Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, blackhill66 είπε

εχω τον smok ατμοποιητη αλλα δεν βρισκω πια ευκολα αντιστασεις ξερει κανεις αν υπαρχουν συμβατες αντιστασεις για αυτον https://www.easmoking.gr/smok_brit_spiral_d22?skr_prm=WyI1NWVlN2JlOC01NjNlLTQ4ZjUtODA3Mi03MGUzOTU4ZmU2NGYiLDE2MDEyMDM3MDYwOTYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

οι αντιστασεις που φοραει ειναι αυτες https://www.skroutz.gr/s/18114221/Smok-Spirals-0-3ohm-1τμχ.html?from=sku_spec_variations

 δεν βρισκεις ευκολα στην Θεσσαλονικη ? (για να μην μπλεξεις με κουριερ?)
αν ναι με ενα γρηγορο search βρηκα εδω 

https://vapesecrets.gr/e-shop/antistaseis/αντιστάσεις-smok-spirals-0-320w-45w/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαλησπερα παιδιά επειδη ειμαι με ατμοποιητη zenith pro και zenith απλό, αλλά για mod έχω ενα εδω και 4 χρονια που ατμιζω pico mega 80watt που δεν εχω παραπονο ακομα δουλευει σαν καινουριο το εχω σε θηκη και το προσεχω οσο μπορω. Όταν όμως ξεκινησα ειχα ατμοποιητες fumytank 22mm που δεν ειχαν θεμα και ολα καλα, τώρα ομως που εχω παει σε zenith 24mm λογω καλυτερης γευσης ευκολιας και χωρητικοτητας (ξερω οτι εχει και 22αρη αλλα ειναι μικροτερος σε χωρητικοτητα και αβολος) και ενω εχω λιμαρει το καπακι της μπαταριας μπαινουν με το ζορι. Δοκιμασα και με ψυκτρες αλλα μετα απο λιγο καιρο χαλανε και δεν διαβαζουν τις αντιστασεις οποτε απο το να αγορζω ολο καινουριες ψυκτρες σκεφτομαι για καινουριο mod εχω δει το aegis solo 100w και το aegis x 200 καποια innokin αλλα και πολλα άλλα απειρα mod και δεν ξερω ποιο να διαλεξω. Θα ηθελα να βγει αξιοπιστο στο χρονο και τα πεσιματα οπως το pico. Επισης να αναφερω οτι επειδη ατμιζω με zenith προς το παρον πανω απο 23w δεν παω. Θα ηθελα να ακουσω τις οποιες προτασεις σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά. Μου χάρισε ένας φίλος cosmonaut v2 αλλά δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει αερατο.εχετε να μου προτείνετε σύρματα και στα ποσά ohm δουλεύουν οι αερατοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα voopoo drag X. Ενώ η μπαταρία μου είναι πάνω από την μέση καθώς πάω να ατμισω σταματά και μου βγάζει μήνυμα "low power". Έχετε κάποια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2020 στις 6:13 ΜΜ, Neural_handshake είπε

παιδια ψαχνω καλες φθηνες 21700 ,προτασεις?

Πανε σε καταστημα ηλεκτρονικων ειδων και παρε απο εκει.Μη παρεις οτι να ναι για να γλιτωσεις 2 ευρω.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Στις 31/12/2020 στις 12:32 ΠΜ, tzivas34 είπε

Kαλησπερα παιδιά επειδη ειμαι με ατμοποιητη zenith pro και zenith απλό, αλλά για mod έχω ενα εδω και 4 χρονια που ατμιζω pico mega 80watt που δεν εχω παραπονο ακομα δουλευει σαν καινουριο το εχω σε θηκη και το προσεχω οσο μπορω. Όταν όμως ξεκινησα ειχα ατμοποιητες fumytank 22mm που δεν ειχαν θεμα και ολα καλα, τώρα ομως που εχω παει σε zenith 24mm λογω καλυτερης γευσης ευκολιας και χωρητικοτητας (ξερω οτι εχει και 22αρη αλλα ειναι μικροτερος σε χωρητικοτητα και αβολος) και ενω εχω λιμαρει το καπακι της μπαταριας μπαινουν με το ζορι. Δοκιμασα και με ψυκτρες αλλα μετα απο λιγο καιρο χαλανε και δεν διαβαζουν τις αντιστασεις οποτε απο το να αγορζω ολο καινουριες ψυκτρες σκεφτομαι για καινουριο mod εχω δει το aegis solo 100w και το aegis x 200 καποια innokin αλλα και πολλα άλλα απειρα mod και δεν ξερω ποιο να διαλεξω. Θα ηθελα να βγει αξιοπιστο στο χρονο και τα πεσιματα οπως το pico. Επισης να αναφερω οτι επειδη ατμιζω με zenith προς το παρον πανω απο 23w δεν παω. Θα ηθελα να ακουσω τις οποιες προτασεις σας ευχαριστώ

Aegis πιο ανθεκτικο απο ολα και καλή τιμή.

 

Στις 2/1/2021 στις 2:56 ΜΜ, frsmr7 είπε

Καλή χρονιά. Μου χάρισε ένας φίλος cosmonaut v2 αλλά δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει αερατο.εχετε να μου προτείνετε σύρματα και στα ποσά ohm δουλεύουν οι αερατοι;

ni80 fused clapton,alien,flat clapton kanthal,kanthal,fused clapton SS.Γενικά βάζεις και ότι σου αρέσει.Τώρα για τα ohm ότι σου βγεί και ότι σηκώσει το modaki σου.Αν εχεις μια μπαταρία θα προσέξεις να μη πέσεις κάτω απο 0,4ω.

3 ώρες πριν, NikosRocknRolla είπε

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα voopoo drag X. Ενώ η μπαταρία μου είναι πάνω από την μέση καθώς πάω να ατμισω σταματά και μου βγάζει μήνυμα "low power". Έχετε κάποια ιδέα;

Τι αντίσταση έχεις; Αν πάει να τραβήξει περισσότερο ρεύμα απο όσο σηκώνει η μπαταρία σου τότε είναι λογικό.Επίσης δες μήπως βραχυκυκλώνει πουθενά ή έχει κάποιο θέμα η αντίσταση.
Επίσης μπορεί να έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση ότι πριν λίγο καιρό είχε γίνει κουβέντα για 18650 μπαταρίες, έψαξα μερικές σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα κάτι......

Η ερώτηση είναι, πρόκειται να αντικαταστήσω 2 sasmung 30Q , να συνεχίσω με ίδιες ή παίζει κάτι καλύτερο όσο αφορά την διάρκεια ? Οι απαιτήσεις είναι ελάχιστες, σε pico και με 20 - 22 watt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Εχω την εντύπωση ότι πριν λίγο καιρό είχε γίνει κουβέντα για 18650 μπαταρίες, έψαξα μερικές σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα κάτι......

Η ερώτηση είναι, πρόκειται να αντικαταστήσω 2 sasmung 30Q , να συνεχίσω με ίδιες ή παίζει κάτι καλύτερο όσο αφορά την διάρκεια ? Οι απαιτήσεις είναι ελάχιστες, σε pico και με 20 - 22 watt 

Οι sony vtc6 konion αν θυμάμαι σωστά έχουν παραπάνω mah (μη φανταστείς πολλά).Ίσως και να δεις μια μικρή βελτίωση σε σχέση με καινούργιες 30Q. 

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Οι sony vtc6 konion αν θυμάμαι σωστά έχουν παραπάνω mah (μη φανταστείς πολλά).Ίσως και να δεις μια μικρή βελτίωση σε σχέση με καινούργιες 30Q. 

σωστά, για αυτές είχε γίνει κουβέντα .

Αυτές δεν είναι αξιοπιστες ? https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/panasonic-18650-ncr-18650b-li-ion-3-7v-3400mah/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

σωστά, για αυτές είχε γίνει κουβέντα .

Αυτές δεν είναι αξιοπιστες ? https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/panasonic-18650-ncr-18650b-li-ion-3-7v-3400mah/

Οταν κοιτας μπαταρίες εκτός απο τα mah να κοιτάς και και το μεγιστο ρευμα εκφόρτησης είναι το πιο βασικό.Η συγκεκριμένη μπαταρία απο ένα γρήγορο ψάξιμο έχει μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης 6,5Α που δεν είναι ασφαλές για χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου (Από 20Α και πάνω κοιτάμε).
Κατά την γνώμη μου δε χρειάζεται πολύ ανάλυση και δε θα δείς θεαματική διαφορά με το να πας σε κάτι με +400mah:
Sony vtc6
LG HG2
Samsung 25R

Αυτές που έχεις εγώ δε θα τις βάλω στην λίστα γιατί έχουν όριο 15A.Το κρατάω πάνω απο 20 για ασφάλεια,battery life και αν στο μέλλον πάς σε κάτι άλλο με περισσότερα watt να μη ψαχνεσαι για άλλες μπαταρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Έχει κάποιος άποψη γι'αυτό το modάκι; Ενδιαφέρεται ένας φίλος για sbs mod καθώς όπως λέει, τον βολεύουν περισσότερο

https://www.atmology.gr/product/paramour-sbs-mod-mechlyfe-x-fallout-vape-x-mrjustright1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Όπως έχω πει και σε άλλο thread είμαι νέα στο ηλ. τσιγάρο και δεν ξέρω πολλά. Θα σας πω λοιπόν το ερώτημα που έχω, και συγχωρέστε όποια "αφέλεια" μου παρακαλώ. 

Ξεκίνησα να ατμίζω με ένα πολυδιαφημισμένο ποντάκι από αυτά που έχουν τα περίπτερα, που του βάζεις υγράκια σε κάψουλες. Έκανα τις κάψουλες με την πιο πολλή νικοτίνη γιατί θέλω να νιώθω στο λαιμό μου το "χτύπημα" που λένε. Δεν είχα παράπονο γενικά, πέρα από την μέχρι αηδίας εκμετάλλευση με τις κάψουλες που πληρώνεις 5.5 ευρώ για 1.5 ml υγρό, και έτσι αποφάσισα να πάρω ένα mod σχετικά ακριβό με όλα τα σχετικά του μαζί (geekvape aigis solo zeus kit), με την σκέψη να σωθώ από τις πανάκριβες κάψουλες υγρών.

Αλλά μετά από αρκετή χρήση, βλέπω σχετικά μεγάλη διαφορά στη γεύση: ενώ στο ποντάκι είχα το επιθυμητό "χτύπημα" νικοτίνης που μ' αρέσει κιόλας, στη νέα συσκευή αυτό που εισπνέω είναι ένας θερμός ατμός σχεδόν χωρίς γεύση. Κάνω υγρό με γεύση tobacco και νικοτίνη 12mg. Να συμπληρώσω πως από την αρχή ακόμα δεν μου άρεσε η γεύση στο mod, άρα ίσως να μην είναι θέμα καμμένης αντίστασης. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος; 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ornella_va7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ornella_va7 είπε

Καλησπέρα! Όπως έχω πει και σε άλλο thread είμαι νέα στο ηλ. τσιγάρο και δεν ξέρω πολλά. Θα σας πω λοιπόν το ερώτημα που έχω, και συγχωρέστε όποια "αφέλεια" μου παρακαλώ. 

Ξεκίνησα να ατμίζω με ένα πολυδιαφημισμένο ποντάκι από αυτά που έχουν τα περίπτερα, που του βάζεις υγράκια σε κάψουλες. Έκανα τις κάψουλες με την πιο πολλή νικοτίνη γιατί θέλω να νιώθω στο λαιμό μου το "χτύπημα" που λένε. Δεν είχα παράπονο γενικά, πέρα από την μέχρι αηδίας εκμετάλλευση με τις κάψουλες που πληρώνεις 5.5 ευρώ για 1.5 ml υγρό, και έτσι αποφάσισα να πάρω ένα mod σχετικά ακριβό με όλα τα σχετικά του μαζί (geekvape aigis solo zeus kit), με την σκέψη να σωθώ από τις πανάκριβες κάψουλες υγρών.

Αλλά μετά από αρκετή χρήση, βλέπω σχετικά μεγάλη διαφορά στη γεύση: ενώ στο ποντάκι είχα το επιθυμητό "χτύπημα" νικοτίνης που μ' αρέσει κιόλας, στη νέα συσκευή αυτό που εισπνέω είναι ένας θερμός ατμός σχεδόν χωρίς γεύση. Κάνω υγρό με γεύση tobacco και νικοτίνη 12mg. Να συμπληρώσω πως από την αρχή ακόμα δεν μου άρεσε η γεύση στο mod, άρα ίσως να μην είναι θέμα καμμένης αντίστασης. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος; 

Ευχαριστώ!

Η συσκευή που πήρες είναι πολύ καλή, δεν πήρες κάτι φτηνιάρικο.

Το μόνο περίεργο είναι που αντέχεις να κάνεις 12άρα νικοτίνη σε αυτόν τον ατμοποιητή,

λογικά θα έπρεπε να σου τσακίζει τον λαιμό 12άρα σε πνευμονικό ατμοποιητή.

Κάτι λάθος δεν νομίζω ότι κάνεις, οι πνευμονικοί ατμοποιητές δεν φημίζονται για την καλή γεύση που δίνουν αλλά από

pod περιπτέρου με προγεμισμένες κάψουλες, λογικά καλύτερη θα έπρεπε να είναι.

Ίσως απλά δεν σου έκατσε ο ατμοποιητής για τα γούστα σου, δεν έχω κάποια εξήγηση.

Δοκίμασε να αλλάξεις υγρό, τσέκαρε ότι δουλεύεις τις αντιστάσεις σου στα σωστά βατ που πρέπει να δουλεύουν,

ίσως την αναλογία vg/pg των υγρών που κάνεις.

Στην τελική, και αφού κάνεις τόσο ψηλή νικοτίνη ούτως ή άλλως, πούλα τον Zeus και δοκίμασε να πας σε κάποιον πιο σφιχτό/τσιγαρίσιο ατμοποιητή που πιθανώς να δίνει καλύτερη γεύση.

Περίεργο πάντως...Τον Zeus Subohm τον θεωρώ πολύ καλό ατμοποιητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...