Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, me11585 είπε

Βεβαίως 

20180726_171816.jpg

χρειαζεστε εναν κυλινδρο με πομολο διαστασης 30x30 ή 30x50 και θα κοψετε το μεταλο του κυλινδρου εκει που ειναι αρκετο για εσας κ θα βιδωσετε το πομολο !

προτινομενοι απο εμενα : abloy protec2, evva 4ks, evva ics που ειναι συναρμολογουμενοι κ δεν αλλαζει το κοστος για να γινουν πομολου :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, me11585 είπε

Να είσαι καλά!

Σε ευχαριστώ!

Αυτός που έχω τώρα παραβιάζεται εύκολα έτσι δεν είναι;

ειναι σιγουρα 5000 ; γιατι δε θυμαμαι να βγαζει η agb το φθηνο μοντελο της με πομολο :) 

οπως και να εχει -> δεν παραβιαζεται ευκολα αλλα ειναι κατι νορμαλ & φθηνο και αργα ή γρηγορα θα γινει ευκολη η παραβιαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2018 στις 10:42 ΠΜ, mclein είπε

 

 

Στις 19/7/2018 στις 10:30 ΠΜ, ArisOtis είπε

2wqd10i.jpg

Καλημέρα....ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Μια τελευταία γιατί το έχω κάψει διαβάζοντας και τα δυο νήματα 

Με αυτό το προφίλ (φώτο) πόρτας....και με Disec BD200 Monolito Rok Defender....ειμαι εντάξει με αφαλό 30Χ50 ?

 

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια....η δουλειά εγινε.....CISA Revolution Pro + defender BD200+Abloy Protec 2 (30Χ45)....ολα τα υλικά συν την εσωτερική ροζέτα κόστισαν 240 ευρώ περίπου...με το φπα

Με προσωπική δουλειά....(χρειάστηκε κόψιμο η λαμαρίνα συν κάτι λίγα λιμαρίσματα και ρύθμιση στην "γλώσσα" )

2mph4qb.jpg 2d1tgye.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν,

πως καθαρίζεται η βρωμιά που μαζεύεται μετά από πολύ καιρό στα κλειδιά?? Ιδίως μέσα στα βαθουλώματα του κλειδιού όπως είναι το κλειδί του keso4000?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, me11585 είπε

Το κλειδί μου γράφει scudo 5000 από εκεί υπέθεσα ότι είναι αυτός ο κύλινδρος!

αν το γραφει, δεν μπορουμε να πουμε τιποτα αλλο :) 

11 ώρες πριν, suedehead7 είπε

Το λοιπόν,

πως καθαρίζεται η βρωμιά που μαζεύεται μετά από πολύ καιρό στα κλειδιά?? Ιδίως μέσα στα βαθουλώματα του κλειδιού όπως είναι το κλειδί του keso4000?

Ευχαριστώ 

οινοπνευμα / βενζινη, λιγο βαμβακι ή απευθειας στο κλειδι κ με μια καρφιτσα / οδοντογλυφιδα !

12 ώρες πριν, ArisOtis είπε

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια....η δουλειά εγινε.....CISA Revolution Pro + defender BD200+Abloy Protec 2 (30Χ45)....ολα τα υλικά συν την εσωτερική ροζέτα κόστισαν 240 ευρώ περίπου...με το φπα

Με προσωπική δουλειά....(χρειάστηκε κόψιμο η λαμαρίνα συν κάτι λίγα λιμαρίσματα και ρύθμιση στην "γλώσσα" )

2mph4qb.jpg 2d1tgye.jpg

ποιος σου προτεινε κυλινδρο 30x45 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Να πω ότι δεν έχω ξανα ασχοληθεί με το αντικείμενο - διάβασα εδώ τις τελευταίες περίπου 30 σελίδες, πήρα μια ιδέα αλλά θα παραθέσω και την δική μου περίπτωση ζητώντας τα φώτα σας.

Θα μπεί ολοκαίνουρια πόρτα σε τοίχο που τώρα βρίσκεται στα τούβλα (άρα υποθέτω μπορώ να παίξω σε διάφορες διαστάσεις). Πήρα μια προσφορά από μαγαζί Θεσσαλονίκης, όπου μου αναφέρει πόρτα θωρακισμένη MOD20 (δεν ξέρω τί είναι) με λευκή λάκα και κύλινδο SECUREMME K64 + Defender + κλειδαριά γραναζωτή με διπλό καταπέλτη + μπλοκ ασφαλείας. Από την σύντομη κουβέντα που κάναμε μου έδωσε την εντύπωση ότι μιλάμε για ένα καλό σύστημα, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Ότι δηλαδή υπάρχουν πολύ χειρότερα αλλά και πολύ καλύτερα, αναλόγως την τσέπη και τις ανάγκες του καθενός.

Θα ήθελα αρχικά ένα σχόλιο για τα παραπάνω και ρωτάω και κάποια πιο συγκεκριμένα:

1) Τί είναι το μπλοκ ασφαλείας που αναφέρεται

2) Η τιμή είναι γύρω στα 600€ + φπα (τοποθετημένη) - είναι λογική για αυτά που περιλαμβάνει? Για μια νέα τοποθέτηση όπως στην περίπτωσή μου το 600€ είναι κάτι που θεωρείται ικανοποιητικό ή θα ήταν καλό να πάω σε κάτι καλύτερο με πχ 800-1000€?

3) Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα μπορούσα/πρέπει να ζητήσω/ξεκαθαρίσω είτε με τον συγκεκριμένο είτε με άλλα προσφορές?

Αν δεν αναφέρω κάτι που είναι σημαντικό πείτε μου να το συμπληρώσω.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsafou είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Να πω ότι δεν έχω ξανα ασχοληθεί με το αντικείμενο - διάβασα εδώ τις τελευταίες περίπου 30 σελίδες, πήρα μια ιδέα αλλά θα παραθέσω και την δική μου περίπτωση ζητώντας τα φώτα σας.

Θα μπεί ολοκαίνουρια πόρτα σε τοίχο που τώρα βρίσκεται στα τούβλα (άρα υποθέτω μπορώ να παίξω σε διάφορες διαστάσεις). Πήρα μια προσφορά από μαγαζί Θεσσαλονίκης, όπου μου αναφέρει πόρτα θωρακισμένη MOD20 (δεν ξέρω τί είναι) με λευκή λάκα και κύλινδο SECUREMME K64 + Defender + κλειδαριά γραναζωτή με διπλό καταπέλτη + μπλοκ ασφαλείας. Από την σύντομη κουβέντα που κάναμε μου έδωσε την εντύπωση ότι μιλάμε για ένα καλό σύστημα, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Ότι δηλαδή υπάρχουν πολύ χειρότερα αλλά και πολύ καλύτερα, αναλόγως την τσέπη και τις ανάγκες του καθενός.

 Θα ήθελα αρχικά ένα σχόλιο για τα παραπάνω και ρωτάω και κάποια πιο συγκεκριμένα:

1) Τί είναι το μπλοκ ασφαλείας που αναφέρεται

2) Η τιμή είναι γύρω στα 600€ + φπα (τοποθετημένη) - είναι λογική για αυτά που περιλαμβάνει? Για μια νέα τοποθέτηση όπως στην περίπτωσή μου το 600€ είναι κάτι που θεωρείται ικανοποιητικό ή θα ήταν καλό να πάω σε κάτι καλύτερο με πχ 800-1000€?

3) Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα μπορούσα/πρέπει να ζητήσω/ξεκαθαρίσω είτε με τον συγκεκριμένο είτε με άλλα προσφορές?

Αν δεν αναφέρω κάτι που είναι σημαντικό πείτε μου να το συμπληρώσω.

Ευχαριστώ!

αφου μας ενημερωσε ο πωλητης της πορτας για την μαρκα του κυλινδρου, καλο ειναι να μας ενημερωσει για την μαρκα της κλειδαριας & του defender. αν γινει και πιο συγκεκριμενος και μας πει μοντελα, θα ειναι "θεος" !!!! ετσι θα ξερουμε αν ειναι ενα καλο πακετο ! προς το παρον, ειναι θεωρητικα ενα μεσαιο πακετο προς καλο οσον αφορα την κλειδαρια.

το μπλοκ προσωπικα δε γνωριζω τι ειναι.

η τιμη ειναι καλη & τιμια, θεωρητικα. μολις μας πει αν η κλειδαρια & το defender ειναι της προκοπης, θα επιβεβαιωσουμε.

θα μπορουσες να ζητησεις ενα defender bd200 disec αντι για οποιοδηποτε απλό τοποθετει & να ζητησεις σοβαρη τοποθετηση της πορτας και οχι 20cm γεμισμα με αφρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mclein είπε

η τιμη ειναι καλη & τιμια, θεωρητικα. μολις μας πει αν η κλειδαρια & το defender ειναι της προκοπης, θα επιβεβαιωσουμε.

θα μπορουσες να ζητησεις ενα defender bd200 disec αντι για οποιοδηποτε απλό τοποθετει & να ζητησεις σοβαρη τοποθετηση της πορτας και οχι 20cm γεμισμα με αφρο.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Όσο για αυτό που αναφέρεις να ζητήσω σοβαρή τοποθέτηση της πόρτας τί ακριβώς εννοείς και πώς μπορώ να γνωρίζω ότι πράγματι είναι σοβαρή τοποθέτηση? οκ, ένα στοιχείο είναι να μην έχει γέμισμα με πολύ αφρό.. υπάρχει κάτι άλλο ή θα πρέπει να εμπιστευτώ τον λόγο του/παλαιότερες δουλειές του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsafou είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Όσο για αυτό που αναφέρεις να ζητήσω σοβαρή τοποθέτηση της πόρτας τί ακριβώς εννοείς και πώς μπορώ να γνωρίζω ότι πράγματι είναι σοβαρή τοποθέτηση? οκ, ένα στοιχείο είναι να μην έχει γέμισμα με πολύ αφρό.. υπάρχει κάτι άλλο ή θα πρέπει να εμπιστευτώ τον λόγο του/παλαιότερες δουλειές του?

μπορεις να τον ρωτησεις ή να σου δειξει καποια απο τις προηγουμενες εργασιες του :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein είπε

το μπλοκ προσωπικα δε γνωριζω τι ειναι.

Το μπλοκ που ξέρω εγώ είναι όταν κλειδώσεις και βάλεις και τον συρτή τότε μπλοκάρεται η κλειδαριά και δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις ούτε με το κλειδί σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum. Είχα ξαναρωτήσει για κλειδαριά μερικές μέρες πριν και τώρα το πήρα ζεστά να την αλλάξω. Έχω βρει από μύλους Mottura c48 και Multi-Lock MT5. Μεταξύ των δύο παίζει να είναι καλύτερος κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Pravinos είπε

Καλησπέρα στο forum. Είχα ξαναρωτήσει για κλειδαριά μερικές μέρες πριν και τώρα το πήρα ζεστά να την αλλάξω. Έχω βρει από μύλους Mottura c48 και Multi-Lock MT5. Μεταξύ των δύο παίζει να είναι καλύτερος κάποιος;

ειναι το ιδιο πραγμα. αν βρισκεις φθηνοτερα απο 150€, τον C48 με 5 κλειδια - προτιμησε τον :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...