Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τιμές από τα Χριστούγεννα, Βουδαπέστη με Alpha Bank.

Στα μαγαζιά σαν κάρτα έδινα την πιστωτική που δεν έχει καμία επιπλέον χρέωση.

Για ανάληψη από 4000 έως 30000 Φιορίνια που έκανα κάθε φορά χρέωνε 0,75euro αλλά μια χαρά ισοτιμία. 

στην μεριά της Βούδας να έχετε μετρητά! 

Επεξ/σία από Dark_son20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, φίλος είναι Αμερική για μερικές μερες και του είπα να μου φέρει ένα ipad. Θα έχει θέμα με το τελωνείο αν το έχει στο κουτί του σα δωρο; Καλύτερα να το ανοίξει; 

Αν θέλει να φέρει ένα δώρο γενικά θα έχει θέμα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για λιμνη πλαστηρα, επειδή ομως δεν εχω ξαναπαει θελω γνώμες για το που θα μεινω, με την έννοια ποιο ειναι το πιο τουριστικό σημειο-χωριο της λίμνης μπαρακια καφε κλπ, αλλα κοντα στην λίμνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 8:26 ΜΜ, stormrain είπε

Ταξιδευω με αυτην στην Ιταλια εδω και καμια δεκαρια χρονια. Κανενα προβλημα so far.

Με ryanair θα πετάξω είναι σίγουρο ότι δε θα έχω θέμα λες? Έχω διαβάσει ότι μόνο με τις χειρόγραφες που δεν έχουν λατινικούς χαρακτήρες δεν μπορείς να ταξιδέψεις σωστά? Με χειρόγραφη που έχει λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Με ryanair θα πετάξω είναι σίγουρο ότι δε θα έχω θέμα λες? Έχω διαβάσει ότι μόνο με τις χειρόγραφες που δεν έχουν λατινικούς χαρακτήρες δεν μπορείς να ταξιδέψεις σωστά? Με χειρόγραφη που έχει λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα 

Μεχρι στιγμης δε μου εχει δημιουργηθει ζητημα, μονο μια φορα στην Αγγλια την κοιτουσαν καπως (καλα ενταξει και λογικο ειναι με αυτο το κουρελακι που εχουμε για ταυτοτητα). Ιταλια ταξιδευω με Aegean, Ryan και Alitalia, δεν ειχα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stormrain είπε

Μεχρι στιγμης δε μου εχει δημιουργηθει ζητημα, μονο μια φορα στην Αγγλια την κοιτουσαν καπως (καλα ενταξει και λογικο ειναι με αυτο το κουρελακι που εχουμε για ταυτοτητα). Ιταλια ταξιδευω με Aegean, Ryan και Alitalia, δεν ειχα θεμα.

οποτε να μην ανησυχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, stormrain είπε

Με βαση την εμπειρια μου, εγω δεν θα ανησυχουσα :)

Εχει εκδοθει αυγουστο του 2005 η ταυτοτητα και το ταξιδι ειναι  για μαρτιο του 2020 οποτε δεν εχω προβλημα με την 15ετια η δεν ισχυει κατι τετοιο γενικα?

Επεξ/σία από eidikos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες σε όλους! 
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ταξιδέψει κανένας με το ταξιδιωτικό πρακτορείο 18-24 να μας πει εμπειρία συνοδών τήρηση προγράμματος κτλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εχει εκδοθει αυγουστο του 2005 η ταυτοτητα και το ταξιδι ειναι  για μαρτιο του 2020 οποτε δεν εχω προβλημα με την 15ετια η δεν ισχυει κατι τετοιο γενικα?

Οσο για την 15ετια δεν εχω ιδεα, ασε να μας πει καποιος συμφορουμιτης που να ξερει καλυτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εχει εκδοθει αυγουστο του 2005 η ταυτοτητα και το ταξιδι ειναι  για μαρτιο του 2020 οποτε δεν εχω προβλημα με την 15ετια η δεν ισχυει κατι τετοιο γενικα?

Το ΦΕΚ λέει 15 χρόνια μετά την εκδοσή της. 

Άλλα δεν έχει έχω ακούσει κάποιος να έχει πρόβλημα άμα ειναι 15 χρόνια και κάτι μήνες παραπάνω. 

 http://www.ypes-dt.gr/index.php?option=ozo_content&lang=GR&perform=view&id=2367&Itemid=365

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Το ΦΕΚ λέει 15 χρόνια μετά την εκδοσή της. 

Άλλα δεν έχει έχω ακούσει κάποιος να έχει πρόβλημα άμα ειναι 15 χρόνια και κάτι μήνες παραπάνω. 

 http://www.ypes-dt.gr/index.php?option=ozo_content&lang=GR&perform=view&id=2367&Itemid=365

Και πάλι όμως δεν νομίζω να έχω θέμα επειδή εγώ θα πάω Μάρτιο 2020 και η ταυτότητα εκδόθηκε Αύγουστο του 2005 οπότε δεν έχουν περάσει 15 χρόνια από την έκδοση της σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες θα είμαι Αγγλία για 2 ημέρες στο Paddington για δουλειά.
Πρακτικά έχω 2 απογεύματα ελεύθερα (Τετάρτης και Πέμπτης όπου επιστρέφω).

Τί θα μπορούσα να επισκεφθώ (ασχέτο αν είναι για φαγητο ή απλά βόλτα/θέα) στα 2 αυτά απογεύματα εκεί κοντά;

Επεξ/σία από nikoskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nikoskon είπε

Καλησπέρα παίδες θα είμαι Αγγλία για 2 ημέρες στο Paddington για δουλειά.
Πρακτικά έχω 2 απογεύματα ελεύθερα (Τετάρτης και Πέμπτης όπου επιστρέφω).

Τί θα μπορούσα να επισκεφθώ (ασχέτο αν είναι για φαγητο ή απλά βόλτα/θέα) στα 2 αυτά απογεύματα εκεί κοντά;

Είσαι σε σχετικά κεντρικό σημείο, οπότε ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου, μπορείς να κάνεις ό,τι θες. Αν δεν έχεις ξαναπάει στο Λονδίνο, προτείνω περπάτημα στην πόλη. Σκέφτομαι 2 διαδρομές:

1. Ξεκινάς από Paddington, πας Marble Arch, περπατάς κατά μήκος της Oxford Street μέχρι Oxford Circus, στρίβεις Regent μέχρι Piccadilly Circus (αν θες μπαίνεις και Soho στα αριστερά σου), πας Chinatown, Leicester Square, Covent Garden και καταλήγεις πλατεία Trafalgar. Μπορείς να κάτσεις να φας οπουδήποτε σε αυτή τη διαδρομή και στο τέλος παίρνεις ένα μετρό και γυρίζεις πίσω.

2. Ξεκινάς από Paddington, περπατάς μέχρι τον σταθμό Lancaster Gate και από εκεί μπαίνεις στο Hyde Park. To διασχίζεις και φτάνεις στο The Albert Memorial/Royal Albert Hall και είσαι στο South Kensington, όπου έχει 3 μουσεία (δωρεάν) και διάφορα ωραία κτίρια. Αν έχει νυχτώσει, δεν αξίζει η διαδρομή μέσα από το πάρκο όμως.

Αν θες κάτι πολύ δίπλα, δες στον χάρτη Paddington Basin και Little Venice. Έχει να φας και είναι δίπλα σε κανάλια. Φυσικά, με το μετρό πας όπου θες σχετικά γρήγορα, οπότε μπορείς να πας Buckingham-Westminster/Big Ben-South Bank αν θέλεις να δεις παλάτι και το ποτάμι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...