Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ornella_va7 είπε

Καλησπέρα! Όπως έχω πει και σε άλλο thread είμαι νέα στο ηλ. τσιγάρο και δεν ξέρω πολλά. Θα σας πω λοιπόν το ερώτημα που έχω, και συγχωρέστε όποια "αφέλεια" μου παρακαλώ. 

Ξεκίνησα να ατμίζω με ένα πολυδιαφημισμένο ποντάκι από αυτά που έχουν τα περίπτερα, που του βάζεις υγράκια σε κάψουλες. Έκανα τις κάψουλες με την πιο πολλή νικοτίνη γιατί θέλω να νιώθω στο λαιμό μου το "χτύπημα" που λένε. Δεν είχα παράπονο γενικά, πέρα από την μέχρι αηδίας εκμετάλλευση με τις κάψουλες που πληρώνεις 5.5 ευρώ για 1.5 ml υγρό, και έτσι αποφάσισα να πάρω ένα mod σχετικά ακριβό με όλα τα σχετικά του μαζί (geekvape aigis solo zeus kit), με την σκέψη να σωθώ από τις πανάκριβες κάψουλες υγρών.

Αλλά μετά από αρκετή χρήση, βλέπω σχετικά μεγάλη διαφορά στη γεύση: ενώ στο ποντάκι είχα το επιθυμητό "χτύπημα" νικοτίνης που μ' αρέσει κιόλας, στη νέα συσκευή αυτό που εισπνέω είναι ένας θερμός ατμός σχεδόν χωρίς γεύση. Κάνω υγρό με γεύση tobacco και νικοτίνη 12mg. Να συμπληρώσω πως από την αρχή ακόμα δεν μου άρεσε η γεύση στο mod, άρα ίσως να μην είναι θέμα καμμένης αντίστασης. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος; 

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα, 
Το λάθος που έκανες εδώ είναι ότι πήγες απο mtl (δηλαδή τσιγαρίσια τζούρα) σε DL (πνευμονικη).Να φανταστώ κάνει τσιγαρίσια τζούρα σε αυτόν τον ατμοποιητή, σε πολλά watt (γιατί οι αντιστάσεις του είναι sub ohm) γιατί δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να κάνει πνευμονική 12mg νικοτίνη και να λέει δεν νιώθω τίποτα, θα είχες τόσο έντονο χτύπημα που δε θα το άντεχες.

Κράτα το mod, βάλε στην άκρη στον zeus σε περίπτωση που στο μέλλον θελήσεις να κάνεις πνευμονικό και πάρε έναν ατμοποιητή mtl όπως innokin zlide, innokin zenith ~ 20e ή nautilus gt ~ 25e

Σε περίπτωση που κάνω λάθος κάπου πες μου.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Baator και @fernw_thn_souvla

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο! Για να είμαι ειλικρινής, το πως δουλεύει ένα ηλ. τσιγάρο με ωμ και βατ ακόμα δεν τα πολυξέρω. Τη συσκευή  mod την πήρα ρωτώντας γνωστούς για κάτι καλό, μου τη σύστησαν και έτσι βρέθηκε στα χέρια μου. Δεν είχα σκεφτεί ότι ο ατμοποιητής μπορεί να είναι πνευμονικός, αλλά προφανώς για να το λέτε, έτσι θα είναι. 

Θα αλλάξω σε  mtl λοιπόν, και ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην επιλογή mod και ατμοποιητη και επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με τις εξελίξεις σκέφτομαι το geed vape aegis max για μοντακι. Το εχετε;

Για ατμοποιητη τι θα προτεινατε; Σκέφτομαι να βρω με εργοστασιακες αντιστάσεις μιας και έχω βαρεθεί τους επισκευασιμους. Παρόλο αυτά κάθε άποψη δεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2021 στις 6:07 ΜΜ, txcellas είπε

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην επιλογή mod και ατμοποιητη και επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με τις εξελίξεις σκέφτομαι το geed vape aegis max για μοντακι. Το εχετε;

Για ατμοποιητη τι θα προτεινατε; Σκέφτομαι να βρω με εργοστασιακες αντιστάσεις μιας και έχω βαρεθεί τους επισκευασιμους. Παρόλο αυτά κάθε άποψη δεκτή!

'Hμουν μεχρι πριν λιγες μερες και εγω σε αυτη τη θεση τι μοντακι να παρω και ήμουν αναμεσα στο aegis max και το jackaroo. Σαν χαρακτηριστικα αντοχης και μπαταριες ειναι στα ιδια με τα ιδια προτυπα. Προτιμησα το jackaroo και ας ειναι στα 52 ευρω και οχι 34 σαν το aegis max. O λογος προτιμησης για εμενα ηταν οτι μετα απο μια εβδομαδα λιωσιμο σε forum σε reviews και κουβεντες με αρεσαν περισσοτερο η οθονη του και η εντονη φωτεινοτητα του το aegis ειναι ενα κλικ πιο σκοτεινη και ασπρομαυρη ενω του jackaroo πιο εντονη και εγχρωμη και δευτερον οπως αναφερουν πολλοι η οθονη του aegis γρατζουνιεται πολυ ευκολα ενω του jackaroo ακομα και μετα απο τρελη κακομεταχειριση και τεστ ηταν σε πολυ καλυτερη κατασταση.Σημερα επιτελους το παρελαβα ειναι πανεμορφο αρκετα βαρυ ανοιγεις κεφαλι σε γηπεδο αλλα εγω το προτιμω και πιο βαρυ καθεται καλυτερα στο χερι μου. Και προσωπικα αυτο το μερος στο aegis με το δερμα δεν μου καθεται καλα και φοβαμαι θα ιδρωνει το χερι το καλοκαιρι ενω το jackaroo ειναι ολο αυτο το λαστιχενιο καουτσουκ υλικο που με καθεται καλυτερα και επειδη ειναι σαν λαβη οπλου εχει το σχεδιο με τα κοψιματα επιτηδες σχεδιασμενο για να μην ιδρωνει το χερι. Για ολους αυτους τους λογους και το προτιμησα. Αυτη βεβαια ειναι η δικια μου προσωπικη αποψη απο εκει και περα ειναι και τι ψαχνει και ο καθε ανθρωπος αναλογα τα γουστα του. Ελπιζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους εχω το Mod Aegis Legend 200w με ατμοποιητή zeus sub ohm επειδη δεν μου ειναι αρκετο σαν γευση αποφασισα να παω σε επισκευασιμο. μου πρότειναν αρκετοι αρκετα και απο σελιδew κλπ. Eιμαι αναμεσα στο Dovpo Blotto RTA, kai sto Dead Rabbit RTA, για αρχη θα ξεκινησω με μονη αντισταση μετα θα παω σε 2η , το μονο που με προβληματισε ειναι οτι ειδα σε βιντεακι με διπλη αντισταση το Blotto σε 3αρι πυρήνα ειναι παρα πολυ κοντα το ενα με το αλλο σχεδον ακουμπανε, να συμπληρωσω οτι δεν εχω ασχοληθη ποτε με επισκευασιμο γιαυτο και με βλεπετε τοσο μπερδεμενο σχετικα. Θελω γνωμες ποιο πιστευετε ειναι καλυτερο για γευση και ντουμανι στο συγκεκριμενο mod. Με το Dead Rabbit δεν βρηκα και πολλα πανω στο συγκεκριμενο mod.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια επιδει δεν γνωριζω και πολλα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο θα ηθελα την αποψη σας...για καποιον καπνιστη που θελει μονο τσιγαρισιες τζουρες και κοντα στο τσιγαρο το κανονικο το συγκεκριμενο κανει Innokin Adept Zlide Black 2ml - Skroutz.gr ?και επισης γευσεις με νικοτινη χωρις αρωματα (βανιλια,φραουλες...) και τα σχετικα υπαρχουν και αν ναι υπαρχουν κλιμακες ποσο νικοτινη?δλδ εγω που κανω old holborn κιτρινο ποσο πρεπει να εχει νικοτινη?μπορειτε να μου προτεινεται να αγορασω?ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skiathos7 είπε

καλημερα παιδια επιδει δεν γνωριζω και πολλα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο θα ηθελα την αποψη σας...για καποιον καπνιστη που θελει μονο τσιγαρισιες τζουρες και κοντα στο τσιγαρο το κανονικο το συγκεκριμενο κανει Innokin Adept Zlide Black 2ml - Skroutz.gr ?και επισης γευσεις με νικοτινη χωρις αρωματα (βανιλια,φραουλες...) και τα σχετικα υπαρχουν και αν ναι υπαρχουν κλιμακες ποσο νικοτινη?δλδ εγω που κανω old holborn κιτρινο ποσο πρεπει να εχει νικοτινη?μπορειτε να μου προτεινεται να αγορασω?ευχαριστω πολυ

Δεν θα πήγαινα σε ενσωματωμένη μπαταρία. Γιατί θα πρέπει να κουβαλάς πάντα μαζί σου καλώδια κλπ, επίσης η φορτιση απο mod επιβαρύνει την πλακέτα και αν το κάνεις συνέχεια πέφτει ο χρόνος ζωής και άμα χαλάσει η μπαταρία ή πέσει η απόδοση τότε το πετάς. Καλύτερα πάνε πάρε τον innokin zlide (ή έναν innokin zenith ή nautilus gt), πάρε ένα mod και 1-2 μπαταρίες και είσαι καλυμμένος. Αμα τελειώσει η μπαταρία την αλλάζεις και τέλος. Επίσης φόρτιση απο εξωτερικό φορτιστή και δεν επιβαρύνεις το mod.

Το κόστος θα ανέβει αλλά θα είσαι πιο άνετος. (Ενδεικτικά απο σκρουτζ 20e zenith + 20e pico + 6e μπαταρία + 5ε φορτιστής αμα δεν έχεις.(σύνολο ~51ε).Για μπαταρίες και φορτιστή πάνε σε κατάστημα ηλεκτρονικών γιατί στα ατμομάγαζα τα έχουν λίγο έως πολύ φουσκωμένα.Μπαταρίες αυστηρά να πάρεις sony vtc6 ή vtc 5 ή samung 25r ή lg hg2.

Για υγρά χωρίς γεύση εννοείς τελείως άγευστο ή απλά να είναι γεύση καπνού; Η γεύση είναι καθαρά υποκειμενικό.Μπορεί κάποιος να σου πεί ότι είναι το καλύτερο και εσύ να το σιχαθείς και το αντίστροφο.Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις πριν πάρεις.Αν δεν μπορείς τότε πάνε πάρε κάτι σε γεύση στα χαρμάνια του old holborn και βλέπεις.
Έρχεσαι από βαρύ καπνό,αρα σίγουρα πάνω από 12mg.Αμα δε σε χορταίνει ανεβάζεις αλλιώς μένεις εκεί και κατεβάζεις όταν νιώσεις έτοιμος σταδιακά. (Και το θέμα της νικοτίνης είναι υποκειμενικό . Κάποιους τους καλύπτει απλά το να ρουφάνε και να πετάνε ατμό οπότε ξεκινάνε με πολύ μικρή και μένουν εκεί και κάποιοι ζητάνε την νικοτίνη και αν είναι λίγη γυρνάνε στο τσιγάρο πάλι).

Τέλος προτείνω να δείς και κάτι σε τέτοιο στυλ https://www.skroutz.gr/s/23234603/Puff-Zeep-Pod-Kit-Black-1-4ml.html (Ενδεικτικό προιόν, δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο αν παίζει καλά ή όχι).Έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ η αίσθηση του φίλτρου σε αυτούς που φεύγουν απο το τσιγαρό.Αμα θες να πας σε τέτοιο περίμενε μήπως κάποιος απο εδώ έχει αγοράσει και γνωρίζει να σου προτείνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Δεν θα πήγαινα σε ενσωματωμένη μπαταρία. Γιατί θα πρέπει να κουβαλάς πάντα μαζί σου καλώδια κλπ, επίσης η φορτιση απο mod επιβαρύνει την πλακέτα και αν το κάνεις συνέχεια πέφτει ο χρόνος ζωής και άμα χαλάσει η μπαταρία ή πέσει η απόδοση τότε το πετάς. Καλύτερα πάνε πάρε τον innokin zlide (ή έναν innokin zenith ή nautilus gt), πάρε ένα mod και 1-2 μπαταρίες και είσαι καλυμμένος. Αμα τελειώσει η μπαταρία την αλλάζεις και τέλος. Επίσης φόρτιση απο εξωτερικό φορτιστή και δεν επιβαρύνεις το mod.

Το κόστος θα ανέβει αλλά θα είσαι πιο άνετος. (Ενδεικτικά απο σκρουτζ 20e zenith + 20e pico + 6e μπαταρία + 5ε φορτιστής αμα δεν έχεις.(σύνολο ~51ε).Για μπαταρίες και φορτιστή πάνε σε κατάστημα ηλεκτρονικών γιατί στα ατμομάγαζα τα έχουν λίγο έως πολύ φουσκωμένα.Μπαταρίες αυστηρά να πάρεις sony vtc6 ή vtc 5 ή samung 25r ή lg hg2.

Για υγρά χωρίς γεύση εννοείς τελείως άγευστο ή απλά να είναι γεύση καπνού; Η γεύση είναι καθαρά υποκειμενικό.Μπορεί κάποιος να σου πεί ότι είναι το καλύτερο και εσύ να το σιχαθείς και το αντίστροφο.Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις πριν πάρεις.Αν δεν μπορείς τότε πάνε πάρε κάτι σε γεύση στα χαρμάνια του old holborn και βλέπεις.
Έρχεσαι από βαρύ καπνό,αρα σίγουρα πάνω από 12mg.Αμα δε σε χορταίνει ανεβάζεις αλλιώς μένεις εκεί και κατεβάζεις όταν νιώσεις έτοιμος σταδιακά. (Και το θέμα της νικοτίνης είναι υποκειμενικό . Κάποιους τους καλύπτει απλά το να ρουφάνε και να πετάνε ατμό οπότε ξεκινάνε με πολύ μικρή και μένουν εκεί και κάποιοι ζητάνε την νικοτίνη και αν είναι λίγη γυρνάνε στο τσιγάρο πάλι).

Τέλος προτείνω να δείς και κάτι σε τέτοιο στυλ https://www.skroutz.gr/s/23234603/Puff-Zeep-Pod-Kit-Black-1-4ml.html (Ενδεικτικό προιόν, δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο αν παίζει καλά ή όχι).Έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ η αίσθηση του φίλτρου σε αυτούς που φεύγουν απο το τσιγαρό.Αμα θες να πας σε τέτοιο περίμενε μήπως κάποιος απο εδώ έχει αγοράσει και γνωρίζει να σου προτείνει κάτι.

σε ευχαριστω για τον χρονο σου και την βοηθεια σου...κατι ειπες οτι (Αν δεν μπορείς τότε πάνε πάρε κάτι σε γεύση στα χαρμάνια του old holborn και βλέπεις) τι εννοεις?υπαρχει γευση old holborn?

εγω πιο πανω ηθελα να πω πως δεν θελω να κανω τσιγαρο και να νιωθω την γευση σοκολατας η φραουλας απλα να νιωθω το καπνο με την νικοτινη που χρειαζομαι αυτο γινεται με το ηλεκτρονικο?και ειπες στα 12mg να παω μπορεις να μου πεις μεχρι ποσο παει η κλιμακα απο κατω προς τα πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mixalis760 είπε

Καλησπερα σε ολους εχω το Mod Aegis Legend 200w με ατμοποιητή zeus sub ohm επειδη δεν μου ειναι αρκετο σαν γευση αποφασισα να παω σε επισκευασιμο. μου πρότειναν αρκετοι αρκετα και απο σελιδew κλπ. Eιμαι αναμεσα στο Dovpo Blotto RTA, kai sto Dead Rabbit RTA, για αρχη θα ξεκινησω με μονη αντισταση μετα θα παω σε 2η , το μονο που με προβληματισε ειναι οτι ειδα σε βιντεακι με διπλη αντισταση το Blotto σε 3αρι πυρήνα ειναι παρα πολυ κοντα το ενα με το αλλο σχεδον ακουμπανε, να συμπληρωσω οτι δεν εχω ασχοληθη ποτε με επισκευασιμο γιαυτο και με βλεπετε τοσο μπερδεμενο σχετικα. Θελω γνωμες ποιο πιστευετε ειναι καλυτερο για γευση και ντουμανι στο συγκεκριμενο mod. Με το Dead Rabbit δεν βρηκα και πολλα πανω στο συγκεκριμενο mod.

Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας μεταξύ mod και ατμοποιητών. Θεωρώ λάθος κάποιον με 0 εμπειρία σε επισκευάσιμους να πάει σε dual coil.Επίσης τα deck που έχουν οι συγκεκριμένοι (όχι ότι είναι δύσκολα αλλά ως αρχάριος θα παιδευτείς ) δεν θα σε βοηθήσουν. Δες gear rta, πολύ καλός και εύκολο deck.
Τώρα για τις αντιστάσεις αν σε απασχολεί ότι είναι κοντά μπορείς πολύ απλά να βάλεις κάποιο σύρμα που είναι λίγο πιο λεπτό ή flat ή αντί για 3mm κάντο 2.5mm.Το καλό και το κακό με τους επισκευάσιμους είναι ότι μπορείς να βάλεις ότι θες εσύ.Το ότι κάποιος έβαλε γκαζόσυρμα μέσα και γράφει τα καλύτερα δε σημαίνει ότι εσένα θα σου αρέσει αυτό το πράγμα ή ότι είναι το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας μεταξύ mod και ατμοποιητών. Θεωρώ λάθος κάποιον με 0 εμπειρία σε επισκευάσιμους να πάει σε dual coil.Επίσης τα deck που έχουν οι συγκεκριμένοι (όχι ότι είναι δύσκολα αλλά ως αρχάριος θα παιδευτείς ) δεν θα σε βοηθήσουν. Δες gear rta, πολύ καλός και εύκολο deck.
Τώρα για τις αντιστάσεις αν σε απασχολεί ότι είναι κοντά μπορείς πολύ απλά να βάλεις κάποιο σύρμα που είναι λίγο πιο λεπτό ή flat ή αντί για 3mm κάντο 2.5mm.Το καλό και το κακό με τους επισκευάσιμους είναι ότι μπορείς να βάλεις ότι θες εσύ.Το ότι κάποιος έβαλε γκαζόσυρμα μέσα και γράφει τα καλύτερα δε σημαίνει ότι εσένα θα σου αρέσει αυτό το πράγμα ή ότι είναι το καλύτερο.

Αυτά τα 2 που είπα πιο πάνω δεν γίνονται με μόνο; γιατί και παλιότερα που είχα ρωτήσει μου είχες προτείνει αυτά τα 2 και το gear rta μαζί. ( εννοείται για αρχή θα πάω σε μόνο. 

Απλά προσπαθώ να κάνω μια επιλογή που θα κάτσει όσο πιο καλά γινετια με το συγκεκριμένο modaki που έχω και σε γεύση και ντουμανι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiathos7 είπε

σε ευχαριστω για τον χρονο σου και την βοηθεια σου...κατι ειπες οτι (Αν δεν μπορείς τότε πάνε πάρε κάτι σε γεύση στα χαρμάνια του old holborn και βλέπεις) τι εννοεις?υπαρχει γευση old holborn?

εγω πιο πανω ηθελα να πω πως δεν θελω να κανω τσιγαρο και να νιωθω την γευση σοκολατας η φραουλας απλα να νιωθω το καπνο με την νικοτινη που χρειαζομαι αυτο γινεται με το ηλεκτρονικο?και ειπες στα 12mg να παω μπορεις να μου πεις μεχρι ποσο παει η κλιμακα απο κατω προς τα πανω?

Ναι έχει γεύσεις καπνου virginia,burley,πιπας,τουρκικο κλπ κλπ. Οπότε βλέπεις τι χαρμάνι είχε ο old hoborn και παίρνεις υγρό με αυτά τα χαρμανια.Μη περιμένεις να είναι 100% ίδιο γιατί στους καπνούς εδώ Ελλάδα υπάρχουν αρωματικές ύλες (στο εξωτερικό το έχουν απαγορεύση αυτό, για αυτό πολλοί καπνοί ίδιου brand δεν καπνιζότουσαν) + η καύση δίνει άλλη γεύση αλλά θα είναι γνώριμο και τσιγάρο η γεύση και όχι γλυκα φρουτα κλπ.Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να δείς ημικαπνικά.Δηλαδή γευση καπνού + ξηρούς καρπους/βανίλια κλπ.Κάποια είναι πολύ ωραία. Δες το tribecca, εμένα δεν μου αρέσει αλλά το έχουν αγαπήσει πολλοί που έλεγαν ότι δεν θέλουν γεύση αλλά μόνο καπνό ή δεν τους άρεσαν τα σκέτα καπνικά και έμειναν μακριά απο το τσιγάρο.

5 λεπτά πριν, mixalis760 είπε

Αυτά τα 2 που είπα πιο πάνω δεν γίνονται με μόνο; γιατί και παλιότερα που είχα ρωτήσει μου είχες προτείνει αυτά τα 2 και το gear rta μαζί. ( εννοείται για αρχή θα πάω σε μόνο. 

Απλά προσπαθώ να κάνω μια επιλογή που θα κάτσει όσο πιο καλά γινετια με το συγκεκριμένο modaki που έχω και σε γεύση και ντουμανι. 

Γίνεται με μονό ναι. Απλά νόμιζα θες σε 2 coil με την μία. Άμα έχεις υπομονή πάρε έναν απο τους 2 απλά αυτά τα deck που θέλουν precut coil πολύ πιθανόν να σε παιδέψουν. Επίσης επειδή είναι σχεδιασμένα και για 2πλό coil, σίγουρα 3mm για μονή αντίσταση και το βαμβάκι θα θέλει λίγο παραπάνω προσοχή για να μην έχεις leaks.

Για το mod, το μόνο που αλλάζει είναι η εμφάνιση, δεν είναι ότι θα δουλεύει καλύτερα με dead rabbit και όχι με blotto ή gear.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mixalis760 είπε

Με λίγο ποιο απλά ελληνικά; 😂.                  Τι εννοείς precut coil.. 

Ότι πρέπει να κόψεις τα πόδια της αντίστασης σε ένα συγκεκριμένο μήκος έτσι ώστε να μπούνε στο deck.Αυτό το μήκος θα παίζει ανάλογα στο ύψος που θα βάλεις στην αντίσταση.Αν τα κόψεις πολύ μικρά και δεν κάθετε καλά, πετάς την αντίσταση και φτιάχνεις άλλη.Απο την άλλη, σε deck όπως του gear rta μπορείς την τοποθετείς και μετά θα κόβεις το σύρμα. Επίσης πριν πας σε κάποιον απο αυτούς δες youtube στησίματα.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Ότι πρέπει να κόψεις τα πόδια της αντίστασης σε ένα συγκεκριμένο μήκος έτσι ώστε να μπούνε στο deck.Αυτό το μήκος θα παίζει ανάλογα στο ύψος που θα βάλεις στην αντίσταση.Αν τα κόψεις πολύ μικρά και δεν κάθετε καλά, πετάς την αντίσταση και φτιάχνεις άλλη.Απο την άλλη, σε deck όπως του gear rta μπορείς την τοποθετείς και μετά θα κόβεις το σύρμα. Επίσης πριν πας σε κάποιον απο αυτούς δες youtube στησίματα.

Αλλά το gear rta στην συνέχεια μπορώ να το κάνω 2πλο; γιατί στην συνέχεια αυτος είναι ο σκοπός μου δεν θέλω να αλλάζω πάλι ατμοποιητη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα. Σαν νέος στο αντικείμενο μου πρότειναν ένα kroma z που μάλλον ευχαριστημένος είμαι αφού δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. 
 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Αξίζει να πάρω τον 510 adapter για να προσθέσω κι άλλους ατμοποιητές ή να αγοράσω mod για να έχω και εξωτερική μπαταρία και να είμαι πιο future proof? Το λέω όλο αυτό γτ έχω μπει ήδη στο μικρόβιο του gadget και κάθομαι και χαζεύω κι άλλες συσκευές
 

Ευχαριστώ πολύ

Επεξ/σία από stam28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...