Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μια βοηθεια!!! Κατα λαθος συνδεθηκα στο internet και μου κατεβασε το τελευταιο firmware αλλα δεν εχει γινει εγκατασταση . Προσπαθησα να συνθεθω με ftp να το σβησω αλλα μου εβγαλε σφαλμα οτι η βαση δεδομενων εχει καταστραφει και δεν μπορω να συνθεθω με το pc. Ταυτοχρονα δεν μπορω να δω τα παιχνιδια που ειχα. Εχει κανεις ιδεα τι να κανω?????  Eπισης αν κανω format-initialize για ν ασβηστουν ολα στο ανοιγμα θα μου περασει το νεο firmware??? 

edit 

Τελικα μετα απο crash το ps4 κατέστρεψε το database. Αφήνω το post αν πάθει κανεις το ιδιο. Με το database rebuilder του ps4 δεν επανέρχονται τα fkpg. Mε τη βοήθεια του PS4_db_rebuilder μπορείτε να κάνετε restore. Το firmware το έσβησα με ftp χρησιμοποιώντας τον οδηγο του modded warfare

Επεξ/σία από giannis-xania
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Μέχρι 6.72 προς το παρόν παίζει exploit γνωστό στο κοινό.. 

Αυτό που λέει ο theflow για την έκδοση 7.02 ότι έχει βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά δουλεύω το τελευταίο που έβγαλε ο codemasta χθες το 2.84b σε ESP8266 και μπορώ να πω είναι αρκετά σταθερό στην δικιά μου κονσόλα. Δεν το λες ακόμα 100% σταθερό αλλά δεν σου σπάει και τα νεύρα κιόλας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω θα δοκιμασω πρωτα τα backport , προς το παρων θα δω αν τρεχει το SPIDERMAN σε 5.05 ,αυτο που ξερω ειναι οτι spiderman , red dead redempiton 2 τρεχουν  κανονικα σε 5,05 και υπαρχει ενα προγραμμα σε εκδοση 1,6 που κανει rip αλλα ακομα δεν ειναι αποτελεσματικο. Θα δω πως θα παει με spiderman και θα σας πω

 

update: τρεχει κανονικα το spiderman μαζι με το update του 1,17 σε 5.05

Update 2: πέρασα και το 1.33 update στο  God of war , τρέχει κανονικοτατα

Επεξ/σία από Nman1978
update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 7:56 ΜΜ, giorgos_76 είπε

εμείς που είμαστε 5.05 να μείνουμε εκεί;; Παίζουν όλα τα παιχνίδια της 6.72 στην 5.05 ;;

καποια παιζουν και βγαινει προγραμμα για πολυ παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pier88 είπε

Όλα παίζουν σε 5.05!!!

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι για όλους μην έχουμε μπερδέματα, ότι τρέχει είναι μέχρι 6.72 όχι τα πιο τελευταία όπως Ghost of Tsusima, δεύτερον από όσο ξέρω εγώ δεν περνάνε όλα τα updates με επιτυχία και τρίτον υπάρχει μια λίστα με 10 15 παιχνίδια έως τώρα που έχουν γίνει backport.Αν ξέρει κάτι παραπάνω ο φίλος ας το παραθεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nman1978 είπε

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι για όλους μην έχουμε μπερδέματα, ότι τρέχει είναι μέχρι 6.72 όχι τα πιο τελευταία όπως Ghost of Tsusima, δεύτερον από όσο ξέρω εγώ δεν περνάνε όλα τα updates με επιτυχία και τρίτον υπάρχει μια λίστα με 10 15 παιχνίδια έως τώρα που έχουν γίνει backport.Αν ξέρει κάτι παραπάνω ο φίλος ας το παραθεσει

Όλα τα games μέχρι 6.72 γίνονται Backport για 5.05,υπήρχε ένα θέμα με τα EA games αλλά τώρα παίζουν κι αυτά.Υπάρχουν γύρω στα 35 games με δυνατότητα  Backport για 5.05.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τι θα κάνουμε τελικά όσον αφορά το firmware.

Δηλαδή αν εν τέλει θα είμαστε στην 5.05 με backporting games, ή αν θα πάμε σε μια σταθερή 6.72 ή οποία θα δουλεύει τουλάχιστον όπως δουλεύει η 5.05 τώρα (και επίσης να μην εχει bugs οπως το βασικο να παιζει τα παλια games κλπ)

 

Προσωπικα κανω υπομονή λοιπόν και παραμένω στην 5.05 με esp 8266 okaxloader που δουλεύει αρκετα καλά σε ps4pro, και "ψωνίζω" τις τελευταίες κυκλοφορίες τις οποίες θα κανω backport με patchaki για αρχή κ βλέπουμε (προφανως και τα stock fpkg τα κανουμε backup). Αν η 6.72 δεν γίνει όπως πρέπει δεν θα αναβαθμίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...