Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, βρήκα μια καλη προσφορά για Χριστούγεννα για Βουδαπέστη αλλά διαβάζω ότι το Δεκέμβριο έχει το μέγιστο 1,5 ώρα ηλιοφάνεια την ημέρα και θερμοκρασίες μέγιστη 3 βαθμούς.......έχει πάει κανείς τη περίοδο των Χριστουγέννων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικά πριν από 6 χρόνια είχα πετύχει μια χαρά καιρό, λίγο πιο πολύ κρύο από την Αθήνα είχε. Δε λέει και κάτι όμως αυτό γιατί έτσι μας έτυχε. Ο Δεκέμβριος σε τέτοιες πόλεις έχει κρύο αλλά κατά τη γνώμη μου τους πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές Δεκέμβρη θα ταξιδέψω από Καστοριά-Αθήνα οικογενειακώς και ψάχνω κανά ωραίο μέρος για διανυκτέρευση ενδιάμεσα ώστε να σπάσουμε τη διαδρομή στα δύο. Μπορώ να γυρίσω είτε από  Άρτα-Ριο-Αντίρριο είτε από Τρίκαλα-Καρδίτσα. Μεγάλες πόλεις θέλω να τις αποφύγω, Μετέωρα επίσης έχω δει πολλές φορές δεν με νοιάζει να γυρίσω από εκεί. Έχουμε καμιά ψαγμένη πρόταση για κανά όμορφο χωριουδάκι για ένα βράδυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skandalf είπε

@katbo    ψάξε προς λίμνη Πλαστήρα και θα με θυμηθείς...

Ωραία ιδέα και βολεύει χιλιομετρικά! Μήπως όμως θέλει 2-3 μέρες για να την γυρίσεις και να τη δεις? Θα προλάβω δηλαδή να δω τίποτα σε ένα βράδυ, άντε και λίγο το πρωί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2019 στις 10:19 ΠΜ, djcat είπε

Κάνε και καμια βόλτα Σουηδία - βολεύει.

Η Σουηδία είναι πολύ ωραία χώρα με πολλά να δεις όμως έχω πάει 3 φορές και τώρα θα ήθελα να επισκεφτώ μια άλλη Σκανδιναβική χώρα (Δανία έχω πάει).Απο έρευνες που κάνω αλλά και από συνάδελφο που έχει επισκεφτεί και τις 2 χώρες μου λένε για Νορβηγία λόγω των εκπληκτικών τοπίων που έχει.

 

θα ήθελα την γνώμη σας αν έχετε πάει σε κάποια από τις 2 χώρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

μου λένε για Νορβηγία λόγω των εκπληκτικών τοπίων που έχει

Τα εκπληκτικά τοπία που σου λένε δεν είναι στο Όσλο.

Όμορφες πρωτεύουσες και οι δυο πάντως. Δεκέμβρη βέβαια δεν ξέρω πως θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννενα Χριστουγεννα με οικογενεια να το τολμησω? Φαγητα κλπ θα ειναι μεσα στο πακετο οποτε θα εχω τουλαχιστον καλυμμενο αυτο το κομματι μην τρεχω αριστερα δεξια για φαγητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Η Σουηδία είναι πολύ ωραία χώρα με πολλά να δεις όμως έχω πάει 3 φορές και τώρα θα ήθελα να επισκεφτώ μια άλλη Σκανδιναβική χώρα (Δανία έχω πάει).Απο έρευνες που κάνω αλλά και από συνάδελφο που έχει επισκεφτεί και τις 2 χώρες μου λένε για Νορβηγία λόγω των εκπληκτικών τοπίων που έχει.

θα ήθελα την γνώμη σας αν έχετε πάει σε κάποια από τις 2 χώρες!

Φίλος που πήγε το προηγουμενο καλοκαιρι Δανία Σουηδία Νορβηγία μου ειπε οτι αν ηταν να ξαναπάει θα πήγαινε μονο Νορβηγία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα πολύ ψηλά στην Νορβηγία από το Bodo μέχρι το Tromso. Μου άρεσε πάρα πολύ, πολύ ωραία για road trip. Τα τοπία είναι το κάτι διαφορετικό βουνά ψηλά, τα τούνελ είναι σκασμένα μέσα στα βουνά, σπίτια στην μέση του πουθενά, χωριά με τα σπίτια να είναι διάσπαρτα (γενικά αγριευεσε λίγο). Το υγρό στοιχείο βρίσκεται εκεί που δεν το περιμένεις βλέπεις και παγωμένες θάλασσες. Τα lofoten είναι και αυτά πολύ όμορφα (για μια μέρα μόνο) Βόρειο σέλλας είδα αρκετές φορές γιατί είχε καλό καιρό. Αυτήν την εποχή η μέρα είναι μικρή άρα θα κυκλοφορείς περισσότερο νύχτα. Εγώ αν μπορούσα θα ήθελα να γυρίσω όλη την Νορβηγία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/11/2019 at 19:31, mobile_32 said:

Καλησπερα, βρήκα μια καλη προσφορά για Χριστούγεννα για Βουδαπέστη αλλά διαβάζω ότι το Δεκέμβριο έχει το μέγιστο 1,5 ώρα ηλιοφάνεια την ημέρα και θερμοκρασίες μέγιστη 3 βαθμούς.......έχει πάει κανείς τη περίοδο των Χριστουγέννων ?

Έχω πάει Νοέμβρη μήνα(λόγω δουλειάς). Όσον αφορά το κρύο υπολόγιζε λίγο έως αρκετά παραπάνω απο εμάς εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λεω να κανω Χριστουγεννα πρωτη φορα με την οικογενεια μακρια απο το σπιτι εψαχνα για ορεινο προορισμο αλλα Γιάννενα κλπ μου φαινοντσαι μακρια. Πηλιο εχει κανεις εμειρια για εποχη εορτων? Πρεπει να παω στα γνωστα Πορταρια και γειτονικα χωρια ή και λίγο απομερα είναι το ίδιο καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 31/12 θα ταξιδέψω για 4 ημέρες στο Μιλάνο οπότε θα κάνω Πρωτοχρονιά εκεί. Έχετε καμιά ιδέα για το που γίνετε η αλλαγή αν μαζεύονται πουθενά οι Ιταλοί για την αλλαγή ή αν μπορούμε να κάνουμε ρεβεγιόν σε κάποιο ιδιαίτερο σημείο. Επίσης καμιά πληροφορία για μέρη που αξίζει να επισκεφθώ και αν πρέπει να προσέξω κάτι γιατί θα πάμε μέσω του αεροδρομίου Μπεργκάμο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ταξίδι 4μελης οικογένειας με 2 αγόρια 10 χρόνων και 5,5 χρονων σε Barcelona.

Εκτός το γήπεδο ενυδρείο τι άλλο αξίζει;;

Φαγητό τι να προτιμήσουμε;;

Σουβλάκια παίζουν εκεί;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...