Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απλή επισήμανση, για όσους δεν τους έχει περάσει ποτέ από το μυαλό καν και για εκείνους που μπορεί να έχουν κάποια αμφιβολία σχετικά με το θέμα:

Κανένας υπάλληλος δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να σου δείξει πως φτιάχνεται ένα shake 'n vape, και 1 και 2 και 3 φορές και να σου εξηγήσει τα πάντα ξανά και ξανά αν δεν τα κατάλαβες.

Μην έχετε όμως καμιά απολύτως αμφιβολία πως αν πηγαίνετε 7 χρόνια και παίρνετε το ίδιο υγρό και λέτε "φτιάξτο μου, πάντα εσείς μου το κάνετε", με το που βγείτε από την πόρτα, σας βρίζουν όλοι οι υπάλληλοι ομαδικώς.
Γιατί εσύ έχεις να φτιάξεις 1 υγρό την βδομάδα, αυτοί εξαιτίας πελατών σας εσάς, πρέπει να φτιάχνουν 200 την μέρα.
Και ΟΧΙ, δεν είναι δουλειά τους να στο φτιάξουν. Πρώτα απ' όλα, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ. Απαγορεύεται να βγεις από το μαγαζί με έτοιμο υγρό σε ποσότητα πάνω από 10ml. Απαγορεύεται, είναι παράνομο, το μαγαζί τρώει τρελό πρόστιμο αν τους πιάσουν, ΔΕΝ είναι δουλειά του υπαλλήλου να φτιάξει το υγρό σου. Δουλειά του είναι να σου δείξει πως γίνεται και θα το κάνει ευχαρίστως.

Αν όμως πας χρόνια και ΒΑΡΙΕΣΑΙ να ρίξεις 2 μπουστεράκια μέσα στο μπουκάλι σου και να γεμίσεις μέχρι πάνω με μηδενική βάση, αυτό που λες στον υπάλληλο εκείνη την στιγμή είναι "ο χρόνος μου είναι μεγαλύτερης σημασίας από τον δικό σου, έδωσα 20 ευρώ στον εργοδότη σου, κάτσε κάνε αυτό που θα έπρεπε να κάνω εγώ γιατί βαριέμαι".

Αν είσαι ικανός να φτιάξεις παγάκια, είσαι ικανός και να φτιάξεις ένα shake n vape, δεν είναι πυρηνική φυσική. Απλά βαριέσαι.

Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν και για τους "άλλαξε μου την αντίσταση, πάντα εσείς μου την αλλάζετε, δεν ξέρω πως εγώ".
5 χρόνια με τον Melo είσαι ή με τον Zenith, "δεν ξέρεις πως αλλάζει η αντίσταση".

Αν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία, μην έχετε καμιά αμφιβολία: Ακούτε καντήλια με το που βγείτε απ' το μαγαζί.
Ο υπάλληλος είναι φίλος σας και πάντα χαμογελάει και κάνετε και χουλιαμά ενώ το φτιάχνει και δεν είναι έτσι όπως τα λέω; ΚΑΝΤΗΛΙΑ, το υπογράφω.

Σας το έχουν πει ήδη με τρόπο; "Ξέρετε κύριε απαγορεύεται, είναι και ο κορονοιός, κανονικά δεν κάνει", κτλ. και εσείς επιμένετε "α, δεν ξέρω, πάντα εσείς μου το κάνετε";
Καλώς τον μα%$@α λένε με το που σας βλέπουν.

"Άμα βαριούνται να μου το κάνουν, θα πάω αλλού που μου το φτιάχνουν ευχαρίστως";

1. Χέστηκε ο υπάλληλος άμα δεν ξαναπατήσεις, πάλι 2.5 ευρώ την ώρα θα παίρνει. Μακάρι να μην ξαναπατήσεις σκέφτεται.
2. Ευχαρίστως κανένας δεν θα στο φτιάξει πουθενά. Για όλους αγγαρεία είναι. Αν εσύ έχεις να φτιάξεις 1 και βαριέσαι, ξαναλέω, ο άλλος εξαιτίας σου πρέπει να φτιάχνει 200 την μέρα.

Για τους "πήρα ένα αρωματάκι με 3 ευρώ, θέλω 60/40 με 4.5 νικοτίνη να βγει, κάτσε φτιάχτο μου", δεν το συζητάω:
Παίζει ακόμα και ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης να έχει δώσει οδηγία "τους λέτε δεν γίνεται απλά, δεν θα φας μια ώρα για τον κάθε ένα που δίνει 5 ευρώ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Baator είπε

Μια απλή επισήμανση, για όσους δεν τους έχει περάσει ποτέ από το μυαλό καν και για εκείνους που μπορεί να έχουν κάποια αμφιβολία σχετικά με το θέμα:

Κανένας υπάλληλος δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να σου δείξει πως φτιάχνεται ένα shake 'n vape, και 1 και 2 και 3 φορές και να σου εξηγήσει τα πάντα ξανά και ξανά αν δεν τα κατάλαβες.

Μην έχετε όμως καμιά απολύτως αμφιβολία πως αν πηγαίνετε 7 χρόνια και παίρνετε το ίδιο υγρό και λέτε "φτιάξτο μου, πάντα εσείς μου το κάνετε", με το που βγείτε από την πόρτα, σας βρίζουν όλοι οι υπάλληλοι ομαδικώς.
Γιατί εσύ έχεις να φτιάξεις 1 υγρό την βδομάδα, αυτοί εξαιτίας πελατών σας εσάς, πρέπει να φτιάχνουν 200 την μέρα.
Και ΟΧΙ, δεν είναι δουλειά τους να στο φτιάξουν. Πρώτα απ' όλα, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ. Απαγορεύεται να βγεις από το μαγαζί με έτοιμο υγρό σε ποσότητα πάνω από 10ml. Απαγορεύεται, είναι παράνομο, το μαγαζί τρώει τρελό πρόστιμο αν τους πιάσουν, ΔΕΝ είναι δουλειά του υπαλλήλου να φτιάξει το υγρό σου. Δουλειά του είναι να σου δείξει πως γίνεται και θα το κάνει ευχαρίστως.

Αν όμως πας χρόνια και ΒΑΡΙΕΣΑΙ να ρίξεις 2 μπουστεράκια μέσα στο μπουκάλι σου και να γεμίσεις μέχρι πάνω με μηδενική βάση, αυτό που λες στον υπάλληλο εκείνη την στιγμή είναι "ο χρόνος μου είναι μεγαλύτερης σημασίας από τον δικό σου, έδωσα 20 ευρώ στον εργοδότη σου, κάτσε κάνε αυτό που θα έπρεπε να κάνω εγώ γιατί βαριέμαι".

Αν είσαι ικανός να φτιάξεις παγάκια, είσαι ικανός και να φτιάξεις ένα shake n vape, δεν είναι πυρηνική φυσική. Απλά βαριέσαι.

Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν και για τους "άλλαξε μου την αντίσταση, πάντα εσείς μου την αλλάζετε, δεν ξέρω πως εγώ".
5 χρόνια με τον Melo είσαι ή με τον Zenith, "δεν ξέρεις πως αλλάζει η αντίσταση".

Αν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία, μην έχετε καμιά αμφιβολία: Ακούτε καντήλια με το που βγείτε απ' το μαγαζί.
Ο υπάλληλος είναι φίλος σας και πάντα χαμογελάει και κάνετε και χουλιαμά ενώ το φτιάχνει και δεν είναι έτσι όπως τα λέω; ΚΑΝΤΗΛΙΑ, το υπογράφω.

Σας το έχουν πει ήδη με τρόπο; "Ξέρετε κύριε απαγορεύεται, είναι και ο κορονοιός, κανονικά δεν κάνει", κτλ. και εσείς επιμένετε "α, δεν ξέρω, πάντα εσείς μου το κάνετε";
Καλώς τον μα%$@α λένε με το που σας βλέπουν.

"Άμα βαριούνται να μου το κάνουν, θα πάω αλλού που μου το φτιάχνουν ευχαρίστως";

1. Χέστηκε ο υπάλληλος άμα δεν ξαναπατήσεις, πάλι 2.5 ευρώ την ώρα θα παίρνει. Μακάρι να μην ξαναπατήσεις σκέφτεται.
2. Ευχαρίστως κανένας δεν θα στο φτιάξει πουθενά. Για όλους αγγαρεία είναι. Αν εσύ έχεις να φτιάξεις 1 και βαριέσαι, ξαναλέω, ο άλλος εξαιτίας σου πρέπει να φτιάχνει 200 την μέρα.

Για τους "πήρα ένα αρωματάκι με 3 ευρώ, θέλω 60/40 με 4.5 νικοτίνη να βγει, κάτσε φτιάχτο μου", δεν το συζητάω:
Παίζει ακόμα και ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης να έχει δώσει οδηγία "τους λέτε δεν γίνεται απλά, δεν θα φας μια ώρα για τον κάθε ένα που δίνει 5 ευρώ".

Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω εδώ είναι ότι έχετε γίνει τσάμπα μάγκες από τότε που το ηλ τσιγάρο ρυθμίστηκε και δεν μπορούμε πλέον να αγοράζουμε υγρά και συναφή από το εξωτερικό. Αν είχες ανταγωνισμό όπως όλες οι άλλες επιχειρήσεις, όχι μόνο αντίσταση, καθετήρα θα άλλαζες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/6/2021 στις 4:45 ΜΜ, stathisgtr είπε

.. Απο την αλλη μπορει να γινει περισσότερη αραίωση το 60μελο ετσι ώστε να κοπεί λιγο το κόστος προς τα κάτω?

 Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Ναι, μπορεί να γίνει. Πιστεύω οτι αν το κάνεις 80μελο ή 90μελο, - αλλά κρατώντας την νικοτίνη στο ίδιο επίπεδο, ίσως και να μην καταλάβεις την διαφορά. Αλλά και να την καταλάβεις λίγο, σε 2 μέρες θα το έχεις συνηθίσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες τα φωτα σας...αγορασα ενα mod το οποιο θελει να δουλευει μονο με το ρευμα..και δεν κανω πλακα...εχω βαλει 4 μπαταριες(οι 2 καινουργιες)και δεν αναβει ποτε.αν το συνδεσω στο ρευμα ως δια μαγειας λειτουργει..λογικα δεν ειναι νορμαλ αυτο ε?καμια ιδεα μην κανω καμια βλακεια εγω?(καθαρισματα κτλ εχω κανει αν και ειναι καινουργιο)

εστειλά μειλ στο καταστημα αλλα δεν εχουν απαντησει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

το οποιο θελει να δουλευει μονο με το ρευμα.

1)  Ποιο mod εναι;

2) Να θεωρησω οτι δεν βαζεις την μπαταρια αναποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GH 61 είπε

1)  Ποιο mod εναι;

2) Να θεωρησω οτι δεν βαζεις την μπαταρια αναποδα.

Α) smok mini rigel https://www.skroutz.gr/s/26611085/Smok-Rigel-Mini-Box-80W-Silver.html?from=catspan

Β) οχι ειπαμε δεν εχω ακομα καει :P

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

οχι ειπαμε δεν εχω ακομα καει :P

Σορυ, αλλα εχω διαβασει πολλα τοσα χρονια.

Δεν το δουλευεις καθολου και το στελνεις πισω οπως ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση. Που μπορω να πεταξω με ασφαλεια 1 λιτρο PG και 1 λιτρο VG που ειχα στο ντουλαπι για κανενα 5αρι χρονια :P

Δεν ξερω αν πρεπει στα σκουπιδια ενω ειμαι σιγουρος οτι δεν θα πρεπει να τα αδειασω σε νεροχυτες κλπ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, πήρα το voopoo drug x και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να φορτίσω την μπαταρία μέσω της θύρας usb c που έχει με φορτιστή κινητού η θα χρειαστεί να πάρω εξωτερικό φορτιστή. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα, πήρα το voopoo drug x και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να φορτίσω την μπαταρία μέσω της θύρας usb c που έχει με φορτιστή κινητού η θα χρειαστεί να πάρω εξωτερικό φορτιστή. Ευχαριστώ

Καλό θα ήταν να αγοράσεις έναν φθηνό εξωτερικό φορτιστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα, πήρα το voopoo drug x και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να φορτίσω την μπαταρία μέσω της θύρας usb c που έχει με φορτιστή κινητού η θα χρειαστεί να πάρω εξωτερικό φορτιστή. Ευχαριστώ

Μπορείς, αλλά δεν ενδείκνυται.

Και την συσκευή ταλαιπωρείς και την μπαταρία, ουσιαστικά μειώνεις την διάρκεια ζωής και των 2.

Με έναν φορτιστή των 5-10 ευρώ, γλυτώνεις λεφτά στην πορεία.

Για την ανάγκη βέβαια, μια στο τόσο, δεν έγινε και τίποτα να την φορτίσεις πάνω στην συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2021 στις 10:02 ΜΜ, dalan2007 είπε

παιδες τα φωτα σας...αγορασα ενα mod το οποιο θελει να δουλευει μονο με το ρευμα..και δεν κανω πλακα...εχω βαλει 4 μπαταριες(οι 2 καινουργιες)και δεν αναβει ποτε.αν το συνδεσω στο ρευμα ως δια μαγειας λειτουργει..

Εδώ είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dalan2007 είπε

παιδες ενας γνωστος μου ειπε οτι επειδη κανω πνευμονικο μπορω να φτιαχνω το υγρο μονο με vg χωρις pg...αληθεια ή μπαρουφες?

Ούτε αλήθεια, ούτε μπαρούφες.

Και εξαρτάται τι εννοείς με 100% VG, το άρωμα πάντα PG είναι, δεν θα βάλεις καθόλου; Θα βάλεις 1ml στα 60; Στα 100;

70/30 καλά είναι για πνευμονικό. Και 80/20 πάλι καλά θα δουλεύει.

Σε ένα νορμάλ SNV, αυτό σημαίνει πως ναι, μόνο VG θα βάλεις γιατί στο 60μελο, καμιά 12-15 ml άρωμα θα έχει μέσα, άρα με μόνο vg, στο τέλος θα βγει 75/25, που είναι καλά.

Να υποθέσουμε πως φτιάχνεις κάπως ένα υγρό και είναι 100% VG ή κάπου εκεί κοντά στο 100%; Αναλόγως ποιον ατμοποιητή συγκεκριμένα έχεις, πιθανότατα πάλι θα δουλεύει, αλλά ίσως όχι τέλεια. Και μην ξεχνάς πως η PG δίνει μεγαλύτερη γεύση, με 100% VG το υγρό σου θα είναι άτονο εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, είμαι άσχετος με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Εχω κάνει μεγάλο λάθος γιατί κάπνιζα απο τα 14-19, το έκοψα για 1 χρόνο, μετά σε ηλικία κάπου 25 το έκοψα πάλι για 2 χρόνια, και τις 2 φορές που το είχα κόψει είχα νεύρα, ήταν δύσκολα τις πρώτες ημέρες, πάντα όμως μου έλειπε το τσιγάρο για όσο χρονικό διάστημα δεν κάπνιζα, πάντα ήμουν καπνιστής του μισού πακέτου, τα τελευταία χρόνια 6-8 τσιγάρα την ημέρα.

Τώρα μου την έδωσε και το έκοψα πάλι μαχαίρι απο τις 04/07, δεν μου λείπει τόσο όσο παλιά, μόνο τις πρώτες 2 ημέρες είχα στερητικό σύνδρομο, σαν πονοκέφαλο.

Είναι κάτι στιγμές που θέλω να καπνίσω, έχω αποφασίσει να μην ξανακάνω κανονικό τσιγάρο, σκέφτομαι για ηλεκτρονικό.

1)Εσείς που καπνίζετε χρόνια, πιστεύετε πως είναι ελάχιστα βλαβερό;Εχετε πχ κάποια αρνητική αίσθηση πχ στους πνεύμονες η στο στόμα;

2)Πόσο "κοντά" είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο (Τσιγαρίσιο) στο κανονικό τσιγάρο;Η ποσότητα νικοτίνης μπορεί να ρυθμιστεί στα ίδια επίπεδα;

Επίσης δεν θέλω να κολλήσω και να το χρησιμοποιώ συνέχεια, αλλά όπως έκανα στην δουλειά, 1 τσιγάρο κάθε 2 ώρες και άλλα 2-4 στο σπίτι.Δηλαδή είχα μάθει τον οργανισμό μου έτσι, όμως και πάλι με ενοχλούσε, είχα φλέματα και μειωμένη αντοχή, το καταλάβαινα στις σκάλες και στο κολύμπι, είναι αρκετά τα χρόνια που κάπνιζα, τα τελευταία κάπου 5 χρόνια με ενοχλούσε.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...