Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εργοστασιακές αντιστάσεις έχεις; Όπως και να 'χει, καις τις αντιστάσεις σου. Ή τις δουλεύεις σε λάθος βατ/δεν τις αφήνεις να ποτίσουν αρκετά μόλις τις βάζεις για πρώτη φορά, ή αν δεν έχεις εργοστασιακές (που δεν νομίζω), δεν τις στήνεις σωστά. Το υγρό δεν έχει σχέση. Να είχες κανάν τσιγαρίσιο ατμοποιητή και να έκανες κανά 100%vg υγρό, να έλεγα δεν προλαβαίνει να τροφοδοτηθεί η αντίσταση, αλλά στον baby beast πάρα πολύ δύσκολα να φταίει το υγρό, έως αδύνατο.

 

Οι αντιστάσεις έχουν μια στάνταρ τιμή η οποία πρέπει να παραμένει σταθερή και κάπου εκεί κοντά να τις διαβάζει μονίμως και η συσκευή σου.

Έχεις π.χ. μια 0.3ohm αντίσταση, συνέχεια το μοντάκι σου κάπου εκεί κοντά πρέπει να στις δείχνει. Δεν το ρυθμίζεις εσύ αυτό. Εσύ τα βατ ρυθμίζεις.

Αν βάλεις μια καινούργια αντίσταση, δεν την αφήσεις 5-10 λεπτά να ποτίσει καλά και πας και της κοπανήσεις 100 βατ με την μία, θα την κάψεις.

Και μια σταγόνα μόνο σε καινούργια αντίσταση δεν αρκεί.

Έπρεπε να στα 'χουν πει όλα αυτά στο μαγαζί που έκανες την αγορά, όχι να σε 'χουν να καις αντιστάσεις για πλάκα και να δίνεις 4ευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τις αντιστασεις τις φτιαχνω μονος.. οποτε πολυ πιθανο να φταιω εγω.. δε θυμαμαι οταν το πηρα ποσα ωμ εβγαζε.. τωρα που το εχω φτιαξει εγω ειναι στα 0.54.. χρειαζεται να χαμηλωσω το νουμερο αυτο η να το αυξησω? και αυτο θα γινει με περισσοτερες η λιγοτερες σπειρες στο φτιαξιμο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι τα Ωμ σου... (ισως χρειαστει να χαμηλωσεις αναλογα τα γουστα σου)

ποτισε καλα το βαμβακι σου πριν κλεισεις το καπακι, αρχινα με χαμηλα βαττ, πυροβολα και ανεβαζε να δεις πως παιζει.

Σταματα εκει που βλεπεις να δουλευει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό και δοκιμασμενο herb vaporizer; ακομα καλύτερα να είναι 510 να μπορώ να το προσαρμόσω πάνω στο μοντάκι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ έτοιμες αντιστάσεις Clapton 1.5ohm και μερικές φορες βλέπω τα ohm από 1.50 μέχρι 1.70.
Δηλαδή κάθε φορα που προσθέτω υγρό τα ohm παίζουν. Συνήθως ατμίζω στα 4v - 10w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2019 στις 12:54 ΠΜ, beerman63 είπε

Την liquids.gr την ξέρετε έχει ψωνίσει κανείς από εκεί? 

Πηρα μια φορα υγρα. Δεν ειχα κανενα προβλημα. Νομιζω εχουν εδρα Βουλγαρια αλλα στελνουν κανονικα με ACS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2019 στις 7:00 ΜΜ, kataramenos32 είπε

Πηρα μια φορα υγρα. Δεν ειχα κανενα προβλημα. Νομιζω εχουν εδρα Βουλγαρια αλλα στελνουν κανονικα με ACS

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Έχει πολύ καλές τιμές στις νικοτίνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akpe είπε

ο τυπος αυτος ειναι εκει ως επιχειρηματιας που εισαγει τα Η.ΤΣ. στην ελλαδα. Δεν περιμενα να πει τιποτα αλλο, μονο ποσο καλο ειναι το Η.ΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα προχθές το Pico X της Eleaf. Ο ατμοποιητής που πήρα είναι ο Nautilus 2s της Aspire. Ήθελα το Zenith αλλά δεν τον βρήκα ετοιμοπαράδοτο. Πως σας φαίνεται σαν επιλογή; Αρχικά το δοκίμασα με την 1.8 αντίσταση και δε μου άρεσε. Με την 2.4 πολύ καλύτερα νομίζω αλλά ίσως είναι η ιδέα μου. Πήρα και μία 0,7 για επόμενη και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιο site / μαγαζί να προμηθευτώ κανένα υγρό; Έκανα ένα της Lamda, το Fidel μέχρι που ξανάμπλεξα με καπνούς, χαρτάκια και φιλτράκια. 

Δεν είμαι σε φάση να μπλέξω με νικοτίνες, σύριγγες κλπ. Έχω στην κατάψυξη αρκετή ακόμα, όμως έλεγα να πάρω κάποιο έτοιμο. 

Υπάρχει ακόμα περιορισμός στα 10μελα; 60μελα και έτοιμα, παίζουν κάπου; Με Zenith σταμάτησα, υπάρχει ακόμα - αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mynam3 είπε

υπάρχει κάποιο site / μαγαζί να προμηθευτώ κανένα υγρό; Έκανα ένα της Lamda, το Fidel μέχρι που ξανάμπλεξα με καπνούς, χαρτάκια και φιλτράκια. 

Δεν είμαι σε φάση να μπλέξω με νικοτίνες, σύριγγες κλπ. Έχω στην κατάψυξη αρκετή ακόμα, όμως έλεγα να πάρω κάποιο έτοιμο. 

Υπάρχει ακόμα περιορισμός στα 10μελα; 60μελα και έτοιμα, παίζουν κάπου; Με Zenith σταμάτησα, υπάρχει ακόμα - αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο. 

Υπάρχει ακόμα περιορισμός στα 10μελα - Ναι

60μελα και έτοιμα, παίζουν κάπου - Ναι, τα λεγομενα shake and Vape, εχει το αρωμα μεσα και βαζεις βαση και νικοτινη

Με Zenith σταμάτησα, υπάρχει ακόμα - αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο - Αν λες για τον Innokin zenith, ναι υπαρχει ακομα και ειναι ενας απτους καλυτερους τσιγαρισιους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...