Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ronda; Εικόνα δεν έχω, αλλά για να πάω σε κάτι που δεν είναι παγκόσμιου φήμης αξιοθέατο δε θα ξόδευαν τόσο χρόνο, χρήμα και ταλαιπωρία. Μιλάμε είναι σαν να είσαι στην Αθήνα και να πεις ότι θα πας στην Έδεσσα να δεις τον καταρράκτη την ώρα που δεν έχεις δει έναν σωρό αξιοθέατα της χώρας. Ο καθένας με τα γούστα του βέβαια, οπότε κάντε το κέφι σας αν θέλετε τόσο πολύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από εδώ στην Ευρώπη εννοώ και πίσω. Μήπως κάνουν τίποτα ελέγχους. Και να κάνουν δεν είναι πρόβλημα, απλά ρωτάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ταξίδεψε κανείς Ευρώπη αυτές τις μέρες; Έχουν τίποτα μέτρα για τον ιό στα αεροδρόμια;

Από Σιγκαπούρη γύρισε ο αδερφός μου πριν μερικές μέρες και δεν πέρασαν κανένα έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελαφόνησος Λακωνίας........

5 φορές τα τελευταία 7 χρόνια.....

Σε ξενοδοχείο πάνω στο κύμα σχεδόν στην παραλία Παναγίας......που είναι η......άλλη παραλία του νησιού μετά τον Σίμο....

50€ την βραδιά ακόμα και Αύγουστο λόγο προσφορών πάνω από 3 διανυκτερεύσεις.

Μια έκπτωση αν είναι 3+ βράδια και  μειον 7% αν πληρώσεις άμεσα μετρητά!

Φαγητό απίθανο στο κάμπινγκ στο Σίμο όπου όλα τα φαγητά μετά τις 19:00 κοστίζουν 5€!!!!!(μεριδαρες)

Η πόλη συμπαθητική. 

ακριβές τιμες παντου,

 αλλά ποιος ασχολείται??????

Φορτωμένο κουλερ,καλή ομπρέλα και 10ωρα στις εξωτικές παραλίες!!!!!!

Φωτό από το drone μου καλοκαίρι 2019......και μια η γυναίκα μου στην ομπρέλα......😍😍😍😍😍

 

 

IMG_20200209_045815.jpg

IMG_20200209_045825.jpg

DSC_0168.JPG

Επεξ/σία από alexioannou
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 19 με 24 Μαρτίου έχω κανόνισε να πάω Πολωνία . Στις 19 η πτήση μου φτάνει Κρακοβία και στις 24 φεύγω από Βαρσοβία. Θα ήθελα την γνώμη σας για το πόσες μέρες να κάτσω σε αυτές τις 2 πόλης. Εχω ακούσει ότι αξίζει από Κρακοβία να κάνεις μονοήμερη το Άουσβιτς και τα αλατορυχια οπότε μάλλον θα πρέπει να μείνω παραπάνω στη Κρακοβία. Οπότε έλεγα 19 με 22 Κρακοβία και 22 πρωί να πάω Βαρσοβία με 24 μεσημέρι που θα φύγω. Απλά φοβάμαι αν θα προλάβω να δω τη Βαρσοβία.  Ή μήπως να μείνω ποιο λίγες μέρες στη Κρακοβία ?

Ποια πόλη έχει ποιο πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις ? Και αξίζει περισσότερο να μηνεις ? Και αν έχετε κάποια αξιοθέατα ή μαγαζιά που αξίζει αν δεις να μου πείτε 😉😉

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τη βοήθεια σας

Επεξ/σία από ioakim100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Θα ταξιδεψω μετεωρα μια εβδομαδα διακοπες κ θα ηθελα την γνωμη σας που να μεινω 

Στην Καλαμπακα που ειναι πιο μεγαλη ή στο χωριο Ελατη που λογικα θα χει λιγοτερες επιλογες διασκεδασης?

Στην Καλαμπακα βρισκω πιο ακριβα ξενοδοχειο μιας κ στην Ελατη παιζει κονε για χαμηλοτερη τιμη απο γνωστο

Να διευκρινησω οτι καθε μερα θα κανω κ απο μια εκδρομη 

(γενικα δλδ θελω να παω μετεωρα,λιμνη πλαστηρα,τρικαλα,χωριουδακια κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pigos23 είπε

Καλημερα

Θα ταξιδεψω μετεωρα μια εβδομαδα διακοπες κ θα ηθελα την γνωμη σας που να μεινω 

Στην Καλαμπακα που ειναι πιο μεγαλη ή στο χωριο Ελατη που λογικα θα χει λιγοτερες επιλογες διασκεδασης?

Στην Καλαμπακα βρισκω πιο ακριβα ξενοδοχειο μιας κ στην Ελατη παιζει κονε για χαμηλοτερη τιμη απο γνωστο

Να διευκρινησω οτι καθε μερα θα κανω κ απο μια εκδρομη 

(γενικα δλδ θελω να παω μετεωρα,λιμνη πλαστηρα,τρικαλα,χωριουδακια κλπ)

Σπάσε τις μέρες. Μη μείνεις σε ένα μέρος μόνο. Έχε ένα κέντρο στα Μετέωρα - θα έμενα Καστράκι - και ένα στη λίμνη Πλαστήρα - Νεοχώρι πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pigos23 είπε

Καλημερα

Θα ταξιδεψω μετεωρα μια εβδομαδα διακοπες κ θα ηθελα την γνωμη σας που να μεινω 

Στην Καλαμπακα που ειναι πιο μεγαλη ή στο χωριο Ελατη που λογικα θα χει λιγοτερες επιλογες διασκεδασης?

Στην Καλαμπακα βρισκω πιο ακριβα ξενοδοχειο μιας κ στην Ελατη παιζει κονε για χαμηλοτερη τιμη απο γνωστο

Να διευκρινησω οτι καθε μερα θα κανω κ απο μια εκδρομη 

(γενικα δλδ θελω να παω μετεωρα,λιμνη πλαστηρα,τρικαλα,χωριουδακια κλπ)

Στα Τρίκαλα. Περισσότερες επιλογές διασκέδασης από την Καλαμπάκα και την Ελάτη και θα είσαι στο κέντρο όλων των εκδρομών σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Καλησπέρα 19 με 24 Μαρτίου έχω κανόνισε να πάω Πολωνία . Στις 19 η πτήση μου φτάνει Κρακοβία και στις 24 φεύγω από Βαρσοβία. Θα ήθελα την γνώμη σας για το πόσες μέρες να κάτσω σε αυτές τις 2 πόλης. Εχω ακούσει ότι αξίζει από Κρακοβία να κάνεις μονοήμερη το Άουσβιτς και τα αλατορυχια οπότε μάλλον θα πρέπει να μείνω παραπάνω στη Κρακοβία. Οπότε έλεγα 19 με 22 Κρακοβία και 22 πρωί να πάω Βαρσοβία με 24 μεσημέρι που θα φύγω. Απλά φοβάμαι αν θα προλάβω να δω τη Βαρσοβία.  Ή μήπως να μείνω ποιο λίγες μέρες στη Κρακοβία ?

Ποια πόλη έχει ποιο πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις ? Και αξίζει περισσότερο να μηνεις ? Και αν έχετε κάποια αξιοθέατα ή μαγαζιά που αξίζει αν δεις να μου πείτε 😉😉

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τη βοήθεια σας

Ως Πολωνός, που πήγαινε κάθε χρόνο στην Πολωνία δε θα σου πρότεινα πολλές ημέρες στη Βαρσοβία. Γενικά να ξέρεις καλύτερη πόλη είναι το Βρότσλαβ κατά τη γνώμη μου απλά δεν έχει πάρει όνομα. Τώρα στα υπόλοιπα δύο αν σε ενδιαφέρουν μουσεία και αρχαιολογικοι χώροι στην Κρακοβία θα χρειαστείς σίγουρα περισσότερο χρόνο(το Άουσβιτς πχ είναι 2 ώρες μακρυά από το κέντρο). Άουσβιτς και αλατορυχεια μέσα σε μια μέρα δύσκολο. Βαρσοβια δε θα κάνεις πολλά. Τουλάχιστον εγώ που πήγα για 1 μέρα και ξανά πέρασα μετά από μισό χρόνο τη βαρέθηκα. Σε σύγκριση με Βρότσλαβ και Κρακοβία για μένα είναι μια δεύτερη Αθήνα. Καλύτερα δώσε έμφαση στην Κρακοβία

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stevengreeceGR είπε

Ως Πολωνός, που πήγαινε κάθε χρόνο στην Πολωνία δε θα σου πρότεινα πολλές ημέρες στη Βαρσοβία. Γενικά να ξέρεις καλύτερη πόλη είναι το Βρότσλαβ κατά τη γνώμη μου απλά δεν έχει πάρει όνομα. Τώρα στα υπόλοιπα δύο αν σε ενδιαφέρουν μουσεία και αρχαιολογικοι χώροι στην Κρακοβία θα χρειαστείς σίγουρα περισσότερο χρόνο(το Άουσβιτς πχ είναι 2 ώρες μακρυά από το κέντρο). Άουσβιτς και αλατορυχεια μέσα σε μια μέρα δύσκολο. Βαρσοβια δε θα κάνεις πολλά. Τουλάχιστον εγώ που πήγα για 1 μέρα και ξανά πέρασα μετά από μισό χρόνο τη βαρέθηκα. Σε σύγκριση με Βρότσλαβ και Κρακοβία για μένα είναι μια δεύτερη Αθήνα. Καλύτερα δώσε έμφαση στην Κρακοβία

Εχω βρει κατι τουρ με τουριστικο γραφειο γυρω στα 80 ευρω που ερχονται σε παιρνουν το πρωι με πολμαν σε πανε Άουσβιτς και με τα αλατορυχεια και σε γυριζουν σε μια μερα και πιστευω οτι ειναι καλη φαση. Τωρα δεν ξερω απο οικονομικης αποψης αν ειναι πολλα(απλα κερδιζεις μια μερα). Μμμ με εβαλες σε σκεψεις τωρα . Πως να χωρεσω και το Βροτσλαβ στο προγραμμα ? Αφου λες οτι αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Εχω βρει κατι τουρ με τουριστικο γραφειο γυρω στα 80 ευρω που ερχονται σε παιρνουν το πρωι με πολμαν σε πανε Άουσβιτς και με τα αλατορυχεια και σε γυριζουν σε μια μερα και πιστευω οτι ειναι καλη φαση. Τωρα δεν ξερω απο οικονομικης αποψης αν ειναι πολλα(απλα κερδιζεις μια μερα). Μμμ με εβαλες σε σκεψεις τωρα . Πως να χωρεσω και το Βροτσλαβ στο προγραμμα ? Αφου λες οτι αξιζει

Και τον φίλο μου που έφερα του άρεσε παραπάνω το Βρότσλαβ. Γενικά ποιο καθαρή περιοχή και καλό φτιαγμένη από τις άλλες δύο. Ψάξε αρκετά το Βρότσλαβ στο γοογλε να δεις αν όντως σε ενδιαφέρει να πας παντως, έχει πάρει αρκετά βραβεία σε ταξιδιωτικα sites ως η καλύτερη πόλη της Ευρώπης για καποια χρονιά. Για 80€ η τιμή για το τουρ καλή φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...