Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, totem_lost said:

Μόλις έκλεισα 10 μέρες Κεφαλονιά αρχές Σεπτέμβρη. Πρώτη φορά στο νησί, θα μένω στο Αργοστόλι και θα έχω αμάξι να το γυρίσω ολόκληρο. Για πείτε τι να μην χάσω με τίποτα, και καμιά καλή ταβερνούλα για φαγητό; Ευχαριστώ!

~Έναν βραδινό περίπατο στο Ληξούρι.
~Βόλτα στο χωριό Άσος που έχει και όμορφο λιμανάκι [+υπάρχει και κάστρο εκεί κοντά].
~Μονοήμερη εκδρομή στο Φισκάρδο & Ιθάκη.
~Μονή Κηπουρέων μόνο και μόνο για το άγριο τοπίο και την υπέροχη θέα [+ηλιοβασίλεμα].
~Για μπάνιο: Μύρτος, Ξι, Μακρύς Γιαλός, Πετανοί, Αγία Κυριακή, Αντίσαμος
~Εκδρομή σπήλαιο Δρογκαράτη, μετά λιμνοσπήλαιο Μελισσάνης & στην συνέχεια βουτιές στην Αντίσαμο.

[για ταβέρνες δεν ξέρω να σου πω...τρώγαμε σε συγγενείς φίλων όταν είχα πάει & απ'έξω μόνο κανα σουβλάκι σπάνια]

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα κάνω ένα τουρ στην Χαλκιδική και θέλω να έχω μια ιδέα τι τιμές θα συναντήσω σε διαφορα beach bar (ξαπλώστρα, καφές, μπύρα κλπ)

Οποίος έχει πάει πρόσφατα (ή απλώς γνωριζει) ας αναφέρει κάποια παραδείγματα π.χ. τάδε beach bar αυτές οι τιμές.

ΥΓ. Δεν ενδιαφέρομαι για προτάσεις του στυλ "πήγαινε εκεί άπλωσε την πετσέτουλα σου και βγαλτην τζαμπα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, crupo είπε

Θα κάνω ένα τουρ στην Χαλκιδική και θέλω να έχω μια ιδέα τι τιμές θα συναντήσω σε διαφορα beach bar (ξαπλώστρα, καφές, μπύρα κλπ)

Οποίος έχει πάει πρόσφατα (ή απλώς γνωριζει) ας αναφέρει κάποια παραδείγματα π.χ. τάδε beach bar αυτές οι τιμές.

ΥΓ. Δεν ενδιαφέρομαι για προτάσεις του στυλ "πήγαινε εκεί άπλωσε την πετσέτουλα σου και βγαλτην τζαμπα".

λιγοτερα απο 5€ για ξαπλωστρα / ομπρελα νομιζω δε θα βρεις. προσωπικα δε βρηκα ! 

πληρωνα 7 εως 10 συνηθως γιατι προτιμουσα αυτες με τις μαξιλαρες (προπερσι - τελος αυγουστου εως 10 σεπτεμβρη)

καφες σχετικα φθηνος, συγκριτικα με νησια του Αιγαιου + παρομοιας τιμης με τις αθηναϊκες καφετέρειες.

σνακ / φαγητα, αρκετα ακριβα θα ελεγα με βαση το Μ.Ο. πχ κλαμπ σαντουιτς κοντα στο 10ευρω αλλα χορταστικες μεριδες.

στο 2ο ποδι, ειναι τα παντα φθηνοτερα. στις διασημες παραλιες (Σανη, Πευκοχωρι, Καλλιθεα, Νικητη, Σαρτη, Βουρβουρου) τα παντα ειναι ελαφρως ακριβοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια και χρόνια πολλά. θελω να παω (οδικός) αυτες τις μερες Ιτέα μετά Αχέροντα και απο κι Θεσσαλονίκη. Τι να προσέξω και τι να κάνω και να δώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού θα ξεκινήσεις ?  Από Ιτέα η πας προς Άμφισσα /γραβια Λαμία , Τρίκαλα , Γιάννενα, Αχέρωντα ή γυρνάς πίσω προς Αντίρριο και μπαίνεις Ιόνια οδό .

Στην Ιτέα αν έχεις τπτ συγγενείς οκ αλλιώς δεν έχει κ τίποτα να δεις . Η Ναύπακτος είναι πολύ πιο ωραία +1 μονοήμερη τριζόνια αξίζει φουλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Από πού θα ξεκινήσεις ?  Από Ιτέα η πας προς Άμφισσα /γραβια Λαμία , Τρίκαλα , Γιάννενα, Αχέρωντα ή γυρνάς πίσω προς Αντίρριο και μπαίνεις Ιόνια οδό .

Στην Ιτέα αν έχεις τπτ συγγενείς οκ αλλιώς δεν έχει κ τίποτα να δεις . Η Ναύπακτος είναι πολύ πιο ωραία +1 μονοήμερη τριζόνια αξίζει φουλ

Συμφωνώ..!.!.! Μιας και είμαι από την περιοχή η ναυπακτος  αξίζει όπως και τα τριζονια αλλά μια μέρα δεν κάνει εγώ όπου και αν πάω την μια μέρα βλέπω μαθαίνω και την επόμενη χαλάρωση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν χρησιμοποιηθούν αεροπορικα εισιτήρια Ryanair, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής χρημάτων; Απ' ότι είδα στην ιστοσελίδα τους, μόνο οι φόροι αεροδρομίου μπορούν να επιστραφούν. Για τι ποσό μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Αν δεν χρησιμοποιηθούν αεροπορικα εισιτήρια Ryanair, υπάρχει δυνατότητα επιστροφής χρημάτων; Απ' ότι είδα στην ιστοσελίδα τους, μόνο οι φόροι αεροδρομίου μπορούν να επιστραφούν. Για τι ποσό μιλάμε;

κανα 20αρικο στην καλυτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2018 στις 4:02 ΜΜ, aGka8l είπε

Από πού θα ξεκινήσεις ?  Από Ιτέα η πας προς Άμφισσα /γραβια Λαμία , Τρίκαλα , Γιάννενα, Αχέρωντα ή γυρνάς πίσω προς Αντίρριο και μπαίνεις Ιόνια οδό .

Στην Ιτέα αν έχεις τπτ συγγενείς οκ αλλιώς δεν έχει κ τίποτα να δεις . Η Ναύπακτος είναι πολύ πιο ωραία +1 μονοήμερη τριζόνια αξίζει φουλ

αυτή τη στιγμή είμαι ιτεα δεύτερη μέρα τώρα θα δω αυριο για το που θα πάμε. λέμε να κάνουμε και καμιά πέρασα δα απο Μετέωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Πειραιά για Αττικό Ζωολογικό Κήπο είδα ότι χρειάζεται συνδυασμός μετρό και λεωφορείου (και μπόλικο περπάτημα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Από εισιτήρια τι γίνεται; Υπάρχει ενιαίο για όλα τα μέσα ή κόβω διαφορετικό για το καθένα; (κατεβαίνει ο άσχετος πρωτεύουσα και θέλει βοήθεια :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, yannis27gr said:

Από Πειραιά για Αττικό Ζωολογικό Κήπο είδα ότι χρειάζεται συνδυασμός μετρό και λεωφορείου (και μπόλικο περπάτημα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Από εισιτήρια τι γίνεται; Υπάρχει ενιαίο για όλα τα μέσα ή κόβω διαφορετικό για το καθένα; (κατεβαίνει ο άσχετος πρωτεύουσα και θέλει βοήθεια :))

Υπάρχει ενιαίο που διαρκεί 90 λεπτά και κοστίζει 1,40€.
http://www.oasa.gr/content.php?id=tickets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτο λεει εκτος γραμμων αεροδρομιου. Το Μ3 που πρεπει να παρω μετα ειναι προς αεροδρομιο οποτε δεν ισχυει, σωστα; Ή κάτι έχω καταλαβει λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ που έγραψα έχει και μερικά εισιτήρια 

1 hour ago, yannis27gr said:

Ναι αλλα αυτο λεει εκτος γραμμων αεροδρομιου. Το Μ3 που πρεπει να παρω μετα ειναι προς αεροδρομιο οποτε δεν ισχυει, σωστα; Ή κάτι έχω καταλαβει λαθος;

Το ενιαίο του 1,40 είναι και για μπλε γραμμή [Μ3] μέχρι Κορωπί. Αν εσύ θες να κατέβεις σε κάποια στάση ΜΕΤΑ το Κορωπί, τότε θες εισιτήριο αεροδρομίου. Αν πας στο λινκ που σου έστειλα και πας κάτω κάτω, θα δεις ότι υπάρχει και εισιτήριο Αεροδρομίου απ'τους σταθμούς Παλλήνη, Κάντζα, Κορωπί στα 6€. 
[Δεν ξέρω σε ποιά στάση θες να κατέβεις εσύ. Αυτό πρέπει να τσεκάρεις ώστε να αγοράσεις το κατάλληλο εισιτήριο.]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yannis27gr είπε

Από Πειραιά για Αττικό Ζωολογικό Κήπο είδα ότι χρειάζεται συνδυασμός μετρό και λεωφορείου (και μπόλικο περπάτημα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Από εισιτήρια τι γίνεται; Υπάρχει ενιαίο για όλα τα μέσα ή κόβω διαφορετικό για το καθένα; (κατεβαίνει ο άσχετος πρωτεύουσα και θέλει βοήθεια :))

http://www.atticapark.com/el/visitus/pws-na-erthete.274.html Αυτό το είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, απ' αυτο ξεκινησα. ΟΚ, εβγαλα ακρη.

Κατι αλλο. Ποσο αξιοπιστα ειναι τα λεωφορεια; Θα χρειαστω ενα πουρνο-πουρνο για το λιμανι. Να το εμπιστευτω ή θα χάσω το πλοιο; Κι αν δω οτι αργει, βρισκω ευκολα ταξί;

Επεξ/σία από yannis27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...