Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vpanos1 είπε

εγω απο 5,50 πηγα σε 6,72 εκανα και jailbreak ολα ενταξει 

ομως παρόλο που ειχα κλεισει τις αναβαθμισεις μου κατεβασε την 7,51

με ποιον τροπο θα την διαγραψω?

Αν εννοείς ότι κατέβηκε και δεν εγκατασταθηκε μπορείς με ftp  η  το ps4 xplorer να μπεις στον φάκελο update στο root και να τη διαγράψεις 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, απλά ακόμα θέλει λίγο υπομονή όσον αφορά στο αν θα βγει stable 6.72 ή αν θα χρειαστεί να τα κάνουμε συμβατά με την 5.05. Ήδη πολλοί τα πατσαρουν αλλα  Θα προτιμήσω την πρώτη λύση αν και εφόσον όμως είναι σταθερό τουλάχιστον όπως η 5.05 και επίσης δεν έχει θέματα συμβατότητας με τα παλια pkg. 

Ίδωμεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι έχεις εγκαταστήσει  παλιά με hen δε τρέχει στο 6,72  mira  κατάλαβα . Οπότε αν έχεις 5,05 hen μένεις εκεί και κανεις backport δε βλέπω το όφελος να πας σε 6,72  . Σβήσε αυτό με πμ για πειρατικα γιατί στους κανόνες πάνω στη σελίδα λέει απαγορεύεται και θα κλειδώσουν το θέμα  

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοεις πιάνει 2 στις 10 προσπάθειες  τώρα από τον alazif exploit host με τις διορθώσεις ; Το θέμα είναι να είναι σταθερό αν  χτυπάει kernel panic με usb δίσκο υπάρχει κίνδυνος κάποια στιγμή θα χαλάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια! 

Εχει καποιος εναν αναλυτικο οδηγο πως να μπλοκαρουμε εντελως τις ενημερωσεις στο ps4? Εχω την 6.72 και μου εχει κατεβασει και την τελευταια και φοβαμαι μην κανει καμια ενημερωση μονο του αυτοματα. 

Επεξ/σία από pantrif2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pantrif2 είπε

Καλημερα παιδια! 

Εχει καποιος εναν αναλυτικο οδηγο πως να μπλοκαρουμε εντελως τις ενημερωσεις στο ps4? Εχω την 6.72 και μου εχει κατεβασει και την τελευταια και φοβαμαι μην κανει καμια ενημερωση μονο του αυτοματα. 

εγω αλλαξα το dns με του al azif και τελος οι ενημερωσεις που μου κατεβαζε συνεχεια

https://twitter.com/_AlAzif/status/1246567703931838465

https://www.youtube.com/watch?v=pXdSZ0IUS0Y

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vpanos1 είπε

εγω αλλαξα το dns με του al azif και τελος οι ενημερωσεις που μου κατεβαζε συνεχεια

https://twitter.com/_AlAzif/status/1246567703931838465

https://www.youtube.com/watch?v=pXdSZ0IUS0Y

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ! Τώρα όσον αφορά το ήδη κατεβασμένο λογισμικό θα σβηστεί από το σύστημα όταν περάσω το νέο dns ? Διότι μου το έχει κατεβάσει ήδη απλά δεν έχει γίνει εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, pantrif2 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ! Τώρα όσον αφορά το ήδη κατεβασμένο λογισμικό θα σβηστεί από το σύστημα όταν περάσω το νέο dns ? Διότι μου το έχει κατεβάσει ήδη απλά δεν έχει γίνει εγκατάσταση.

εγω το διεγραψα με ftp

μπες με filezilla βρες το φακελο update εκει ειναι δυο φακελοι με κατάληξη pup διεγραψε τους κανε επανεκκίνηση το ps4 και εισαι έτοιμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vpanos1 είπε

εγω το διεγραψα με ftp

μπες με filezilla βρες το φακελο update εκει ειναι δυο φακελοι με κατάληξη pup διεγραψε τους κανε επανεκκίνηση το ps4 και εισαι έτοιμος 

Θα χρειαστεί να περάσω κάτι μέσα για να μου επιτρέψει να συνδεθώ με ftp ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 11:07 ΠΜ, vpanos1 είπε

εγω αλλαξα το dns με του al azif και τελος οι ενημερωσεις που μου κατεβαζε συνεχεια

https://twitter.com/_AlAzif/status/1246567703931838465

https://www.youtube.com/watch?v=pXdSZ0IUS0Y

Βάζοντας του al azιf στο dns μπαίνει κατευθείαν στο site του και βάζουμε το exploit 6.72; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 2:47 ΜΜ, pantrif2 είπε

Θα χρειαστεί να περάσω κάτι μέσα για να μου επιτρέψει να συνδεθώ με ftp ?

αφου το κανεις jailbreak ξαναμπαινεις και πατας το κουμπι ftp

4 λεπτά πριν, takisdemi είπε

Βάζοντας του al azιf στο dns μπαίνει κατευθείαν στο site του και βάζουμε το exploit 6.72; 

ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vpanos1 είπε

αφου το κανεις jailbreak ξαναμπαινεις και πατας το κουμπι ftp

ναι

Εχω ήδη πάνω το 5.0.5 του al afiz. Θέλει εκ νέου να συνδεθώ στο διαδίκτυο ώστε να εμφανίσει για επιλογή το exploit του 6.72; ή πρέπει να κατεβάσω από πριν στην κονσόλα την official 6.72;

 

 

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, takisdemi είπε

Εχω ήδη πάνω το 5.0.5 του al afiz. Θέλει εκ νέου να συνδεθώ στο διαδίκτυο ώστε να εμφανίσει για επιλογή το exploit του 6.72; ή πρέπει να κατεβάσω από πριν στην κονσόλα την official 6.72;

αν εχεις 5.05 δεν κανεις τιποτα μενεις εκει που εισαι

απο τη στιγμη που παιχνιδια που παίζουν σε 6,72 τωρα παιζουν και σε 5.05 δεν υπαρχει λογος να κανεις αναβάθμιση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι λένε official (6.72) was Glitchy Firmware when it first debuted and (7.02) was a mandatory update.  Mενουμε ασφαλείς μένουμε 5.05 :P A και προσοχή με το 7,51 ρολαρει μόνο του με ξετσεκαρισμενες τις αυτόματες ενημερώσεις 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...