Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, flatwave είπε

Την παρήγγειλα πριν 15 λεπτά, μπήκα στο YouTube να δω footage και έστειλα mail στο GeekBuying για ακύρωση. Δυστυχώς ακόμη και για €18 δεν νομίζω να χρησιμοποιήσω ποτέ την κάμερα με τέτοια ποιότητα εικόνας. Κρίμα γιατί είναι πολύ δελεαστική τιμή και τώρα θα πρέπει να περιμένω να δω τι θα κάνει το GeekBuying. Αυτά παθαίνει όποιος βιάζεται... :-)

Ποιά footage είδες διότι η κάμερα δεν τα κάνει όλα μόνη της πρέπει και ο χρήστης να ξέρει 2 πράγματα και να μην την κουνάει έντονα πέρα - δώθε μιας και δεν διαθέτει stabilizer και πόσο μάλλον στα 4κ / 30fps. Aν περιμένει κάποιος να δεί σωστό βίντεο στα 4k / 30fps με την κάμερα στο χέρι δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, μόνο αν είναι σταθερή π.χ. σε τρίποδο να τραβάει τη θάλασσα για παράδειγμα. 

Αντίθετα νομίζω τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα, για τα λεφτά της πάντα, στα 1080p 60fps και εκεί θα πρέπει να την δουλεύει κυρίως ο χρήστης όπως και όλες τις 4K κάμερες αυτού του είδους / τιμής. Έχω μια παρόμοια Sencor 4K που αγόρασα πέρυσι απο mediamarkt σε πολλαπλάσια τιμή η οποία στα 4k απλά το ξεχνάς αν δεν την έχεις κάπου σταθερά να τραβάει τοπία. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ποιά footage είδες διότι η κάμερα δεν τα κάνει όλα μόνη της πρέπει και ο χρήστης να ξέρει 2 πράγματα και να μην την κουνάει έντονα πέρα - δώθε μιας και δεν διαθέτει stabilizer και πόσο μάλλον στα 4κ / 30fps. Aν περιμένει κάποιος να δεί σωστό βίντεο στα 4k / 30fps με την κάμερα στο χέρι δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, μόνο αν είναι σταθερή π.χ. σε τρίποδο να τραβάει τη θάλασσα για παράδειγμα. 

Αντίθετα νομίζω τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα, για τα λεφτά της πάντα, στα 1080p 60fps και εκεί θα πρέπει να την δουλεύει κυρίως ο χρήστης όπως και όλες τις 4K κάμερες αυτού του είδους / τιμής. Έχω μια παρόμοια Sencor 4K που αγόρασα πέρυσι απο mediamarkt σε πολλαπλάσια τιμή η οποία στα 4k απλά το ξεχνάς αν δεν την έχεις κάπου σταθερά να τραβάει τοπία. 

Δεν με απογοήτευσε τόσο η έλλειψη σταθεροποίησης εικόνας όσο το μικρό δυναμικό έυρος (με αποτέλεσμα τα καμμένα highlights) και η άγρια sharpened εικόνα. Αυτός ο συνδυασμός μου θύμισε τις πρώτες γενιές κινητών με βίντεο (σε πολύ υψηλότερη ανάλυση βέβαια). Και πάλι λέω όμως ότι δεν θέλω να μειώσω την απόφαση κανενός μιας και οι ανάγκες και τα γούστα διαφέρουν.

Επεξ/σία από flatwave
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, flatwave είπε

Την παρήγγειλα πριν 15 λεπτά, μπήκα στο YouTube να δω footage και έστειλα mail στο GeekBuying για ακύρωση. Δυστυχώς ακόμη και για €18 δεν νομίζω να χρησιμοποιήσω ποτέ την κάμερα με τέτοια ποιότητα εικόνας. Κρίμα γιατί είναι πολύ δελεαστική τιμή και τώρα θα πρέπει να περιμένω να δω τι θα κάνει το GeekBuying. Αυτά παθαίνει όποιος βιάζεται... :-)

Προσπερνώντας το ότι ήχος και εικόνα δεν μπορούν να κριθούν μέσω Youtube, για κάτι σαφώς καλύτερο πρέπει να πας τουλάχιστον στα 70 €!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, flatwave είπε

Και πάλι λέω όμως ότι δεν θέλω να μειώσω την απόφαση κανενός μιας και οι ανάγκες και τα γούστα διαφέρουν.

Αυτό το βλέπω συχνά τώρα τελευταία. Πώς θα μειώσεις την απόφαση όσων την πήραμε λέγοντας την δικιά σου άποψη ότι για τα δεδομένα σου δεν σου κάνει;

Θετικό το βλέπω που έγραψες τι δεν σου αρέσει. Να δώσουμε προσοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dchatz είπε

Μου εστάλει tracking number με τελευταία γραμματα NL, δλδ απ όσο ξέρω nlpost.

Μια από τα ίδια.

 

Με nlpost οπότε τελωνείο θα περάσει 100% 

Ευτυχώς είμαστε εξασφαλισμένη με την απόδειξη μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Silenzio είπε

sorry για το οφτοπικ αλλά αυτή θα είναι οκ για τη κάμερα https://www.skroutz.gr/s/9162195/Toshiba-Exceria-M302-microSDHC-32GB-U3-with-Adapter.html  ?

είχα μείνει στα class 4 , 10 κλπ  τώρα βλέπω u1, u3 , uhs1 κλπ και μπερδεύτηκα, μη πάρω καμιά και δεν είναι συμβατή.

επίσης μου αρέσει πολύ το stick που προτάθηκε πιο πάνω και η λαβή που αποθηκεύεις μέσα χρήματα. έξυπνη ιδέα.

Αν είσαι οκ με τη χωρητικότητα, από ταχύτητα είσαι καλυμμένος και με το παραπάνω. Ρίξε μια ματιά κι εδώ για ταχύτητες κλπ. https://actioncamguides.com/best-memory-cards-for-gopro-and-any-action-cameras

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mikele13- είπε

 

 

1 ώρα πριν, dchatz είπε

Μου εστάλει tracking number με τελευταία γραμματα NL, δλδ απ όσο ξέρω nlpost.

 

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Μια από τα ίδια.

Με nlpost οπότε τελωνείο θα περάσει 100% 

Ευτυχώς είμαστε εξασφαλισμένη με την απόδειξη μας. 

Mε SG στάλθηκε η δική μου.....για να δούμε .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pankostas είπε

Μια ερώτηση. Από το τελωνείο πως ενημερωνόμαστε? Την απόδειξη που τη στέλνουμε?

Παρακολουθεις το tracking number, οταν δεις να αναφερεται κατι στο στυλ "Απαιτειται αποδειξη αγορας/paypal", στελνεις μειλ εδω 

[email protected]

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, teotsi21 είπε

Παρακολουθεις το tracking number, οταν δεις να αναφερεται κατι στο στυλ "Απαιτειται αποδειξη αγορας/paypal", στελνεις μειλ εδω 

[email protected]

Ευχαριστώ! Δεν το ήξερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...