Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρατα μικρο καλαθι....

Περισυ στην Καλυμνο πληρωνα κανονικα με POS αλλα αποδειξη δεν πηρα ποτε, απο οτι καταλαβα το POS δεν ηταν σε ελληνικη τραπεζα.

Aπο προσφατη εμπειρια μου στην ευβοια στην Αγια Αννα, τα περισσοτερα μαγαζια ειχαν POS αλλα τυχαια ειχαν προβλημα με το ιντερνετ και δεν λειτουργουσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Ok κάπως έβγαλα άκρη για τα εισιτήρια, γίνεται κράτηση από τηλ ή από το site της εταιρίας και το παραλαμβάνεις στο λιμάνι (κοινώς δεν γίνεται να το έχω στο χέρι πριν πάω στο λιμάνι).

Αλλά άντε δώσ' τε λίγο info παιδιά κάποιος για Κεφαλονιά plz. Είναι και νησί που έχει πάει πολύς λαός γενικά, όλο και κάποιος/α θα ξέρει εδώ.

Θα πας οπωσδήποτε στο λιμνοσπηλαιο Μελισσάνη που είναι στον καραβομυλο και στην δρογκαρατη. Αν θα πας αρχές Αύγουστο να πας στο saristra festival που γίνεται στο παλιό χωριό βλαχατα που έχει πέσει με το σεισμό του 53.  Τα υπόλοιπα στείλε μου ένα πμ ποτέ θα πας και που θα μείνεις να σου στείλω υλικό. Είμαι από Σάμη και μην ακούς είμαστε πολυ  φιλόξενοι. 😁 αν το σκέφτεσαι για camping αυτό στη Σάμη είναι από τα καλύτερα. 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Για μπάνιο στο Λουτράκι, διαβάζω σε διάφορα blog για κάποιες παραλίες "Μικρά Στραβά, Μυλοκοπή και Στέρνα" με λίγο δύσκολη πρόσβαση. Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις για το αν αξίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2018 στις 10:09 ΠΜ, djcat είπε

Στο Να θα πας, αλλά να χωθείς γιατί κυνηγάνε.

Να σου κάνω μερικές ερωτήσεις να μου πεις αν ξέρεις ? Θα πάρουμε κ αμάξι μαζί οπότε όταν φτάσουμε Να από εκεί που θα αφήσουμε το αμάξι μέχρι να πάμε εκεί που θα στήσουμε πόσα λεπτά είναι περίπου ? Επίσης βράδυ που θα φύγουμε για καμιά βόλτα μετά που θα γυρίσουμε θα την βρούμε την σκηνή η είναι επίφοβα για κλεψιές κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, makrixeris είπε

Να σου κάνω μερικές ερωτήσεις να μου πεις αν ξέρεις ? Θα πάρουμε κ αμάξι μαζί οπότε όταν φτάσουμε Να από εκεί που θα αφήσουμε το αμάξι μέχρι να πάμε εκεί που θα στήσουμε πόσα λεπτά είναι περίπου ? Επίσης βράδυ που θα φύγουμε για καμιά βόλτα μετά που θα γυρίσουμε θα την βρούμε την σκηνή η είναι επίφοβα για κλεψιές κλπ ?

Δάσος είναι, δεν πάει αυτοκίνητο. Να χωθείς καλά γιατί κυνηγάνε. Αν είσαι κοντά στην «είσοδο» και γίνει ντου δε θα τη γλυτώσεις.

Εννοείται να αφήσετε το μέρος που θα κατασκηνώσετε καλύτερο από ότι το βρήκατε, χωρίς παρεμβάσεις στο φυσικό περιβάλλον. Είναι πολύ όμορφα και ήσυχα.

Τώρα για τις κλεψιές τί να σου πω. Δε μου έχουν κλέψει ποτέ κάτι σε ελεύθερο γενικά μέχρι στιγμής, αλλά πάντα υπάρχει το ρίσκο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, djcat είπε

Δάσος είναι, δεν πάει αυτοκίνητο. Να χωθείς καλά γιατί κυνηγάνε. Αν είσαι κοντά στην «είσοδο» και γίνει ντου δε θα τη γλυτώσεις.

Εννοείται να αφήσετε το μέρος που θα κατασκηνώσετε καλύτερο από ότι το βρήκατε, χωρίς παρεμβάσεις στο φυσικό περιβάλλον. Είναι πολύ όμορφα και ήσυχα.

Τώρα για τις κλεψιές τί να σου πω. Δε μου έχουν κλέψει ποτέ κάτι σε ελεύθερο γενικά μέχρι στιγμής, αλλά πάντα υπάρχει το ρίσκο... 

κατάλαβα. ωραία σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες... παίζει να μου στείλεις τίποτα συντεταγμένες απο google maps αν δεν σου κάνει κόπο που είναι περίπου το σημείο να έχω έτσι μια ιδέα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε καμια ιδεα για νησι για 2 ατομα τελη του μηνα με 10 αυγουστου απο Θεσσαλονικη.Εβαλαν δρομολογια πλοιων αποτι ακουσα απο εδω.Οχημα υπαρχει αλλα αν δεν συμφερει νοικιαζουμε κανα σκουτερακι εκει.Θα ηθελα να αποφυγω ιονιο.Κανα tip καπου να βρουμε καμια προσφορα απο πιο ψαγμενους;

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, spy94 είπε

Για πειτε καμια ιδεα για νησι για 2 ατομα τελη του μηνα με 10 αυγουστου απο Θεσσαλονικη.Εβαλαν δρομολογια πλοιων αποτι ακουσα απο εδω.Οχημα υπαρχει αλλα αν δεν συμφερει νοικιαζουμε κανα σκουτερακι εκει.Θα ηθελα να αποφυγω ιονιο.Κανα tip καπου να βρουμε καμια προσφορα απο πιο ψαγμενους;

Ευχαριστω..

Αγ. Ευστράτιος! Για ψαγμένες διακοπές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djcat είπε

Αγ. Ευστράτιος! Για ψαγμένες διακοπές.

Ομολογώ ότι ήταν προορισμός που δεν είχα σκεφτεί!Αν και σαν ιδέα είναι πολύ καλή παραείναι μικρό νησί για τα δεδομένα μου(πολύ περιορισμένες επιλογές σε σημείο που αντιμετωπίζεις πρόβλημα ακόμη και στην διαμονή) 

Ψαγμένο μέχρι εκεί που δεν πάει πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας αρέσει πολύ το Πήλιο και πέρυσι είχαμε πάει στην Νταμούχαρι και θα πάμε και φέτος. Πολύ ωραίο μέρος, συνδυάζει πράσινο με θάλασσα, έχει τρεις παραλίες που πας και με τα πόδια, είναι και ο άγιος Ιωάννης κοντά να βγεις το βράδυ, ησυχία, καταπληκτικά.

Αλλά δεν μπορέσαμε να βρούμε ένα μέρος, ένα club ή bar για αργά, έχει ένα καταπληκτικό μπαράκι στην Νταμούχαρι  https://el-gr.facebook.com/Cleopatras-Miramare-391655084266735/ αλλά η μουσική είναι ουδέτερη και δεν έχει και πολύ κόσμο.

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος χώρος στην περιοχή με καλοκαιρινή μουσική, αν παίζει και ελληνικά ακόμα καλύτερα, που να μπορούμε να πηγαίνουμε τα βράδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιτοχωρο εχει παει κανεις; Θελουμε να παμε απο Καρδίτσα με τρενο αλλα δεν ξέρουμε ποσο μακρια σε αφήνει απο τις γραμμές, στους νέους πορους για παράδειγμα σε αφήνει 5 λεπτα μακρια με τα πόδια.

Κανεις να μας κατευθύνει; ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/7/2018 στις 12:42 ΜΜ, Phoenix7 είπε

Λιτοχωρο εχει παει κανεις; Θελουμε να παμε απο Καρδίτσα με τρενο αλλα δεν ξέρουμε ποσο μακρια σε αφήνει απο τις γραμμές, στους νέους πορους για παράδειγμα σε αφήνει 5 λεπτα μακρια με τα πόδια.

Κανεις να μας κατευθύνει; ευχαριστώ

Είναι μακρυά το λιτοχωρο απο το σταθμό. Θα χρειαστείτε ταξι εκτος αν αντέχεται το περπάτημα. 

Επεξ/σία από RedPriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RedPriest είπε

Είναι μακρυά το λιτοχωρο απο το σταθμό. Θα χρειαστείτε ταξι εκτος αν αντέχεται το περπάτημα. 

Βασικά το έγραψα λαθος στην παραλία του λιτοχωρου θέλουμε να παμε και ποια μας προτίνεις αν εισαι απο την περιοχή. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Βασικά το έγραψα λαθος στην παραλία του λιτοχωρου θέλουμε να παμε και ποια μας προτίνεις αν εισαι απο την περιοχή. Ευχαριστώ!

Καλά καταλαβα στην αρχή, αλλά και παλι ειναι κοντα 4 με 5 χλμ εκει που ξεκινάνε τα beach bar. Παραλια ανοργάνωτη εχει κατι μετρα πιο κατω απο το σταθμό (νομιζω πως υπαρχει και ένα μαγαζι εκει κοντα) αλλα γενικα τα γνωστά beach bar της περιοχής ειναι η απόσταση που σου ειπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...