Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και από μένα,

Μήπως έχετε υπόψιν κάτι οικονομικό για Κεφαλονία (σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα κοντά σε θάλασσα - σχετικά κοντά σε Αργοστόλι) και επίσης κάποια πρόταση για ενοικιαζόμενο κάπου σχετικά κοντά στην Κεφαλονιά (Λευκάδα, Ιθάκη ίσως?) για οικογενειακές διακοπές χωρίς φασαρία?

Γενικά, ακόμη και μια πρόταση στα 100-200 χιλιόμετρα από την Αθήνα κοντά σε θάλασσα χωρίς τσούχτρες (γιατί ακούγεται ότι ο Κορινθιακός έχει πολλές) καλοδεχούμενη χαρακτηρίζεται εννοείται... :D

 

 

Επεξ/σία από jeanthira7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόλις έβγαλα e-ticket για ακτοπλοϊκά (πρώτη φορά, τόσα χρόνια έβγαζα το κλασικό πατροπαράδοτο χαρτάκι από κάποιο πρακτορείο).

Μπορώ ήδη να τα κάνω check in στο site της Hellenic Seaways (είναι για τέλη Ιούλη), πότε προτείνετε να τα κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάω Νάξο για 2-3 μέρες με έναν φίλο. Δεν έχω ξαναπάει. Σε πιο μέρος θα ήταν καλύτερα να μείνουμε που να συνδυάζει κοντινές παραλίες και νυχτερινή ζωή; (θα πάω με μηχανή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Μόλις έβγαλα e-ticket για ακτοπλοϊκά (πρώτη φορά, τόσα χρόνια έβγαζα το κλασικό πατροπαράδοτο χαρτάκι από κάποιο πρακτορείο).

Μπορώ ήδη να τα κάνω check in στο site της Hellenic Seaways (είναι για τέλη Ιούλη), πότε προτείνετε να τα κάνω;

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ αν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα στο e ticket από το πρακτορείο. Εγώ όταν έβγαλα e ticket έπρεπε να πάω και στον γκισέ πρώτα και έψαχνα. Ενώ με το εισιτήριο από πρακτορείο μπαίνεις αμέσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, Fabricated said:

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ αν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα στο e ticket από το πρακτορείο. Εγώ όταν έβγαλα e ticket έπρεπε να πάω και στον γκισέ πρώτα και έψαχνα. Ενώ με το εισιτήριο από πρακτορείο μπαίνεις αμέσως 

Δεν χρειάζεται να πας να βγάλεις εισιτήριο. Αυτό είναι το πλεονέκτημα. 

Δείχνεις το email απο το κινητό σου ή το εκτυπωμενο απο το σπίτι σου. Προφανώς το επιβεβαιώνουν με κάποιο barcode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου ξαναλέω, δεν χρειάζεται αυτό. Το αναφέρει ξεκάθαρα στους όρους χρήσης του e-ticket. :)

 

14 hours ago, Fan said:

Σκέφτομαι να πάω Νάξο για 2-3 μέρες με έναν φίλο. Δεν έχω ξαναπάει. Σε πιο μέρος θα ήταν καλύτερα να μείνουμε που να συνδυάζει κοντινές παραλίες και νυχτερινή ζωή; (θα πάω με μηχανή)

Δεν μπορείς να πεις ότι "είδες" τη Νάξο σε 2-3 μέρες. Έχει πολλά μέρη να γυρίσεις, χρειάζεται τουλάχιστον εβδομάδα και αυτό εντατικά.

Τα μέρη με την πιο "νυχτερινή ζωή" είναι σαφώς η Χώρα, ο Αη Προκόπης-Αγία Άννα και η Πλάκα, αλλά δεν είναι αυτό η Νάξος. ;) Έχω πάει από το 1998 περίπου 15 φορές...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2018 στις 7:08 ΜΜ, Fan είπε

Σκέφτομαι να πάω Νάξο για 2-3 μέρες με έναν φίλο. Δεν έχω ξαναπάει. Σε πιο μέρος θα ήταν καλύτερα να μείνουμε που να συνδυάζει κοντινές παραλίες και νυχτερινή ζωή; (θα πάω με μηχανή)

Εγώ είχα πάει στον Άγιο Προκόπιο και ειλικρινά κολύμπησα στην καλύτερη θάλασσα που έχω κολυμπήσει στη ζωή μου. Ήταν απίστευτη.

Δεν είναι πολύ μακριά από την χώρα.

Στην χώρα επίσης θα βρεις και τα περισσότερα πράγματα να κάνεις το βράδυ. Επίσκεψη στην Πορτάρα οπωσδήποτε.

Είχαμε πάει επίσης στο Φιλώτι και στον Απείρανθο,όχι κάτι το τρομερό, χωριά.Ομορφα.

Στον Απόλλωνα δεν πήγαμε οπότε δεν έχω άποψη.

Επίσης αν και εξαρτάται και από την εποχή που θα πας, μην περιμένεις νυχτερινή ζωή στυλ Πάρου και Μυκόνου.

Είναι λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα, πιο πολύ για ζευγάρια φάση

Πάντως εγώ είχα περάσει τέλεια και στο προτείνω ανεπιφύλακτα

Στα + οι αρκετά ζεστοί άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giannis2429 είπε

Εγώ είχα πάει στον Άγιο Προκόπιο και ειλικρινά κολύμπησα στην καλύτερη θάλασσα που έχω κολυμπήσει στη ζωή μου. Ήταν απίστευτη.

Μια από τα ιδια και εγω,πριν 2 χρονια. 5 βραδιες κατσαμε ότι προλάβαμε ειδαμε αλλα σιγουρα δεν φτανουν όπως λεει ο φιλος πιο πανω.

Καταπληκτικες παραλιες αν και καπως κρυες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, fiwi είπε

Οι Πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Αθήνα δεν συμπεριλαμβάνουν αποσκευές πρέπει να πληρώσεις extra?

Εξαρτάται τι εταιρεία θα διαλέξεις. Αν πετύχεις πτήση της Ellinair, περιλαμβάνει αποσκευή. Οι υπόλοιπες εταιρείες επιτρέπουν μόνο χειραποσκευή και αν θες αποσκευή, πληρώνεις έξτρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2018 στις 3:37 ΜΜ, kalogeros είπε

Εξαρτάται τι εταιρεία θα διαλέξεις. Αν πετύχεις πτήση της Ellinair, περιλαμβάνει αποσκευή. Οι υπόλοιπες εταιρείες επιτρέπουν μόνο χειραποσκευή και αν θες αποσκευή, πληρώνεις έξτρα.

Ευχαριστώ. Το έψαξα και και πριν 2 ημέρες έκλεισα με Ellinair γιατί ήταν η μοναδική που περιλάμβανε αποσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...