Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κλάιν μάιν :P Όλα ήταν μια φούσκα για να δει κόσμος μια θεωρητική παρουσίαση από το 2015 .

https://streaming.media.ccc.de/35c3/chaoswest

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σου πω την αλήθεια, δεν περίμενα και τίποτα ιδιαίτερο...

 

Αυτό πάντως που μου κάνει εντύπωση στη σκηνή, και ειδικά σε σχέση με εποχές x360-ps3 ειναι οτι γενικα δεν υπάρχει μεγαλη υποστήριξη αλλα ειδικοτερα πως και δεν προσπαθούν να πατσαρουν τα τελευταία games (από 5.05 και μετα) ούτως ώστε να τρέχουν με το υπάρχον 5.05 jb. Το οποίο παρεμπιπτόντως δουλεύει μια χαρά και είναι πολύ εύχρηστο. Τέλειο σίγουρα δεν είναι όπως ενα cfw -οι λογοι ειναι προφανεις- αλλά αν εξαιρέσεις τα σπανια kernel panics ( 1 στα 15 φορές περιπου) ειναι φουλ λειτουργικό και δεν θα με χάλαγε όπως και πολλούς αλλωστε, ας μην ερχοταν καινουριο jb αλλα να ετρεχαν τα καινουρια  games με καποιο patchaki.

Εγώ ξέρω ότι αν δε πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το  βουνό στο Μωάμεθ. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To πρόβλημα της scene είναι ότι χρειάζεται τη νέα κωδικοποίηση για νέο content δεν είναι όπως νομίζεις  που σου εδινε και 3.55 patch για να τρέχει το 4.21 game στο ps3 . Δε τους ενδιαφέρει κάτι τέτοιο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για αυτους που ειμαστε ηδη στην 6.20 γινεται κατι?

Επισης αν κλεισουμε τις αναβαθμισεις και μεινουμε σταδιακα σε παλαιοτερη εκδοση τα παιχνιδια θα παιζουν η θα θελπουν το τελευταιο firmware?

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Παιδια για αυτους που ειμαστε ηδη στην 6.20 γινεται κατι?

Επισης αν κλεισουμε τις αναβαθμισεις και μεινουμε σταδιακα σε παλαιοτερη εκδοση τα παιχνιδια θα παιζουν η θα θελπουν το τελευταιο firmware?

Σας ευχαριστω.

δυστυχώς τίποτα δε γίνεται προς το παρόν , κλείσε τις αυτόματες αναβαθμίσεις κατέβασε τώρα στην 6.20 που εχεις και είναι η τελευταία το netflix και οτι εφαρμογή θέλεις γιατι στο μέλλον θα σου ζητάει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού για να μπεις στο store και περίμενε σαν και εμένα που είμαι στην 5.55, όσον αφορά τα παιχνίδια όλα μέχρι και το red dead redemtion 2 παίζουν κανονικά απο το blue ray player γιατί έχεις την τελευταία έκδοση αν βγει το the last of us 2 τότε θα σου ζητάει αναβάθμιση στην εκάστοτε έκδοση λογισμικού 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εσύ στη 5.55 περιμενεις το unofficial φαντάζομαι .Αλλα από εκεί και πάνω  δε βλέπω άλλη επιλογή περα από 6.20

πραγματικά δε ξέρω τι υπάρχει ή πρόκειται να εμφανιστεί σε exploit πέραν της 5.05 γιατί το εχω απείραχτο στη 5.55, αν ξέρεις πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω ενα πράγμα. Τον Μάιο που βγηκε το exploit η σονυ πούλησε σε μερικες μέρες τεράστιο νούμερο κονσολών λογω ότι ολοι αγόραζαν με μικρότερο 5.0.5 τότε φοβουμενοι μην εκλείψουν και δε μπορούν να το εκμεταλλευτούν. Γιατι ενα 6μηνο πέρασε απο τότε και να μην έχουν βγάλει κατι περνάνε σκέψεις, οτι έγινε για άλλο σκοπό αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και παλι, ξερω ολοι ασχολειστε με το update  που δεν ηρθε ποτε.. αλλα θελω μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει.. συνδεσα το Vr στην κονσολα με 5.05, κατεβασα να παιχνιδι τυχαια το batman εβαλα το Vr και μου ζητα update και ιντερνετ, να κανω η θα τα παρω ολα στο χερι .. 

στο Debug Settings -> Playstation VR -> Playstation Vr Version information

ver 4.00.00.00

system required 5.53

Επεξ/σία από georgeA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, georgeA είπε

Καλησπερα και παλι, ξερω ολοι ασχολειστε με το update  που δεν ηρθε ποτε.. αλλα θελω μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει.. συνδεσα το Vr στην κονσολα με 5.05, κατεβασα να παιχνιδι τυχαια το batman εβαλα το Vr και μου ζητα update και ιντερνετ, να κανω η θα τα παρω ολα στο χερι .. 

Εσύ πώς το κόβεις; Να κάνεις update και να συνεχίσεις να έχεις 5.05;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgeA είπε

Δε με καταλαβες φιλε, δε ζητα update το Playstation με την 5.05, ζητα update  το Vr  για να ξεκινησει.. υπαρχει κατι αντίστοιχο για το Vr ;

Λογικά οπως τα παιχνίδια και αυτό αμα ειναι πιο καινουργια κυκλοφορια οπως και οι κονσολες σημερα δεν βρίσκεις ευκολα 5.05 εργοστασιακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...