Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα! Θα πάω στη Μήλο φέτος, έχει κάποιος να προτείνει καραβάκι από αυτά όπου πηγαίνουν μονοήμερη στις παραλίες/σπηλιές του νησιού που δεν είναι προσβάσιμες με αμάξι και στον Πολύαιγο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεις κανείς τι ισχύει σχετικά με το πρασινο πιστοποιητικό εμβολιασμου? Αναφέρεται οτι πρέπει να εχει ολοκληρωθεί ο εμβολιασμός τουλάχιστον προ 14 ημέρων. Εγώ που έκανα τη 2η δοση στις 23/7 και πετάω στις 6/8, είμαι οκ ή εχω θέμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2021 στις 4:48 ΜΜ, theo93 είπε

Καλησπέρα,

Θα πάω με κάτι φίλους 3-4 μέρες Καλλιθέα Χαλκιδικής, τι προτάσεις έχετε για φαγητό-ποτό;

Για φαγητο καλυτερα να πεταχτειτε στην Αφυτο που ειναι πολυ κοντα. Για βραδυ θα κατεβειτε στα τεραστια κλαμπ της Καλλιθεας που ειναι εξω απο τον οικισμο, με κατευθυνση Κρυοπηγη (δεν ειναι μακρια, πας και περπατωντας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα παω Αντιπαρο φετος..

Προτασεις για παραλιες και φαγητο.. Επισης υπαρχει καπιο μερες που αξιζει να παω να επισκευτω..

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kasp31 είπε

Καλησπερα, θα παω Αντιπαρο φετος..

Προτασεις για παραλιες και φαγητο.. Επισης υπαρχει καπιο μερες που αξιζει να παω να επισκευτω..

Ευχαριστω!

Το σπήλαιο αξίζει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2021 στις 5:03 ΜΜ, helen22 είπε

Καλησπέρα! Θα πάω στη Μήλο φέτος, έχει κάποιος να προτείνει καραβάκι από αυτά όπου πηγαίνουν μονοήμερη στις παραλίες/σπηλιές του νησιού που δεν είναι προσβάσιμες με αμάξι και στον Πολύαιγο; 

Καλησπέρα. Είχαμε πάει πέρυσι με το καταμαράν Χρυσοβαλάντω, σε πάει σε όλες τις παραλίες (Κλέφτικο κτλ.) και Πολύαιγο. Εξαιρετική εμπειρία στο προτείνω ό,τι καλύτερο στην Μήλο και το πλήρωμα πολύ καλοί άνθρωποι.

Σου δίνουν φαγητό, σνακ, φρουτοσαλάτα, μπύρες όλα μέσα στην τιμή. Βέβαια είναι 80 ευρώ το άτομο να ξέρεις.

Ξεκινήσαμε 9 το πρωί και γυρίσαμε 7 το απόγευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, The Spirit είπε

Καλησπέρα. Είχαμε πάει πέρυσι με το καταμαράν Χρυσοβαλάντω, σε πάει σε όλες τις παραλίες (Κλέφτικο κτλ.) και Πολύαιγο. Εξαιρετική εμπειρία στο προτείνω ό,τι καλύτερο στην Μήλο και το πλήρωμα πολύ καλοί άνθρωποι.

Σου δίνουν φαγητό, σνακ, φρουτοσαλάτα, μπύρες όλα μέσα στην τιμή. Βέβαια είναι 80 ευρώ το άτομο να ξέρεις.

Ξεκινήσαμε 9 το πρωί και γυρίσαμε 7 το απόγευμα.

80 είναι πολύ καλά, όσα έχω βρει είναι στα 90-140! Μπήκατε και στη σπηλιά της Συκιάς; Θυμάσαι τις στάσεις που έκανε για μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, helen22 είπε

80 είναι πολύ καλά, όσα έχω βρει είναι στα 90-140! Μπήκατε και στη σπηλιά της Συκιάς; Θυμάσαι τις στάσεις που έκανε για μπάνιο;

80 το άτομο, δε ξερω αν το προσεξες. παντως επειδη το έψαξα αρκετά πριν αποφασισούμε διάλεξε αυτό το καταμαράν και όχι τίποτα ιστοπλοοικά, εκεί είναι ο ένας πάνω στον άλλο. Εμείς 20 άτομα μέσα πολύ άνετα απλωμένοι, εμείς αράξαμε μπροστά στα σχοινιά κιόλας εντάξει ήταν τέλεια να σε χτυπάει το νερό.

Πρώτη στάση έκανε στην παραλία Τριάδες, μετά μας πήγε στην σπηλιά της Συκιάς (δεν μπήκε όμως μέσα μέσα γιατί είχε κύμα εκείνη την ημέρα), μετά στο Κλέφτικο, μετά παραλία Γέροντας, παραλία Προβατάς, Φυριπλάκα, Τσιγκράδο, Γέρακας, Αγία Κυριακή, Παλαιοχώρι, Θειωρυχείο, μετά Πολύαιγος (εξαιρετικά νερά εκεί) και τέλος μας άφησε Πολλώνια που με δικό τους mini βαν μας γύρισαν στην βάση μας τον Αδάμαντα. Στις περισσότερες σταμάταγε να κάνουμε βουτιές κτλ μόνο σε 1-2 δεν σταμάτησαν απλά περάσαμε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The Spirit είπε

80 το άτομο, δε ξερω αν το προσεξες. παντως επειδη το έψαξα αρκετά πριν αποφασισούμε διάλεξε αυτό το καταμαράν και όχι τίποτα ιστοπλοοικά, εκεί είναι ο ένας πάνω στον άλλο. Εμείς 20 άτομα μέσα πολύ άνετα απλωμένοι, εμείς αράξαμε μπροστά στα σχοινιά κιόλας εντάξει ήταν τέλεια να σε χτυπάει το νερό.

Πρώτη στάση έκανε στην παραλία Τριάδες, μετά μας πήγε στην σπηλιά της Συκιάς (δεν μπήκε όμως μέσα μέσα γιατί είχε κύμα εκείνη την ημέρα), μετά στο Κλέφτικο, μετά παραλία Γέροντας, παραλία Προβατάς, Φυριπλάκα, Τσιγκράδο, Γέρακας, Αγία Κυριακή, Παλαιοχώρι, Θειωρυχείο, μετά Πολύαιγος (εξαιρετικά νερά εκεί) και τέλος μας άφησε Πολλώνια που με δικό τους mini βαν μας γύρισαν στην βάση μας τον Αδάμαντα. Στις περισσότερες σταμάταγε να κάνουμε βουτιές κτλ μόνο σε 1-2 δεν σταμάτησαν απλά περάσαμε να δούμε.

Ναι για τιμές το άτομο έλεγα και εγώ. Χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ευχαριστώ πολύ!
Το είχατε κλείσει πριν πάτε ή όταν φτάσατε στο νησί; Θα πάω μετά τις 20 Αυγούστου και έχω την ελπίδα ότι δεν θα γίνεται χαμός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, helen22 είπε

Ναι για τιμές το άτομο έλεγα και εγώ. Χρήσιμες οι πληροφορίες σου, ευχαριστώ πολύ!
Το είχατε κλείσει πριν πάτε ή όταν φτάσατε στο νησί; Θα πάω μετά τις 20 Αυγούστου και έχω την ελπίδα ότι δεν θα γίνεται χαμός. 

Το κλείσαμε όταν φτάσαμε στο νησί, πήγαμε απ το γραφείο στον Αδάμαντα και κλείσαμε για την επόμενη ημέρα το πρωί.

Ό,τι άλλο θέλεις με ρωτάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/7/2021 στις 5:03 ΜΜ, helen22 είπε

Καλησπέρα! Θα πάω στη Μήλο φέτος, έχει κάποιος να προτείνει καραβάκι από αυτά όπου πηγαίνουν μονοήμερη στις παραλίες/σπηλιές του νησιού που δεν είναι προσβάσιμες με αμάξι και στον Πολύαιγο; 

https://www.tripadvisor.com.gr/Attraction_Review-g635606-d3453488-Reviews-Eleni_Sailboat_Milos-Adamas_Milos_Cyclades_South_Aegean.html

άψογα ήταν. δεν εχω γνωμη για τα υπόλοιπα αλλα σε γενικές γραμμές ολα τα μικρά ημερόπλοια που εχω μπει στην ελλάδα ειναι πολύ καλα. τα μεγάλα οχι.

 

1-2 μέρες πριν πρεπει να κλείσεις συνηθως. εκτός απο τις μέρες 10-17 αυγουστου που παιζει να ειναι ολα ηδη κλειστα. 

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου πει καποιος με ταξιδι με πλοιο αν το ραπιντ τεστ απο κλιμακια το εοδυ τα μετρανε και πως  τα βλεπουν? Τα ραπιντ τεστ απο φαρμακεια που λενε καποιοι μετρανε με αποδειξη οτι το εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vigilante1319 είπε

Μπορει να μου πει καποιος με ταξιδι με πλοιο αν το ραπιντ τεστ απο κλιμακια το εοδυ τα μετρανε και πως  τα βλεπουν? Τα ραπιντ τεστ απο φαρμακεια που λενε καποιοι μετρανε με αποδειξη οτι το εκανες?

Τα rapid από τα κλιμάκια και για εξωτερικό κάνουν. Self όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...