Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έρχονται τα Χριστούγεννα και σιγά σιγά λέω να κλείσω εισητηριο για ταξιδακι.

Θέλω να μου πείτε τι παίζει από προσφορές σε χώρες εκτός Ευρώπης, πχ Μαρόκο, Τυνησία, Αίγυπτος, Εμιράτα, Κατάρ κλπ

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε αυτές τις περιοχές ? η μάλλον όταν με το καλο επιστρέψεις από εκεί τι θα ισχύει π.χ τεστ pcr κτλ και από χώρες εκτός ΕΕ ισχύουν τα ίδια σε σχέση με τα υγειονομικά μέτρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mobile_32 είπε

Μπορείς να πας σε αυτές τις περιοχές ? η μάλλον όταν με το καλο επιστρέψεις από εκεί τι θα ισχύει π.χ τεστ pcr κτλ και από χώρες εκτός ΕΕ ισχύουν τα ίδια σε σχέση με τα υγειονομικά μέτρα ?

Από όσο ξέρω από αυτές τις χώρες μπορείς να πας σίγουρα Αίγυπτο και ΗΑΕ. Στα ΗΑΕ , σίγουρα θες τεστ στο πήγαινε. Όταν έρχεσαι προς Ελλάδα από όλες τις χώρες του εξωτερικού χρειάζεσαι pcr test.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2020 στις 7:37 ΜΜ, DimosthenisG είπε

Έρχονται τα Χριστούγεννα και σιγά σιγά λέω να κλείσω εισητηριο για ταξιδακι.

Θέλω να μου πείτε τι παίζει από προσφορές σε χώρες εκτός Ευρώπης, πχ Μαρόκο, Τυνησία, Αίγυπτος, Εμιράτα, Κατάρ κλπ

Για πότε δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Για πότε δηλαδή;

Για τώρα

 

4 ώρες πριν, totalius είπε

Καλή φάση ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosthenisG είπε

Έχω περάσει κοβιντ ήδη δε μασαω

Ακουσες τα νέα μέτρα για επιστροφή στην Ελλαδα;Τεστ και  plf πριν έρθεις Ελλάδα,τεστ στην άφιξη και καραντίνα 10 ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Ακουσες τα νέα μέτρα για επιστροφή στην Ελλαδα;Τεστ και  plf πριν έρθεις Ελλάδα,τεστ στην άφιξη και καραντίνα 10 ημερών.

Εννοείται . Σιγά το πράγμα έχω ήδη ταξιδέψει σε 5 χώρες εν μέσω κοβιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DimosthenisG είπε

Εννοείται . Σιγά το πράγμα έχω ήδη ταξιδέψει σε 5 χώρες εν μέσω κοβιντ

Έχεις βρει πουθενά φθηνά τεστ στην Ελλάδα? Τώρα δεν παίζει να πάω πουθενά με τόσα που ζητάνε αλλά από περιέργεια. Άκουσα για 50αρια και 100αρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stevengreeceGR είπε

Έχεις βρει πουθενά φθηνά τεστ στην Ελλάδα? Τώρα δεν παίζει να πάω πουθενά με τόσα που ζητάνε αλλά από περιέργεια. Άκουσα για 50αρια και 100αρια. 

Πέρασε σε ΦΕΚ χτες πως το πλαφόν για το rapid είναι 20 ευρώ (10 δειγματοληψία+10 αποτέλεσμα) και για το pcr 60 ευρώ (20 δειγματοληψία+40 αποτέλεσμα).

Φυσικά η κυβέρνηση έλεγε παντού για πλαφόν 10 και 40 αντίστοιχα, και έχουμε τελικά αύξηση 50% ως 100% στην τελική τιμή για τον καταναλωτή.

Τα εργαστήρια έλεγαν πως οριακά με τα 40 ευρώ βγάζουν τα λειτουργικά τους κόστη για το pcr (αντιδραστήρια, προσωπικό, φόροι κλπ), οπότε τώρα παίζουν με ένα 50% κέρδος μόνο όταν στο παρελθόν έπαιζαν με 100-200% κέρδος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα πρέπει να πάω Ισπανία γύρω στης 14 Ιανουαρίου για δουλειά και να μείνω εκεί. Η πτήση μου ακυρώθηκε όπως και όλες οι απευθείας πτήσης. Μια λύση που βρήκα είναι να πάω Βουδαπέστη με 15 ευρώ εισητηριο και μετά Ισπανία με άλλα 15 ευρώ. Απλά επειδή δεν κολλάνε καλά οι πτήσης υπάρχει περίπτωση να πρέπει να μείνω κάνα 2 μέρες. Είναι εφικτό αυτό ξέρετε? Από έγγραφα στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα θα με αφήσουν να φύγω? Μετά από Βουδαπέστη δεν ξερω τι ακριβώς παίζει. Ή μήπως ξέρετε κάποια καλύτερη λύση? Γενικά δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται με τα ταξίδια και τα μέτρα με τον κορονοιο. Αν μπορούσε κάποιος να μου εξήγηση λίγο την κατάσταση. Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από ioakim100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...