Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Baator είπε

Δούλευες με μη-παντρεμένες μπαταρίες ενώ τις φόρτιζες και πάνω στο μοντάκι που αποδεδειγμένα δεν τις φόρτιζε σωστά, στην συνέχεια τις πήρες και τις ξαναέσπασες και τις φόρτισες ξεχωριστά σε εξωτερικό φορτιστή, μετά ξανά πάνω στο μοντάκι, κτλ.

Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση αν τελικά ΔΟΥΛΕΥΕ το όλο σύστημα απροβλημάτιστα.

Δεν καταλαβαίνω, από το πρωί μέχρι το βράδυ που οι πάντες, από reviewers, πωλητές καταστημάτων, έμπειροι χρήστες λένε ότι το Α και το Ω είναι παντρεμένες μπαταρίες και φόρτιση από την αρχή μόνο σε καλό εξωτερικό φορτιστή, γιατί πιστεύετε ότι τα λένε, επειδή είναι περίεργοι;

Το ότι γίνονται και ξαναγίνονται reviews και τεστ σε μοντάκια για το πως φορτίζουν και τελικά ζήτημα να 'ναι 3-4 αυτά που λες ΠΑΙΖΕΙ και να μην σου δημιουργήσουν πρόβλημα αν φορτίζεις εκεί τις μπαταρίες σου, τι σημαίνει; Ψέμματα λένε; Υπερβάλουν;

Δηλαδή όταν με λίγα λόγια όλοι εδώ και χρόνια λένε ΜΗΝ, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ, ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ, ΜΗΝ, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ και μετά πας και το κάνεις, η λογική ερώτηση που ακολουθεί είναι "δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δουλεύει καλά, τι λέτε να φταίει;;";

Αδερφέ τα ξέρω πολύ καλά αυτά, απλά επειδή είχα μονομπαταρο μοντακι με vtc μια εβδομαδας και μετά μου έδωσε ο φίλος το διμπαταρο πήρα άλλη μια. Δεν είχα να δώσω εκείνη τη στιγμή +10 για μπαταρία όταν είχα ήδη μια και πήρα άλλη μια ίδια. Αυτός είναι ο λόγος που δεν ήταν παντρεμένες οι αρχικές.

Δε διαφωνώ σε ότι λες, απλά σου εξηγώ πως ήταν πριν.

Τώρα που πήρα καινούργιες μαζί, και έχω το ιδιο πρόβλημα τι έχεις να πεις?? Αυτοί με τα reviews τι έχουν να πουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το πρόβλημα ποιο είναι οτιι δεν σου δείχνει να φορτίζει τις μπαταρίες μέχρι τέλος ή δεν τις φορτίζει σωστα με αποτέλεσμα σε χ λιγες τζουρες να θέλουν αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2018 στις 1:32 ΠΜ, panossar95 είπε

Βασικά το πρόβλημα ξεκίνησε έτσι. Με εξωτερικό φορτιστή. Δανείστηκα έναν από φίλο για να φορτίσω κάθε μπαταρία ξεχωριστά, καθώς δεν τις  είχα αγοράσει μαζί και η μία έπεφτε λίγο πιο γρήγορα από την άλλη. Αφού φορτισα στον εξωτερικό και της έβαλα στο μοντακι, στη πρώτη τζούρα η μία έπεσε αμέσως. ( Αν και στον εξωτερικό φαινόταν πράσινες και οι 2)

Όταν έβαλα πάνω τον φορτιστή στο μοντ απευθείας, συνέχισε να φορτίζει, αποκοιμήθηκα και το πρωί ήταν ακόμα έτσι.

Αγόρασα μπαταρίες καινούργιες και σήμερα έχω πάλι το ίδιο. Δουλεύει κανονικά όπως πριν, αλλά δε κάνει πλήρη φόρτιση.

Όσο καιρό φόρτιζε πάνω στο μοντ, μόλις η μια μπαταρία φορτίζε πιο γρήγορα, καθώς έπεφτε πιο αργά από την άλλη, η φόρτιση σταματάτε και έσβηνε το μοντ. Μετά τον εξωτερικό φορτιστή αντιμετώπισα το πρόβλημα αυτό, αλλά και με τις νέες μπαταρίες, οι οποίες μπήκαν και αυτές στον εξωτερικό, έχω το ίδιο θέμα.

Παίζει να δημιουργήσε πρόβλημα ο εξωτερικός? Αλλά πώς? 

Καλησπέρα,δεν είμαι ειδικός πάνω στο θέμα μα αν πιστεύεις πως φταίει το μοντάκι και είσαι από Αθήνα τεχνικοί υπάρχουν.Η φόρτιση πάνω στο μοντάκι είτε έχεις παντρεμένες μπαταρίες είτε όχι είναι κακή ιδέα γιατί δεν μπορεί να τις φορτίσει ταυτόχρονα η πλακέτα αλλά και να γίνει αυτό κανείς δε σου λέει πως είναι ασφαλές, στη καλύτερη των περιπτώσεων θα σπάσεις το ζευγάρι σου έτσι δηλαδή δεν θα έχουν ίδια διάρκεια ζωής γιατί η μια θα έχει φάει περισσότερο ξύλο από την άλλη και στη χειρότερη(?)Αν από την άλλη οι μπαταρίες που πήρες είναι LG HG2 να ξέρεις πως ακούστηκε οτι κυκλοφόρησαν μούφα παρτίδες της συγκεκριμένης μπαταρίας και καλό θα ήταν να τις δοκιμάσεις σε άλλο διμπάταρο μοντ για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Ο φορτίστης που έχεις είναι nitecore ; Συνήθως χαλάει κάποια από τις θέσεις και σου δείχνει πως φορτίζει αλλά δεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα παραγγειλει πριν ενα μηνα μερικα premade coils και βαμβακι απο ebay uk και ηρθανε κανονικα. Τωρα θελω αυτο https://www.custom-vapes.co.uk/product/ts-squonk-mod-by-defiant-designs/#. Εχει παρει κανεις μοντακι απο Αγγλια; Ελλαδα δεν το βλεπω να υπαρχει πουθενα. Επισης σκεφτηκα μηπως μιλησω με καποιο καταστημα απο Κυπρο να δω αν μπορει να μου το φερει καποιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kataramenos32 είπε

Παιδια ειχα παραγγειλει πριν ενα μηνα μερικα premade coils και βαμβακι απο ebay uk και ηρθανε κανονικα. Τωρα θελω αυτο https://www.custom-vapes.co.uk/product/ts-squonk-mod-by-defiant-designs/#. Εχει παρει κανεις μοντακι απο Αγγλια; Ελλαδα δεν το βλεπω να υπαρχει πουθενα. Επισης σκεφτηκα μηπως μιλησω με καποιο καταστημα απο Κυπρο να δω αν μπορει να μου το φερει καποιος

Ωραίο εργαλείο και υα ηταν αμαρτία να το χαίρονται νοί τελώνες. Η αλήθεια είναι οτι έχει αναφερθεί οτι κάτι γίνεται απο Αγγλία αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει άφοβα. Νομίζω αυτό που έγραψες απο Κύπρο ακούγεται καλύτερο, αλήθεια με τι σκέφτεσαι να το συνδιάσεις 

 

 

aGka8l

/tfv 8 - 12 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, palasd είπε

Ωραίο εργαλείο και υα ηταν αμαρτία να το χαίρονται νοί τελώνες. Η αλήθεια είναι οτι έχει αναφερθεί οτι κάτι γίνεται απο Αγγλία αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει άφοβα. Νομίζω αυτό που έγραψες απο Κύπρο ακούγεται καλύτερο, αλήθεια με τι σκέφτεσαι να το συνδιάσεις 

aGka8l

/tfv 8 - 12 

Σκεφτομαι να το παρω σε μπλε και να το συνδυασω με μπλε cosmonaut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο πρόβλημα

έχω φτιάξει ένα μισόλιτρο flavour boss lunch lady πριν κανα δίμηνο+ με 0 νικοτινη και βάσεις του συνδέσμου.

το υγρό είναι 70/30

τον τελευταίο καιρό δεν κάνει wick με τίποτα ενώ όταν το δοκίμασα μόλις έγινε δεν είχα πρόβλημα

το δοκιμάζω σε rda γιατί σε tank δεν κατάφερα ποτέ να στήσω 70vg και να ρουφάει σωστά

το πρόβλημα είναι οτι αφού βάλω βαμβάκι καινούριο και ποτίσει την πρώτη φορά, μετά δεν ξανακάνει wick για κανένα λόγο
ρίχνω υγρό και απλά μένει εκεί και χύνεται αν δεν το κρατήσω όρθιο

είναι θέμα του στησίματός μου? είναι θέμα στο βαμβάκι (cotton bacon)? είναι θέμα στο υγρό επειδή είναι αρκετό και έχει μείνει καιρό? είναι θέμα στις βάσεις?

μήπως του Γ@μιέται ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, warlock9_0 είπε

περίεργο πρόβλημα

έχω φτιάξει ένα μισόλιτρο flavour boss lunch lady πριν κανα δίμηνο+ με 0 νικοτινη και βάσεις του συνδέσμου.

το υγρό είναι 70/30

τον τελευταίο καιρό δεν κάνει wick με τίποτα ενώ όταν το δοκίμασα μόλις έγινε δεν είχα πρόβλημα

το δοκιμάζω σε rda γιατί σε tank δεν κατάφερα ποτέ να στήσω 70vg και να ρουφάει σωστά

το πρόβλημα είναι οτι αφού βάλω βαμβάκι καινούριο και ποτίσει την πρώτη φορά, μετά δεν ξανακάνει wick για κανένα λόγο
ρίχνω υγρό και απλά μένει εκεί και χύνεται αν δεν το κρατήσω όρθιο

είναι θέμα του στησίματός μου? είναι θέμα στο βαμβάκι (cotton bacon)? είναι θέμα στο υγρό επειδή είναι αρκετό και έχει μείνει καιρό? είναι θέμα στις βάσεις?

μήπως του Γ@μιέται ???

Το υγρο σιγουρα δεν φταιει.70/30 ειναι δεν αλλαζει. Σε ποιο τανκ το εβαλες; Δειξε και μια φωτο απο το στησιμο σου αν μπορεις

11 ώρες πριν, palasd είπε

Ωραίος ο κοσμοναύτης άραγε πως παίζει σε μονή γιατί για διπλή θεωρείται από τους καλύτερους

Αν τα παρω με το καλο θα δοκιμασω και θα σου πω. Σημερα εμαθα οτι γνωστος μου φευγει Κυπρο για καλοκαιρι οποτε λογικα θα το κανονισω απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , συγνωμη για την ερωτηση, σιγουρα θα εχουν ρωτησει ξανα στο παλιο ποστ..

ψαχνω για την μανα μου ατμοποιητη. εχει μπλεξει τοσα χρονια με nautilus , k2 , ego , cubis κλπ.

ολοι με τα κουσουρακια τους , μια τον ενα ειχε μια τον αλλο. απ οτι καταλαβα της βολεψε καλυτερα ο ναυτιλος. τελειωσαν ομως οι αντιστασεις (που ειχα στοκαρει πριν χρονια) και λεω να της κανω δωρακι εναν εργοστασιακο mtl οπως λιγο πολυ ηταν και οι παραπανω.

οποτε η ερωτηση μου ειναι , σε τι ατμοποιητη να κινηθω , που να εχει vfm αντιστασεις (να δω cigabuy ??) και να ειναι αξιοπιστος / αξιολογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kataramenos32 είπε

Το υγρο σιγουρα δεν φταιει.70/30 ειναι δεν αλλαζει. Σε ποιο τανκ το εβαλες; Δειξε και μια φωτο απο το στησιμο σου αν μπορεις

Αν τα παρω με το καλο θα δοκιμασω και θα σου πω. Σημερα εμαθα οτι γνωστος μου φευγει Κυπρο για καλοκαιρι οποτε λογικα θα το κανονισω απο εκει

το δοκιμάζω σε dead rabbit, έχω δοκιμάσει κατα καιρούς και σε griffin και σε aromamizer supreme αλλά δεν μπόρεσα να τα στήσω με το συγκεκριμένο υγρό

το στήσιμο είναι αυτό που κάνω παντού και που έκανα πάντα και δούλευε, twisted ss316 28άρι

https://dl2.pushbulletusercontent.com/X46eQGS3ZjItoWTiYX8yTUkiKJfxCxCl/IMG_20180618_225255.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, warlock9_0 είπε

το δοκιμάζω σε dead rabbit, έχω δοκιμάσει κατα καιρούς και σε griffin και σε aromamizer supreme αλλά δεν μπόρεσα να τα στήσω με το συγκεκριμένο υγρό

το στήσιμο είναι αυτό που κάνω παντού και που έκανα πάντα και δούλευε, twisted ss316 28άρι

https://dl2.pushbulletusercontent.com/X46eQGS3ZjItoWTiYX8yTUkiKJfxCxCl/IMG_20180618_225255.jpg

Προσωπικα εχω τον aromamizer titan. Οσες φορες τον εστησα με cotton bacon απλο και prime για καποιο λογο ειχα θεμα με το wicking. Οτι και να εκανα δεν ποτιζε με τιποτα. Μολις αλλαξα βαμβακι ολα κανονικα. Δοκιμαασε με αλλο βαμβακι  native wicks, augvape η ακομα και japanese pads και πες μου

4 ώρες πριν, discoboyminimal είπε

παιδια , συγνωμη για την ερωτηση, σιγουρα θα εχουν ρωτησει ξανα στο παλιο ποστ..

ψαχνω για την μανα μου ατμοποιητη. εχει μπλεξει τοσα χρονια με nautilus , k2 , ego , cubis κλπ.

ολοι με τα κουσουρακια τους , μια τον ενα ειχε μια τον αλλο. απ οτι καταλαβα της βολεψε καλυτερα ο ναυτιλος. τελειωσαν ομως οι αντιστασεις (που ειχα στοκαρει πριν χρονια) και λεω να της κανω δωρακι εναν εργοστασιακο mtl οπως λιγο πολυ ηταν και οι παραπανω.

οποτε η ερωτηση μου ειναι , σε τι ατμοποιητη να κινηθω , που να εχει vfm αντιστασεις (να δω cigabuy ??) και να ειναι αξιοπιστος / αξιολογος.

Δες τον zenith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kataramenos32 είπε

Δες τον zenith

αυτον ειδα κ εγω μετα απο λιγο ψαξιμο. αν και δεν χωραει στο istick pico που την εχει καταβολεψει , θα το 'φαω' λιγο με το dremmel να ερθει στα ισια του. (ετσι κανουν κ αλλοι απ οτι βλεπω)

εχουμε κανα μαγαζακι να τον παρουμε φθηνα? μαζι με 'wholesale' αντιστασεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...