Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έτρεξα σε 7.55 είναι τελείως unstable την πρώτη φορά μου έτρεξε στην 3 προσπάθεια και την δεύτερη στην 6 ή 7,μου εμφανίζει το debug settings αλλά μου βγάζει κλειδαριά για καποιο λογο σε όλα τα παιχνίδια...

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, THE GG GAMER είπε

Το έτρεξα σε 7.55 είναι τελείως unstable την πρώτη φορά μου έτρεξε στην 3 προσπάθεια και την δεύτερη στην 6 ή 7,μου εμφανίζει το debug settings αλλά μου βγάζει κλειδαριά για καποιο λογο σε όλα τα παιχνίδια...

Και σε εμένα το ίδιο κάνεις κλειδαριά σε όλα τα games, λογικά ίσως πρέπει να περιμένουμε λιιιιιιγο ακόμα. Αλλά δεν νομίζω να θέλει και παρά πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Arikado είπε

Και σε εμένα το ίδιο κάνεις κλειδαριά σε όλα τα games, λογικά ίσως πρέπει να περιμένουμε λιιιιιιγο ακόμα. Αλλά δεν νομίζω να θέλει και παρά πολύ καιρό.

Το αστείο είναι πως όσοι το έκαναν δεν είχαν την κλειδαριά,πάντως αυτό που λες σίγουρα θέλει καμία βδομάδα υπομονή 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως οποιος ειναι σε χαμηλοτερο ΔΕΝ αναβαθμιζει, αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να γινουν σωστα dump και backports, το TLOU2 ειναι το πρωτο που εγινε, και νομιζω ειναι η εκδοση με τα ελληνικά cusa10249 (αν μπορει ας επιβεβαιωσει καπιοιος), ακομα δεν το εχω ψωνισει, θα περιμενω για ντουμπλεξ και υποστηριξη 5.05 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νεα αυτα,αλλα ακομα ειναι εντελως ασταθες και το 7.02,ποσο μαλλον το 7.55.

Ο MrMario εχει βγαλει κανα οδηγο για το 7.02;

Δοκιμασα κανα δυο host sites,αλλα ψαχνω μηπως παιζει τιποτα καλυτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Καλα νεα αυτα,αλλα ακομα ειναι εντελως ασταθες και το 7.02,ποσο μαλλον το 7.55.

Ο MrMario εχει βγαλει κανα οδηγο για το 7.02;

Δοκιμασα κανα δυο host sites,αλλα ψαχνω μηπως παιζει τιποτα καλυτερο.

 

 

Όχι δεν έχει βγάλει κάτι αλλά κοίτα και σε κανένα άλλο youtuber ή στο github για host servers αλλά δεν νομίζω να δεις διαφορά.

 

Στις 15/3/2021 στις 9:43 ΜΜ, Arikado είπε

Και σε εμένα το ίδιο κάνεις κλειδαριά σε όλα τα games, λογικά ίσως πρέπει να περιμένουμε λιιιιιιγο ακόμα. Αλλά δεν νομίζω να θέλει και παρά πολύ καιρό.

Για τα παιχνίδια που έγραψα ποιο πάνω δεν τρέχει τα κατεβασμένα του ps store ούτε τα κανονικά pkg γιατί και αυτά έχουν κάποια προστασία,θέλει να κατεβάσεις τα fake pkg τα οποία είναι σπασμένα,κατέβασα το nfs heat και τρέχει κομπλέ,υπάρχουν τέτοια site με παιχνίδια και τα κατεβάζεις σε torrent και τα περνάς και μέσω ftp ή σε εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 7.55 όλα δουλεύουν κομπλέ δλδ δεν εμφανίζει τα games σαν κλειδωμένα. Απ' ότι έχω διαβάσει έφτιαξαν και το mira για 7.50/7.51. το πρόβλημα είναι πως θέλει πάρα πολλά  tries για να πιάσει το χακ. Σχεδόν 10% επιτυχία , διαβάζω πως σε πολλούς βέβαια τρέχει με την τρίτη τέταρτη φορά, αλλά πιστεύω πως είναι ακόμα θέμα ας πούμε τύχης.

Μακάρι να γίνει πιο stable σύντομα παρόλαυτα.

 

Επεξ/σία από Arikado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 7:36 ΜΜ, extasy είπε

Από χτες είναι επίσημο. Αλλά όσο υπάρχουν backport σε 5.05 δε νομίζω να αξίζει να γίνει update.

Αυτό πως γίνεται ;   Εχω 7.02 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς που έχετε 5.05 έχετε 100% success rate κάθε φορά που κάνετε jailbreak?

Γιατί στο 6.72 και 7.02 ποτέ δεν είχα 100%.

στο esp που χρησιμοποιώ, επειδή ακριβώς είναι offline jailbreak, δεν καλυτερεύει με την πάροδο του χρόνου όπως θα γινόταν σε ένα online jailbreak. Από τον Αύγουστο που έκανα την μέθοδο με το esp, δεν είδα να βγήκε update για το esp για να το αναβαθμίσω και λέω μήπως τελικά γυρίσω σε online jailbreak που ίσως έχουν στρώσει περισσότερο τα πράγματα. 

Κυκλοφορησε και νέο βίντεο ο modded warfare

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, prefuse είπε

Εσείς που έχετε 5.05 έχετε 100% success rate κάθε φορά που κάνετε jailbreak?

Γιατί στο 6.72 και 7.02 ποτέ δεν είχα 100%.

στο esp που χρησιμοποιώ, επειδή ακριβώς είναι offline jailbreak, δεν καλυτερεύει με την πάροδο του χρόνου όπως θα γινόταν σε ένα online jailbreak. Από τον Αύγουστο που έκανα την μέθοδο με το esp, δεν είδα να βγήκε update για το esp για να το αναβαθμίσω και λέω μήπως τελικά γυρίσω σε online jailbreak που ίσως έχουν στρώσει περισσότερο τα πράγματα. 

Κυκλοφορησε και νέο βίντεο ο modded warfare

100% success!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, pier88 είπε

100% success!!!!

Μωρέ μπράβο!!!!

Απλα αυτό με τα backport με χαλάει και αφού δεν έχει διαφορά στην σταθερότητα 7.02, 7.50, 7.51 θα πάω στην 7.51 για να παίξω ghost of tsushima. Εχώ το δισκάκι τόσο καιρό και κάθεται..

 

Μακάρι να βγω λάθος, αλλά η ευκολία, τύπου ps3 net server που πετάς όλα τα παιχνίδια  στον σέρβερ και τρέχουν μέσα από webmanmod δεν θα δούμε στο ps4.

Και οι εγκαταστάσεις κάνουν πολύ ώρα..

First world problem's

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...