Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Zerg13 said:

To δεν παραλαμβανω δεν ειναι λυση. Ή την αγοραζεις με 43,5€ ή χανεις 18,5€. 

Δεν κατάλαβα, δηλαδή αν δεν την παραλάβεις δεν επιστρέφει πίσω στο κατάστημα οπότε και (μετά απο αρκετό καιρό) σου επιστρέφουν το ποσό, έστω και μειωμένο κατα τα μεταφορικά; Δεν ρωτάω για την κάμερα συγκεκριμένα, αλλά κυρίως για άλλα πιο ακριβά πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με τα κεντρικά των ΕΛΤΑ μόλις τώρα. Αναδασμολόγηση. Προφανώς και έγινε λάθος μου ανέφεραν.

Μπορεί να έγινε μόνο σε μένα οπότε καλό είναι να μην προτρέχουμε.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, paylidis είπε

Όταν έλεγα να ΜΗΝ στείλετε screenshot με την αρχική τιμή που εκ των πραγμάτων είναι ότι να ναι κωφευατε. Εδώ και ένα χρόνο που ξεκίνησε αυτή η μπαρούφα PayPal payment ή πληρωμή κάρτας στέλνω κ ποτέ δεν είχα πρόβλημα....

Δεν ειναι μπαρουφα αυτο που ξεκινησε πριν ενα χρονο, ειναι πολυ σωστο και σε οφελος του καταναλωτη. Μεχρι πριν την "μπαρουφα" που λες, κοιτουσαν ποσο εχει με ενα googla-ρισμα και χρεωναν οσο εβλεπαν ασχετως ποσο το πηρες εσυ και ετρωγες το τσεκουρι. Τωρα στελνεις την αποδειξη και δεν πληρωνεις.

Τωρα αν καποιοι εστειλαν κατι που γραφει 50$ ενω πληρωσαν 20 ειναι δικο τους και το λαθος και η μπαρουφα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

geek.png

αυτό ακριβώς έστειλα και εγώ (μαζί με το paypal βέβαια) στο οποίο φαίνονται μόνο τα 20 δολάρια. Με αυτό είχε κανείς θέμα ? Δε μιλάω για screenshot που φαίνονται τα 50 δολάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν ειναι μπαρουφα αυτο που ξεκινησε πριν ενα χρονο, ειναι πολυ σωστο και σε οφελος του καταναλωτη. Μεχρι πριν την "μπαρουφα" που λες, κοιτουσαν ποσο εχει με ενα googla-ρισμα και χρεωναν οσο εβλεπαν ασχετως ποσο το πηρες εσυ και ετρωγες το τσεκουρι. Τωρα στελνεις την αποδειξη και δεν πληρωνεις.

Τωρα αν καποιοι εστειλαν κατι που γραφει 50$ ενω πληρωσαν 20 ειναι δικο τους και το λαθος και η μπαρουφα!

Πολύ σωστός!!

.

σε παραγγελία που είχα κάνει απο άλλο κατάστημα "κινεζικο" μου έστειλαν επιστολή ταχυδρομικώς σπίτι (πρέπει να την έχω ακόμα) όπου μου ζητούσαν να τους προσκομίσω το αποδεικτικό πληρωμής ή να το στείλω ηλεκτρονικά.

Τους προώθησα την πληρωμή από το paypal (μόνο) και αποδεσμεύτηκε το πακέτο χωρίς καμμία έξτρα χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν ειναι μπαρουφα αυτο που ξεκινησε πριν ενα χρονο, ειναι πολυ σωστο και σε οφελος του καταναλωτη. Μεχρι πριν την "μπαρουφα" που λες, κοιτουσαν ποσο εχει με ενα googla-ρισμα και χρεωναν οσο εβλεπαν ασχετως ποσο το πηρες εσυ και ετρωγες το τσεκουρι. Τωρα στελνεις την αποδειξη και δεν πληρωνεις.

Τωρα αν καποιοι εστειλαν κατι που γραφει 50$ ενω πληρωσαν 20 ειναι δικο τους και το λαθος και η μπαρουφα!

Για να εξηγούμαι μπαρούφα εννοώ το ότι σταματάνε αβέρτα πράγματα στο τελωνείο. Προφανώς και είναι προς όφελος μας το ότι ζητάνε αξία και ο καθένας μέχρι εκεί που μπορεί να κρίνει στέλνει αυτό που νομίζει.

προσφατα μου σταμάτησαν μέχρι και ένα πακέτο με 3 μπρελόκ αξίας 1.49$ κυριολεκτικά άνευ λόγου. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για να εξηγούμαι μπαρούφα εννοώ το ότι σταματάνε αβέρτα πράγματα στο τελωνείο. Προφανώς και είναι προς όφελος μας το ότι ζητάνε αξία και ο καθένας μέχρι εκεί που μπορεί να κρίνει στέλνει αυτό που νομίζει.

προσφατα μου σταμάτησαν μέχρι και ένα πακέτο με 3 μπρελόκ αξίας 1.49$ κυριολεκτικά άνευ λόγου. 

Και πάλι μπαρουφα για σένα και για μένα που περνούμε μια στο τόσο μια σαχλαμάρα. Αλλά υποψιάζομαι ότι πάρα πολλά καταστήματα (μικρά σκρουτζομαγαζα) εκαναν εισαγωγές κανονικά μεγαλες ποσότητες και πούλαγαν με τρελό κέρδος. Εκεί πρέπει να υπάρξει απόδοση ΦΠΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για να εξηγούμαι μπαρούφα εννοώ το ότι σταματάνε αβέρτα πράγματα στο τελωνείο. Προφανώς και είναι προς όφελος μας το ότι ζητάνε αξία και ο καθένας μέχρι εκεί που μπορεί να κρίνει στέλνει αυτό που νομίζει.

προσφατα μου σταμάτησαν μέχρι και ένα πακέτο με 3 μπρελόκ αξίας 1.49$ κυριολεκτικά άνευ λόγου. 

Αυτή είναι η δουλειά τους όμως να κάνουν έλεγχο ότι έρχεται εκτός ΕΕ.

1 λεπτό πριν, orck είπε

Και πάλι μπαρουφα για σένα και για μένα που περνούμε μια στο τόσο μια σαχλαμάρα. Αλλά υποψιάζομαι ότι πάρα πολλά καταστήματα (μικρά σκρουτζομαγαζα) εκαναν εισαγωγές κανονικά μεγαλες ποσότητες και πούλαγαν με τρελό κέρδος. Εκεί πρέπει να υπάρξει απόδοση ΦΠΑ.

Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό αν και νομίζω πω με κάποιο άλλο τρόπο τα φέρνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Spyros7 είπε

Εγώ πάντως πλήρωσα $21.99 και το invoice που κατεβάζω λέει $20.

Ελπίζω να μην παίξει εμπλοκή αν μου ζητήσουν αποδεικτικό.

Και να σου ζητήσουν, απλά το αποδεικτικό από το paypal θα στείλεις

11 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Τι είχες στείλει;

Αφού λέει δεν του ζήτησαν τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...