Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5.55 δεν υπάρχει ημερομηνία στον ορίζοντα, συνήθως με βάση το παρελθόν χωρίς να είναι οδηγός για το μέλλον καπου μια φορά το χρόνο,οπότε μαρτιο. Τόσα βίντεο με 5.55 είναι πλαστά και downgrade  είναι απλά αδύνατον να γίνει οπότε προσοχή. Μακάρι να έβγαινε μαζί με το red dead 2 γιατί με βλέπω να μουτζωνω το exploit και να κατεβαζω κανα 5.55 original και να το παίζω ,ελπίζω μόνο μην θέλει 6.0 και την κάτσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες, καλησπέρα καταρχάς. Ως άσχετος στο "σπορ" σχετικά με το PS4 (έχω PS3 με cfw), ξέρετε υπεύθυνα αν υπάρχει δυνατότητα downgrade από firmware 6.00 σε 5.05; Υπάρχει ένα βίντεο στο yt, που ανέβηκε χτες. Υποτίθεται ότι αφορά σε downgrade από 6.00 σε 5.05. Έχει και σχόλια από κάποιους ότι δούλεψε το όλο πράγμα. Έχει πάρει το μάτι / αυτί κανενός κάτι τέτοιο; Ή πιθανώς είναι μούφα; Δεν έχω ps4 αλλά είμαι σε φάση αναζήτησης και έχω εντοπίσει μια οικονομικά καλή ευκαιρία, που φοράει fw 6.00. Οπότε αν παίζει δυνατότητα downgrade, είναι θεωρητικά ένα επιπλέον κίνητρο για εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rockmas είπε

Παίδες, καλησπέρα καταρχάς. Ως άσχετος στο "σπορ" σχετικά με το PS4 (έχω PS3 με cfw), ξέρετε υπεύθυνα αν υπάρχει δυνατότητα downgrade από firmware 6.00 σε 5.05; Υπάρχει ένα βίντεο στο yt, που ανέβηκε χτες. Υποτίθεται ότι αφορά σε downgrade από 6.00 σε 5.05. Έχει και σχόλια από κάποιους ότι δούλεψε το όλο πράγμα. Έχει πάρει το μάτι / αυτί κανενός κάτι τέτοιο; Ή πιθανώς είναι μούφα; Δεν έχω ps4 αλλά είμαι σε φάση αναζήτησης και έχω εντοπίσει μια οικονομικά καλή ευκαιρία, που φοράει fw 6.00. Οπότε αν παίζει δυνατότητα downgrade, είναι θεωρητικά ένα επιπλέον κίνητρο για εμένα. 

Διάβασε το κυριολεκτικά προηγούμενο από εσένα post. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αύριο θα αγοράσω ένα Ps4 5.03 και έχω ήδη ένα σε firmware 6.00.Για να μη κάνω καμία χαζομάρα και πετάξω έτσι λεφτα, μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον (που έχει εφαρμόσει την μεθοδο) private από εδώ να ρωτησω για κάτι συγκεκριμένο μετά το hack που δεν επιτρέπεται δημόσια στο φόρουμ εδώ?Δεν θα σας κουράσω έχω καταλάβει τη διαδικασία μια ερώτηση θα κάνω. 

Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Komfoukios είπε

Αύριο θα αγοράσω ένα Ps4 5.03 και έχω ήδη ένα σε firmware 6.00.Για να μη κάνω καμία χαζομάρα και πετάξω έτσι λεφτα, μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον (που έχει εφαρμόσει την μεθοδο) private από εδώ να ρωτησω για κάτι συγκεκριμένο μετά το hack που δεν επιτρέπεται δημόσια στο φόρουμ εδώ?Δεν θα σας κουράσω έχω καταλάβει τη διαδικασία μια ερώτηση θα κάνω. 

Ευχαριστώ 

Μέχρι 5.05 μπορείς να κάνεις άνετα τη διαδικασία. Αν θες κάτι, στείλε μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελικά είναι 3 κάτι το firmware και αποτι διάβασα είναι κάπως πιο σταθερά τα πράγματα στην 4.55.Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω jailbreak σε 4.55?Αυτό το σάιτ darksoftware που ανεβάσετε αν μπω απ'το ps4 θα το κάνει αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/10/2018 στις 7:17 ΜΜ, Komfoukios είπε

Παιδιά τελικά είναι 3 κάτι το firmware και αποτι διάβασα είναι κάπως πιο σταθερά τα πράγματα στην 4.55.Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω jailbreak σε 4.55?Αυτό το σάιτ darksoftware που ανεβάσετε αν μπω απ'το ps4 θα το κάνει αυτόματα?

Στην 4.55 δεν θα μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, όπως επίσης θα παίξεις πολύ παλιά παιχνίδια που το υποστηρίζουν.

Και στην 5.05 μια χαρά είναι μέχρι god of war παίζεις.

Επεξ/σία από mikele13-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μεσα απο το menu debug settings μια μου βλεπει τον εξωτερικο σκληρο και τις πιο πολλες φορες οχι ,ετσι δυσκολευομε να περασω παιχνιδια.

υποτιθεται ο εξωτερικος σκληρος  ειναι  σε μορφη exfat με usb3. Υπαρχει καποια λυση σε αυτο το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosMcLaren είπε

Άλλαξε σκληρό. Το ίδιο είχα πάθει και εγώ. (Ή άλλαξε τον ανταπτορα sata σε USB με άλλον και δεν έχω πλέον αυτό το θέμα)

Οταν λες αλλαξε σκληρο .....Εχεις καποια συγκεκριμενη μαρκα να μου προτεινεις? Γιατι προς το παρων εχω δοκιμασει 3 εξωτερικους με USB,,,,, και στους 3 μου κανει τα ιδια

προβληματα. Συγκεκριμενα εχω δοκιμασει 2 western digital και εναν Toshiba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gasper είπε

Οταν λες αλλαξε σκληρο .....Εχεις καποια συγκεκριμενη μαρκα να μου προτεινεις? Γιατι προς το παρων εχω δοκιμασει 3 εξωτερικους με USB,,,,, και στους 3 μου κανει τα ιδια

προβληματα. Συγκεκριμενα εχω δοκιμασει 2 western digital και εναν Toshiba

Εγώ αγόρασα αγορασα αυτόν Maxtor M3 2TB μαζί με κάτι δωροκαρτες από media στα 50€. Έβγαλα τον εσωτερικό του ps4 έβαλα τον 2ΤΒ και τον 500αρι στη θήκη του εξωτερικού. Τον αναγνωρίζει μια χαρά πλέον. Κάτι άλλους που είχα μου είχε βγάλει την Παναγία. 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! 

Αν κάνεις αυτό που προανέφερα και έχεις παιχνίδια από PSN στο PS4 ξέχνα τα. Πρέπει να κάνεις εκ νέου ενεργοποίηση στο account πράγμα αδύνατο σε fw< 6.00.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...