Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι και αυτο μια λυση παντως, αν αποφασισει καποιος να μην πληρωσει τα κερατιατικα και εχει ξεγραμμενη την καμερουλα, ας στειλει αυτη την αιτηση και ας περιμενει να δει τι θα γινει.. Στην τελικη δηλαδη δεν εχει να χασει και τιποτα. Ειναι ζωα παντως ρε παιδια, τι κρατος ειμαστε ρε γμτ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δε ξέρω ακριβώς πως πάει η διαδικασία αλλά αν είναι απλά να εκτυπώσω 2 χαρτιά και να τα καταθέσω στα ελτά και μετά να περιμένω δε μου λέει κάτι όσο και να πάρει.  

 

Μόλις τώρα, PhoenixV23 είπε

Ειναι και αυτο μια λυση παντως, αν αποφασισει καποιος να μην πληρωσει τα κερατιατικα και εχει ξεγραμμενη την καμερουλα, ας στειλει αυτη την αιτηση και ας περιμενει να δει τι θα γινει.. Στην τελικη δηλαδη δεν εχει να χασει και τιποτα. Ειναι ζωα παντως ρε παιδια, τι κρατος ειμαστε ρε γμτ!

Η διαδικασία ποια είναι ακριβώς??

Παραλαμβάνουμε - πληρώνουμε τα 25€ και μετά κάνουμε την αίτηση ?? ¨Η δεν παραλαμβάνουμε - κάνουμε την αίτηση και περιμένουμε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill987 είπε

Η διαδικασία ποια είναι ακριβώς??

http://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx

 

Διαφωνία για τις Τελωνειακές Χρεώσεις

Σε περίπτωση που διαφωνείτε για τις τελωνειακές χρεώσεις που καλείσθε να καταβάλλετε και επιθυμείτε αυτές να επανεξεταστούν από την αρμόδια τελωνειακή Αρχή, δεν παραλαμβάνετε το αντικείμενο σας, αλλά καταθέτετε στο Κατάστημα παραλαβής αιτιολογημένη αίτηση για τον επανυπολογισμό των δασμοφορολογικών επιβαρύνσεων, συνυποβάλλοντας υποχρεωτικά όλα τα απαραίτητα αποδεικτικά παραστατικά σχετικά με τη δασμολογητέα αξία,όπως εμβάσματα πληρωμής, απόδειξη πιστωτικής κάρτας, Paypal, κλπ.  Στη συνέχεια, τα ΕΛΤΑ υποβάλλουν το αίτημά σας, στο αρμόδιο Τελωνείο, όπου έγινε ο αρχικός εκτελωνισμός, για εξέταση με τις κατά περίπτωση προβλεπόμενες από τον Εθνικό Τελωνειακό  Κώδικα διαδικασίες.

Μετά το πέρας της διαδικασίας και στην περίπτωση που η απάντηση του Τελωνείου στο αίτημά σας είναι θετική, τα Ελληνικά Ταχυδρομεία προωθούν προς παράδοση το ταχυδρομικό αντικείμενο και σας ενημερώνουν σχετικά με ηλεκτρονικό μήνυμα εφόσον είναι διαθέσιμη η ηλεκτρονική σας διεύθυνσή. Σε περίπτωση αρνητικής απάντησης, τα ΕΛΤΑ σας πληροφορούν σχετικά, με συστημένη επιστολή, ενημερώνοντάς σας για τις εναλλακτικές της περαιτέρω διαχείρισης του αντικειμένου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Απο οτι βλεπω, μονο ενας εχεις χρεωθει μεχρι τωρα. Λοιπον προτεινω ψυχραιμια, περιμενετε να δουμε....

Ακριβως και αυτο επειδη ειδαν την αρχικη τιμη.υπομονη λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έλεγα να ΜΗΝ στείλετε screenshot με την αρχική τιμή που εκ των πραγμάτων είναι ότι να ναι κωφευατε. Εδώ και ένα χρόνο που ξεκίνησε αυτή η μπαρούφα PayPal payment ή πληρωμή κάρτας στέλνω κ ποτέ δεν είχα πρόβλημα....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Δε ξέρω ακριβώς πως πάει η διαδικασία αλλά αν είναι απλά να εκτυπώσω 2 χαρτιά και να τα καταθέσω στα ελτά και μετά να περιμένω δε μου λέει κάτι όσο και να πάρει.  

Και αν βγει να πληρώσεις πάλι τα ιδια,τι κάνεις; Θα παραλάβεις ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν ήξερα και έστειλα το screenshot γιατί σκέφτηκα ότι είναι υπέρ μου γιατί δείχνει το tracking number δείχνει τι προϊόν είναι και την τελική τιμή που συμφωνεί με το Paypal.

Αντίθετα το paypal δε δείχνει σχεδόν τίποτα ουσιαστικά. Μόνο ένας αριθμός τιμολογίου νομίζω συμφωνεί . Θεωρούσα πως μόνο με Paypal θα μου πουν και που ξέρουμε ότι αφορά το συγκεκριμένο προϊόν.  Γι αυτό έστειλα και τα 2 θεωρώντας πως βλέποντας ότι συμφωνούν θα είναι υπέρ μου.

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, MikeJ είπε

Εγώ δεν ήξερα και έστειλα το screenshot γιατί σκέφτηκα ότι είναι υπέρ μου γιατί δείχνει το tracking number δείχνει τι προϊόν είναι και την τελική τιμή που συμφωνεί με το Paypal.

Αντίθετα το paypal δε δείχνει σχεδόν τίποτα ουσιαστικά. Μόνο ένας αριθμός τιμολογίου νομίζω συμφωνεί . Θεωρούσα πως μόνο με Paypal θα μου πουν και που ξέρουμε ότι αφορά το συγκεκριμένο προϊόν. 

Και εγώ το ίδιο φανταστικά.

 

Επειδή δεν λέει πιο προϊόν ειναι,λέω θα μου πουν,και που ξέρουμε ρε φίλε ότι πλήρωσες με αυτό την κάμερα;

 

Αλλά τελικά λέω θα στείλω πρώτα αυτό και βλέπουμε. Άντε ένα δούμε....😕

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ παρέλαβα σήμερα, Παρασκευή μου έστειλαν sms για να προσκομίσω απόδειξη paypal , το έκανα και έστειλα και το invoice του geek ( η τελική τιμή ήταν η ίδια και στα 2 ) , Τρίτη το ΄΄απελευθέρωσαν΄΄ και σήμερα το πρωί ήρθε νέο sms ότι είναι στο ταχυδρομείο όπου κα πήγα για την παραλαβή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...