Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς όμως δεν τη σηκώνει το μπάτζετ μου για άμεση αγορά. Προς το παρόν έκατσα και είδα πόσο θα μου κοστίσει να προσθέσω νικοτίνη σε όγκο βάσης με μπουστεράκια.

Έχουμε και λέμε: Το φτηνότερο booster έχει 2 ευρώ τα 10ml στα 20mg/ml (από εδώ). Με 20 ευρώ δηλαδή παίρνω 100ml. Μαγειρεύω με 500ml μηδενική, και έχω 600ml στα 3mg/ml. 3.33 βγαίνει βασικά, και έχω με «μαξιλαράκι» για πρόσθεση αρωμάτων χωρίς να πέσω κάτω από τα 3mg/ml (ποτέ δεν υπολογίζω τα αρώματα στον συνολικό όγκο, πάντα τα βάζω έξτρα, κόλλημα από καιρό).

yBoxahp.png

Με επιπλέον 55ml αρωμάτων δηλαδή (FA Virginia ~4% και χύμα 30ml Eliquid France Famous SnV - ξέρω, περίεργη «συνταγή») βγαίνουν 655ml στα 3.05mg/ml.

Εντάξει, δεν είναι και φτηνά σε σχέση με φαρμακείου, αλλά ούτε και ακριβά. Γύρω στα 300ml το μήνα κάνω, από νικοτίνη μόνο μου βγαίνει δηλαδή 10 ευρώ. Not that bad! Σίγουρα θα κοιτάξω για νικοτίνη από φαρμακείο, αν βρίσκαμε μικρότερη περιεκτικότητα πιο φτηνά θα ήταν καλή φάση. Αλλά προς το παρόν θα πορευτώ έτσι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/6/2018 στις 11:32 ΠΜ, tritonas00 είπε

εχω παθει πλακα με τον recurve

με παναπλο στησιμο ss316l 24ga 7 σπειρες σε 3αρη πυρηνα γυρω στα 0.4

γ ε υ σ α ρ α

Λεγε τετοια να τον παρω τωρα 😝. Τον δουλευεις squonk η drip;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, kataramenos32 είπε

Λεγε τετοια να τον παρω τωρα 😝. Τον δουλευεις squonk η drip;

drip

σπερνει

το στησιμο δε, σε δευτερολεπτα, ουτε να σου στραβωνει την αντισταση ουτε τιποτα, αντιθετως οσο βιδωνεις την ισιωνει κιολας σε σχεση με το airflow

αερα τον δουλευω τερμα ανοιχτο, πολυ smooth

το πανω o-ring για τα drip tips ηταν αρκετα παχυ και δεν εμπαινε κανενα αλλο 810 ή εμπαινε με παρα πολυ δυσκολια

το αντικατεστησα με ενα αλλο αντιστοιχο που ειχα και τωρα ειναι οπως πρεπει, μπαινουν τα παντα ευκολα

επισης στη συσκευασια μου, τα εργαλεια που εχει για να κοβεις την αντισταση στο σωστο υψος ηταν και τα δυο 3mm, ενω θα επρεπε να ειναι το ενα 3mm και το αλλο 2.5:lol: 

επισης διαβαζω οτι θα βγουν και 22mm caps!

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία βοήθεια. Τον τελευταίο χρόνο ατμίζω με έναν Ammit 25. Φοβερή γεύση, αλλά με έχει κουράσει το πόσο αεράτος είναι. Κούμπωσα τις προάλλες τον Cubis με τον οποίο είχα ξεκινήσει για να θυμηθώ τα παλιά και κατάλαβα ότι θα μου ταίριαζε περισσότερο ένας σφιχτός, τσιγαρίσιος. Μου έχουν προτείνει Kayfun v5 και doggystyle. Υπάρχουν άλλες προτάσεις αποκλειστικά για σφιχτούς τσιγαρίσιους;

 

PS Μου έδωσαν να δοκιμάσω και έναν Merlin ως πιο σφιχτό, αλλά και αυτός αεράτος μου φαίνεται.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Zus είπε

Μία βοήθεια. Τον τελευταίο χρόνο ατμίζω με έναν Ammit 25. Φοβερή γεύση, αλλά με έχει κουράσει το πόσο αεράτος είναι. Κούμπωσα τις προάλλες τον Cubis με τον οποίο είχα ξεκινήσει για να θυμηθώ τα παλιά και κατάλαβα ότι θα μου ταίριαζε περισσότερο ένας σφιχτός, τσιγαρίσιος. Μου έχουν προτείνει Kayfun v5 και doggystyle. Υπάρχουν άλλες προτάσεις αποκλειστικά για σφιχτούς τσιγαρίσιους;

PS Μου έδωσαν να δοκιμάσω και έναν Merlin ως πιο σφιχτό, αλλά και αυτός αεράτος μου φαίνεται.

Ο doggy ειναι φανταστικος στα καπνικα ημικαπνικα αλλα μεχρι εκει.  Ο κλωνος της sxk ειναι πιο σφιχτος, ενω της sjym ειναι πιο αερατος και λιγο περισσοτερο θορυβο. Ειναι βαρετος ατμοποιητης με την καλη εννοια, οτι λεπτο - απλο  συρμα σε 2,5 πυρηνα και βαμβακι του πεταξεις θα παιξει. Αρνητικο του ειναι το γεμισμα απο κατω. Καπου ειχα διαβασει για διαρροη στον πολο αλλα εμενα δεν μου εχει τυχει. Το τανκ κραταει 2 μερες πιπιλα. (αλλα αυτο εξαραταται και απο το στισιμο και τη χρηση) 

Merlin ποιον ; μινι με μονο ντεκ και reducers? το μικρο που εχει η συσκευασια ειναι αρκετα σφιχτο.

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ειμαι ατμοποιητης τα 2 τελευταια χρονια με ενα pico mega με ατμο το mini fumytank 3. Στην αρχη χρησιμοποιουσα fumytech αντιστασεις που διναν ωραια γευση αλλά λογω οικονομικου θεματος μετα γυρισα και επαιρνα της eleaf για gs air που ηταν συμβατες και με αυτες συνεχιζω ως σημερα με προτιμηση μετα απο δοκιμες στις 1.2 ohms αντιστασεις στα 15 με 20 watt. Δεν λεω ακομα και μεχρι σημερα ατμιζω ευχαριστα με το συγκεκριμενο αλλά εχω δοκιμασει και απο ατμοποιητες φίλων και γνωστών και νομιζω εχουν ακομα πιο ωραια γευση με το ιδιο υγρο και παντα ολοι με τσιγαρισιους ατμοποιητες. Δεν με ενδιαφερουν τα εφφε με ντουμανια και τα σχετικα με ενδιαφερει να το ευχαριστιεμαι σαν γευση. Να ενημερωσω οτι ατμιζω με 0.9 νικοτινη ειχα ξεκινησει απο 1.8 και σταδιακα τη εριξα. Τωρα στο θεμα μας ενδιαφερομαι για νεο ατμοποιητη για τους εξης λογους  1. Η ευκολια αν ειναι δυνατον να γεμιζω απο πανω, 2. καλυτερη γευση . Να ενημερωσω εδω οτι ενδιαφερομαι για τσιγαρισιο ατμοποιητη αν ειναι πνευμονικος δεν εχω θεμα απλά ξερω εκεινοι καταπινουν τα υγρα για πλακα. Και αν και ξερω την καλυτερη γευση την δινουν οι  drippers και οι επισκευασιμες αντιστασεις δεν θελω και δεν εχω το χρονο να ασχοληθω με αυτο προς το παρον, Θέλω με απλη εργοστασιακη αντισταση. Μετα απο πολυ διαβασμα και ερευνα εχω διαβασει πολυ καλά λογια για τον nautilus τον 2 και τον triton mini ενδιαφερον με φανηκε και ο zenith της innokin. Θα ηθελα αν γνωριζεται εμπειρικα να με προτεινεται τον εναν απο αυτους τους 3 ή αν εχετε καποιον ακομα καλυτερο να με προτεινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ασχολούμαι καθόλου με αυτό το είδος ατμισματός αλλά μια και δεν απαντάνε οι αρμόδιοι  από αυτά που διαβάζω ο zenith είναι ο καλύτερος αυτήν την εποχή στο είδος του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος ατμοποιητής να αντικαταστήσω έναν Ναύτιλο Χ που έχω εδώ και κάνα χρόνο?

Ατμιζα καπνικά, σε κάποιο σημείο με κούρασε και δεν είχα γεύση οπότε άλλαξα υγρό. Μετά από 2-3 μέρες, τα ίδια. 

Το έχω γυρίσει σε κανονικό εδώ και κανένα δίμηνο και λέω να του δώσω μια ευκαιρία ακόμα. Μοντ εχω της eleaf το istick.

Δεν θέλω να μπλέξω με σύρματα, βαμβάκια και όλα αυτά. Κάτι με έτοιμες αντιστάσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mynam3 said:

Υπάρχει κάποιος ατμοποιητής να αντικαταστήσω έναν Ναύτιλο Χ που έχω εδώ και κάνα χρόνο?

 

Ο Χ δεν είχε και την καλύτερη φήμη στη σειρά. Αρκετά καλύτερος είναι ο Ναυτίλος 2, ενώ γράφονται και αρκετά καλά σχόλια για τον Innokin Zenith. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2018 στις 1:44 ΜΜ, mynam3 είπε

Υπάρχει κάποιος ατμοποιητής να αντικαταστήσω έναν Ναύτιλο Χ που έχω εδώ και κάνα χρόνο?

Ατμιζα καπνικά, σε κάποιο σημείο με κούρασε και δεν είχα γεύση οπότε άλλαξα υγρό. Μετά από 2-3 μέρες, τα ίδια. 

Το έχω γυρίσει σε κανονικό εδώ και κανένα δίμηνο και λέω να του δώσω μια ευκαιρία ακόμα. Μοντ εχω της eleaf το istick.

Δεν θέλω να μπλέξω με σύρματα, βαμβάκια και όλα αυτά. Κάτι με έτοιμες αντιστάσεις.

Δεν ξερω αν ειμαι ο καταλληλος για να σε απαντησω. Εγω ατμιζα και ατμιζω μεχρι σημερα μονο γλυκες γευσεις. Την παρασκευη μόλις πηρα τον zenith ατμιζω προς το παρον με την 1.6 που ειχε προεγκατεστημενη μεσα ακομα δεν δοκιμασα την 0.8 και μπορω να πω λατρευω την πλουσια γευση που με δινει στον ουρανισκο που ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με τον mini fumytank 3 που ειχα μεχρι πριν και τωρα εχει παει συρταρι. Άλλα 2 συν που με αρεσαν ειναι οτι οταν βαζω αλλη γευση και μετα απο 2 τζουρες δεν μενει κανενα υπολλειμα της προηγουμενης γευσης και δεν εχω ακομα πλυνει το τανκ και το πανευκολα γελοιο του συστημα γεμισματος. Εχω το pico mega που κανονικα παιρνει μεχρι 23mm ατμοποιητες και επειδη ο zenith ειναι 24αρης αναγκαστικά εβαλα την ψυκτρα για να μην βρισκει με το καπακι της μπαταριας.Το μονο κακό αν και μηδαμινο για μενα οταν πρεπει να αλλάξω μπαταρια πρεπει να ξεβιδωσω τον ατμο. Αυτά απο μενα ελπίζω να βοηθησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzivas34 είπε

Δεν ξερω αν ειμαι ο καταλληλος για να σε απαντησω. Εγω ατμιζα και ατμιζω μεχρι σημερα μονο γλυκες γευσεις. Την παρασκευη μόλις πηρα τον zenith ατμιζω προς το παρον με την 1.6 που ειχε προεγκατεστημενη μεσα ακομα δεν δοκιμασα την 0.8 και μπορω να πω λατρευω την πλουσια γευση που με δινει στον ουρανισκο που ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με τον mini fumytank 3 που ειχα μεχρι πριν και τωρα εχει παει συρταρι. Άλλα 2 συν που με αρεσαν ειναι οτι οταν βαζω αλλη γευση και μετα απο 2 τζουρες δεν μενει κανενα υπολλειμα της προηγουμενης γευσης και δεν εχω ακομα πλυνει το τανκ και το πανευκολα γελοιο του συστημα γεμισματος. Εχω το pico mega που κανονικα παιρνει μεχρι 23mm ατμοποιητες και επειδη ο zenith ειναι 24αρης αναγκαστικά εβαλα την ψυκτρα για να μην βρισκει με το καπακι της μπαταριας.Το μονο κακό αν και μηδαμινο για μενα οταν πρεπει να αλλάξω μπαταρια πρεπει να ξεβιδωσω τον ατμο. Αυτά απο μενα ελπίζω να βοηθησα

φαε-γλυκανε με ενα dremmel την γωνια απο το καπακι της μπαταριας του pico και θα χωρεσει μεχρι και 25αρης :)

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...