Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, Nessuno_ said:

25 euro

 

Άρα δεν έχει νόημα καν να παραλάβεις αν είναι να πληρώσεις περισσότερο δασμούς παρά τη κάμερα.  Το επόμενο βήμα ποιο είναι  ; Δεν υπάρχει διαδικασία αμφισβήτησης αν δε κάνω λάθος ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

To δεν παραλαμβανω δεν ειναι λυση. Ή την αγοραζεις με 43,5€ ή χανεις 18,5€. 

Δηλαδή και εμείς που στείλαμε μόνο paypal με τελική τιμή 18.89€ θα χρεωθουμε λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Zerg13 said:

To δεν παραλαμβανω δεν ειναι λυση. Ή την αγοραζεις με 43,5€ ή χανεις 18,5€. 

Για μένα δε συμφέρει να παραλάβεις. Ναι είναι χασούρα 18,5 ευρώ αλλά αν παραλάβεις είναι σαν να χάνεις 25 για να πάρεις τη κάμερα των 18,5.  (που παρεπιπτώντας αυτή τη στιγμή τη πουλάει το geekbuying στα 21 περίπου). άκυρο εχθές νομίζω την είδα στα 21, σήμερα είναι 25 κάτι.

Πάντως είδα ότι υπάρχει αυτό http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗΣ 2.pdf , δε ξέρω κατά πόσο εφαρμόζεται . Όταν δλδ φτάσει στα ελτά πας με αυτή την αίτηση και την απόδειξη και ζητάς να το στείλουν πίσω να ξαναπεράσει.

Επεξ/σία από MikeJ
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι 25 κατι η αξια σημερα. Ειναι 25€ που την ειδες +δασμους. Αν θες να συγκρινεις τιμες πρεπει να συγκρινεις με skroutz ή amazon με πληρωμενα τα τελη και τα μεταφορικα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αντικείµενα εµπορικού χαρακτήρα καταβάλλονται κανονικά οι δασμοφορολογικές επιβαρύνσεις, ενώ τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει τα 22 € απαλλάσσονται από το Φ.Π.Α και τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει τα 150 € απαλλάσσονται από το δασμό.

Τι εννοεί ο νομοθέτης άραγε;

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Για αντικείµενα εµπορικού χαρακτήρα καταβάλλονται κανονικά οι δασμοφορολογικές επιβαρύνσεις, ενώ τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει τα 22 € απαλλάσσονται από το Φ.Π.Α και τα είδη των οποίων η συνολική αξία δεν υπερβαίνει τα 150 € απαλλάσσονται από το δασμό.

Τι εννοεί ο νομοθέτης άραγε;

^^^^  Αν πούμε ότι έπιασε την αρχική τιμή , 50€ (άντε να πούμε και ότι 1€=1$) τότε το ποσό που έπρεπε να πληρώσουμε είναι 50€ *24%= 12€ , τα υπόλοιπα 13€ τι είναι??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αν δεν περάσει χωρίς επιπλέον κόστος που είναι και το σωστό, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να τους δώσω +25 ευρώ για να την παραλάβω.

Προτιμώ να χάσω τα 18,62 ευρώ παρά να μου πάρουν άδικα 25 ευρώ επειδή κάποιοι αδυνατούν να διαβάσουν προσεκτικά τα e-mails.

Αν δεν μπορούν να πάνε σε άλλο πόστο να κάνουν κάτι άλλο ή να πάνε σπίτι τους, απλά τα πράγματα.

Απλά τραγικοί το λιγότερο μη χρησιμοποιήσω κάποια άλλη έκφραση διότι όταν τους στέλνεις αποδεικτικό Paypal, screenshot της παραγγελίας που φαίνεται η έκπτωση και η τελική τιμή που πληρώθηκε στο μαγαζί και Invoice καταστήματος και όλα τα αποδεικτικά συμφωνούν μεταξύ τους, τι ΔΕΝ καταλαβαίνουν και χρεώνουν την αρχική τιμή; Μαθηματικά Δημοτικού.... ή χύμα στο κύμα δουλειές. 

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες παιδιά, έπρεπε να δείξουν την δέουσα προσοχή και να μην χρεώσουν τα παιδιά άδικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και εγώ παιδιά.

 

Θα το αφήσω να χάσω τα 18κατι ευρω,παρά να δώσω αλλά 25€

 

Θα πω ότι τα έφαγα σουβλάκια και καφέδες και τέλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους συντάσσω ήδη μήνυμα αγάπης. 

Η αξία ενός προιόντος είναι η τιμή του σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Εγώ πλήρωσα 21.99. Πρόβλημα τους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, MikeJ είπε

 

Πάντως είδα ότι υπάρχει αυτό http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗΣ 2.pdf , δε ξέρω κατά πόσο εφαρμόζεται . Όταν δλδ φτάσει στα ελτά πας με αυτή την αίτηση και την απόδειξη και ζητάς να το στείλουν πίσω να ξαναπεράσει.

Και τρως και κανένα δίμηνο με αυτα,γιατί είναι γνωστό πόσο γρήγορα θα κινηθούν,και σπας και τα νεύρα σου.

 

Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stelios18120 said:

Και τρως και κανένα δίμηνο με αυτα,γιατί είναι γνωστό πόσο γρήγορα θα κινηθούν,και σπας και τα νεύρα σου.

Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου.

Δε ξέρω ακριβώς πως πάει η διαδικασία αλλά αν είναι απλά να εκτυπώσω 2 χαρτιά και να τα καταθέσω στα ελτά και μετά να περιμένω δε μου λέει κάτι όσο και να πάρει.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...