Προς το περιεχόμενο

Πότε κυκλοφορεί η GeForce GTX 1180; Θα καθυστερήσει λέει ο CEO της εταιρείας, Jensen Huang


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Eντωμεταξυ παραδοσιακα η Ti βγαινει ενα χρονο πριν τις νεες καρτες συνηθως στο ενδιαμεσο των 2 χρονων που διαρκουσε ενας μεσος κυκλος και προσφερει τις καλυτερες επιδοσεις παντα της συγχρονης γενιας χωρις να χρειαζεται να δινεις 1k+ για τις Τατιανες.. 

Τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια στα fora καθε φορα που επικειται νεα κυκλοφορια καρτων  :D

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή καλά κάνω που ανανεώνω κάθε τόσο τα ενδωτιαία ακουστικά μου βαρηκοΐας που κοστίζουν όσο ενάμιση iPhone Χ έκαστο. Άσχετο αλλά σχετικό. Επειδή δεν εξορύσσουν κρυπτονόμισματα, θα ρίξω ιδέες στην εταιρία που μου τα πουλάει να κάνουν και κάτι τέτοιο αφού πλέον τα τελευταία τεχνολογίας ακουστικά έχουν και δυνατότητες bluetooth και οσονούπω wifi με τη τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what the? Όποιος έχει καλή/ακριβή κάρτα γραφικών είναι και miner?

 

logic raped.

 

Πόσα τσιμπάς απο το κράτος για τα ακουστικά? Γιατί έχω φίλο που έχει 80% βαρηκοϊας και σχεδον όλο το ποσό το παίρνει κάθε φορά. Οι μπαταρίες του κοστίζουν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gregory22 είπε

γιατί να βγάλουν νέα μοντέλα εφόσον οι τιμές των παλιών έχουν ανεβεί κατά 30% ?  τα έσοδά τους εκτοξεύτηκαν δίχως καμία επιπρόσθετη έρευνα για νέο μοντέλο στην ουσία....ξύπνιοι άνθρωποι είναι!

giphy-downsized-large.gif

 

Αν ήταν 30% καλά θα ήταν.... βάλε 50-100% να είσαι μέσα .... 

Η GTX 1080 θα έπρεπε να πουλιέται στα 400-450  και η 1080 ti στα 500 το πολύ 560 (αυτές με υδρόψυξη κτλ)  πάντα κρίνοντας με τα MSRP (συνιστώμενη απο τον κατασκευαστή τιμή λιανικής) και τις τιμές αντίστοιχης βαθμίδας μοντέλων απο προηγούμενες γενιές... 

 

με 180 ευρώ μπορούσες να βρεις GTX 960 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

giphy-downsized-large.gif

 

Αν ήταν 30% καλά θα ήταν.... βάλε 50-100% να είσαι μέσα .... 

Η GTX 1080 θα έπρεπε να πουλιέται στα 400-450  και η 1080 ti στα 500 το πολύ 560 (αυτές με υδρόψυξη κτλ)  πάντα κρίνοντας με τα MSRP (συνιστώμενη απο τον κατασκευαστή τιμή λιανικής) και τις τιμές αντίστοιχης βαθμίδας μοντέλων απο προηγούμενες γενιές... 

Την δική μου πάντως την πήρα 22/7/17 780 και τώρα εχει 1100 lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αρα δεν φταιει σε αυτο η Nvidia αλλα εσυ που κατ επαναληψη επιλεγεις (επιτηδες μαλλον αφου το κανεις συνεχεια οπως λες)να αγορασεις την Ti λιγους μηνες πριν κυκλοφορησει η επομενη γενια.Και αντε πες την πρωτη φορα την πατησες γιατι δεν ηξερες,τις επομενες(αφου γνωριζες)για ποιο λογο εκανες παλι τα ιδια?

tbh έχουν συμπέσει με αλλαγές σε οθόνες και οι αλλαγες μου σε καρτες γραφικων, απο benq (780ti)xl2411z 1080p , σε acer predator xb27 1440p(αρχικα sli 970 και μετα 980ti) και τελος σε Ultrawide 1440p και 1080ti, δεν ξερω αν θα ημουν τόσο compulsive υπο διαφορετικές συνθήκες... αν και νομίζω η nvidia κάνει obsolete τις προηγουμενες γενιες της (νομίζω αυτο το μοτιβο το ξεκινησε απο τις 780ti???) που σταματησε να τις supportαρει με drivers ? Γιατι θυμαμαι χαρακτηριστικα επειδη τοτε ειχα ενα sli 970 με το που βγηκαν οι 970 ηταν λιγο παρακατω σε αποδοσεις απο τις 780Ti και σε κανα μηνα ξαφνικα κανανε jump και βγαινανε μπροστα... οποτε δεν ξερω κατα ποσο boostαριστηκαν οι 970 μεσω drivers η nerfαραν τις 780ti (driver wise παντα) ή λιγο και απο τα 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omghi2u είπε

μην λες clownιες απλα για να τις πεις. εννοω με κουρασε η φαση να τα σκαω για την ti Και 4-5 μηνες αργοτερα να βγαινει μια χχ70 με 500 ευρω λιγοτερα και να μου σκαει στα αυτια και να τα ξανασκαω ειτε για την Χ-Υ 70-80 μεχρι την επομενη ti και 4-5 μηνες αργοτερα rinse and repeat. Μιλαω πολυ συγκεκριμενα για τις ti οχι για τις αλλες.

πραγματικα υπαρχει σοβαρος λογος να το κανεις αυτο? τα pc ειναι για να παιζουνε οχι για να καλυπτουμε την ματαιοδοξια μας νιωθοντας πρωταθλητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, omghi2u said:

tbh έχουν συμπέσει με αλλαγές σε οθόνες και οι αλλαγες μου σε καρτες γραφικων, απο benq (780ti)xl2411z 1080p , σε acer predator xb27 1440p(αρχικα sli 970 και μετα 980ti) και τελος σε Ultrawide 1440p και 1080ti, δεν ξερω αν θα ημουν τόσο compulsive υπο διαφορετικές συνθήκες... αν και νομίζω η nvidia κάνει obsolete τις προηγουμενες γενιες της (νομίζω αυτο το μοτιβο το ξεκινησε απο τις 780ti???) που σταματησε να τις supportαρει με drivers ? Γιατι θυμαμαι χαρακτηριστικα επειδη τοτε ειχα ενα sli 970 με το που βγηκαν οι 970 ηταν λιγο παρακατω σε αποδοσεις απο τις 780Ti και σε κανα μηνα ξαφνικα κανανε jump και βγαινανε μπροστα... οποτε δεν ξερω κατα ποσο boostαριστηκαν οι 970 μεσω drivers η nerfαραν τις 780ti (driver wise παντα) ή λιγο και απο τα 2...

Δεν ισχύει αυτό με το σαμποτάζ στις παλιότερες γενιές, μην γράφουμε τα ίδια κάθε φορά. Το Maxwell απλά έφευγε μπροστά στα παιχνίδια που είχαν GameWorks λόγω αρχιτεκτονικής.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που βγουν οι Navi της AMD ως δια μαγείας θα είναι ήδη έτοιμες προς κυκλοφορία, αφού πουλάει το παλιό σαν ψωμάκι ποιος ο λόγος να το αντικαταστήσεις με κάτι καλύτερο και ειδικά χωρίς ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...