Προς το περιεχόμενο

Πότε κυκλοφορεί η GeForce GTX 1180; Θα καθυστερήσει λέει ο CEO της εταιρείας, Jensen Huang


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Άραγε χρησιμοποιούν συνέχεια την ίδια φωτο ή απλά λατρεύει αυτό το δερμάτινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, omghi2u είπε

μην λες clownιες απλα για να τις πεις. εννοω με κουρασε η φαση να τα σκαω για την ti Και 4-5 μηνες αργοτερα να βγαινει μια χχ70 με 500 ευρω λιγοτερα και να μου σκαει στα αυτια και να τα ξανασκαω ειτε για την Χ-Υ 70-80 μεχρι την επομενη ti και 4-5 μηνες αργοτερα rinse and repeat. Μιλαω πολυ συγκεκριμενα για τις ti οχι για τις αλλες.

Μήπως να μην τρέχεις να τα σκάς; 

:) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, amveria είπε

Γεια και χαρά και πάλι,

Αγαπητέ nfsmw_gr δυστυχώς το optimize δεν ήταν ποτέ ψιλά στις προτεραιώτητες των εταιριών. Κακώς αλλά δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια. Πάντως επειδή δεν βγαίνουν νέες περισσότερο δυνατές gpu, δημιουργείτε αυτομάτως ένας μικρός μοχλός πιέσης στις εταιρίες παραγωγής τίτλων ώστε να αξιοποιήσουν το υπάρχων hardware όσο καλύτερα μπορούν. Κοντολογής κοντά στον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα.

Δυστυχως εχεις δικιο.

Δεν πειραζει, εστω και ετσι επωφελουμαστε οι end consumers.

(μονο το γεια χαρα και παλι δεν επιασα, δεν νομιζω εχω σχολιασει παλι σε αυτο το αρθρο, ισως εχουμε μιλησει παλι αλλου; δεν εχω καλη μνημη συγνωμη.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nfsmw_gr είπε

Δυστυχως εχεις δικιο.

Δεν πειραζει, εστω και ετσι επωφελουμαστε οι end consumers.

(μονο το γεια χαρα και παλι δεν επιασα, δεν νομιζω εχω σχολιασει παλι σε αυτο το αρθρο, ισως εχουμε μιλησει παλι αλλου; δεν εχω καλη μνημη συγνωμη.)

Έχεις δίκιο, συγγνώμη, την ώρα της ανάρτησης ήμουν στην εργασία μου και είχα την εντύπωση πως η αμέσως προηγούμενη ανάρτησή μου ήταν κι αυτή στο ίδιο άρθρο. Όπως και να έχει καλή μας συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως πάει θα πληρώσουμε ολο το pc παλι για μια καινούρια κάρτα γραφικών. 

Πλέον οπότε διαβάζω κάτι τέτοιο νομίζω ότι επικρατεί τρόμος. Σαν να σκέφτονται οι περισσότεροι( και εγώ μεσα εννοειται) ότι δεν θα μπορούμε να τρέξουμε τίποτα σε 1080 μέσα στο 2019. Πλέον σαν καινούριος στο pc build νιώθω ότι πεταξα τα λεφτά μου φτιάχνοντας pc και βλέποντας τον κόσμο να τρελαίνεται με το ενδεχόμενο ότι θα βγει σύντομα καινούρια σειρά για κάρτες γραφικών. 

Δεν κατηγορώ κανέναν. Απλά διαβάζοντας περι του θέματος χάνω την μπάλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Ενοικίασες το God of War με 2 Ευρώ την εβδομάδα?.....Την ημέρα ήθελες να γράψεις!

Εχω φιλαρακι που του ανοικει βιντεο κλαμπ και με εχει κανει αρχοντα (απο τους τυχερους ειμαι μερικα τα τσιμπαω δωρεαν)

23 ώρες πριν, Kwsths67 είπε

>μετα απο 2 χρονια το καθε build γινεται ανυπαρκτο

[citation needed] 

PC 5ετιας (ας πουμε i7 haswell + R9 290) μπορει ανετα να παιξει παιχνιδια AAA 2018 σε 1080p 60fps high settings ακομα και max settings σε μερικους τιτλους. Τι εννοεις ανυπαρκτο?

Ο καθενας φιλε εχει διαφορετικες αποψεις δεχομαι τη δικη σου δεξου και τη δικια μου :) αιτιολογω παρακατω.

12 ώρες πριν, Agony είπε

η 1080ΤΙ πρεπει να είναι η μονη καρτα που ειχα, μαζι με την Voodoo3 που δεν χρειάστηκε να αλλαχτεί σύντομα. 

Αναλογα το τι θες, Simracing για παράδειγμα δεν μπορεις να ασχοληθείς σοβαρα σε κονσόλες.

Kαλα για simulation παιχνιδια και στρατηγικης παω πασο αναλογα την ορεξη του καθενος ,εμενα παντως προσωπικα η κονσολα μου εχει ερθει φθηνοτερη αποτι θα μου ερχοταν υπολογιστης 5ετιας που ανεφερε και ενας αλλος χρηστης και αιτιολογω:Την αγορασα 200 ευρω μεταχειρισμενη και με 2 ευρωω την εβδομαδα πολλες φορες και τσαμπα κανω τη δουλεια μου .Τερματιζω το παιχνιδακι και παω σε αλλο.Συνολικα τοσα χρονια παιζει να εχω φτασει τα 200 +κανα 100ρικο στις ενοικιασεις γυρο στα 50 κατι παιχνιδια.Και οποιος σκεφτει multiplayer δεν ασχολουμε οποτε δεν εχω καν την συνδρομη την 60ευρη.Αρα συνοψιζοντας ευχαριστιεμαι τιτλους καινουργιους με τελεια γραφικα εδω και χρονια εχοντας ξοδεψει μονο 300 ευρω.Πειτε μου το pc τι να φτασει στα 300 ευρω 50 τιτλους και ΑΑΑ αδιανοητο.Ο καθε τιτλος μου παιρνει περιπου 1 εβδομαδα ποτε δεν την εχω περασει.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jerry banana είπε

Εχω φιλαρακι που του ανοικει βιντεο κλαμπ και με εχει κανει αρχοντα (απο τους τυχερους ειμαι μερικα τα τσιμπαω δωρεαν)

Ο καθενας φιλε εχει διαφορετικες αποψεις δεχομαι τη δικη σου δεξου και τη δικια μου :) αιτιολογω παρακατω.

Kαλα για simulation παιχνιδια και στρατηγικης παω πασο αναλογα την ορεξη του καθενος ,εμενα παντως προσωπικα η κονσολα μου εχει ερθει φθηνοτερη αποτι θα μου ερχοταν υπολογιστης 5ετιας που ανεφερε και ενας αλλος χρηστης και αιτιολογω:Την αγορασα 200 ευρω μεταχειρισμενη και με 2 ευρωω την εβδομαδα πολλες φορες και τσαμπα κανω τη δουλεια μου .Τερματιζω το παιχνιδακι και παω σε αλλο.Συνολικα τοσα χρονια παιζει να εχω φτασει τα 200 +κανα 100ρικο στις ενοικιασεις γυρο στα 50 κατι παιχνιδια.Και οποιος σκεφτει multiplayer δεν ασχολουμε οποτε δεν εχω καν την συνδρομη την 60ευρη.Αρα συνοψιζοντας ευχαριστιεμαι τιτλους καινουργιους με τελεια γραφικα εδω και χρονια εχοντας ξοδεψει μονο 300 ευρω.Πειτε μου το pc τι να φτασει στα 300 ευρω 50 τιτλους και ΑΑΑ αδιανοητο.Ο καθε τιτλος μου παιρνει περιπου 1 εβδομαδα ποτε δεν την εχω περασει.

Video club?

Games χωρίς online?

Σε ποιά δεκαετία  ζεις?

 

Ήμουν και εγω ευχαριστημένος με αυτά.

Πριν 20 χρόνια με τσιπαρισμένο ps1... 

😂

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2018 στις 11:13 ΜΜ, jerry banana είπε

Nα καπου που οι κονσολες υπερτερουν πχ δινεις 280 ευρω και εχεις το  κεφαλι σου ησυχο,νοικιαζεις το παιχνιδακι σου με 2 ευρω την εβδομαδα και εισαι αρχοντας ουτε 1000ευρα builds κλπ κλπ,για μια τεχνολογια που στις μερες μας μετα απο 2 χρονια το καθε build γινεται ανυπαρκτο.

Το θέμα είναι ότι αναφέρεσαι στο δεύτερο πρόσωπο και όταν λες: νοικιάζεις, αναφέρεσαι σε όλους εμάς που διαβάζουμε την άποψη σου....αλλά δεν έχουμε φίλο ιδιοκτήτη videoclub , για να νοικιάζουμε στα 2 ευρώ την εβδομάδα. Άρα το 2ευρω ισχύει μόνο για σένα και πρέπει να το ξεκαθαριζεις από την αρχή. Εγώ, εκεί που εργάζομαι παίρνω την gtx1080 στα 260 ευρώ, κατά τη δική σου γνώμη πρέπει να βγω και να πω ότι η 1080 είναι φθηνότερη από τα ps4 και Xbox one και άρα δεν αξίζουν οι κονσόλες; Όταν μιλάμε με επιχειρήματα αυτά τα επιχειρήματα θα πρέπει να ισχύουν για όλους, αλλιως θα πρέπει να διευκρινίζουμε ότι ισχύουν μόνο για εμάς. Δεν στα γράφω αυτά για αντιπαράθεση, αλλά για να δεις και την άλλη οπτική γωνία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Το θέμα είναι ότι αναφέρεσαι στο δεύτερο πρόσωπο και όταν λες: νοικιάζεις, αναφέρεσαι σε όλους εμάς που διαβάζουμε την άποψη σου....αλλά δεν έχουμε φίλο ιδιοκτήτη videoclub , για να νοικιάζουμε στα 2 ευρώ την εβδομάδα. Άρα το 2ευρω ισχύει μόνο για σένα και πρέπει να το ξεκαθαριζεις από την αρχή. Εγώ, εκεί που εργάζομαι παίρνω την gtx1080 στα 260 ευρώ, κατά τη δική σου γνώμη πρέπει να βγω και να πω ότι η 1080 είναι φθηνότερη από τα ps4 και Xbox one και άρα δεν αξίζουν οι κονσόλες; Όταν μιλάμε με επιχειρήματα αυτά τα επιχειρήματα θα πρέπει να ισχύουν για όλους, αλλιως θα πρέπει να διευκρινίζουμε ότι ισχύουν μόνο για εμάς. Δεν στα γράφω αυτά για αντιπαράθεση, αλλά για να δεις και την άλλη οπτική γωνία.

Παρε μια και για εμάς ρε αδερφέ να κάνουμε δουλειά μας 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Video club?

Games χωρίς online?

Σε ποιά δεκαετία  ζεις?

Ήμουν και εγω ευχαριστημένος με αυτά.

Πριν 20 χρόνια με τσιπαρισμένο ps1... 

😂

Εαν δεν με εχυαριστει καθολου το online πιο ειναι το προβλημα?Επισης δενε ειναι τσιπαρισμενο το ps4 μου .

7 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Το θέμα είναι ότι αναφέρεσαι στο δεύτερο πρόσωπο και όταν λες: νοικιάζεις, αναφέρεσαι σε όλους εμάς που διαβάζουμε την άποψη σου....αλλά δεν έχουμε φίλο ιδιοκτήτη videoclub , για να νοικιάζουμε στα 2 ευρώ την εβδομάδα. Άρα το 2ευρω ισχύει μόνο για σένα και πρέπει να το ξεκαθαριζεις από την αρχή. Εγώ, εκεί που εργάζομαι παίρνω την gtx1080 στα 260 ευρώ, κατά τη δική σου γνώμη πρέπει να βγω και να πω ότι η 1080 είναι φθηνότερη από τα ps4 και Xbox one και άρα δεν αξίζουν οι κονσόλες; Όταν μιλάμε με επιχειρήματα αυτά τα επιχειρήματα θα πρέπει να ισχύουν για όλους, αλλιως θα πρέπει να διευκρινίζουμε ότι ισχύουν μόνο για εμάς. Δεν στα γράφω αυτά για αντιπαράθεση, αλλά για να δεις και την άλλη οπτική γωνία.

Ε ναι αφου για εμενα μιλαω και το αιτιολογησα γιατι σε εμενα αξιζει τωρα εαν οπως ειπε ενας αλλος φιλος παιρνει 2 ευρω την εβδομαδα καιθελει και online δεν ξερω κατα ποσο συμφερει +οτι εγω μερικα τα περνω και τσαμπα τελειως.Σαν να κλεβω εκκλησια νιωθω γιατι οπως ειπες γνωριζω πως πολοι εδω μεσα στο forum δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα.Επισης νομιζω το ειπα και πριν οτι αξιζει περισσοτερο για εμενα και ειπα τους λογους εαν καποιος αλλος εχει τις ιδιες προυποθεσεις λογικα τον συμφερει και εκεινον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Εαν δεν με εχυαριστει καθολου το online πιο ειναι το προβλημα?Επισης δενε ειναι τσιπαρισμενο το ps4 μου .

Ε ναι αφου για εμενα μιλαω και το αιτιολογησα γιατι σε εμενα αξιζει τωρα εαν οπως ειπε ενας αλλος φιλος παιρνει 2 ευρω την εβδομαδα καιθελει και online δεν ξερω κατα ποσο συμφερει +οτι εγω μερικα τα περνω και τσαμπα τελειως.Σαν να κλεβω εκκλησια νιωθω γιατι οπως ειπες γνωριζω πως πολοι εδω μεσα στο forum δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα.Επισης νομιζω το ειπα και πριν οτι αξιζει περισσοτερο για εμενα και ειπα τους λογους εαν καποιος αλλος εχει τις ιδιες προυποθεσεις λογικα τον συμφερει και εκεινον.

Nα καπου που οι κονσολες υπερτερουν πχ δινεις 280 ευρω και εχεις το  κεφαλι σου ησυχο,νοικιαζεις το παιχνιδακι σου με 2 ευρω την εβδομαδα και εισαι αρχοντας  

Μπορείς να μου πεις που φαίνεται πως αναφέρεσαι στον εαυτό σου και μονο; Στο ξαναλέω, αναφέρεσαι στο δεύτερο πρόσωπο, άρα σε όλους εμάς. Επίσης πολλοί εδώ μέσα κατεβάζουν τα games και Δεν έχουν δώσει ούτε ένα ευρώ για τα 200+ games  που έχουν παιξει, άρα μην αισθάνεσαι άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Nα καπου που οι κονσολες υπερτερουν πχ δινεις 280 ευρω και εχεις το  κεφαλι σου ησυχο,νοικιαζεις το παιχνιδακι σου με 2 ευρω την εβδομαδα και εισαι αρχοντας  

Μπορείς να μου πεις που φαίνεται πως αναφέρεσαι στον εαυτό σου και μονο; Στο ξαναλέω, αναφέρεσαι στο δεύτερο πρόσωπο, άρα σε όλους εμάς. Επίσης πολλοί εδώ μέσα κατεβάζουν τα games και Δεν έχουν δώσει ούτε ένα ευρώ για τα 200+ games  που έχουν παιξει, άρα μην αισθάνεσαι άσχημα.

Ενταξεθ λεω να ειμαστε και νομιμοι..... Επισης φαινεται αμα το ξαναδιαβασεις οτι μιλαω για εμενα αλλα εμεσα και για ολους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Ενταξεθ λεω να ειμαστε και νομιμοι..... Επισης φαινεται αμα το ξαναδιαβασεις οτι μιλαω για εμενα αλλα εμεσα και για ολους. 

Nα καπου που οι κονσολες υπερτερουν πχ δινω 280 ευρω και εχω το  κεφαλι μου ησυχο,νοικιαζω το παιχνιδακι μου με 2 ευρω την εβδομαδα και ειμαι αρχοντας 

Έτσι αναφέρεσαι στον εαυτό σου, αλλα εαν αναφέρεσαι στον εαυτό σου στο δεύτερο προσωπο....τοτε δεν ειναι το καταλληλο site για να το συζητήσουμε! 🤓

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Nα καπου που οι κονσολες υπερτερουν πχ δινω 280 ευρω και εχω το  κεφαλι μου ησυχο,νοικιαζω το παιχνιδακι μου με 2 ευρω την εβδομαδα και ειμαι αρχοντας 

Έτσι αναφέρεσαι στον εαυτό σου, αλλα εαν αναφέρεσαι στον εαυτό σου στο δεύτερο προσωπο....τοτε δεν ειναι το καταλληλο site για να το συζητήσουμε! 🤓

Σου ειπα ρε μεγαλε σε ολους αναφερομαι θεωρω δεν αξιζει να το συζητησουμε ακομη ο καθενας εχει την αποψη του φιλε alexis  σεβομαι τη δικη σου σεβασου και τη δικη μου τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...