Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες χαρείτε τη κονσόλα σας.. Αν είναι να έχουμε μια κονσόλα 1 χρόνο να κάθετε, ποιος ο λόγος που την έχουμε στη κατοχή μας..? Αν έρθει  jailbreak στα επόμενα firmware καλός.. Εγώ ας πούμε περίμενα δύο μήνες μπας και σκάσει μύτη κάτι.. Δεν είδα φως, έκανα ενημέρωση και παίζω τα παιχνίδια που θέλω.. Αν σκάσει jailbreak ενώ δεν μπορώ να το περάσω πλέον, δεν πειράζει μάγκες.. Υγεία.. Αν έχω ανάγκη έπειτα να έχω χακαρισμενο ps4, πουλάω το δικό μου και παίρνω μεταχειρισμένο η καινούργιο που θα παίρνει jailbreak.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Μάγκες χαρείτε τη κονσόλα σας.. Αν είναι να έχουμε μια κονσόλα 1 χρόνο να κάθετε, ποιος ο λόγος που την έχουμε στη κατοχή μας..? Αν έρθει  jailbreak στα επόμενα firmware καλός.. Εγώ ας πούμε περίμενα δύο μήνες μπας και σκάσει μύτη κάτι.. Δεν είδα φως, έκανα ενημέρωση και παίζω τα παιχνίδια που θέλω.. Αν σκάσει jailbreak ενώ δεν μπορώ να το περάσω πλέον, δεν πειράζει μάγκες.. Υγεία.. Αν έχω ανάγκη έπειτα να έχω χακαρισμενο ps4, πουλάω το δικό μου και παίρνω μεταχειρισμένο η καινούργιο που θα παίρνει jailbreak.. 

Τα έχετε μπερδέψει λίγο. 

Jailbreak και online δεν πάνε μαζί ! 

Αν θέλετε online δεν είναι το jailbreak για εσάς. 

Με την 5.50 υπάρχουν πάνω από 1500 παιχνίδια να παίξετε. Ακόμα και στην 5.05 είναι πάνω από 1000. 

Σπασμένο ps4 χρειάζεται για να τρέχετε emulators, Homebrews, modded games και να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας πειρατικά παιχνίδια.

Δεν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για το επόμενο jailbreak. Υπάρχει γκρίνια διότι χρησιμοποιείται το jailbreak μόνο για πειρατικά παιχνίδια και όχι για κάτι άλλο έως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DimosMcLaren είπε

Τα έχετε μπερδέψει λίγο. 

Jailbreak και online δεν πάνε μαζί ! 

Αν θέλετε online δεν είναι το jailbreak για εσάς. 

Με την 5.50 υπάρχουν πάνω από 1500 παιχνίδια να παίξετε. Ακόμα και στην 5.05 είναι πάνω από 1000. 

Σπασμένο ps4 χρειάζεται για να τρέχετε emulators, Homebrews, modded games και να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας πειρατικά παιχνίδια.

Δεν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για το επόμενο jailbreak. Υπάρχει γκρίνια διότι χρησιμοποιείται το jailbreak μόνο για πειρατικά παιχνίδια και όχι για κάτι άλλο έως τώρα.

Φίλε μου εσύ μπερδεύτηκες λίγο  ..Δεν μίλησα καν  για online..Ξέρω γενικά τι παίζει με το jailbreak του ps4 και από όλες τις κονσόλες που κυκλοφορούν για τυχόν hackίες (jailbreak και online παίζει στο wiiu και στο 3ds , switch τρως εύκολα ban και λίγο πιο δύσκολα αλλά τρως ban στο Ps3)  !! Εγώ αναβάθμισα για να παίξω μόνο και μόνο το fifa19 ας πούμε  !! Αφού έχω τη κονσόλα γιατί να μην την  χαρώ ? Τι να το κάνω  αν μου παίζει τα παλιά games μόνο  και να βλέπω τα καινούργια και να ξερό γλυφομαι , να έχω την κονσόλα  και να μην τα παίζω ? Εγώ είμαι της άποψης απλά να απολαμβάνετε αυτό που έχετε ..

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Αυτή τη στιγμή ποια έκδοση γίνεται jailbreak?

Έχω ένα pro που έχω να το ανοίξω από το Πάσχα και σκέφτομαι να το κάνω jailbreak αν φυσικά γίνεται.

Ποια διαδικασία ακολουθώ τι πρέπει να προσέξω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george0083 είπε

Καλησπέρα παιδιά

Αυτή τη στιγμή ποια έκδοση γίνεται jailbreak?

Έχω ένα pro που έχω να το ανοίξω από το Πάσχα και σκέφτομαι να το κάνω jailbreak αν φυσικά γίνεται.

Ποια διαδικασία ακολουθώ τι πρέπει να προσέξω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

<=5.07. 

Δες τι έκδοση έχει και αν είσαι τυχερός εδώ είμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vagosvts το να χαίρεσαι την κονσολα σου όπως λες, ειναι σχετικό και υποκειμενικό για τον καθενα.

Προσωπικά μιλώντας, επειδή δεν καίγομαι ούτε και ξερογλυφομαι για τα τελευταία παιχνίδια, καθώς και δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ το online, με το ps4pro JB σε 5.05 που εχω και καμια 300 games+ps2+emulators ειμαι κάτι παραπάνω από καλυμμένος, σε σημείο που ακόμα και να μην έβγαινε νεο hack (απίθανο βέβαια) δεν θα μαι ενδιέφερε και ιδιαίτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γούστα είναι  αυτά φίλε ..Και εσύ χαίρεσαι τη  κονσόλα σου που είναι jailbreak και εγώ που είμαι στην τελευταία έκδοση και παίζω τα καινούργια παιχνίδια που θέλω ..Αλλά τα παιδιά που έχουν το ps4 και το έχουν στην άκρη αρκετό  καιρό  για να περιμένουν ένα καινούργιο jailbreak , όχι δεν  απολαμβάνουν την  κονσόλα τους και για  αυτά τα άτομα έγραψα πιο πάνω !! Τώρα για τα emulators είναι σχετικό πιστεύω  , δεν θα σπάσει κάποιος το ps4 για να  ασχολείται με αυτά κυρίως !!

Και κάτι τελευταίο  .. Αν ήμουν σε 5.05 jailbreak κονσόλα  , τώρα θα είχα αναβαθμίσει για να παίξω το Fifa 19 που  ανέφερα και πιο πάνω !!

Με τα  πολλά και τα λίγα πιστεύω ότι το hack του ps4 είναι έλειπες μέχρι στιγμής γιατί  μπορούμε να παίξουμε games  μόνο μέχρι 5.07 firmware δυστυχώς !!

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω τουιτερ και παρακολουθω τους χακερς του ps4 ειπαν οτι εχει βρεθει μια μεθοδος για να τρεχουν τα νεα παιχνιδια η μεθοδος δουλευει και στη τελευταια εκδοση 6.20 η οποια κυκλοφορησε σημερα. Και εγω κατι για 28 Δεκεμβριου διαβασα καπου για τη νεα "μεθοδο" οπως την αποκαλουνε οι ιδιοι. Πολυ καλο για αληθινο για να δουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχει κινητικότητα αυτό το διάστημα. Καλό είναι αν θέλετε jailbreak να περιμένετε τουλάχιστον έως τις αρχές του έτους.

Μην αναβαθμίζετε !!!

Όσο μικρότερη έκδοση τόσο καλύτερα. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Γούστα είναι  αυτά φίλε ..Και εσύ χαίρεσαι τη  κονσόλα σου που είναι jailbreak και εγώ που είμαι στην τελευταία έκδοση και παίζω τα καινούργια παιχνίδια που θέλω ..Αλλά τα παιδιά που έχουν το ps4 και το έχουν στην άκρη αρκετό  καιρό  για να περιμένουν ένα καινούργιο jailbreak , όχι δεν  απολαμβάνουν την  κονσόλα τους και για  αυτά τα άτομα έγραψα πιο πάνω !! Τώρα για τα emulators είναι σχετικό πιστεύω  , δεν θα σπάσει κάποιος το ps4 για να  ασχολείται με αυτά κυρίως !!

Και κάτι τελευταίο  .. Αν ήμουν σε 5.05 jailbreak κονσόλα  , τώρα θα είχα αναβαθμίσει για να παίξω το Fifa 19 που  ανέφερα και πιο πάνω !!

Με τα  πολλά και τα λίγα πιστεύω ότι το hack του ps4 είναι έλειπες μέχρι στιγμής γιατί  μπορούμε να παίξουμε games  μόνο μέχρι 5.07 firmware δυστυχώς !!

5.05 θες να πεις . 5.07 έχουν ελάχιστες συλλεκτικές εκδόσεις και σίγουρα το θέμα δεν είναι για  όσους έχουν 1 primary και είναι φιφατζηδες :P Πχ εγώ έχω Silver GT σε 4.55

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

5.05 θες να πεις . 5.07 έχουν ελάχιστες συλλεκτικές εκδόσεις και σίγουρα το θέμα δεν είναι για  όσους έχουν 1 primary και είναι φιφατζηδες :P Πχ εγώ έχω Silver GT σε 4.55

Άστα να πάνε ...Και πήγα να παίξω τώρα λίγο fifa και βλέπω  λουκετάκι γιατί δεν έκανα ακόμα  ενημέρωση !! Και λέω να  κρατηθώ λίγο μέχρι τέλος του μήνα γιατί έχει βουήξει η ps4 scene για exploit σε 6.02 !! Άντε να δούμε τι θα  δούμε και πόσο θα αντέξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, την ειδοποίηση να κάνεις update (την πετάει πάντα στην αρχή ή όταν ξεκινάει ένα παιχνίδι) πως την σβήνουμε; Είμαι προσεκτικός αλλά πιστεύω πως θα γίνει η βλακεία από κανέναν άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Εχω κάνει jailbreak την κονσόλα μου. Σύνδεσα σκληρό δίσκο για να παίξω τα νόμιμα αντιγραμμένα παιχνίδια μου αλλά δεν τα βρίσκει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Σύνδεσα τον σκληρό με το ps4 έκανα την διαδικασία αλλά μετά δεν τον αναγνώριζε ο υπολογιστής για να περάσω τα νόμιμα αγορασμενα παιχνίδια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...