Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, jimaek22 είπε

Αυτος. Ακολουθα τον οδηγο στο ποστ μου. Δεν ειχα κανενα KP σε 8 φορες που δοκιμασα συνεχωμενα κανοντας restart και shutdown την κονσολα. Μονο μια φορα σε ενα shutdown δεν εκανε KP απλα κολλησε και εμεινε λευκο το φως στο PS4. Μολις σταθεροποιηθηκε το φως πατησα κουμπι απ το κοντρολ και ανοιξε κανονικα χωρις να κανει restore. Βεβαια διαβασα οτι το GoldHen 1.1 σε καποιους μπορει να κολαει το PS4 στο shutdown. οποτε ακολουθα τον οδηγο και θα εχεις 100% επιτυχια JB με την πρωτη. Μετα μην κλεινεις την κονσολα να την αφηνεις σε RestMode που δουλευει τελεια. Ακουγεται απισης οτι συντομα θα βγουν νεες εκδοσεις που θα ειναι ακομα πιο σταθερες.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/678046-ps4-hacking/page/39/?tab=comments#comment-58587973

Μπορεί να γίνει χωρίς να ρυθμίσεις το Fan του PS4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimaek22 είπε

@prefuse Αγορι το τεσταρες τελικα?

 

οχι δυστυχως δεν βρήκα χρόνο ακομά το κρατάω σε rest mode.

Αν λαμβάνετε CE-36434-0 error μάλλον πρεπει να γίνει το παρακάτω

Spoiler

 

 

εχει περάσει κανένας το update 1.24 στο COD Advanced Warfare?

αξίζει να ασχοληθούμε με τον παραπάνω οδηγό ή δεν προσθέτει τιποτα ουσιαστικό απο τo 1.23;

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CONAN_ είπε

Εγω να ρωτήσω :  το Mira απο το το Hen τι διαφορές έχουν ; 

Για εμας τους gamers και τα 2 κανουν την ιδια δουλεια. Δηλαδη μπορουμε να φορτωσουμε payloads και παιχνιδια. To Mira εχει ενσωματομενο το Hen. To Mira εχει περισσοτερες δυνατοτητες για τους developers για εμας τους gamers καμια.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

κανει ενα λάθος που το αναφέρουν στις σελίδες xploit host (που κανένας ομως δεν διαβάζει)

ΠΟΤΕ δεν κουνάμε τα αναλογικά joystick κατα την διάρκεια που κάνουμε jailbreak, γιαυτό και του κολλάει.

(EP 8) How to Customize The PS4 Home Screen (7.55 or Lower!)

 
Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

How to fix disappearing apps on ps4

Ίσως βοηθήσει κάποιον.

Πριν καιρό είχε ένα θέμα με database ένας φίλος εδώ, δεν ξέρω αν θα βοηθούσε το παραπάνω. 

 

 

 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνοιξα ενα παρατημένο ps4 που ειχα και ειδα οτι ειναι σε 7.50

Απο οτι καταλαβαίνω γίνεται jailbreak. Εχετε κανενα updated/σιγουρο οδηγο να ακολουθησω; (είναι τοσο απλο οσο το να επισκεφθεις καποιο site;) 

Τα games μπαινουν απο δικτυο/ftp; Ειναι μανικι;

Γενικα εχω απειρη βιβλιοθηκη και σε digital και σε physical games που μπορω να την χρησιμοποιω σε ps5 οποτε ενδιαφέρομαι περισσοτερο να το κανω για το γαμωτο. Οποια βοήθεια, ευπροσδεκτη.

edit: Οκ ειδα εναν οδηγο απο modded warfare. Αστεία ευκολο. Απο οτι καταλαβαίνω δεν αφηνει τιποτα κουσουρια σε περιπτωση που αποφασισω να αναβαθμισω κανονικα την κονσολα αργοτερα ε; 

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2021 στις 10:51 ΜΜ, klainmaingr είπε

Άνοιξα ενα παρατημένο ps4 που ειχα και ειδα οτι ειναι σε 7.50

Απο οτι καταλαβαίνω γίνεται jailbreak. Εχετε κανενα updated/σιγουρο οδηγο να ακολουθησω; (είναι τοσο απλο οσο το να επισκεφθεις καποιο site;) 

Τα games μπαινουν απο δικτυο/ftp; Ειναι μανικι;

Γενικα εχω απειρη βιβλιοθηκη και σε digital και σε physical games που μπορω να την χρησιμοποιω σε ps5 οποτε ενδιαφέρομαι περισσοτερο να το κανω για το γαμωτο. Οποια βοήθεια, ευπροσδεκτη.

edit: Οκ ειδα εναν οδηγο απο modded warfare. Αστεία ευκολο. Απο οτι καταλαβαίνω δεν αφηνει τιποτα κουσουρια σε περιπτωση που αποφασισω να αναβαθμισω κανονικα την κονσολα αργοτερα ε; 

Οχι δεν θα εχεις πρόβλημα κανένα. Ολοι οι οδηγοι που θα χρειαστείς βρίσκονται στο modded warfare. 

Παιχνίδια θα βρείς σε γνωστά τορεντάδικα ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, CONAN_ είπε

Οχι δεν θα εχεις πρόβλημα κανένα. Ολοι οι οδηγοι που θα χρειαστείς βρίσκονται στο modded warfare. 

Παιχνίδια θα βρείς σε γνωστά τορεντάδικα ;)  

Thanks. To έχω γεμίσει ήδη με ότι μου "έλειπε".
Μερικά προβλήματα που έχω βρεί:

  1. Το mira κανει ένα μικρό soft reset όταν πιάνει. Σε μένα πολλές φορές απλά κρασάρει την κονσόλα σε εκείνη τη φάση
  2. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνήθειας (έπαιζα κατα βάση seriesX απο το Νοέμβριο) αλλα όλα τα παιχνίδια που φαίνεται οτι έχουν stutter/lag. Δε νομίζω οτι φταίνε τα 30fps. Πχ το tsushima μου πονάει κυριολεκτικά τα μάτια και ψάχνω να δώ αν υπάρχει περίπτωση να φταίει το jailbreak.
  3. Μπορούμε να βάλουμε εξωτερικό σε 7.55;
  4. Μπορούμε να κάνουμε dump σε 7.55; Έχω άπειρα physical που θα βόλευε να τα βάλω στην άκρη και να παίζουν όλα απο σκληρό.

Γενικά οι απαντήσεις στα παραπάνω είναι μάλλον όχι, αλλα μπορεί αυτά που διαβάζω να είναι dated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Thanks. To έχω γεμίσει ήδη με ότι μου "έλειπε".
Μερικά προβλήματα που έχω βρεί:

  1. Το mira κανει ένα μικρό soft reset όταν πιάνει. Σε μένα πολλές φορές απλά κρασάρει την κονσόλα σε εκείνη τη φάση
  2. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνήθειας (έπαιζα κατα βάση seriesX απο το Νοέμβριο) αλλα όλα τα παιχνίδια που φαίνεται οτι έχουν stutter/lag. Δε νομίζω οτι φταίνε τα 30fps. Πχ το tsushima μου πονάει κυριολεκτικά τα μάτια και ψάχνω να δώ αν υπάρχει περίπτωση να φταίει το jailbreak.
  3. Μπορούμε να βάλουμε εξωτερικό σε 7.55;
  4. Μπορούμε να κάνουμε dump σε 7.55; Έχω άπειρα physical που θα βόλευε να τα βάλω στην άκρη και να παίζουν όλα απο σκληρό.

Γενικά οι απαντήσεις στα παραπάνω είναι μάλλον όχι, αλλα μπορεί αυτά που διαβάζω να είναι dated.

 

Το 7.55 είναι το τελευταίο που πάιζει με jailbreak. Εχω δει σε φίλο με ps pro οτι είναι σταθερό ομως το μειονέκτημα ειναι οτι αργεί λίγο να πιάσει. Βέβαια μπορείς να το έχεις σε rest mode, οπως προτείνει και ο Modded. 

Εγω δουλεύω με 7.02 και αυτός είναι ο λόγος που δεν αναβαθμίζω. Σε μενα το mira πίανει σχεδόν με την πρώτη και δεν εχει και reset εκτός απο πολύ σπάνιες περιπτώσεις. Το rest δεν μου δουλευει ομως δεν με απασχολεί. 

Δεν μπορείς να εχεις σε εξωτερικο 7.55. Ο βασικός σκληρός σηκώνει το λειτουργίκό. 

Γνώμη μου ειναι να αναβαθμίσεις σε 7.55 και να δοκιμάσεις ορισμένες jailbreak διευθύνσεις να δείς ποια σου δουλεύει καλύτερα. 

Οσον αφορα το lag που λες δεν εχω παρατηρήσει κάτι. Ολα τα παιχνιδια πάιζουν πολύ καλά. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Thanks. To έχω γεμίσει ήδη με ότι μου "έλειπε".
Μερικά προβλήματα που έχω βρεί:

  1. Το mira κανει ένα μικρό soft reset όταν πιάνει. Σε μένα πολλές φορές απλά κρασάρει την κονσόλα σε εκείνη τη φάση
  2. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνήθειας (έπαιζα κατα βάση seriesX απο το Νοέμβριο) αλλα όλα τα παιχνίδια που φαίνεται οτι έχουν stutter/lag. Δε νομίζω οτι φταίνε τα 30fps. Πχ το tsushima μου πονάει κυριολεκτικά τα μάτια και ψάχνω να δώ αν υπάρχει περίπτωση να φταίει το jailbreak.
  3. Μπορούμε να βάλουμε εξωτερικό σε 7.55;
  4. Μπορούμε να κάνουμε dump σε 7.55; Έχω άπειρα physical που θα βόλευε να τα βάλω στην άκρη και να παίζουν όλα απο σκληρό.

Γενικά οι απαντήσεις στα παραπάνω είναι μάλλον όχι, αλλα μπορεί αυτά που διαβάζω να είναι dated.

Καλύτερα βάλε το golden hen v1.1 για να έχεις και rest mode,δεν είναι σταθερό πάλι θα έχεις κάποια crash.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...