Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ArisBat είπε

Καλησπέρα παιδιά, θέλω τα φώτα σας. Μένω Γερμανία και ένας φίλος γερμανός θέλει να έρθει Ιούλιο Κρήτη για 12-14 μέρες με την κοπέλα του και τον έφηβο γιο της.. Βρήκε ένα πακέτο 3600 ευρώ με γεύματα και αθλητικές δραστηριότητες..Πως σας φαίνεται σαν τιμή; έχετε κάποια φθηνότερη πρόταση;

Αυτα τα νουμερα δεν λενε απαραιτητα κατι απο μονα τους,εχει φαγητο,τι κατηγορια ειναι κτλ.

Αν ειναι μεσα αεροπορικα και φαγητο ημιδιατροφη,σιγουρα δεν το λες κακο.

Ειναι χλωμο να βρει καποιος καλυτερη τιμη απο γερμανο tour operator

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, vagos789 είπε

Αυτα τα νουμερα δεν λενε απαραιτητα κατι απο μονα τους,εχει φαγητο,τι κατηγορια ειναι κτλ.

Αν ειναι μεσα αεροπορικα και φαγητο ημιδιατροφη,σιγουρα δεν το λες κακο.

Ειναι χλωμο να βρει καποιος καλυτερη τιμη απο γερμανο tour operator

Σε ευχαριστώ φίλε μου, έχεις δίκιο δεν έχω πολλές πληροφορίες, ήθελα μια αρχική εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, σκέφτομαι για 4ημερο(Πέμπτη βράδυ αναχ. - Κυριακή βράδυ επιστρ.) με λεωφορείο από Θεσσαλονίκη για Βελιγράδι, καμία πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, theo93 είπε

καλησπέρα, σκέφτομαι για 4ημερο(Πέμπτη βράδυ αναχ. - Κυριακή βράδυ επιστρ.) με λεωφορείο από Θεσσαλονίκη για Βελιγράδι, καμία πρόταση;

Να πάρεις χοντρά ρούχα..έχουμε χιόνι στο Βελιγράδι αυτές τις μέρες. Κοίτα με Πατρίκαλος λεωφορεία αν σε εξυπηρετεί, νομίζω έχεις επιλογές απο θεσσαλονίκη. Και καλά να περάσεις, έχει ωραίες γυναίκες με το κιλό 😀

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Να πάρεις χοντρά ρούχα..έχουμε χιόνι στο Βελιγράδι αυτές τις μέρες. Κοίτα με Πατρίκαλος λεωφορεία αν σε εξυπηρετεί, νομίζω έχεις επιλογές απο θεσσαλονίκη. Και καλά να περάσεις, έχει ωραίες γυναίκες με το κιλό 😀

Το υπολογίζω για 14 Φεβρουαρίου, οργανωμένο απο ταξιδιωτικό.

Αυτο που σκέφτομαι πιο πολύ είναι οτι οι καθαρές μέρες είναι Παρασκευή και Σάββατο, θα δούμε τίποτα;

Επίσης καμμια πρόταση εκτός από γυναίκες ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, theo93 είπε

Το υπολογίζω για 14 Φεβρουαρίου, οργανωμένο απο ταξιδιωτικό.

Αυτο που σκέφτομαι πιο πολύ είναι οτι οι καθαρές μέρες είναι Παρασκευή και Σάββατο, θα δούμε τίποτα;

Επίσης καμμια πρόταση εκτός από γυναίκες ? :P

Ναί..έχει και ωραίο φαγητό χαχα 

Ανάλογα τι θες να κάνεις, δύο μέρες είναι λίγες. Για μένα αξίζει πάρα πολυ για διασκέδαση, σε φάση μπαράκι, καφάνα κτλ. Έχει φθηνά το ποτό και έχει ωραίο κόσμο.

Τώρα τυπικά ταξιδιωτικά, θα πάτε στο Καλεμεγκντάν πάρκο στο κέντρο που έχει ωραία θέα τους ποταμούς κτλ..στον Άγιο Σάββα την μεγάλυτερη ορθόδοξη εκκλησία των βαλκανίων και στο Μουσείο του Νίκολα Τέσλα. Αν είσαι ΠΑΟΚ επίσης, μπορείς να πας στο γήπεδο της Παρτιζάν χαχαχα

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Ναί..έχει και ωραίο φαγητό χαχα 

Ανάλογα τι θες να κάνεις, δύο μέρες είναι λίγες. Για μένα αξίζει πάρα πολυ για διασκέδαση, σε φάση μπαράκι, καφάνα κτλ. Έχει φθηνά το ποτό και έχει ωραίο κόσμο.

Τώρα τυπικά ταξιδιωτικά, θα πάτε στο Καλεμεγκντάν πάρκο στο κέντρο που έχει ωραία θέα τους ποταμούς κτλ..στον Άγιο Σάββα την μεγάλυτερη ορθόδοξη εκκλησία των βαλκανίων και στο Μουσείο του Νίκολα Τέσλα. Αν είσαι ΠΑΟΚ επίσης, μπορείς να πας στο γήπεδο της Παρτιζάν χαχαχα

Ευχαριστώ πολύ, πιο πολύ για τουρισμό θα έρθουμε οπότε δεν θα δω πολύ την νυχτερινή ζωή.

Για φαγητό έχεις κάποιο στανταρ μαγαζάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, theo93 είπε

Ευχαριστώ πολύ, πιο πολύ για τουρισμό θα έρθουμε οπότε δεν θα δω πολύ την νυχτερινή ζωή.

Για φαγητό έχεις κάποιο στανταρ μαγαζάκι;

Για φαγητό θα πάτε Skadarlja..ένας δρόμος με εστιατόρια, καφάνες κτλ, λίγο τσιμπημένες τιμές για Σερβία αλλά αξίζει αν είναι να πας για 2 μέρες.

Φαγητά να δοκιμάσεις το karadjordeva snicla..ajvar..pavlaka..πολυ πιπεριά Φλωρίνης παίζει..pljeskavica απο τον δρόμο και γενικά πολύ κρέας, καπνιστά και πιπεριές.

Υπάρχει και το Ελληνικό εστιατόριο Piatakia που μπορεί να σας εξυπηρετησει ο ιδιοκτήτης κτλ στα ελληνικά..ελληνική καφετέρεια DE-TOX cafe και άλλα πολλά που δεν ξέρω αν σου χρειάζονται..

Ότι και να θες ρώτα με, μένω μόνιμα στο Βελιγράδι πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorilas13 είπε

Ναί..έχει και ωραίο φαγητό χαχα 

Ανάλογα τι θες να κάνεις, δύο μέρες είναι λίγες. Για μένα αξίζει πάρα πολυ για διασκέδαση, σε φάση μπαράκι, καφάνα κτλ. Έχει φθηνά το ποτό και έχει ωραίο κόσμο.

Τώρα τυπικά ταξιδιωτικά, θα πάτε στο Καλεμεγκντάν πάρκο στο κέντρο που έχει ωραία θέα τους ποταμούς κτλ..στον Άγιο Σάββα την μεγάλυτερη ορθόδοξη εκκλησία των βαλκανίων και στο Μουσείο του Νίκολα Τέσλα. Αν είσαι ΠΑΟΚ επίσης, μπορείς να πας στο γήπεδο της Παρτιζάν χαχαχα

Πλεον ειναι ο Καθεδρικός Ναός της Σωτηρίας του Λαού  στο βουκουρεστι ο μεγαλυτερος. Μια μικρη και ανευ σημασιας διορθωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Πλεον ειναι ο Καθεδρικός Ναός της Σωτηρίας του Λαού  στο βουκουρεστι ο μεγαλυτερος. Μια μικρη και ανευ σημασιας διορθωση.

Σε ευχαριστώ, δεν το ήξερα. Έχω στο πρόγραμμα να επισκεπτώ το Βουκουρέστι κάποια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Σε ευχαριστώ, δεν το ήξερα. Έχω στο πρόγραμμα να επισκεπτώ το Βουκουρέστι κάποια στιγμή.

Καλα και γω  μην  νομιζεις αμα δεν ειχα παει προσφατα βουκουρεστι δεν θα το ηξερα.Ευχομαι να πας και συ το συντομοτερο δυνατο γιατι παρολα οσα λενε ειναι μερος που αξιζει να επισκεφθει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Για καλοκαίρι έχω κλείσει ταξίδι με ένα φίλο στη Μάλτα. Είμαστε 18 ετών. Στην αρχή ψήθηκαμε να κλείσουμε αυτοκίνητο μιας και ο φίλος έχει δίπλωμα, αλλά μετά μαθαίνουμε ότι θέλει να είσαι 21+ και για 50αρι μηχανάκι μόνο 18+. Ξέρετε κάνα άλλο μέσο που μπορούμε να νοικιάσουμε, ή θα μείνουμε με τα λεωφορεία? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,για Γερμανία με aegean στην παραδοτέα αποσκευή, ποσα μπουκάλια/λιτρα τσίπουρο μπορω να εχω; θα ειναι χυμα και όχι εμπορίου

Επεξ/σία από Death_In_Paradise
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, txcellas είπε

Ξερετε τι ειναι οι φοροι αεροδρομιου; Κοιταω για ταξιδι Ντουμπαι. Το κοστος ειναι +350 ευρω περιπου.

Πέρα από το εισιτήριο πληρώνεις και τα παρακάτω:

Τέλος Εκσυγχρονισμού Ανάπτυξης Αεροδρομίων (ΤΕΑΑ) 

Τέλος Χρήσης Αεροδρομίου

Τέλος ελέγχου ασφαλείας

Επεξ/σία από *Kopanos*
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...