Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Καλησπέρα και πάλι.

Πήρα flat clapton (26ga*18ga) ,εκεί που τοποθέτησα τις αντιστάσεις και τις καίω (που ανάβουν για να δούμε αν κάνει επαφή το σύρμα) μετά από 4 φορές fire ξαφνικά στο mod μου βγάζει  "atomizer short" ενώ με το που βγάζω και ξαναβάζω τον RDA μου λέει ξανά το ίδιο μήνυμα ενώ διαβάζει την αντίσταση 0.2 με 0.25Ω. 

Μήπως φταίει που έκανα 6 σπείρες αντί για 5 ?? Μήπως όταν ζεσταίνουμε το σύρμα δεν πρέπει να το κάνουμε πάνω στο mod ???

Κούνησα τις αντιστάσεις μήπως ήταν καμιά επαφή αλλά δεν μου έβγαλε atomizer short και έκανε fire αλλά όταν πήγα να τις κάψω ξανά για να δω αν κάνει επαφή οι αντιστάσεις δεν άναψαν.

Είπα ας βάλω τα βαμβάκια και υγρό αλλά κανονικά βγάζει ατμό και ατμίζεται αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι όλα κομπλέ.

Υπαρχει περιοπτωση να ακουμπαει σε καποιο μερος του deck η στην καμπανα του ατμοποιητη..βγαλε τις αντιστασεις,καθαρισε τον και βαλε αλλες για μενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Υπαρχει περιοπτωση να ακουμπαει σε καποιο μερος του deck η στην καμπανα του ατμοποιητη..βγαλε τις αντιστασεις,καθαρισε τον και βαλε αλλες για μενα..

Το έκανα αλλά πάλι βγάζει atomizer short - έβαλα tank μήπως είναι θέμα του mod αλλά παίζει κανονικά

Κούνησα τις αντιστάσεις δεν μου έβγαλε μήνυμα αλλά με το που έκανα fire απλά ακουγόταν λες και έβαλα υγρό + που μύρισε καμμένο

Το RDA είναι twirl 24mm - μήπως ο RDA είναι ελαττωματικός ??

Επεξ/σία από KnightRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, tornado είπε

κατι βραχυκυλωνει, εργοστασιακος ειναι?

Κανονικά γνήσιο είναι - μόνο αντιστάσεις έβαλα άλλες καινούργιες.

Είπα να βάλω καλού κακού εικόνες μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος

 

1.jpg

2.jpg

Επεξ/σία από KnightRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω τον geek vape aegis legend μπορεί να μου δώσει κάποιος μια άποψη; Επίσης δεν έχω καταλήξει ακόμα σε ατμοποιητή έχει κανείς να μου προτείνει κάποιον;

Ευχαριστώ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tornado είπε

ιπποτη. η αριστερη σπειρα ακουμπαει στη βιδα η μου φαινεται?

Όχι - έβγαλα και πιο προς τα κάτω

 

3.jpg

4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να εχει πεσει μεσα συρματακι και να εχει κατσει αναμεσα σε ποστ και ντεκ και να μη ξεκολαει ευκολα. Καντον ενα μπανακι στεγνωσε στησε και πες μας παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Ψαχνω για μοντακι λογο απωλειας του παλιου. Ειχα ενα alien με melo 4 πανω. Εχετε να προτεινεται κατι οικονομικό και αξιολογο μαζι με ατμοποιητη (με εργοστασιακές)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nrkmaiden είπε

Παιζει να εχει πεσει μεσα συρματακι και να εχει κατσει αναμεσα σε ποστ και ντεκ και να μη ξεκολαει ευκολα. Καντον ενα μπανακι στεγνωσε στησε και πες μας παλι.

Πάλι καμένο μυρίζει και βγάζει ελάχιστα καπνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Πάλι καμένο μυρίζει και βγάζει ελάχιστα καπνό

Επειδη βλεπω αρκετα χοντρο συρμα,ποσο σου βγαινει η αντισταση?Γιατι αν βγαινει πολυ χαμηλα παιζει επισης να στο βγαζει..Αν εχεις καποιο συρμα με μεγαλυτερη αντισταση δοκιμασε να στησεις με αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Karamol3golas είπε

Επειδη βλεπω αρκετα χοντρο συρμα,ποσο σου βγαινει η αντισταση?Γιατι αν βγαινει πολυ χαμηλα παιζει επισης να στο βγαζει..Αν εχεις καποιο συρμα με μεγαλυτερη αντισταση δοκιμασε να στησεις με αυτο..

Εννοείς σε ohm πόσο βγαίνει ??? αν ναι τότε είναι ~0.15Ω 

Εγώ πήρα τον flat clapton (26ga*18ga) ώστε να έχω έτσι χοντρό σύρμα για να χω ντουμάνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σκεφτομαι να κοψω το καπνισμα γτ δεν την παλευω ( μαυρα φλεμματα ) και να αρχισω το ατμισμα.

εχω διαβασει λιγο και λεω να κατα ληξω σε Pico 25 μαζι με cthulhu hastur. πειτε μια γνωμη ρ παιδια?

απλα δεν εχω ιδεα τι συρμα να παρω και τι βαμβακι οπως επισης και με υγρα.... κανω 10 στριφτα μαξ την ημερα

δωστε μου τα φωτα σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, komis01 είπε

καλησπερα σκεφτομαι να κοψω το καπνισμα γτ δεν την παλευω ( μαυρα φλεμματα ) και να αρχισω το ατμισμα.

εχω διαβασει λιγο και λεω να κατα ληξω σε Pico 25 μαζι με cthulhu hastur. πειτε μια γνωμη ρ παιδια?

απλα δεν εχω ιδεα τι συρμα να παρω και τι βαμβακι οπως επισης και με υγρα.... κανω 10 στριφτα μαξ την ημερα

δωστε μου τα φωτα σας 

Γτ θες να αρχισεις με επισκευασιμους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για οικονομικο θεμα απο αυτα που διαβασα...κανω λαθος? 

πιανουν τα χερια μου δεν θα εχω θεμα να στηνω

Επεξ/σία από komis01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...