Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/1/2019 στις 3:36 ΜΜ, billdanos είπε

Μάλιστα... Οπότε κάποιος αφήνει το κλασικό τσιγάρο για να σώσει κάπως την υγεία του, γυρίζει στο ηλεκτρονικό και πάει και αγοράζει χύμα υγρά και κινέζικες συσκευές και κάνει μόνος του προσμίξεις και πειράματα με αντιστάσεις, φίλτρα κλπ... Ρουφάνε δηλαδή ποσότητες νικοτίνης και άλλων χημικών χωρίς κανέναν έλεγχο (σε ακριβή περιεκτικότητα ή γενικότερα στην ποιότητα) και καμαρώνουν πως έκοψαν το ...κακό τσιγάρο!

Δεν υπάρχει σωτηρία... 😛 

Sorry για το offtopic αλλά το είχα απορία και δεν έκατσα να σας διαβάσω απο την αρχή! 

Δεν μπορώ να κατανοήσω αυτή την επιθετική παρέμβαση.Οι νικοτίνες, τα αρώματα κ οι βάσεις που προτείνονται σε αυτό το thread, αγοράζονται και σχολιάζονται, βρίσκονται στο εμπόριο και είναι ελεγμένα και σφραγισμένα όπως και αυτά που αγοράζεις εσύ.Ούτε λάθος αναλογίες σε νικοτίνη έχει ούτε σε ποσοστό αρώματος ούτε τίποτα.Έρχονται από το εργοστάσιο έτσι.Όσο "κακό" είναι αυτό που θα κάνω εγώ τόσο "κακό" θα είναι και το έτοιμο. Το μόνο κίνδυνο που διατρέχουμε είναι να βγεί το υγρό χάλια σε γεύση ή αδύναμο ή ότι άλλο το οποίο δεν θα μας φέρει σε μεγαλύτερο κίνδυνο απο ότι το έτοιμο.

Το κινέζικες συσκευές έχει κινέζο με Ω ποιότητα έχει και κινέζο Α (citadel) και πάλι σε αυτό το thread δεν έχει προτείνει κανένας κάτι επικίνδυνο.Έχει και αμερικανιές που "σκοτώνουν" όμως.

Τα άτομα που πουλάνε στις αγγελίες νικοτίνες κλπ είναι σαν τους τύπους που πουλάνε αφορολόγητα τσιγάρα και χύμα καπνό πίσω απο τους κάδους στις πλατείες.Προφανώς και ξέρουν αυτοί που τα παίρνουν ότι υπάρχει κίνδυνος και το κάνει εν γνώση του.Και δεν παρότρυνε ποτέ κανένας εδώ να αγοράσει κάτι τέτοιο και αν έγινε τον σταμάτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
16 hours ago, fernw_thn_souvla said:

Δεν μπορώ να κατανοήσω αυτή την επιθετική παρέμβαση.Οι νικοτίνες, τα αρώματα κ οι βάσεις που προτείνονται σε αυτό το thread, αγοράζονται και σχολιάζονται, βρίσκονται στο εμπόριο και είναι ελεγμένα και σφραγισμένα όπως και αυτά που αγοράζεις εσύ.Ούτε λάθος αναλογίες σε νικοτίνη έχει ούτε σε ποσοστό αρώματος ούτε τίποτα.Έρχονται από το εργοστάσιο έτσι.Όσο "κακό" είναι αυτό που θα κάνω εγώ τόσο "κακό" θα είναι και το έτοιμο. Το μόνο κίνδυνο που διατρέχουμε είναι να βγεί το υγρό χάλια σε γεύση ή αδύναμο ή ότι άλλο το οποίο δεν θα μας φέρει σε μεγαλύτερο κίνδυνο απο ότι το έτοιμο.

Το κινέζικες συσκευές έχει κινέζο με Ω ποιότητα έχει και κινέζο Α (citadel) και πάλι σε αυτό το thread δεν έχει προτείνει κανένας κάτι επικίνδυνο.Έχει και αμερικανιές που "σκοτώνουν" όμως.

Τα άτομα που πουλάνε στις αγγελίες νικοτίνες κλπ είναι σαν τους τύπους που πουλάνε αφορολόγητα τσιγάρα και χύμα καπνό πίσω απο τους κάδους στις πλατείες.Προφανώς και ξέρουν αυτοί που τα παίρνουν ότι υπάρχει κίνδυνος και το κάνει εν γνώση του.Και δεν παρότρυνε ποτέ κανένας εδώ να αγοράσει κάτι τέτοιο και αν έγινε τον σταμάτησαν.

Η "επιθετική" παρέμβαση είχε σαν στόχο πολύ συγκεκριμένους "χρήστες" και πρακτικές όπως διαπίστωσες κι εσύ στη συνέχεια (αν και αφαιρέθηκαν μερικά μηνύματα) και όχι το άτμισμα γενικότερα. 

Το αν κάποιος είναι στόκος και καπνίζει ο,τι βρει μπροστά του, σαφώς και είναι καθαρά δικό του πρόβλημα. Στο insomnia απλά προσέχουμε να μην υπάρχουν αναφορές σε παράνομες ή επικίνδυνες πρακτικές... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tornado είπε

εχει καποιος καποια καλη σκεψη, στο τι στησιμο να κανω σε ενα intake ετσι ωστε να γινει τσιγαρισιος?

Δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσεις να κανεις τον intake τσιγαρισιο..Ισως μπορεις να προσπαθησεις κατι σε 6-7 σπειρες 26αρι συρμα,αλλα και παλι για αερατη τσιγαρισια τζουρα και αμα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Karamol3golas είπε

Δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσεις να κανεις τον intake τσιγαρισιο..Ισως μπορεις να προσπαθησεις κατι σε 6-7 σπειρες 26αρι συρμα,αλλα και παλι για αερατη τσιγαρισια τζουρα και αμα..

δηλάδη λες τσαμπα τον πηρα? παντως δεν εχει διαρροες μεχρι στιγμης, ο ammit μετα απο 2-3 μερες ψιλοσταζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tornado είπε

δηλάδη λες τσαμπα τον πηρα? παντως δεν εχει διαρροες μεχρι στιγμης, ο ammit μετα απο 2-3 μερες ψιλοσταζει.

κακως τον πηρες αν ηθελες τσιγαρισιο,αν ηθελες πνευμονικο τοτε ειναι πολυ καλη επιλογη..Αν ο ammit σου σταζει ,τοτε πρεπει να μην χτενιζεις τοσο το βαμβακι πριν το βαλεις στα λουκια..Επισης οσο περναν οι μερες το βαμβακι ψιλοχαλαει,αλαλ στις 2 μερες δυσκολο,οποτε δοκιμασε αυτο που σου ειπα..Για πνευμονικη στον intake δοκιμασε καποιο fused(πχ 2χ26,36 η 3χ28,36)η γενικα καποιο πιο περιεργο συρμα(το λεω γιατι μονο με τετοια τον εχω δοκιμασει,μπορει να παιζει καλα και με ενα απλο 22αρι αλλα δεν εχω αποψη),πιστευω 5-6 σπειρες θα ειναι καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tornado είπε

μα δεν θελω πνευμονικο, τωρα τον πηρα θα τον φαω τι να κανω.

Θα τον στησω με 7-8 σπειρες και βλεπουμε.

Δεν ξερω αν θα μπορεσεις με καποιον τροπο να σφιξεις την τζουρα του, αλλα την τσιγαρισια "εμπειρια" που θα παρεις με εναν κατεξοχιν τσιγαρισιο,δεν προκειτε να την παρεις

Οσο για τον αμμιτ που λες πρεπει να παιξεις πολυ, εγω γενικα με το παιχνιδι στα στισιματα δεν το εχω και πολυ, να φανταστεις τον πηρα και οσες φορες τον βαμβακωνα μετα απο 10 τζουρες επερνα καμενο, τον πηρε ο αδερφος μου, επαιξε λιγακι και το βρηκε, και δουλευει και πολυ καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

Ειμαι με τον innokin zenith και θα ηθελα να παω σε επισκευασιμο να δοκιμασω γιατι ακουω πολυ καλα λογια.Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον mtl rta ατμοποιητη σε τιμη εως 40 ευρω.Απο αυτους που εχω δει reviews ειμαι αναμεσα σε cthulu hastur και geekvape ammit.Κλεινω περισσοτερο στον 2ο λογω οτι εχει την εισαγωγη αερα απο πανω ετσι σαν απειρος που ειμαι σε επισκευασιμους δεν θα μου κανει διαρροες.

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Deponakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, th3ofilos είπε

Δεν ξερω αν θα μπορεσεις με καποιον τροπο να σφιξεις την τζουρα του, αλλα την τσιγαρισια "εμπειρια" που θα παρεις με εναν κατεξοχιν τσιγαρισιο,δεν προκειτε να την παρεις

Οσο για τον αμμιτ που λες πρεπει να παιξεις πολυ, εγω γενικα με το παιχνιδι στα στισιματα δεν το εχω και πολυ, να φανταστεις τον πηρα και οσες φορες τον βαμβακωνα μετα απο 10 τζουρες επερνα καμενο, τον πηρε ο αδερφος μου, επαιξε λιγακι και το βρηκε, και δουλευει και πολυ καλα...

ε δεν ξερω,.... να τον πουλησω? δεν ξερω αν εχει νοημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, th3ofilos είπε

 

Οχι να τον κρατησεις αλλα παιξε λιγατι με τον αμμιτ, σιγουρα θα το βρεις, ειναι πολυ καλος τσιγαρισιος.

η γευση του ammit ειναι απιστευτη! αλλα θελει να του βρεις το κουμπι του γιατι αλλιως σταζει.

Θα τον παω κομμωτηριο να δω τι θα παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tornado είπε

η γευση του ammit ειναι απιστευτη! αλλα θελει να του βρεις το κουμπι του γιατι αλλιως σταζει.

Θα τον παω κομμωτηριο να δω τι θα παιξει.

Γιατι ενδιαφερομαι και εγω οταν λες σταζει εννοεις διαροες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 λεπτά πριν, tornado είπε

η γευση του ammit ειναι απιστευτη! αλλα θελει να του βρεις το κουμπι του γιατι αλλιως σταζει.

Θα τον παω κομμωτηριο να δω τι θα παιξει.

Δοκιμασε να χτενισεις λιγοτερο το βαμβακι..Αλλη λυση ειναι να κοψεις το βαμβακι πιο μακρυ,αλλα δεν προτεινεται γιατι μετα δεν θα ποτιζει..Για μενα παιξε με το ποσο το χτενιζεις και μετα σαν 2η λυση δοκιμασε το μηκος

Επισης για mtl τσεκαρετε και τον vapefly galaxies rta..Εχει πολυ καλες κριτικες και ας μην τον εχω δοκιμασει..

 

Επεξ/σία από Karamol3golas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για mtl αλλά και dtl Fresia rta

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή

Παίζει εξαιρετικά και στις δύο επιλογές

 

Επεξ/σία από Superuser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...