Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, gsf είπε

Τα ξυλινα κουφώματα στο χωριό που αλαχτηκαν με αλουμινίου ήταν με αφρό. Δεν μπορούσαν να τις βγάλουν με τίποτα και χρησιμοποίησαν ηλεκτρικό πριονι

Την ασφαλείας όμως δεν θα πάνε να την κόψουν με ηλεκτρικό πριόνι, αν ομως συμπιέσουν με κάποιο γρύλο ο αφρός θα υποχωρήσει, το τσιμέντο όχι.

Καλό είναι αφού γίνεται μια δουλειά, να γίνεται σωστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/8/2018 στις 11:22 ΜΜ, john_petrucci7 είπε

Γιωργο ερωτηση...αν δεν κανω λαθος μια διαφορα του nw4 με τον 5 δεν ειναι οτι εχει και μια μπαρα για να σπαει πιο δυσκολα ο κυλινδρος?σαν εμφανες δηλαδη...

μεγαλυτερος συνδιασμος & καλυτερο κραμα μεταλλου στον κυλινδρο.

Στις 19/8/2018 στις 1:24 ΠΜ, Guerriero4 είπε

Για πόρτα ασφαλείας τι προτείνεται? Ο Balomenos αξίζει ποιοτικά ή είναι μόνο όνομα? Αυτές οι 3δ κλειδαριές έχουν όντως ασφάλεια?

36 θεωρητικα κλειδωματα.

Στις 19/8/2018 στις 1:49 ΠΜ, nvnight είπε

20€ η επιμέτρηση & 100€ εγκατάσταση. Συνεργείο του leroy και στις 2 περιπτώσεις, ελπίζω να μη σκάσει η Χιονάτη και τίποτα νανοι και να είναι αξιόλογοι. Τα τεχνικά αναμένω να τα δω όταν έρθουν να μετρήσουν.

120€ με αποδειξη. να το σημειωσουμε αυτο !!!

21 ώρες πριν, Alejandro είπε

Έχετε πάντως ένα θέμα με τον αφρό λες και είναι κόλλα UHU. Η πλειοψηφία των πορτών είναι περασμένες με αφρό και προφανώς δεν έχετε ξηλώσει ποτέ πόρτα με αφρό για να δείτε το αν είναι εύκολο ή όχι.

προσωπικα επειδη πηγα σε μια πορτα των 500€ που ξεβιδωσε ο κατω πυρος και μπηκε μεσα στον τοιχο...ομολογω οτι η πορτα ηταν αθλια απο θεμα τοποθετησης.

φυσικα ο τυπος τους ειχε κοροϊδεψει διοτι τοποθετηση Ιουλιο του '18 με Κ2 και διακοσμητικα στην πορτα των 2€ δεν ειναι φυσιολογικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Guerriero4 είπε

Στην πράξη έχει ασφάλεια?

Έχεις να προτείνεις κάποια πόρτα ασφαλείας?

steeldoor - portanova - siamos / κατα τη γνωμη μου & χωρις να βγαζω ουτε cents απο τις εταιρειες τους :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος έβαλε κλειδαριά πριν μιλήσει μαζί μου :)

έβαλε 180€ τελική χωρίς αποδείξεις κτλ secureme k64 evo με 5 κλειδια, cisa κλειδαρια και cisa defender.. σαν συνδυασμός τι λέει? παραπάνω πληροφορίες δεν έχω.. σπίτι ισόγειο σε πολυσύχναστη οικοδομή, οπότε ο επίδοξος κλεφτης δεν θα εχει πολύ χρόνο να ασχοληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Επειδη ψιλό επείγει. Πορτα spitze με fiam iseo r50 διπλης μονωσης γυρω στα 800 τελικη ακουγετε καλα? 5 κλειδια μη αντιγραψιμα. Αλλιως καποια τελικη προταση στο ιδιο budget για βορεια ελλαδα καλοδεχουμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kostastnt είπε

Φίλος έβαλε κλειδαριά πριν μιλήσει μαζί μου :)

έβαλε 180€ τελική χωρίς αποδείξεις κτλ secureme k64 evo με 5 κλειδια, cisa κλειδαρια και cisa defender.. σαν συνδυασμός τι λέει? παραπάνω πληροφορίες δεν έχω.. σπίτι ισόγειο σε πολυσύχναστη οικοδομή, οπότε ο επίδοξος κλεφτης δεν θα εχει πολύ χρόνο να ασχοληθεί.

καλη τιμη & μια χαρα συνδιασμος γι'αυτα τα λεφτα !

12 ώρες πριν, demaker είπε

Καλησπερα σε ολους. Επειδη ψιλό επείγει. Πορτα spitze με fiam iseo r50 διπλης μονωσης γυρω στα 800 τελικη ακουγετε καλα? 5 κλειδια μη αντιγραψιμα. Αλλιως καποια τελικη προταση στο ιδιο budget για βορεια ελλαδα καλοδεχουμενη

την πορτα δεν την ξερω. ο κυλινδρος καλος ειναι. τα υπολοιπα (κλειδαρια + defender λειπουν) !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν νοίκιασα σπίτι στον 1ο όροφο, και θελω να αλλάξω αφαλό στην εξώπορτα. Για να βάλουμε πόρτα ασφαλείας δεν τα βρίσκω με τον ιδιοκτήτη, οποτε σκέφτομαι να βαλω τουλάχιστον καλό αφαλό στην πόρτα. 

Αξίζει να διαθέσω κάποιο καλό πόσο ~150$ για αφαλό η να πάω σε κάτι οικονομικό γιατί αυτές οι πόρτες παραβιαζονται εύκολα?? 

Λογικά θ μπει και συναγερμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Είχα γράψει σε παλιότερο ποστ για τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας με secureme k64 με 5 κλειδια, cisa κλειδαρια και defender disec bd200. Η πόρτα ασφαλείας δεν γνωρίζω τι μάρκα είναι. Αυτό σε μια τιμή γύρω στα 550 + φπα. Έιμαι Θεσσαλονίκη Ανατολικά αν βοηθάει κάποιον...

Επειδή έχω λίγο χρόνο στη διάθεσή μου και διάβασα ξανά τα περισσότερα από τα ποστς εδώ, άρχισα λίγο να αναρωτιέμαι αν είναι σωστή επιλογή ή όχι. Τί εννοώ?

  1. Ρωτάτε συχνά σε ποια περιοχή θα γίνει η εγκατάσταση. Απότι κατάλαβα καλό είναι να βάλεις κάτι διαφορετικό από τους γύρω σου. Επίσης μετράει πόσο απομονωμένη είναι... Απομονωμένα σίγουρα δεν είμαι αλλά ούτε και σε οικοδομή.
  2. Σε τί εύρος τιμών παίζουν ολοκληρωμένες καινούριες πόρτες ασφαλείας που να θεωρούνται μια μέτρια προς καλή επένδυση? Δεν είμαι ενοικιαστής...
  3. Θα άξιζε να ζητήσω προσφορά για κάποιον άλλο συνδυασμό κυλίνδρου-κλειδαριάς-defender και αν ναι ποιο?

Οτιδήποτε άλλη πληροφορία ή στοιχεία που θα πρέπει να δώσω βάση είναι καλοδεχούμενα, ώστε να με βοηθήσουν να επιλέξω και τον καταλληλότερο πωλητή...

Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν χρειάζεται να "βρωμίζουμε" το thread, μπορεί να μου στείλει και pm.

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από tsafou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ycfc είπε

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν νοίκιασα σπίτι στον 1ο όροφο, και θελω να αλλάξω αφαλό στην εξώπορτα. Για να βάλουμε πόρτα ασφαλείας δεν τα βρίσκω με τον ιδιοκτήτη, οποτε σκέφτομαι να βαλω τουλάχιστον καλό αφαλό στην πόρτα. 

Αξίζει να διαθέσω κάποιο καλό πόσο ~150$ για αφαλό η να πάω σε κάτι οικονομικό γιατί αυτές οι πόρτες παραβιαζονται εύκολα?? 

Λογικά θ μπει και συναγερμος

εχω την αισθηση οτι αν πορτα πεφτει με κλωτσιες δε πολυεχει νοημα να το παρακανεις στον κυλινδρο, ο κλεφτης θα επιλεξει την ευκολοτερη μεθοδο παραβιασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ycfc είπε

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν νοίκιασα σπίτι στον 1ο όροφο, και θελω να αλλάξω αφαλό στην εξώπορτα. Για να βάλουμε πόρτα ασφαλείας δεν τα βρίσκω με τον ιδιοκτήτη, οποτε σκέφτομαι να βαλω τουλάχιστον καλό αφαλό στην πόρτα. 

Αξίζει να διαθέσω κάποιο καλό πόσο ~150$ για αφαλό η να πάω σε κάτι οικονομικό γιατί αυτές οι πόρτες παραβιαζονται εύκολα?? 

Λογικά θ μπει και συναγερμος

φωτογραφιες ;

1 ώρα πριν, tsafou είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Είχα γράψει σε παλιότερο ποστ για τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας με secureme k64 με 5 κλειδια, cisa κλειδαρια και defender disec bd200. Η πόρτα ασφαλείας δεν γνωρίζω τι μάρκα είναι. Αυτό σε μια τιμή γύρω στα 550 + φπα. Έιμαι Θεσσαλονίκη Ανατολικά αν βοηθάει κάποιον...

Επειδή έχω λίγο χρόνο στη διάθεσή μου και διάβασα ξανά τα περισσότερα από τα ποστς εδώ, άρχισα λίγο να αναρωτιέμαι αν είναι σωστή επιλογή ή όχι. Τί εννοώ?

  1. Ρωτάτε συχνά σε ποια περιοχή θα γίνει η εγκατάσταση. Απότι κατάλαβα καλό είναι να βάλεις κάτι διαφορετικό από τους γύρω σου. Επίσης μετράει πόσο απομονωμένη είναι... Απομονωμένα σίγουρα δεν είμαι αλλά ούτε και σε οικοδομή.
  2. Σε τί εύρος τιμών παίζουν ολοκληρωμένες καινούριες πόρτες ασφαλείας που να θεωρούνται μια μέτρια προς καλή επένδυση? Δεν είμαι ενοικιαστής...
  3. Θα άξιζε να ζητήσω προσφορά για κάποιον άλλο συνδυασμό κυλίνδρου-κλειδαριάς-defender και αν ναι ποιο?

Οτιδήποτε άλλη πληροφορία ή στοιχεία που θα πρέπει να δώσω βάση είναι καλοδεχούμενα, ώστε να με βοηθήσουν να επιλέξω και τον καταλληλότερο πωλητή...

Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν χρειάζεται να "βρωμίζουμε" το thread, μπορεί να μου στείλει και pm.

Ευχαριστώ

α) εγω πιστευω & λιγοι ακομη συναδελφοι κλειδαραδες οτι ειναι καλο να μην εχουμε συνοστισμο ιδιων κυλινδρων / συνδιασμων στην ιδια περιοχη. θα δειξει το μελλον αν ειναι σωστη αυτη η τακτικη.

β) μια μετρια προς καλη ειναι στα 600€. μια καλη στα 750€ και μια πολυ καλη στα 900€.

γ) ο κ64 ειναι πολυ καλος κυλινδρος αλλα το κακο ειναι οτι το ονομα τους χαλασε με τον Κ2 που ανοιξε 5 ετη μετα την κυκλοφορια του σα λουκουμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναμαι και εγώ.

Μακάρι να είχα έρθει σε αυτό το νήμα πριν την "πάθω".

Χθες μπήκαν στο σπίτι μου, ξεκλείδωσαν κανονικά και μπήκαν κύριοι. ( πόρτα "ασφαλείας" γελάω)

Διάβασα αρκετά το νήμα αλλά όντας άσχετος θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Δεν θέλω να βάλω κάτι super wow, δεν είμαι και ο ΣΤΟΧΟΣ του αιώνα.

Θέλω κάτι vfm που να μου παρέχει ασφάλεια και να λειτουργεί αποτρεπτικά!

Σας ευχαριστώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosto21 είπε

Ναμαι και εγώ.

Μακάρι να είχα έρθει σε αυτό το νήμα πριν την "πάθω".

Χθες μπήκαν στο σπίτι μου, ξεκλείδωσαν κανονικά και μπήκαν κύριοι. ( πόρτα "ασφαλείας" γελάω)

Διάβασα αρκετά το νήμα αλλά όντας άσχετος θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Δεν θέλω να βάλω κάτι super wow, δεν είμαι και ο ΣΤΟΧΟΣ του αιώνα.

Θέλω κάτι vfm που να μου παρέχει ασφάλεια και να λειτουργεί αποτρεπτικά!

Σας ευχαριστώ ;)

τι μαρκα κλειδαριας υπαρχει αυτη τη στιγμη ; 

σε ποια περιοχη ;

και ποιο ειναι το συνολικο budget για τη διαδικασια αλλαγης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί γράφει KC italy πάνω.

Είναι λογικά παλιά.

Περιοχή Αθήνα.

Όσο αναφορά το budget θέλω κάτι που να κάνω την δουλειά μου με ασφάλεια. 

ΥΓ θα σε ακούσω ότι και να μου πεις γιατί φαίνεσαι καλό παλικάρι και PRO ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...