Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, mp123 είπε

Το αγκίστρι είναι πολύ καλά για 2μερο αλλά θέλει μηχανάκι.( έστω ποδηλατο).με τα πόδια δεν πας ντάλα ήλιο απο την σκαλα που θα μεινεις στη νότια μεριά του νησιού.

Καλά αν ψάξεις νησάκι που να πας στην άλλη μεριά του καταμεσήμερο με τα πόδια δεν υπάρχει.Στο Αγκίστρι αν μείνεις στη σκάλα ή στο Μεγαλοχώρι μπορείς με τα πόδια να πας σε ένα πολύ μεγάλο μέρος του νησιού.Αν νοικιάσεις ένα μηχανάκι ή ποδήλατο ή πάρεις λεωφορείο μπορείς να πας και στην άλλη πλευρά που έχει και πιο ωραίες παραλίες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παω 8 μέρες σε ένα νησι μαξ 6 ώρες με το καράβι. Αρχικα θα ήθελα να έχει καμπινγκ αλλα τεσπα μπορω να κανω την καρδια μου πετρα και να παω σε δωμάτιο. Εχω κοιτάξει μήλο (εχω ξαναπαει πολύ παλια θυμαμαι ειναι ομορφη), σεριφο, σιφνο, τήνο αλλα και ικαρια, σκύρο σαν εναλλακτικές. Βασικα δεν μου αρέσουν οι ρηχες παραλίες και γενικα θελω να έχει ΩΡΑΙΕΣ παραλίες. Όποιος έχει παει ας γράψει μια γνωμη...

μερσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, andrapos είπε

Καλά αν ψάξεις νησάκι που να πας στην άλλη μεριά του καταμεσήμερο με τα πόδια δεν υπάρχει.

Την Ύδρα, πάντως, την είχα γυρίσει σχεδόν όλη (αν όχι όλη) σε μία μέρα. Δεν είχε καθόλου αυτοκίνητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TechnoState είπε

.....max 6 ώρες με καράβι, απο Πειραιά να υποθέσω?!?

Για Σκιάθο το έχεις δει καθόλου? 

εχω πάει. νομιζω ειμαι 90% προς μήλο και κιμωλο. σκεφτομαι να παω 5 μήλο και 3 κίμωλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mclein² είπε

κουφονησια / δονουσα / αναφη / αστυπαλαια

ολα ειναι στις 6 - 8 ωρες απλα πρεπει να σε βολευουν και οι μερες των καραβιων...

αστυοπαλαια ειναι 9+ ωρες οποτε δεν... 

τα άλλα ειναι για ελευθερο και δεν ειμαστε σε τετοια φαση, εγω καπως την παλευω αλλα με γυναικα δεν ειναι ευκολο. ειδικα για τοσες μερες. εχω ακουσει οτι ειναι ωραια αλλα οι τιμες δωματιων ειναι αστειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη Βρετανία!!@

Πέραν της πλάκας ο Πόρος είναι μικρό νησί, αλλά δεν γυρίζεται με τα πόδια. Αλλά άμα μείνεις κεντρικά μπορείς να τα κάνεις όλα με τα πόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέριφος, στο κάμπινγκ Κοράλλι, πήγα πρόπερσι, θα ξαναπάω φέτος, ησυχία καλές τιμές και σκιά παντού. 4 ώρες το βαπόρι το συμβατικό με Zante Ferries.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σεριφος ήταν ουτως η άλλως 2η επιλογή. αποκλείω τα υπολοιπα, τα μικρα νησακια τυπου δονουσα θα περιμένουν λιγα χρονια ακομα...

απο μήλο κανενας να μας δωσει τα φωτα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...