Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, stevengreeceGR είπε

Τα rapid από τα κλιμάκια και για εξωτερικό κάνουν. Self όχι 

Στα φαρμακεια υπαρχουν και καποια που λενε ραπιντ απεξω δν μετρανε ουτε αυτα με μια βεβαιωση? και κατι τελευταιο το ''48 ωρες'' μετραει απο την επομενη μερα 00:01 ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Στα φαρμακεια υπαρχουν και καποια που λενε ραπιντ απεξω δν μετρανε ουτε αυτα με μια βεβαιωση? και κατι τελευταιο το ''48 ωρες'' μετραει απο την επομενη μερα 00:01 ας πουμε?

ουτε αυτα γιατι εσυ μπορεινα βγεις θετικος και να γραψεις οτι σου κατεβει. Θελει απο διαγνωστικο κεντρο η εοδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Μπορει να μου πει καποιος με ταξιδι με πλοιο αν το ραπιντ τεστ απο κλιμακια το εοδυ τα μετρανε και πως  τα βλεπουν? Τα ραπιντ τεστ απο φαρμακεια που λενε καποιοι μετρανε με αποδειξη οτι το εκανες?

Από κλιμάκιο μετράει, σου στέλνουν στο κινητό ειδοποίηση / sms και θα δείξεις αυτό στο λιμενικό που κάνει τον έλεγχο. Πες τους όμως και στο κλιμάκιο για το λόγο που το κάνεις, να είσαι σίγουρος. Πλέον και σε ιδιωτικά βρίσκεις με 10€ για rapid. 

Απο φαρμακείο δεν μετράει για το πηγαινε, θες όμως για την επιστροφή self test, οπότε θα το πάρεις από φαρμακείο, μετά δηλώνεις το αποτέλεσμα στο gov. και θα τους δείξεις τη βεβαίωση που σου βγάζει στον έλεγχο. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για πτήση εσωτερικού με Ryanair από Αθήνα προς Κρήτη χρειάζεται να έχει συμπληρωθεί το PLF?

Επίσης εφόσον έχουν περάσει οι 14 ημέρες του εμβολιασμού φτάνει το πιστοποιητικό ή χρειάζεται και rapid test?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/6/2021 στις 9:11 ΜΜ, ribo7 είπε

Τήνος έχει 1-2 μαγαζάκια που μπορεί να σας αρέσουν στη Χώρα, αλλά δε νομίζω ότι θα βρεις την "παρεΐστικη" κατάσταση που έχει η Ικαρία (και απ' ότι έχω διαβάσει και ακούσει και η Αμοργός). Δεν θα βρεις και πολλές επιλογές για μεζεδοπωλεία δλδ. Ίσως σε κάποια χωριά να έχει ωραία καφενέ αλλά δε ξέρω πόσο κόσμο θα έχουν.
Θα πρότεινα Σέριφο ως πιο κοντά σε αυτό που, αν έχω καταλάβει καλά, ψάχνετε.

H Tήνος εχει μεταμορφωθεί τα τελευταία χρόνια και πλεον μαζεύει  πολύ και καλό κόσμο, εχει πολύ ομορφα χωριά , αριστο φαγητό (ειδικά αν καποιος βγει από το λιμάνι και τα μαγαζια εκει) και ομορφες παραλίες με αμμο. Επισης καλό οδικό δικτυο. Θελει ομως αυτοκινητο για να την γυρισεις. 

Φέτος είναι τιγκα στο κόσμο. Αν οι ντόπιοι δεν ζουσαν 40 χρόνια πισω, θα μπορούσε σε 5 χρόνια να εχει γινει top προορισμός..

Απλά ΔΕΝ πηγαινουμε τον δεκαπενταύγουστο...

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καμία πρόταση για καλό φαγητό Ρέθυμνο να πάμε με μια παρέα; Πήγα μονές Χανιά που μου πρότειναν εδώ και το μαγαζί τούμπανο, το φαγητό οκ. Είδα στο τριπαντβαιζορ τις 7 θάλασσες, λέει τίποτα; Ή καμία ταβέρνα ψαγμενη με θέα; Ευχαριστώ, καλό καλοκαίρι σε όλους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2021 στις 2:04 ΜΜ, prometheas είπε

H Tήνος εχει μεταμορφωθεί τα τελευταία χρόνια και πλεον μαζεύει  πολύ και καλό κόσμο, εχει πολύ ομορφα χωριά , αριστο φαγητό (ειδικά αν καποιος βγει από το λιμάνι και τα μαγαζια εκει) και ομορφες παραλίες με αμμο. Επισης καλό οδικό δικτυο. Θελει ομως αυτοκινητο για να την γυρισεις. 

Φέτος είναι τιγκα στο κόσμο. Αν οι ντόπιοι δεν ζουσαν 40 χρόνια πισω, θα μπορούσε σε 5 χρόνια να εχει γινει top προορισμός..

Απλά ΔΕΝ πηγαινουμε τον δεκαπενταύγουστο...

 

Μακαρι να μη γίνει ποτέ τοπ προορισμός ...

Σε μας που είμαστε από κει μας αρέσει η ανάπτυξη αλλά ως ένα σημείο. Αυτή τη στιγμή έχει όλα αυτά που λες, πολύ ωραία μαγαζιά, θάλασσες και καλό κόσμο

Το ότι όμως ξεπηδούν συνέχεια καταλύματα και μαγαζιά πλέον έχει αρχίσει να μου ξενίζει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/7/2021 στις 9:12 ΜΜ, new_guy είπε

Παιδιά καμία πρόταση για καλό φαγητό Ρέθυμνο να πάμε με μια παρέα; Πήγα μονές Χανιά που μου πρότειναν εδώ και το μαγαζί τούμπανο, το φαγητό οκ. Είδα στο τριπαντβαιζορ τις 7 θάλασσες, λέει τίποτα; Ή καμία ταβέρνα ψαγμενη με θέα; Ευχαριστώ, καλό καλοκαίρι σε όλους :)

Οι 7 Θάλασσες είναι κορυφή στη Κρήτη κ όχι μόνο για ψάρι . Μιλάμε για φρέσκο ψάρι Ροφό Στείρα κτλ με 65ε / κιλό . Αμα αντέχεις οικονομικά πας με κλειστά μάτια κ παραγγέλνεις επίσης καλαμάρι πέστο -  χταποδάκι καπνιστό - κριθαρότο γαρίδες κ ότι άλλο σου αρέσει . Θα το έχεις φάει κ αλλου αλλά εκεί θα φας καλύτερο . Αυτό που αξίζει πρώτα απολα όμως είναι το φρέσκο ψάρι ειδικά αμα είστε πάνω από 4 άτομα κ πάρετε κανα μεγάλο . Επίσης πολύ καλό σούσι κ γλυκά . 

Επίσης πολύ καλό πάλι για ψαρικά κ δίπλα στη θάλασσα το Πρίμα Πλωρα στα ίδια λεφτά περίπου με τις 7 θάλασσες . 

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2021 στις 9:50 ΜΜ, Vigilante1319 είπε

Στα φαρμακεια υπαρχουν και καποια που λενε ραπιντ απεξω δν μετρανε ουτε αυτα με μια βεβαιωση? και κατι τελευταιο το ''48 ωρες'' μετραει απο την επομενη μερα 00:01 ας πουμε?

Το 48 ωρες μετράει απο την στιγμή που δίνεις το δείγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλες ερωτήσεις για Κρήτη. Οποιαδήποτε πληροφορία για Κρήτη θα εκτιμηθεί δεόντως.

Υπάρχει κάποιος που έχει πάει Μπαλο με καράβι και προτείνει κάποια εταιρεία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια sos. Δευτερα ειναι να ταξιδεψω προς Πελοπονησο αλλα τωρα με τις φωτιες ειναι πολυ επικινδυνο. Με πηρε μολις συγγενης μου Απο Ακρατα οτι η Καπνα εχει φτασει στην πολη και οτι ειναι πολυ αποπνικτικη η ατμοσφαιρα. Επειδη με μηχανη σκοπευα να παω, ειναι οντως τοσο τραγικο οσο μου περιγραγαφουν; Θα καταφερω με τοση ζεστη και την καπνα να οδηγησω τεσσερις ωρες η παραειναι επικινδυνο για την υγεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παει κανείς Αντισαμο φέτος? Υπάρχει χρέωση στις ξαπλώστρες γτ κάτι τέτοιο άκουσα κ απορησαμε επειδή πρόπερσι που ήμουν εκεί δν υπήρχε. Το μόνο καλό που άκουσα είναι ότι το ομώνυμο μπιτσομπαρο είναι μια χαρά σε τιμές -ποιοτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2021 στις 4:51 ΜΜ, therock είπε

Ρε παιδια sos. Δευτερα ειναι να ταξιδεψω προς Πελοπονησο αλλα τωρα με τις φωτιες ειναι πολυ επικινδυνο. Με πηρε μολις συγγενης μου Απο Ακρατα οτι η Καπνα εχει φτασει στην πολη και οτι ειναι πολυ αποπνικτικη η ατμοσφαιρα. Επειδη με μηχανη σκοπευα να παω, ειναι οντως τοσο τραγικο οσο μου περιγραγαφουν; Θα καταφερω με τοση ζεστη και την καπνα να οδηγησω τεσσερις ωρες η παραειναι επικινδυνο για την υγεια. 

Εγώ αδερφέ ανέβασα πυρετό και με έπιασε κόπωση λόγω της καπνας. Έχω και άσθμα βέβαια και μου δημιούργησε μεγαλύτερο πρόβλημα.  Δουλεύω delivery και δεν άκουσα να φορέσω τις ειδικές μάσκες που έλεγαν, και δυστυχώς και άλλοι δικοί μου έπαθαν τα ίδια. Εάν ειναι να πας καλό είναι να αγοράσεις μια από αυτές τις μάσκες γιατί ποτέ δε ξέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...