Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Αυτα που εγραψα και ενα ctughu η κατι τετοιο .

Ειμαι εξω τωρα δεν το θυμαμαι.

Και εγώ τρέχω Karo και μου βγάζει κάποια memory error,μετά το jailbreak  και το golden hen 1.1b3 μου τα κάνει με την μία.Οταν κάνεις cache κάνεις μια σελίδα ή πολλές γιατί και αυτό παίζει ρόλο. Προσπάθησε το thewolfhack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, THE GG GAMER είπε

Και εγώ τρέχω Karo και μου βγάζει κάποια memory error,μετά το jailbreak  και το golden hen 1.1b3 μου τα κάνει με την μία.Οταν κάνεις cache κάνεις μια σελίδα ή πολλές γιατί και αυτό παίζει ρόλο. Προσπάθησε το thewolfhack.

Προς ωρας δοκιμαζω πολλα,γιατι παραειναι χαλια πανω απο την 6.72 και ψαχνω να δω αν δουλευει καποια καπως καλυτερα. Cache οτι κανει μονο του,μετα απο καθαρισμο.
Μπορω να το κανω καπως χωρις να ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ;
θα τη δωσω σε ενα φιλο που εχει παιδακια,και ειτε θα το εχω ετσι,ειτε με αλλαγμενο dns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Προς ωρας δοκιμαζω πολλα,γιατι παραειναι χαλια πανω απο την 6.72 και ψαχνω να δω αν δουλευει καποια καπως καλυτερα. Cache οτι κανει μονο του,μετα απο καθαρισμο.
Μπορω να το κανω καπως χωρις να ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ;
θα τη δωσω σε ενα φιλο που εχει παιδακια,και ειτε θα το εχω ετσι,ειτε με αλλαγμενο dns.

Γίνεται το κάνεις μια φορά με το ίντερνετ(το cache) το κλείνεις και μένει αρκεί να μην κάνουν clean cookies κτλ.

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, THE GG GAMER είπε

Γίνεται το κάνεις μια φορά με το ίντερνετ το κλείνεις και μένει αρκεί να μην κάνουν clean cookies κτλ.

Νομιζω οτι δουλευει καλυτερα χωρις ιντερνετ,αλλα δεν εχω καταληξει στη "συνταγη" ακομα.

Απλα θελω να ειναι οσο γινεται user friendly,για να το παρει ο φιλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, StamTheMan είπε

Νομιζω οτι δουλευει καλυτερα χωρις ιντερνετ,αλλα δεν εχω καταληξει στη "συνταγη" ακομα.

Απλα θελω να ειναι οσο γινεται user friendly,για να το παρει ο φιλος.

 

Κάποιες σελίδες σου το λένε όταν γίνει το cache να κλείσεις και το ίντερνετ αλλά κάποιες άλλες όχι.Σε εμένα μετά το update του golden hen σε v1.1 δουλεύει πένα μέχρις στιγμής 6/6 χωρίς kernel panic κτλ Μόνο με κάποια memory error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, StamTheMan είπε

Μολις τωρα, πρωτη δοκιμη karo  με ολα clear, kernel panic.
https://karo218.ir/ ?

Ναι με αυτό κάνεις το New jailbreak σωστά;Και δεν επιλέγεις για exploit το Mira,το golden hen?Αν ναι σε ποιο σημείο σου δημιουργεί το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Ναι με αυτό κάνεις το New jailbreak σωστά;Και δεν επιλέγεις για exploit το Mira,το golden hen?Αν ναι σε ποιο σημείο σου δημιουργεί το θέμα;

Το εφαγα μετα το new JB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Το εφαγα μετα το new JB.

Το ps4 μετά το update από την 7.02 το έκανες κάποιο format ?Μήπως και έχει μείνει κάποιο αρχείο από το παλιό το hack  και το παθαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Το ps4 μετά το update από την 7.02 το έκανες κάποιο format ?Μήπως και έχει μείνει κάποιο αρχείο από το παλιό το hack  και το παθαίνει;

Οχι,εκανα update απο την 02 στην 55 μεσω safe mode.

 

Στην 1η εφαγα kernel,τωρα δουλεψε μετα τα απαραιτητα errors.
Εκανα RR να δοκιμασω 2-3 φορες ακομα,να δω πως αναποκρινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Οχι,εκανα update απο την 02 στην 55 μεσω safe mode.

 

Στην 1η εφαγα kernel,τωρα δουλεψε μετα τα απαραιτητα errors.
Εκανα RR να δοκιμασω 2-3 φορες ακομα,να δω πως αναποκρινεται.

Για μένα κάντω ένα format όσο και τρελό να ακούγεται μπορεί να έχει κρατήσει κάτι από την παλιά και να μπερδεύεται για αυτό να το παθαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Για μένα κάντω ένα format όσο και τρελό να ακούγεται μπορεί να έχει κρατήσει κάτι από την παλιά και να μπερδεύεται για αυτό να το παθαίνει.

Καλα μη φανταστεις,απλα μου το εκανε με την πρωτη,και ειπα να σε κοροιδεψω :P
Παραδοξως,αν κανεις restart πρεπει να σηκωθεις να πατησεις το κουμπι,δεν ανοιγει.
Τωρα δοκιμαζω 3η φορα,εχουμε 1 panic και μια που δουλεψε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Καλα μη φανταστεις,απλα μου το εκανε με την πρωτη,και ειπα να σε κοροιδεψω :P
Παραδοξως,αν κανεις restart πρεπει να σηκωθεις να πατησεις το κουμπι,δεν ανοιγει.
Τωρα δοκιμαζω 3η φορα,εχουμε 1 panic και μια που δουλεψε.

Αν σε κρασάρει θέλει να πατήσεις το κουμπί αλλιώς δεν στο κάνει,φαίνεται έπεσες σε περίπτωση 😅...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...