Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

γενικα για road trip εντος Ευρωπης θα ειναι δυσκολα πιστευετε? θα το κανατε στην παρουσα περιοδο η θα περιμενατε?

γιατι καθε χωρα αν ζηταει τα δικα της εγγραφα πιο πολυ πιστευω θα κουραστουμε απο την χαρτουρα παρα απο την διαδρομη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεγαλη ταλαιπωρια αυτη την εποχη το road trip κ ρισκαρεις να βγεις θετικος καπου σε καποια χωρα κ να σε κλεισουν σε κανα ξενοδοχείο κοροναιου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 2:02 ΜΜ, totalius είπε

Μεγαλη ταλαιπωρια αυτη την εποχη το road trip κ ρισκαρεις να βγεις θετικος καπου σε καποια χωρα κ να σε κλεισουν σε κανα ξενοδοχείο κοροναιου . 

οποτε ακυρο αυτο με φοβιζει και μενα... 😕 κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 11:37 ΠΜ, stel106 είπε

 

γενικα για road trip εντος Ευρωπης θα ειναι δυσκολα πιστευετε? θα το κανατε στην παρουσα περιοδο η θα περιμενατε?

γιατι καθε χωρα αν ζηταει τα δικα της εγγραφα πιο πολυ πιστευω θα κουραστουμε απο την χαρτουρα παρα απο την διαδρομη....

Ανάλογα τις χώρες που θες. Στις περισσότερες εάν είσαι εμβολιασμενος ή νοσούντας δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η χαρτουρα θα σου πάρει ένα τέταρτο πράγματικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stevengreeceGR είπε

Ανάλογα τις χώρες που θες. Στις περισσότερες εάν είσαι εμβολιασμενος ή νοσούντας δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η χαρτουρα θα σου πάρει ένα τέταρτο πράγματικα

Απλα μετα σκεφτηκα όπως μου εγραψε και ο totalius ότι αν βγω καπου θετικος θα εχω προβλημα στην επιστροφή...

Γιατι ηθελα να παω σε 4 - 5 χωρες κάποιες χαλαρες κ σε αλλες αυστηρές σε μέτρα κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχει πουθενά χιονάκι κοντά στην Αθήνα -εως 1,5-2h- σήμερα να βγάλω τα διαόλια να ξεσκάσουν μετά από μια εβδομάδα σχολείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 28 του μήνα θα ταξιδέψω με 3 φίλους για Βερολίνο. Μπορεί κάποιος που μένει εκεί ή γνωρίζει να με ενημερώσει για τα μέτρα που ισχύουν εκεί και για το τι ισχύει για το αεροπορικό ταξίδι προς Γερμανία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,πολύ ενδιαφέρον γενικά το θέμα!θα πάω 18-21 Φλεβάρη το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό. Συγκεκριμένα ένα 3μέρο στην Βουδαπέστη. Ήθελα να ρωτήσω,έχω ταυτότητα 15ετίας(και με αγγλική γραφή). Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα να μπώ στη χώρα?ο άνθρωπος που θα πάω μου λέει ότι 99% δε υπάρχει,θέμα. Επίσης έχω και το δίπλωμα μαζί το ευρωπαικό. Έχει συμβεί με κανέναν να τον κόψουν λόγω παλαιότητας ταυτότητας?Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeathBoy είπε

Καλησπέρα παιδιά,πολύ ενδιαφέρον γενικά το θέμα!θα πάω 18-21 Φλεβάρη το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό. Συγκεκριμένα ένα 3μέρο στην Βουδαπέστη. Ήθελα να ρωτήσω,έχω ταυτότητα 15ετίας(και με αγγλική γραφή). Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα να μπώ στη χώρα?ο άνθρωπος που θα πάω μου λέει ότι 99% δε υπάρχει,θέμα. Επίσης έχω και το δίπλωμα μαζί το ευρωπαικό. Έχει συμβεί με κανέναν να τον κόψουν λόγω παλαιότητας ταυτότητας?Ευχαριστώ πολύ!

Εχεις χρόνο να βγάλεις νέα ταυτοτητα.15 χρόνια είναι η διαρκεια της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την τελευταία φορά είχα μείνει στο Florido' Rome. Είναι διαμέρισμα αλλά το είχα κλείσει σε καλή τιμή μέσω booking. Δεν είναι μέσα στην καρδιά της Ρώμης αλλά δεν το λες και εκτός κέντρου. Καθαρό, όμορφο, σε ήσυχη γειτονιά με καλή συγκοινωνία. 

Σίγουρα επίσκεψη στο Βατικανό (Μουσείο, Άγιο Πέτρο κλπ.) και βόλτα στο Trastevere. Δες αν δε σε ενδιαφέρει η Galleria Borghese που έχει μεγάλο ενδιαφέρον αν είναι στο στιλ σου αλλά θέλει σίγουρα κράτηση από πριν. Τα υπόλοιπα είναι λίγο πολύ γνωστά: Forum, Colosseum, Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Piazza Navona. Όλα 100% τουριστικά, όλα καταπληκτικά, μη χάσεις κάποιο από αυτά. Στη Fontana di Trevi πήγαινε βράδυ. Έχει (ελαφρώς) λιγότερο κόσμο και είναι απίστευτη με τα φώτα.

Αυτά πάνω κάτω. Αν μου έρθει κάτι άλλο θα γράψω. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έκλεισα να πάω ένα 4ημερο Βερολίνο . 
Τώρα που διάβασα τους κανονισμούς εισόδου στην Γερμανία μπερδεύτηκα . 
Και έχω μια απόρια αμα το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό μου έχει λήξει στην Ελλάδα που το έχει 3 μηνο σε κάποια άλλη χώρα που το έχει 6 μηνο το δέχονται μπορώ να ταξιδέψω κανονικά ; 
Το πιστοποιτηκο νοσήσεις μου είναι 4 μηνών μπορώ να ταξιδέψω Γερμανία ελεύθερα ; Η χρειάζεται κάτι άλλο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, panosno1com είπε

"Λεει" να πας Μαιο (πρωτομαγια πχ 3ημερο) ή θα ψοφησεις απ τη ζεστη?

Αν μιλάμε για Ρώμη είναι μια χαρά. Την έχω πετύχει και Αγίου Πνεύματος αρχές Ιουνίου με βροχή. Δεν έχει δύσκολες ζέστες τον Μάιο εκτός αν πέσεις στην περίπτωση, τι να πω;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...