Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, bc00l είπε

Αν και πρωην καπνιστης, τωρα ατμιστης, καλα τα ηλεκτρονικα τσιγαρα δεν λεω αλλα δεν ειναι και τοσο αθωα σαν να ατμιζεις αερακι.

Καλο θα ηταν οσοι σταματησαμε απο τσιγαρο να εχουμε στο νου μας να κοψουμε και το ηλεκτρονικο σε καποια φαση 

 

Τίποτα δεν είναι αθώο. Όποιος σου πει ότι το ηλεκτρονικό (ακόμα και με μηδέν νικοτίνη) είναι 100% ασφαλές, δε ξέρει τι λέει.

Είναι άπειρες φορές καλύτερο από το να καπνίζεις αλλά το θέμα είναι ότι γίνεται αντικατάσταση της κακιάς συνήθειας αυτής με μια άλλη -σαφώς καλύτερη σε θέμα υγείας- την οποία δε μπορείς να σταματήσεις τόσο εύκολα.

Στις 14/10/2021 στις 1:19 ΠΜ, Kapparos87 είπε

Καλησπέρα παιδιά θ ήθελα να ξεκινησω ηλεκτρονικό(καπνιζω Καρέλια χρυσή κασετίνα) αλλά κυριολεκτικά δεν έχω ιδέα τι παίζει υπάρχει κάτι περιληπτικά που θα μπορούσα να διαβάσω ή κάποιος γνώσης να δώσει τα φώτα του ;

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ https://www.nobacco.gr/starter-guide/

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να πας σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα να σε καθοδηγήσουν αυτοί. Διότι έτσι θα είσαι σίγουρος πως θα βρεις κάτι που ταιριάζει στις αρέσκειες σου καλύτερα. Ρίξε μια ματιά να καταλάβεις ένα δύο πράγματα ώστε να έχεις μια γενική γνώση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bc00l είπε

Αν και πρωην καπνιστης, τωρα ατμιστης, καλα τα ηλεκτρονικα τσιγαρα δεν λεω αλλα δεν ειναι και τοσο αθωα σαν να ατμιζεις αερακι.

Καλο θα ηταν οσοι σταματησαμε απο τσιγαρο να εχουμε στο νου μας να κοψουμε και το ηλεκτρονικο σε καποια φαση 

 

Το είχα κόψει πρίν πολλά χρόνια για 2 χρόνια, μετά για 1 χρόνο και πρόσφατα για 2.5 μήνες.

Είναι κάποιες στιγμές που θέλω να καπνίσω, αλλιώς πιέζομαι, οπότε το γύρισα σε ηλεκτρονικό, έκανα κάπου 8 τσιγάρα την ημέρα, το πολύ 10 και τώρα κάνω μόνο κάπου 1 ml την ημέρα υγρού στο ηλεκτρονικό.

Δεν έχω φλέματα, ούτε βήχα, ούτε αυτή την ενόχληση στους πνεύμονες το πρωί.

Για να μην καπνίσω ποτέ ξανά, θα πρέπει να μην έχω άγχος, προβλήματα κλπ και να γυμνάζομαι, αυτό δεν γίνεται.1 φορά καπνιστής, για πάντα καπνιστής.

Το μεγάλο μου λάθος, ήταν πως το ξεκίνησα στην εφηβεία, σε αυτή την ηλικία δεν μπορείς να κατανοήσεις την ζημιά.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή σταμάτησαν να στέλνουν από Αγγλία βάση λιτρου με νικοτίνη έχουμε κάτι έστω κ από Ελλάδα  ?

Μην απαντησετε όχι απαγόρευονται..στείλτε μου pm

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,επειδη μενω σε επαρχια και μου ειναι δυσκολο να βρω υγρα αναπληρωσης σε καλες τιμες,μιας και εδω που μενω ειναι ενας τυπας ο οποιος εχει μονοπωλειο και βαραει στις τιμες πολυ αν σκεφτει κανεις οτι ενα μποοστερακι νικοτινης το εχει 4,5 ευρω εγω δηλαδη με 6αρα μου βγαινει 9 ευρω μονο η νικοτινη και με μια βαση ετοιμη που φτιαχνει αυτος 60vg 40 pg την χρεωνει αλλα 3 ευρω,μου βγαινουν μονο 12 ευρω μονο η βαση με 2 μπουστερακια νικοτινης.
Εχει κανεις κατα νου καποιο site η καποιο καταστημα που μπορω να προμηθευτω οικονομικα υγρα αναπληρωσης,τα οποια να ειναι και γνωστης εταιριας φυσικα και να μην τα φτιαχνει ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lp_fan_1 είπε

Γεια σας,επειδη μενω σε επαρχια και μου ειναι δυσκολο να βρω υγρα αναπληρωσης σε καλες τιμες,μιας και εδω που μενω ειναι ενας τυπας ο οποιος εχει μονοπωλειο και βαραει στις τιμες πολυ αν σκεφτει κανεις οτι ενα μποοστερακι νικοτινης το εχει 4,5 ευρω εγω δηλαδη με 6αρα μου βγαινει 9 ευρω μονο η νικοτινη και με μια βαση ετοιμη που φτιαχνει αυτος 60vg 40 pg την χρεωνει αλλα 3 ευρω,μου βγαινουν μονο 12 ευρω μονο η βαση με 2 μπουστερακια νικοτινης.
Εχει κανεις κατα νου καποιο site η καποιο καταστημα που μπορω να προμηθευτω οικονομικα υγρα αναπληρωσης,τα οποια να ειναι και γνωστης εταιριας φυσικα και να μην τα φτιαχνει ο ιδιος.

Μπες από το Google και κάνε μια αναζήτηση. Θα βρεις πολλά υγρά από γνωστές εταιρίες και καταστήματα τα οποία ίσως σε ενδιαφέρουν
Μπες και από τον Σκρούτζ να δεις υγρά, αντιστάσεις, βάσεις, νικοτίνες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, w95chris είπε

Μπες από το Google και κάνε μια αναζήτηση. Θα βρεις πολλά υγρά από γνωστές εταιρίες και καταστήματα τα οποία ίσως σε ενδιαφέρουν
Μπες και από τον Σκρούτζ να δεις υγρά, αντιστάσεις, βάσεις, νικοτίνες κλπ

Εχει απειρα site,προφανως για να ρωταω εχω ψαξει,γιαυτο ρωταω αν εχει καποιος κατα νου καποιο οικονομικο site απο'που προμηθευεται υγρα η διαφορετικα αν εχει βρει καποιος κατι πιο οικονομικο περα απο τα κλασσικα site atmology,nobacco,alter ego κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lp_fan_1 είπε

Εχει απειρα site,προφανως για να ρωταω εχω ψαξει,γιαυτο ρωταω αν εχει καποιος κατα νου καποιο οικονομικο site απο'που προμηθευεται υγρα η διαφορετικα αν εχει βρει καποιος κατι πιο οικονομικο περα απο τα κλασσικα site atmology,nobacco,alter ego κτλπ.

Στα υγρά δε θα δεις διαφορά σε τιμή. Άντε στην καλύτερη να το βρεις φθηνότερο 1€. Και μιλώ για τις γνωστές εταιρίες. Πχ Dinner Lady, Steam Train, American Stars κλπ. Όχι εταιρίες του κάθε καταστήματος.

Το βρίσκω λίγο απίθανο να τα έχεις ψάξει και να μην έχεις βρει. Με το που μπεις στον Σκρουτζ για υγρά σου βγάζει 122 σελίδες με υγρά. Βάλε και 30 καταστήματα πάνω κάτω που προμηθεύονται το κάθε υγρό, βλέπεις πως οι επιλογές σου είναι άπειρες. Απλά εσύ "έψαξες". Τέλος πάντων μη κολλούμε σε αυτό τώρα.

Μπες V4b και δες παράδειγμα. Άπειρες φορές έχω παραγγείλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα. Για αγορα mod, ατμοποιητη κτλ, εχει νοημα να κοιταξω να παρω απο εξωτερικο ή ελλαδα θα πετυχω κοντινες τιμες; (δεν ξερω καθολου sites εξωτερικου)
Δεν ψαχνω κατι σπανιο σε mod κτλ, απο τα δημοφιλη ενδιαφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Toufaras είπε

Καλησπερα. Για αγορα mod, ατμοποιητη κτλ, εχει νοημα να κοιταξω να παρω απο εξωτερικο ή ελλαδα θα πετυχω κοντινες τιμες; (δεν ξερω καθολου sites εξωτερικου)
Δεν ψαχνω κατι σπανιο σε mod κτλ, απο τα δημοφιλη ενδιαφερομαι.

Από εξωτερικό, έχεις θέμα. Αν είναι εντός Ε.Ε. τότε ίσως τη γλυτώσεις από τελωνείο. Αλλά οι τιμές σε ιστοσελίδες που στέλνουν κανονικά θα σου βγει (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) πάνω κάτω το ίδιο με Ελλάδα. Από εκτός Ε.Ε. το ξεγράφεις διότι απαγορεύεται, άρα στη καλύτερη απλά θα στο κατασχέσουν το τελωνείο.

Κοίτα να δεις σε σελίδες σύγκρισης τιμών (πχ Σκρούτζ) τη συσκευή που θες για να πετύχεις μια καλή τιμή. Ειδικά αφού δεν ενδιαφέρεσαι για τίποτα σπάνιες συσκευές, το καλύτερο -κατά τη γνώμη μου- είναι αυτό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανταγωνισμός πλέον είναι τέτοιος, το άτμισμα τόσο δημοφιλές και τα καταστήματα τόσα πολλά, που δεν υπάρχει κανένα νόημα να ψάχνεις συσκευές από το εξωτερικό. Έχει τα πάντα σε πολύ καλές τιμές, ειδικά αν βρεις και κανά κουπόνι ή προσφορά.

Το μόνο ακριβό πλέον στο άτμισμα στην Ελλάδα, είναι η νικοτίνη.

Το κόστος της νικοτίνης (και κατ' επέκταση των υγρών αναπλήρωσης), ναι, ΕΙΝΑΙ θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...