Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, roginsky12 είπε

ποιο ρε? του Σιαμαλαν?

Ναι. ΚΑΚΟ. Είδα το τρέιλερ και λέω θα είναι καλό. Πήγα εχθές να το δω σε θερινό σινεμά και πάλι καλά που τα Νάτσος με λιωμένο τυρί ήταν εξαιρετικά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, CaptainHog είπε

Ναι. ΚΑΚΟ. Είδα το τρέιλερ και λέω θα είναι καλό. Πήγα εχθές να το δω σε θερινό σινεμά και πάλι καλά που τα Νάτσος με λιωμένο τυρί ήταν εξαιρετικά....

δυνατο μου φαινεται...αλλα αυτος ο Σιαμαλαν ειναι περιεργος...η του υψους η του βαθους ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

δυνατο μου φαινεται...αλλα αυτος ο Σιαμαλαν ειναι περιεργος...η του υψους η του βαθους ειναι

Και εγώ έτσι νόμιζα δυστυχώς....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F9 The Fast Saga (2021)

Δηλαδή υπήρξε έστω και ένας λογικός άνθρωπος που πλήρωσε για να δει αυτή την ταινία;;;

Και μια μόνο ερώτηση από τις δεκάδες που έχω… η Charlize Theron όσο ήταν στην φυλακή αν ήθελε να κάνει την ανάγκη της, που θα την έκανε;;;

Εκτός και αν μια Charlize Theron απαγορεύετε να κάνει την ανάγκη της…

Τραγική ταινία… 3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, stormrain είπε

Την ειχα στη λίστα την δεύτερη και την ειδα σημερα επειδη μου την θύμησες. 

Πολύ καλη ταινια, παραδοξως δεν εκαναν τον Ελληνα ιδιαίτερα στερεοτυπικο και comic relief, (αφου υπηρχε ο Ιταλός βεβαια).

Θα διαφωνησω λιγο με τον ρυθμό, απο ενα σημειο και μετα κυλάει πολυ γοργα. Εχει φοβερα twist που στα αιτιολογει πληρως και εχει και μια φοβερή Κurylenko που οκ, κυριως υπαρχει, αλλα καλα κανει και υπάρχει 😅

7,5/10

Eιδα επισης πιο πριν και το Blood Red Sky, χωρίς να εχω διαβασει τιποτα για αυτο, ουτε καν τρεηλερ, απλα επειδή πηρε το ματι μου πως είναι σε αεροπλάνο και ηθελα κατι τετοιο. 

Δεν μπορω να πω πως πεθανα, επιασα τον εαυτό μου να βαριεται σε σημεία, χωρις βεβαια αυτο να σημαινει πως είναι κακη ταινια απαραίτητα. ΑΛΛΑ, προς το τελος σε κραταει τρελα και αν ολο αυτο το εξελίξουν σε πρωτο μερος/origin, τοτε εχει φοβερό potential.

6/10

Καποια πραγματα ειπαν για την Ελλαδα οτι ειμαστε η πιο φτωχη χωρα κτλ αλλα τελος παντων ηταν επομενο οτι θα ειπωθουν διαφορα για καθε χωρα δεν ειπαν ψεμματα. Στο τελος προχωραει πολυ γρηγορα ναι απλα θα ηθελα παραπανω εντασεις εκει λιγο με εχασε αλλα δεν ειναι κακη ταινια ουτε καν μετρια και αξιζει 1-2 θεασεις. 

Για το δευτερο κυλαει αργα στην αρχη αλλα μετα τη μεσα περνει μπρος για τα καλα και γινεται ενας χαμος. Θελω να δω και εγω οπως και αλλα παιδια το origin και πως ξεκινησε ολο αυτο εχει προοπτικη για ενα prequel και μακαρι να το δουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, roginsky12 είπε

δυνατο μου φαινεται...αλλα αυτος ο Σιαμαλαν ειναι περιεργος...η του υψους η του βαθους ειναι

Αυτό διαβασα και γω είναι μαύρο ή άσπρο η ταινία. Μαρεσει τρέλα η δουλειά του οπότε θα περιμένω να βγει ψηφιακά να το δω

43 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

F9 The Fast Saga (2021)

Δηλαδή υπήρξε έστω και ένας λογικός άνθρωπος που πλήρωσε για να δει αυτή την ταινία;;;

Και μια μόνο ερώτηση από τις δεκάδες που έχω… η Charlize Theron όσο ήταν στην φυλακή αν ήθελε να κάνει την ανάγκη της, που θα την έκανε;;;

Εκτός και αν μια Charlize Theron απαγορεύετε να κάνει την ανάγκη της…

Τραγική ταινία… 3/10

Ε κάποιο φρουρό/ή φρουρούς θα ειδοποιούσαν να τη μεταφέρουν. Απορίες βρε και συ χαχα 

F9: Η ταινία αυτοτρολαρει τον εαυτό της συνεχώς και το ξέρει πολύ καλά, το δείχνει και το λέει. Πιο ενδιαφέρον είχαν οι backstory σκηνές με τα δύο αδέρφια Τορρετο πάντως. Κατά τα άλλα αδιάφορη δυστυχώς.

Κατά τα άλλα 8 ήταν πολύ καλύτερο παραδόξως και είχα εντύπωση ότι θα έκαναν καλουτσικη δουλειά αλλά....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό διαβασα και γω είναι μαύρο ή άσπρο η ταινία. Μαρεσει τρέλα η δουλειά του οπότε θα περιμένω να βγει ψηφιακά να το δω

Ε κάποιο φρουρό/ή φρουρούς θα ειδοποιούσαν να τη μεταφέρουν. Απορίες βρε και συ χαχα 

F9: Η ταινία αυτοτρολαρει τον εαυτό της συνεχώς και το ξέρει πολύ καλά, το δείχνει και το λέει. Πιο ενδιαφέρον είχαν οι backstory σκηνές με τα δύο αδέρφια Τορρετο πάντως. Κατά τα άλλα αδιάφορη δυστυχώς.

Κατά τα άλλα 8 ήταν πολύ καλύτερο παραδόξως και είχα εντύπωση ότι θα έκαναν καλουτσικη δουλειά αλλά....

 

 

O Roman τα εξηγει πολυ καλα οταν μιλαει με ludacris και την γκομενα λεει τι ειμαστε αορατοι? Αυτοσαρκασμος ξερουν οτι η σειρα εχει ξεφυγει και σου λεει δειτε την ετσι μην περιμενετε σοβαρα σκηνικα. Εγω ετσι την ειδα και ηταν οκ πολλα τρελα σκηνικα ψεμα αλλα δεν μας συστηθηκε και σαν κατι αλλο η ταινια εδω και 5-6 ταινιες απο την 5 και μετα ειναι pure mindless fun παρεα με καλη παρεα και ποπ κορν κοκα κολα lays φουρνου καλο ηχο και εικονα περνας μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Devil All The Time[2020]

MV5-BZm-E1-Nm-Vm-N2-Et-Mj-Zm-ZC00-Yz-Ay-

https://www.imdb.com/title/tt7395114

Πολυ ωραια ταινια μπλεκει μεσα τη θρησκεια που βρισκει ο καθε ανθρωπος τον θεο και γενικως δειχνει οτι ολοι μας εχουμε μεσα το διαβολο και στον καθενα βγαινει με διαφορετικο τροπο. Η βιτρινα του καθενα στον εξω κοσμο και τι μπορει να κρυβει απο πισω. Ολα αυτα διηγουνται με ενα αρκετα παραμυθενιο τροπο απο τον αφηγητη και μπλεκει τις ζωες αρκετων ανθρωπων και πως μεσα απο τις συγκυριες ενωνονται με τον ενα η αλλο τροπο. Ο Holland αξιολογος ο Pattinson λιγο υπερβολικος νομιζω απο το υπολοιπο καστ ξεχωριζει Jason Clarke/Bill Skarsgård και η πανεμορφη Riley Keough που μοιαζει υπερβολικα με την Barrymore στα νιατα της. Παρολο τα 130 λεπτα της δεν κανει κοιλια και μπλεκει αρκετους χαρακτηρες που ο καθενας κουβαλαει τον δικο του σταυρο. Σιγουρα θα την ξανα δω μιας και εχει πολλα νοηματα βγαλμενα απο τη ζωη. 7.6/10

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Suicide Squad (2021) - IMDb

 

https://image.tmdb.org/t/p/w300/iXbWpCkIauBMStSTUT9v4GXvdgH.jpg

Είναι ιδιαίτερο. Έχει μια κάποια παράνοια από την αρχή έως το τέλος. Καλό για να περάσει κάποιος την ώρα του καταναλώνοντας άπειρο ποπ κορν. Καλό χιουμοράκι σε πολλά σημεία, αναμενόμενα βίαιο σε πολλά περισσότερα. Η ταινία δεν θέτει πουθενά όρια. Απλά τα διαλύει όλα πολλές φορές με τον πλέον παρανοϊκό τρόπο.

Δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω βαθμό. Από την μία δεν μου κάνει εντύπωση το 7.8 στο imdb, που πολλοί μάλλον θα συμφωνήσουν με αυτό, από την άλλη δύσκολα θα καθόμουν να το ξαναδώ παρόλο που το είδα άνετα, διότι δεν ταιριάζει εντελώς στα γούστα μου.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anacondas The Hunt For The Blood Orchid[2004]

Anacondas-The-Hunt-for-the-Blood-Orchid-

https://www.imdb.com/title/tt0366174

Αξιολογη και η δευτερη ταινια Anaconda με καλυτερα εφε στα κοντινα πλανα των φιδιων. Και εδω εχουμε το θεμα οτι η ταινια ασχολειται παρα πολυ με τις σχεσεις των ανθρωπων με μερικους τερμα κλισε χαρακτηρες. Οι 2 κοπελιες κουκλες οπως και στην πρωτη και γενικως βλεπετε ευχαριστα εχει αρκετη δραση και εχει καλυτερο βασικο σεναριο απο την πρωτη. Δεν υπαρχουν πολλες ταινιες με τοσο μεγαλα φιδια και αυτες οι 2 ξεχωριζουν ακομη και μεχρι σημερα μιας και την τελευταια δεκαετια δεν εχει βγει τιποτα με κεντρικο θεμα τα φιδια και την επιβιωση απο αυτα. 5.9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Naked Prey[1965]

MV5-BNTM2-OWVh-Yzgt-NTJm-Yi00-YTBl-LWE3-

https://www.imdb.com/title/tt0060736

Δυνατη ταινια που δειχνει το πραγματικο προσωπο της ζουγκλας και γενικα της φυσης και στο ποσο μακρια μπορει να φτασει ο ανθρωπος για την επιβιωση του. Ο εξαιρετικος Cornel Wilde που ειναι και ο σκηνοθετης και ο βασικος πρωταγωνιστης μας δειχνει τους νομους της φυσης και της επιβιωσης του δυνατοτερου η πιο εξυπνου. Η ταινια δεν εχει πολλα λογια παρα μονο σοκαριστικες σκηνες με ανθρωπους να τους παρασυρουν τα αρχαια τους ενστικτα. Μου αρεσαν πολυ τα κοντινα πλανα στα προσωπα η στα ζωα που παλευουν μεταξυ τους μιας και θελει να δειξει οτι καπως ετσι ειναι και η φυση του ανθρωπου οταν δεν εχει μεινει τιποτα παρα μονο αυτος και η επιβιωση του. Η ταινια θα ειναι επικαιρη για παντα μιας και τωρα μπορει να μην σκοτωνουμε για να επιβιωσουμε αλλα η βασικη λογικα ειναι ιδια και ποτε δεν θα αλλαξει αυτο στον κοσμο. 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Run Hide Fight (2020)

122832182_.png.d1857cd24a921aad57b3396c2069fb51.png

Άλλη μια αμερικανιά όπου μια ξανθιά μαθήτρια δεν έσωσε αυτή την φορά τον γαλαξία από εξωγήινους, αλλά έσωσε καμία 400-500 μαθητές από άλλους  4 ένοπλους μαθητές που λάλησαν γιατί πήραν αποβολή….

Πιο τραγική δεν γίνετε…. 3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Day The Earth Stood Still[1951]

MV5-BMTU5-NTBm-YTAt-OTgy-Yi00-NGM0-LWE0-

https://www.imdb.com/title/tt0043456

Εξαιρετικη ταινια sci-fi ταινια απο τα παλια. Καμια σχεση με το εκτρωμα που βγηκε το 2008 που απλα εχει το ιδιο ονομα. Κραταει το μυστηριο σε ολη τη διαρκεια της και δινει πολυ τροφη για σκεψη. Σκεφτειτε οτι μιλαμε για μια ταινια που βγηκε το 1951. Για ιπταμενο δισκο απο οτι ξερω χρησιμοποιησαν ενα πιατο που τρωμε. Ξανα βλεπετε πολυ ανετα και ειναι απο τα κλασικα αριστουργηματα του 1950. 9/10

 

How To Train Your Dragon 2[2014][3D]

p-800x1200-How-To-Train-Your-Dragon-2-En

https://www.imdb.com/title/tt1646971

Στο επιπεδο του πρωτου κορυφαιο το animation αλλα πολυ μετριο 3D που θα μπορουσε να ειναι απειρως καλυτερο γιατι ειχε προοπτικη και σεκανς που το εκμεταλλευοταν. Η ταινια εχει συναισθημα συγκινηση ειναι γενικως πολυ ευχαριστη ειναι αρκετα καλη για DreamWorks ταινια μπορει να μην πιανει τις κορυφαιες της Pixar αλλα ειναι στην κορυφη για την εταιρεια που την εβγαλε. 8/10 για το εργο 4/10 για το 3D

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρωτας και τέρατα ( Netflix - 2020 )

Δεν μου έχουν μείνει και πολλά να δω στο neflix και είπα ... "δεν το βάζω να δω το πρώτο τέταρτο; ". Ωστόσο παρόλο το χαζό και αντιεπιστημονικό concept της η ταινία σε κρατάει. Το σενάριο κλιμακώνεται πολύ όμορφα και χτίζει πολύ όμορφα τους χαρακτήρες. Λιγάκι σιχαμένη σε κάποια σημεία, αλλά βλέπεται ευχάριστα. Θα μπορούσαν να είχαν προσπαθήσει λίγο παραπάνω ακόμη με το χιούμορ και να καταφέρεις να γελάσεις πάνω από 5 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι η μοναδική ομορφιά του σπιτιού 

Καλή ήταν ,την έβαλα στο netflix ...δεν μπορώ να πω σε κρατάει σε μια αγωνία για το τι είναι αυτό το φάντασμα και λες "τώρα θα πεταχτεί jumbscrare."αλλά τίποτα .. πολύ καλές ερμηνείες ,ωραία δομημένη η ιστορία αλλά πρόχειροδουλειά  στο τέλος σαν να κοίταξαν να ξεπετάξουν το τέλος ενώ έχτισαν πολύ ωραία όλο το υπόλοιπο ... Προσωπικά μου άφησε ερωτήματα στο τι έγινε ... Η ερώτηση που έκανα στο τέλος ήταν "κατάλαβες εσύ τι έγινε ;" .. δηλαδή για να καταλάβουμε πρέπει να βγει και δεύτερο ..αλλά εδώ πετσοκοψαν το τέλος στην πρώτη αν είναι να κάνουν πασαλιματα άστο καλύτερα .. δεν είχε κάτι να τρομάξεις ...προσωπικά πέρασε 1 ώρα έτσι και βαρέθηκα ..μετά οκ αλλά και πάλι πασαλιμα στο πασαλιμα ήταν 

 

 

ego_eimai_i_monadiki_omorfia_tou_spitiou_2016.jpg

Επεξ/σία από Afrodith1997
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...