Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, polonos1313 είπε

FARGO

https://www.imdb.com/title/tt0116282/?ref_=nv_sr_srsg_3

12011482.jpg.3bdce9684d24b3d61ad31b40e809f1dc.jpg

Πρόκειται για αληθινή ιστορία...καλούτσικη αλλά ίσως φταίει και με επηρέασε το οτι έχω δει την σειρά την 1η σεζον η οποία για μένα είναι πολύ καλύτερη !

Σοβαρά τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dune[1984][Extended]

dune-ver1.jpg

Πολυ κακη ταινια σε παρα πολλα επιπεδα. Ενω ξεκιναει πολυ ωραια με τιμιο lore και με μεγαλες προοπτικες καταληγει να εχουμε χαρακτηρες καρικατουρες ασυνεχες σκηνες η σκηνες που δεν βγαζουν νοημα και ενω σε σημεια εχουμε καλα εφε για την εποχη σε αλλα μιλαμε για b-movie στην καλυτερη(πχ με τις ασπιδες). Οι σκηνες δρασης κακιστες ουτε καν ο ηχος δεν κολλαει στο 90% της ταινιας και γενικα τετοιο χαλι ειχα πολυ καιρο να δω. Ουτε καν η ατμοσφαιρα δεν πειθει. Βλεπω οτι βγαινει νεο Dune φετος το Δεκεμβριο και ελπιζω να αξιοποιησουν οπως πρεπει το lore των βιβλιων και να δουμε κατι καλυτερο απο την πρωτη ταινια που ειναι ενας αχταρμας. 5/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Εννοώ θεωρείς τη σειρά καλύτερη από την ταινία; :blink:

Ναι μου άρεσε περισσότερο ,η ταινία δεν με τρέλανε τόσο δυστηχώς...

Επεξ/σία από polonos1313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, *nenya* είπε

Οπτικό και μουσικό υπερθέαμα, στο top 5 ταινιών του Miyazaki (αλλά για μένα όχι No1).

Εχω σκοπο να δω κι αλλες, τωρα που υπάρχει χρόνος. Γενικα θελω να ολες τις ταινιες  απο  studio ghibli. Απλα τις βλέπω, τωρα οσον αφορα μουσικη, εικόνα κτλ δεν ειμαι καλη στο να τα κρινω. 🙈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, pouakaltsa said:

Εχω σκοπο να δω κι αλλες, τωρα που υπάρχει χρόνος. Γενικα θελω να ολες τις ταινιες  απο  studio ghibli. Απλα τις βλέπω, τωρα οσον αφορα μουσικη, εικόνα κτλ δεν ειμαι καλη στο να τα κρινω. 🙈

Γιατί βρε; Εκφράσου! Μιλάμε για ταινίες που μιλάνε απ'ευθείας στην καρδιά. Nausicaa, Howl's Moving Castle, Princess Mononoke, My Neighbor Totoro.....καλή θέαση!

 

1 minute ago, PumpkinPie said:

Ποια είναι για σένα το #1;;

❤️ Nausicaa και αμέσως μετά Howl's Moving Castle.

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Γιατί βρε; Εκφράσου! Μιλάμε για ταινίες που μιλάνε απ'ευθείας στην καρδιά. Nausicaa, Howl's Moving Castle, Princess Mononoke, My Neighbor Totoro.....καλή θέαση!

❤️ Nausicaa και αμέσως μετά Howl's Moving Castle.

Μόλις προστέθηκαν στη λίστα του μtorrent 😉😇

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Οπτικό και μουσικό υπερθέαμα, στο top 5 ταινιών του Miyazaki (αλλά για μένα όχι No1).

υπερθέαμα οπως είπες. Για μένα το νο1 αγαπημένο με μικρή διαφορά από Τοτορο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα τις προαλλες και το timing δεν μπορουσε να ειναι χειροτερο. Με ισοπεδωσε. Ενα καταπληκτικο επιτευγμα, που σου αφηνει ενα μονιμο σημαδι μεσα σου. Σαν το Come and See, απο τις ταινιες που θα τις δεις την πρωτη φορα, ταυτοχρονα θα εντυπωσιαστεις απο το μεγαλειο τους αλλα θα μαυρισει η ψυχη σου και ειναι δυσκολο να τις ξαναδεις για αυτο τον λογο.

EVXHA3SWkAMXI15.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, *nenya* είπε

Γιατί βρε; Εκφράσου! Μιλάμε για ταινίες που μιλάνε απ'ευθείας στην καρδιά. Nausicaa, Howl's Moving Castle, Princess Mononoke, My Neighbor Totoro.....καλή θέαση!

❤️ Nausicaa και αμέσως μετά Howl's Moving Castle.

Καλησπέρα, είδα και τα δυο. Το Nausicaa ενώ έχει ωραίο story με κούρασε αρκετά. Το Howl's Moving Castle πολύ μ άρεσε. Απλώς για μένα παραμένει #1 το Spirited away. 

Έλα να ετοιμαζόμαστε και για τα άλλα καλλιτεχνήματα του Miyazaki!! Είναι μέρες για συναίσθημα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PumpkinPie είπε

Καλησπέρα, είδα και τα δυο. Το Nausicaa ενώ έχει ωραίο story με κούρασε αρκετά. Το Howl's Moving Castle πολύ μ άρεσε. Απλώς για μένα παραμένει #1 το Spirited away. 

Έλα να ετοιμαζόμαστε και για τα άλλα καλλιτεχνήματα του Miyazaki!! Είναι μέρες για συναίσθημα!

Μη τις βλεπεις τοσο μαζεμενες τις ταινιες του Miyazaki. Οι πιο πολλες εχουν αρκετα παρομοια τοπια, χαρακτηρες και ακομα πιο παρομοια μηνυματα, σχετικα με τη προστασια του περιβαλλοντος κλπ. Εξαιρεση σε αυτα ειναι ταινιες οπως το Spirited Away που ειδες και το αγαπημενο μου Kiki's Delivery Service που ειναι και τα δυο πολυ ομορφες ιστοριες ενηλικιωσης. Και το Porco Rosso θα προτεινα να δεις, επειδη ειναι ισως η μονη ταινια του σκηνοθετη με πρωταγωνιστη ηλικιας οχι παιδικης/εφηβικης. Αλλα και παλι θα προτεινα να τα βλεπεις λιγο διασπαρτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...