Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, KilliK είπε

Shazam καλο

Αquaman καλο

Spider-Man far from home. καλο

Ant-Man 2 καλο

Godzilla king of monsters μαπα

Ηellboy 2019 μαπα

Από το κακό στο χειρότερο πήγαινες ρε παιδάκι μου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, KilliK είπε

Shazam καλο

Αquaman καλο

Spider-Man far from home. καλο

Ant-Man 2 καλο

Godzilla king of monsters μαπα

Ηellboy 2019 μαπα

σοβαρα σου αρεσε το aquaman? Εγω δεν μπορεσα να το δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, physvlog είπε

Ενω τα αλλα τα θεωρεις καλα....... ετσι?

σε σχεση με το aquaman ειναι πολυ καλα. Απ ολα αυτα σιγουρα το far from home ειναι το καλυτερο, shazam/ant-man πανω κατω στα ιδια επιπεδα

τα αλλα 2 δεν τα εχω δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, najinblue3 είπε

σοβαρα σου αρεσε το aquaman? Εγω δεν μπορεσα να το δω..

ναι, και εγω ξαφνιαστηκα που μου αρεσε, ισως επειδη εχει Super Friends vibes και επιρροες απο Abyss/Avatar. βασικα πανω σε αυτο το στυλ επρεπε ναχε χτιστει το DCEU εξαρχης, το οποιο ειναι πιο κοντα στο πιο αναλαφρο πνευμα των παλιων κομιξ της DC, και κατι που φαινεται οτι θα κανει και το WW2. τωρα ανυπομονω να δω πως θα ναι o θαλασσιος κοσμος της Πανδωρας στο Avatar 2.

εσενα τι δεν σου αρεσε στο Aquaman?

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι, και εγω ξαφνιαστηκα που μου αρεσε, ισως επειδη εχει Super Friends vibes και επιρροες απο Abyss/Avatar. βασικα πανω σε αυτο το στυλ επρεπε ναχε χτιστει το DCEU, το οποιο ειναι πιο κοντα στο πνευμα των παλιων κομιξ της DC, και κατι που φαινεται οτι θα κανει και το WW2. τωρα ανυπομονω να δω πως θα ναι o θαλασσιος κοσμος της Πανδωρας στο Avatar 2.

εσενα τι δεν σου αρεσε στο Aquaman?

Το 1ο 20λεπτο με εκανε να την κλεισω, γιατι μου φανηκε οτι γινονταν ολα πολυ γρηγορα. Εδειξε 2 λεπτα το love story και μετα τσουπ το υποβρυχιο. Περιμενα καλυτερη εισαγωγη. 

Αξιζει να το συνεχισω λες? Απλα η 1η εντυπωση ηταν πολυ αρνητικη, και δεν κλεινω ταινιες για κανενα λογο, φαντασου για να το κλεισω ποσο με ξενερωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2019 στις 2:33 ΜΜ, armin είπε

 

Gattaca (1997)Γκάτακα

Ταινιαρα. Πραγματικα ενα απο τα καλυτερα sci-fi που εχω δει. Δε μπορω να θυμηθω καποιο ελαττωμα. Μια φανταστικη ιστορια, σφιχτοδεμενη πλοκη, απιστευτες ερμηνειες. Αυτα. Ξεχασμενο

διαμαντακι κατ'εμε.

8.5/10

Σε άκουσα και το είδα σήμερα.Πράγματι καταπληκτική ταινία ωραίες ερμηνείες ωραίο σενάριο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Two popes αν εξαιρέσω τις καλεσ ερμηνείες βαρεμάρα κ ύπνος για κάποιον που δεν έχει κόλλημα με Βατικανό Πάπες κτλ. Το άφησα κάπου στη μέση . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράσιτα

Δεν ξέρω τι του βρήκαν κάποιοι και το αποθεώνουν τόσο πολύ.Ερμηνείς για γέλια και για κλάματα πολλές φορές.Έχουμε χάσει τελείως την έννοια της καλής τανίας;;;;Μία μέτρια ταινία που σε πολλά σημεία πατούσα το γρήγορο γιατί βαριόμουν την επανάληψη.

Δεν ξέρω πως βγαίνει αυτή η ψηλή βαθμολογία προσωπικά θα της έδινα ένα 5/10

  • Thanks 1
  • Confused 5
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Το 1ο 20λεπτο με εκανε να την κλεισω, γιατι μου φανηκε οτι γινονταν ολα πολυ γρηγορα. Εδειξε 2 λεπτα το love story και μετα τσουπ το υποβρυχιο. Περιμενα καλυτερη εισαγωγη. 

Αξιζει να το συνεχισω λες? Απλα η 1η εντυπωση ηταν πολυ αρνητικη, και δεν κλεινω ταινιες για κανενα λογο, φαντασου για να το κλεισω ποσο με ξενερωσε

οχι δεν ειναι καθολου γρηγορη, εχει μονο καποια flashbacks κατα την διαρκεια της ιστοριας, κυριως για exposition και για να μας δειξει την εκπαιδευση του Aquaman, ενω υπαρχουν και αργες σκηνες που δινουν χρονο στους χαρακτηρες να "αναπνευσουν". στην μεση της ταινιας ξεκιναει και ενα Indiana Jones τυπου subplot, αλλα ολα συνδεονται ωραια και εχουν ενα pay off στο 3rd act, ακομη και το love story και το υποβρυχιο στην αρχη της ταινιας παιζουν τον ρολο τους αργοτερα.

Spoiler

αν κατι ειναι ψιλο αχρηστο ειναι ο Black Manta κακος, τον οποιο τον βαλανε για μια action sequence μονο ,  αλλα λογικα θα παιξει μεγαλυτερο ρολο στο sequel. 

δωστης μια ευκαιρια,  καταφερνει να ξεφυγει καπως απο την καθιερωμενη φορμουλα του superhero origin, παρουσιαζει ενα φρεσκο world building με τον υποθαλασσιο πολιτισμο, δεν παιρνει το εαυτο του και πολυ σοβαρα, αλλα ουτε ντρεπεται και για το τι ειναι και προσπαθει να ειναι λιγο επικο (μου αρεσει το hero pose φιναλε, μου θυμισε το πρωτο Spider-Man του Raimi), το στορυ ειναι αξιοπρεπες, εχει μεσα και Lovecraftian στοιχεια, και οπως ειπα οι επιρροες απο Avatar/Abyss ειναι εντονες. 

δεστην και σαν προετοιμασια για το WW2, γιατι αν αληθευουν τα leaks, τοτε και εκεινη η ταινια θα κυμαινεται στο ιδιο καρτουνιστικο στυλ του Aquaman.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Παράσιτα

Δεν ξέρω τι του βρήκαν κάποιοι και το αποθεώνουν τόσο πολύ.Ερμηνείς για γέλια και για κλάματα πολλές φορές.Έχουμε χάσει τελείως την έννοια της καλής τανίας;;;;Μία μέτρια ταινία που σε πολλά σημεία πατούσα το γρήγορο γιατί βαριόμουν την επανάληψη.

Δεν ξέρω πως βγαίνει αυτή η ψηλή βαθμολογία προσωπικά θα της έδινα ένα 5/10

Eίχε εξαιρετική φωτογραφία, πλανάρες, οι ηθοποιοί ήταν φοβεροί (διαφωνώ κάθετα), ειδικά οι γονείς, είχε μία ωραία ιστορία, και άφηνε πολλά μηνύματα. Τη ταινία την εκτίμησα περισσότερο μετά που έφυγα από το σινεμά όσο περνούσε η ώρα. Ταινία της χρονιάς για εμένα!

Εννοείται πως δε χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα. Εσένα δε σου άρεσε. Οκ, σιγά το πράγμα...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marriage Story

Ταινιάρα!!! Slow pace στην αρχή με τρελή απογείωση στο 2ο μισό. Η σκηνή του Driver και της Τσακαλώτου  Johansson όλα τα λεφτά, πολύ δυνατές ερμηνείες αμφότεροι.

 

Τι χαμογελάρα έχει η Scarlet.... 😍😍😍😍

 

Είχα να ενθουσιαστώ για ταινία που αφορά σχέσεις/ζευγάρια από το πολυαγαπημένο μου Closer.

 

9/10

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...