Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα! Ειπαμε με την γυναικα μου να παμε καπου εξω φετος πρωτοχρονια και λέγαμε για πραγα, μαζι με την 4χρονο παιδι. Ενας φιλος μου προτεινε την εταιρεια athos και πηρα τηλ. μου ειπε 1200€ με αεροπλανο και σε αρκετα καλο ξενοδοχειο  ψιλοκεντρικο με τις ημερισιες βολτες με λεωφορειο για 5 μερες (λογικα 4 διανυκτερευσεις). Τι λετε ειναι καλα?  εχειτε κατι αλλο να προτεινετε? Παλια ειχα παει βιεννη με το ζορμπιδη και ηταν καλα μπορω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, sokonik_ είπε

Καλησπερα! Ειπαμε με την γυναικα μου να παμε καπου εξω φετος πρωτοχρονια και λέγαμε για πραγα, μαζι με την 4χρονο παιδι. Ενας φιλος μου προτεινε την εταιρεια athos και πηρα τηλ. μου ειπε 1200€ με αεροπλανο και σε αρκετα καλο ξενοδοχειο  ψιλοκεντρικο με τις ημερισιες βολτες με λεωφορειο για 5 μερες (λογικα 4 διανυκτερευσεις). Τι λετε ειναι καλα?  εχειτε κατι αλλο να προτεινετε? Παλια ειχα παει βιεννη με το ζορμπιδη και ηταν καλα μπορω να πω.

τι 1200 με αεροπλανο;

Σοβαρα μιλατε; Πριν λιγες μερες ημασταν Πραγα 4 βραδια σε διαμερισμα που ανετα χωραει παιδι 150ευρω. Άλλα τόσα για αεροπορικά. Και κανα 300ρι ξοδεψαμε εκει.

Να ψαξετε μονοι σας να κλεισετε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και 1200 για Πράγα, 3 άτομα (και μάλιστα 4χρονο το τρίτο άτομο!)! Όπως είπε και η Μαίρη, ψάξε σε κάποια πρακτορεία να πάρεις προσφορές. Ή κλείνεις και μόνος σου. Όρεξη για ψάξιμο θέλει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως λόγω πρωτοχρονιάς να είναι ακριβά.  Έχει όμως μεσα και καθημερινές εξορμήσεις σε διάφορους προορισμούς με λεωφορεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, sokonik_ said:

Ίσως λόγω πρωτοχρονιάς να είναι ακριβά.  Έχει όμως μεσα και καθημερινές εξορμήσεις σε διάφορους προορισμούς με λεωφορεία. 

Με 1200 κλείνεις και αυτοκίνητο εκτός του ταξιδιού και της διαμονής. Από 130€ βρίσκεις αμάξι για 4 ημέρες, μόλις κοίταξα. Πολλά τα 1200

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα με Ryanair για Θεσ/νίκη μετά τη νέα πολιτική περί χειραποσκευών να μας πεί πόσο αυστηρά είναι τα πράγματα αν έχεις την κλασσική χειραποσκευή 55x40x20 cm αντί της νέας 40x20x25cm;

Επεξ/σία από Razor_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα δυο πτησεις απο κ προς θεσσαλονικη. Χρησιμοποιησα τη μικρη. Δεν ειδα να γινεται κανενας ιδιαιτερος ελεγχος σε κανεναν. Πολλοι ειχαν δυο τρεις αποσκευες. Δε μπορουσα βεβαια να δω τι αποσκευες ειχαν στα εισιτήριά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2018 στις 8:12 ΠΜ, mary είπε

τι 1200 με αεροπλανο;

Σοβαρα μιλατε; Πριν λιγες μερες ημασταν Πραγα 4 βραδια σε διαμερισμα που ανετα χωραει παιδι 150ευρω. Άλλα τόσα για αεροπορικά. Και κανα 300ρι ξοδεψαμε εκει.

Να ψαξετε μονοι σας να κλεισετε.

Προφανώς συμφωνώ με την προτροπή να ψάξουν και μόνοι τους και αλλού, αλλά η Πρωτοχρονιά είναι που κάνει τη ζημιά. Έκανα έτσι δειγματοληπτικά μια αναζήτηση από Αθήνα για Πράγα 29/12 με 2/1 και η απευθείας πτήση είναι κοντά στα 400 ευρώ. Το άτομο! Αλλά και 200 ευρώ να βρουν (χλωμό για τέτοια εποχή και με το 4χρονο δεν μπορείς να κάνεις ταρζανιές με περίεργες πτήσεις) φτάνουμε αμέσως τα 600. Συν 4 διανυκτερεύσεις των 100 ευρώ (θυμίζω ότι είναι 3 άτομα), έφτασες 1000 χωρίς μετακινήσεις.

H δική μου συμβουλή είναι να μην πάτε Πρωτοχρονιά. Θα πήζει από κόσμο και με το παιδί θα μπλέξετε στην πολυκοσμία. πάτε λίγες μέρες πιο μετά. Δε θα είναι τόσο "μαγικά", αλλά γλιτώσετε πολλά χρήματα και ταλαιπωρία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, FilipposMD είπε

Προφανώς συμφωνώ με την προτροπή να ψάξουν και μόνοι τους και αλλού, αλλά η Πρωτοχρονιά είναι που κάνει τη ζημιά. Έκανα έτσι δειγματοληπτικά μια αναζήτηση από Αθήνα για Πράγα 29/12 με 2/1 και η απευθείας πτήση είναι κοντά στα 400 ευρώ. Το άτομο! Αλλά και 200 ευρώ να βρουν (χλωμό για τέτοια εποχή και με το 4χρονο δεν μπορείς να κάνεις ταρζανιές με περίεργες πτήσεις) φτάνουμε αμέσως τα 600. Συν 4 διανυκτερεύσεις των 100 ευρώ (θυμίζω ότι είναι 3 άτομα), έφτασες 1000 χωρίς μετακινήσεις.

H δική μου συμβουλή είναι να μην πάτε Πρωτοχρονιά. Θα πήζει από κόσμο και με το παιδί θα μπλέξετε στην πολυκοσμία. πάτε λίγες μέρες πιο μετά. Δε θα είναι τόσο "μαγικά", αλλά γλιτώσετε πολλά χρήματα και ταλαιπωρία!

Γενικά δεν είναι να κουνιέσαι Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά. Τα πληρώνεις όλα τριπλά και πολύ πιθανό να μην εξυπηρετηθεί και σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, FilipposMD είπε

Προφανώς συμφωνώ με την προτροπή να ψάξουν και μόνοι τους και αλλού, αλλά η Πρωτοχρονιά είναι που κάνει τη ζημιά. Έκανα έτσι δειγματοληπτικά μια αναζήτηση από Αθήνα για Πράγα 29/12 με 2/1 και η απευθείας πτήση είναι κοντά στα 400 ευρώ. Το άτομο! Αλλά και 200 ευρώ να βρουν (χλωμό για τέτοια εποχή και με το 4χρονο δεν μπορείς να κάνεις ταρζανιές με περίεργες πτήσεις) φτάνουμε αμέσως τα 600. Συν 4 διανυκτερεύσεις των 100 ευρώ (θυμίζω ότι είναι 3 άτομα), έφτασες 1000 χωρίς μετακινήσεις.

H δική μου συμβουλή είναι να μην πάτε Πρωτοχρονιά. Θα πήζει από κόσμο και με το παιδί θα μπλέξετε στην πολυκοσμία. πάτε λίγες μέρες πιο μετά. Δε θα είναι τόσο "μαγικά", αλλά γλιτώσετε πολλά χρήματα και ταλαιπωρία!

Για αυτό και εγώ προτιμώ να πάμε διακοπές πριν τα Χριστούγεννα/Πάσχα /15 Αύγουστο. Πολύ πιο φθηνά, όχι τόσο κόσμο και καθυστερήσεις στα αεροδρόμια και ίσως όχι τόσο κρύο όσο τα Χριστούγεννα.

Καλύτερα Χριστούγεννα στη πόλη σε ένα ωραίο εστιατόριο και πιο σπιτικά.

Βασικά και αργά άρχισαν να το κοιτάνε. Αν θες Χριστούγεννα με αεροπλάνο καλύτερα να αρχίσεις να κοιτάς πτήσεις από Οκτώβρη. Πήγαμε Νοέμβριο και τα είχαμε κλείσει από Σεπτέμβριο.

 

Επεξ/σία από mary
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφειο αξιοπιστο για πακετο αεροπορικο στο Μπανσκο?

Ενα που ειδα οτι καλες τιμες ειναι το https://www.escapeteam.gr/

εχει κανεις καποια γνωμη?

Θελω καλο ξενοδοχειο με εσωτερικη πισινα και spa κτλ...

Η μηπως να κλεισω μονος μου αεροπορικά και ξενοδοχείο?

Συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...