύηση θα το στείλω πισω κι οτι γίνει

Αυτοι εξάλλου δεν έχουν χασούρα αν το αντικαταστήσουν/το φτιάξουν γιατι είναι στην εγγύηση και είναι ασφαλισμένοι και τα παίρνουν πίσω τα λεφτα φανταζομαι

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
16 λεπτά πριν, nick21 είπε

Καλησπέρα στην παρέα μετά τον zlide σε ποιον να πάω για καλύτερη γεύση?

καλησπέρα. Πρόσφατα αγόρασα τον Nautilus GT και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nick21 είπε

Aν βγάζει καλύτερη γεύση να τον πάρω ...

δες τι θα σου απαντήσουν και τα παιδιά και πράττεις ανάλογα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

δες τι θα σου απαντήσουν και τα παιδιά και πράττεις ανάλογα 

Ok και σε επισκευασιμο σε νορμάλ τιμή αν υπάρχει κάποια πρόταση δεχτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick21 είπε

Καλησπέρα στην παρέα μετά τον zlide σε ποιον να πάω για καλύτερη γεύση?

https://www.smokecentre.gr/products/aspire-nautilus-gt-mini/https://www.smokecentre.gr/products/nautilus-gt-3ml-24mm-aspire-afixi-4-2/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nick21 είπε

Aν βγάζει καλύτερη γεύση να τον πάρω ...

Βγάζει πιο έντονη γεύση, αν αυτό ψάχνεις χτύπα τον χωρίς δεύτερη σκέψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nick21 είπε

Aν βγάζει καλύτερη γεύση να τον πάρω ...

Δεν εχω δοκιμάσει τον zlide είμαι κάτοχος του Nautilus GT δεν θεωρώ ότι είναι κακός αλλά προσωπικά τον βρήκα λίγο σφιχτο για τα γούστα μου οπότε αναζητησα κάποιον πιο αερατο MTL και κατέληξα στον Eviva, μετά από αυτόν δεν ξανασχολουμαι με άλλον MTL γεύση αέρας σε άλλο επίπεδο, φυσικά πρόκειται για επισκευασιμο σε άλλο επίπεδο τιμής αλλά για μενα η μετάβαση αξίζει αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κανέναν αξιόπιστο sub ohm γνωρίζει κανένας? έχω τον zeus της geekvape,αλλά μετά από ένα χρόνο αρχίζει ποτίζουν οι αντιστάσεις .άλλαξα τα o-rings αλλα δεν βγάζω άκρη και επειδη κοστίζει 25 ευρώ σκέφτομαι να πάρω τον ίδιο.

 

edit : πνευμονικό ατμοποιητή θα ήθελα.ατμίζω στα 65-80 watt

Επεξ/σία από elias99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Ξεκίνησα το καλοκαίρι ηλ. τσιγάρο με ένα γνωστό ποντάκι με προγεμισμένες κάψουλες, υγρό καπνικό 1.6% tobacco. Πρόσφατα μου έκαναν δώρο ένα μοντάκι, δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω τη μάρκα, και είμαι τέρμα άσχετη με αυτά. Επειδή δεν θέλω να αγοράζω τα δεκάμελα, θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω πως να  φτιάξω με shake n' vape ένα καλό καπνικό υγρό. Τι να βάλω, PG, VG και νικοτίνη χωρίς καμία γεύση; Και σε τι ποσοστά; 

Ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου.

Επεξ/σία από ornella_va7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, ornella_va7 said:

Καλησπέρα! Ξεκίνησα το καλοκαίρι ηλ. τσιγάρο με ένα γνωστό ποντάκι με προγεμισμένες κάψουλες, υγρό καπνικό 1.6% tobacco. Πρόσφατα μου έκαναν δώρο ένα μοντάκι, δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω τη μάρκα, και είμαι τέρμα άσχετη με αυτά. Επειδή δεν θέλω να αγοράζω τα δεκάμελα, θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω πως να  φτιάξω με shake n' vape ένα καλό καπνικό υγρό. Τι να βάλω, PG, VG και νικοτίνη χωρίς καμία γεύση; Και σε τι ποσοστά; 

Ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου.

Τα shake n vape στα φτιάχουν στο μαγαζί από όπου θα αγοράσεις το υγρό και συνήθως είναι ακριβά εν συγκρίσει με τα DIY που μάλλον ψάχνεις εσύ. Για ποιο καπνικό ενδιαφέρεσαι; Γενικώς υπολογίζεις το κάθε μέρος με ποσοστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...