Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να παω 2 μερες σε ενα κοντινο φαραγγι με την παρεα μου.Ειπαμε να μη παρουμε σκηνη αφου θα ειναι μια διανυκτηρευση,νομιζετε ειναι κακη ιδεα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, matheostsik είπε

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να παω 2 μερες σε ενα κοντινο φαραγγι με την παρεα μου.Ειπαμε να μη παρουμε σκηνη αφου θα ειναι μια διανυκτηρευση,νομιζετε ειναι κακη ιδεα ?

Αναλόγως που θα πας πχ στο Φαράγγι  της Σαμαριάς μετράνε πόσους μπήκαν και πόσους βγήκαν κι αν έχει μείνει κάποιος μέσα τον ψάχνουν. Τώρα αν το φαράγγι βγαίνει σε καμία παραλία μπορείτε να την πέσετε για ένα βράδυ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμοθράκη αρχές Ιουλίου για 3-4 ημέρες. Αναρωτιέμαι ποια είναι μια καλή περιοχή για να μείνουμε ώστε να έχουμε πρόσβαση με τη συγκοινωνία στα περισσότερα μέρη. Την τελευταία μέρα σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για να γυρίσουμε ό,τι δάση, καταρράκτες και βάθρες προλάβουμε.

Καμιά ιδέα/πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, billdepo είπε

Σαμοθράκη αρχές Ιουλίου για 3-4 ημέρες. Αναρωτιέμαι ποια είναι μια καλή περιοχή για να μείνουμε ώστε να έχουμε πρόσβαση με τη συγκοινωνία στα περισσότερα μέρη. Την τελευταία μέρα σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για να γυρίσουμε ό,τι δάση, καταρράκτες και βάθρες προλάβουμε.

Καμιά ιδέα/πρόταση;

Πας λίγες μέρες, να ξέρεις ότι στη Γριά θες 2 ωρες για να ανέβεις και να δεις 5-6 βαθρες και το ιδιο και στον Φονιά για να πας στη Κλειδωση θες 1 1/2 ώρα πεζοπορια σε δυσκολο μονοπάτι. Τωρα για να πας στο Κρεμαστό νερό θες μια ολόκληρη μέρα. Ανάλογα την ηλικία μπορείτε να μείνετε στο κάμπινγκ στα Θέρμα ή στη χώρα που θα έχετε περισσότερες επιλογές για έξοδο φαγητό.

Να δείτε σίγουρα Γριά βάθρα, Φονιά (να φάτε στη ταβέρνα που έχει πριν μπείτε στο μονοπάτι), Φαράγγι Βατου (πας με καραβάκι), Κρεμαστό νερό, και να πατε στον Αρχαιολογικο χωρο στη Παλαιοπολη, απο παραλίας αξιζει να πας Κηπους και Παχια άμμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριες για αλοννησος?

Για 2 ατομα,τελη αυγουστου. Ποιος ειναι ο πιο γρηγορος και οικονομικος τροπος να πας?Και αν εχετε προτασεις για διαμονη 5-6 βραδιες.Και γενικοτερα εμπειριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Πληροφοριες για αλοννησος?

Για 2 ατομα,τελη αυγουστου. Ποιος ειναι ο πιο γρηγορος και οικονομικος τροπος να πας?Και αν εχετε προτασεις για διαμονη 5-6 βραδιες.Και γενικοτερα εμπειριες.

Γρήγορος και οικονομικός δεν πάνε μαζί, Αν είσαι από Αθήνα μπορείς να πάρεις βραδινό τρένο φτάνεις 6-7 το πρωί στο Βόλο  και μετά παίρνεις το καράβι με Hellenic Seaway 1+1 cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρενο δεν παιζει λογω αμαξιου...

οσον αφορα το γρηγορος και οικονομικος εννοουσα ας πουμε να παω μεχρι αγιο κωνσταντινο και από εκει πλοιο η μεσω ευβοιας?Που είναι και πιο γρηγορο ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jeanthira7 είπε

Καλησπέρα,

Κάπου ήσυχα οικογενειακά στη Λευκάδα με καλή παραλία-ταβέρνες κλπ έχετε να προτείνετε?

Ευχαριστώ

Νικιάνα. Είναι το 2ο 'παραλιακό χωριό' έξω από την πόλη της Λευκάδας όπως πας για Νυδρί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jeanthira7 είπε

Καλησπέρα,

Κάπου ήσυχα οικογενειακά στη Λευκάδα με καλή παραλία-ταβέρνες κλπ έχετε να προτείνετε?

Ευχαριστώ

Αγαπημένο μέρος η Λευκάδα (όπως και όλο το Ιόνιο). Οι καλύτερες παραλίες να ξέρεις (με διαφορά όμως) είναι δυτικά, Ιόνιο μεριά. Παρόλο που έχω παει 3 φορές, δυστυχώς ήταν πριν απο αρκετά χρόνια και δεν θυμάμαι καλά να σε κατατοπίσω για καταλύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέτε για Λευκάδα να ρωτήσω. Ανάμεσα σε Νικιάνα και Καρυα ποιο θα προτιμούσατε; Ξέρω ότι το ένα είναι παραλιακό το άλλο ορεινό απλά αν έχει κάποιος εμπειρία καλοδεχούμενη. Εγβ τείνω προς Νινιάνα λόγω του ότι θα έχω ενοικιαζόμενο αμάξι οποτε δεν θέλω να ρισκάρω πολύ με δρόμους κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έκλεισα για Κρήτη Χανιά.  Τι εχεται να προτείνεται από παραλίες κτλπ; Λεμε να νοικιάσουμε μηχανακι αξιζει ή οχι; Γιατί ειδα πως ειναι μεγαλες οι αποστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μπορειτε να μου προτεινεται 2-3 νησια στις Κυκλαδες για ζευγαρι γυρω στα 25, με ωραια χωρα και παραλιες για 5 μερες?

Εκτος απο Ανδρο, Κεα, Συρο, Ναξο, Παρο, Μυκονο, Σαντορινη και Ιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patsi είπε

Μιας και λέτε για Λευκάδα να ρωτήσω. Ανάμεσα σε Νικιάνα και Καρυα ποιο θα προτιμούσατε; Ξέρω ότι το ένα είναι παραλιακό το άλλο ορεινό απλά αν έχει κάποιος εμπειρία καλοδεχούμενη. Εγβ τείνω προς Νινιάνα λόγω του ότι θα έχω ενοικιαζόμενο αμάξι οποτε δεν θέλω να ρισκάρω πολύ με δρόμους κλπ.

Αν θέλεις/ετε να βγαίνετε βράδυ στην πόλη, καλύτερα Νικιάνα. Σαν χωριά η Καρυά είναι πιο όμορφη για μένα, αλλά πιο 'απομακρυσμένη'. Βέβαια το χωριό που είναι πάνω από την Νικιάνα (ορεινό) ο Αλέξανδρος είναι και αυτό ωραίο και έχει κ φοβερή θέα. Όπως είπαν κ πιο πάνω οι ωραίες παραλίες είναι όλες από τη δυτική πλευρά και θέλουν χρόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Caiden είπε

Καλησπερα, μπορειτε να μου προτεινεται 2-3 νησια στις Κυκλαδες για ζευγαρι γυρω στα 25, με ωραια χωρα και παραλιες για 5 μερες?

Εκτος απο Ανδρο, Κεα, Συρο, Ναξο, Παρο, Μυκονο, Σαντορινη και Ιο

Φολεγανδρος εχω ακουσει πολυ καλα λογια για χαλαρες διακοπες...Δεν εχω παει ομως.Ψαχτο αν θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...