Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, james9tito είπε

5 νυχτες. Οκ αρχιζω και κοιταω για ακτοπλοικα σχετικα οικονομικα τα βλεπω. 

Mην προτιμήσεις τα πρώτα δρομολόγια πρωί πρωί, γιατί σκάνε μύτη τα γκρουπ με προσκυνητές για Τήνο, γιαγιάδες παππούδες που πιάνουν 5-6 καρέκλες ο καθένας και θα δώσεις μάχη για μια καρέκλα, χώρια την ακατάσχετη μπουρδολογία που θα υποστείς...σκάρτες δυό ωρίτσες δρομολόγιο, οπλίσου με υπομονή. Ολα τα πλοία στη γραμμή είναι πολύ καλά από άποψη χώρων !

5 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Ε εντάξει ας γίνει 2 δεν πειράζει.  Χαλάλι ότι επιλεξει η γυναίκα 😂😂

Μη σε πάρει στο λαιμό της όμως γιατί με δυο δρομολόγια την εβδομάδα και 12 ώρες ταξίδι άγονη γραμμή ΒΑ Αιγαίο, σε βλέπω συζυγοκτόνο 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, MadPax είπε

Mην προτιμήσεις τα πρώτα δρομολόγια πρωί πρωί, γιατί σκάνε μύτη τα γκρουπ με προσκυνητές για Τήνο, γιαγιάδες παππούδες που πιάνουν 5-6 καρέκλες ο καθένας και θα δώσεις μάχη για μια καρέκλα, χώρια την ακατάσχετη μπουρδολογία που θα υποστείς...σκάρτες δυό ωρίτσες δρομολόγιο, οπλίσου με υπομονή. Ολα τα πλοία στη γραμμή είναι πολύ καλά από άποψη χώρων !

Αναγκαστικα πρωι θα φυγω (7.30) για να εχω ολη τη μερα μπροστα μου. Δεν θα παρω καταστρωμα αλλα αεροπορικες , υποθετω θα ειναι αριθμημενες και θα ειμαι καπως εξασφαλισμενος. Γενικα δεν τα μπορω τα καραβια και με αγχωνει το θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, james9tito είπε

Αναγκαστικα πρωι θα φυγω (7.30) για να εχω ολη τη μερα μπροστα μου. Δεν θα παρω καταστρωμα αλλα αεροπορικες , υποθετω θα ειναι αριθμημενες και θα ειμαι καπως εξασφαλισμενος. Γενικα δεν τα μπορω τα καραβια και με αγχωνει το θεμα. 

Αεροπορικές είσαι μια χαρά. Να έρθεις και συννενόηση με το ξενοδοχείο/δωμάτιο για το check in επειδή οι πιο πολλοί ορίζουν 12 το μεσημέρι, θα φτάσεις κατά τις 9.30, μη βολοδέρνεις μέχρι να πας στο κατάλυμα και ταλαιπωρηθείς αν έχεις μικρά παιδιά. Καλό ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MadPax είπε

Αεροπορικές είσαι μια χαρά. Να έρθεις και συννενόηση με το ξενοδοχείο/δωμάτιο για το check in επειδή οι πιο πολλοί ορίζουν 12 το μεσημέρι, θα φτάσεις κατά τις 9.30, μη βολοδέρνεις μέχρι να πας στο κατάλυμα και ταλαιπωρηθείς αν έχεις μικρά παιδιά. Καλό ταξίδι.

Ευχαριστω φιλε να εισαι καλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, *nenya* είπε

Αυτά που μού'ρθαν στο μυαλό στα γρήγορα:

Για πιο 'κυριλέ' καταστάσεις, πας στον παραλιακό δρόμο, στο Pharae Palace Hotel και ανεβαίνεις στο roof garden του για ποτό και φαγητό.

κατασταση που δεν περιεχει γουρουνοπουλα Κυπαρισιας, δεν ειναι κατασταση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, tornado said:

κατασταση που δεν περιεχει γουρουνοπουλα Κυπαρισιας, δεν ειναι κατασταση ;)

ΓουΡΝΟπούλα, να το λέμε σωστά ;) 
[Θα την βρει σχεδόν παντού, πιστεύω θα το καταλάβει από μόνος του.]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, *nenya* είπε

ΓουΡΝΟπούλα, να το λέμε σωστά ;) 
[Θα την βρει σχεδόν παντού, πιστεύω θα το καταλάβει από μόνος του.]

ενταξει υπαρχει παντου, αλλα η μαστορικια ειναι στο καστρο στη κυπαρισια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2019 στις 4:15 ΠΜ, d_gkal είπε

Αρχές Αυγούστου θα βρίσκομαι Καλαμάτα για μια εβδομάδα. 

Ποιες παραλίες και τι αξιοθέατα να επισκεφθώ; Για φαγητό/ποτό που να πάω; 

Θα έχω αυτοκίνητο

Καλη επιλογη για καλοκαιρι.

Λοιπον εκτος απο τα κλασσικα κοντινα που αναφερθηκαν κανε και εκδρομουλες και πηγαινε φοινικουντα καρδαμυλη και μην παραλειψεις βοιδοκοιλια ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα.

Εγω μια βδομαδα εμεινα πριν λιγα χρονια και 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση μερους για 5-7 ημερες οικογενειακων διακοπων σε Αν. Μακεδονια ή Θρακη? Μόνη απαιτηση να ειναι κοντα σε θαλασσα, τελη ιουλιου/αρχες αυγουστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαυρα βολια ,αγια δυναμη ,βρουλιδια, ελιντα και γιοσωνας ειναι για μενα οι καλυτερες.Πηγαινω πολλα χρονια χιο οποτε εχω γυρισει σχεδον τα παντα.Απο τις υπολοιπες αγια φωτια μαζευει κοσμο και οι γλαροι χωρις να ειναι κατι τρομερο ομως.

Ειναι ωραιο νησι αρκετα μεγαλο οποτε οι 10 μερες ειναι μια χαρα,θα δεις αρκετα πραγματα.

Οτι θες ρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2019 στις 12:48 ΜΜ, *nenya* είπε

Αυτά που μού'ρθαν στο μυαλό στα γρήγορα:

Για πιο 'κυριλέ' καταστάσεις, πας στον παραλιακό δρόμο, στο Pharae Palace Hotel και ανεβαίνεις στο roof garden του για ποτό και φαγητό.
Για πιο χαλαρές καταστάσεις, πηγαίνεις λίγο έξω απ'την Καλαμάτα, στην Κάτω Βέργα. Για ποτό/καφέ/γλυκό στο Kastraki-Meteoro (η καλύτερη θέα!) και για φαγητό στο Petralono (κι εκεί απίστευτη θέα).
Παραλίες: Φονέας, Δελφίνια, Καλαμίτσι, Καλογριά, Στούπα...με αμάξι και όρεξη πας όπου θες! (Φυσικά υπάρχει και η μεγάλη κεντρική παραλία της Καλαμάτας αλλά συνήθως έχει πάρα πολύ κόσμο.)
 

Μια μονοήμερη Πύλο Γιάλοβα βοιδοκοιλια  και άλλη μία Στούπα Καρδαμύλη Καλόγρια είναι total must υπολόγιζε κάνα 45λεπτο έκαστος το κάθε ταξίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Κων/νοςοMegas said:

Μια μονοήμερη Πύλο Γιάλοβα βοιδοκοιλια  και άλλη μία Στούπα Καρδαμύλη Καλόγρια είναι total must υπολόγιζε κάνα 45λεπτο έκαστος το κάθε ταξίδι

Μηπως εκανες λαθος quote; Δεν ψαχνω εγω να παω σ'εκεινα τα μερη, αλλος ζηταει πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...