Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκληρώθηκε η υποβολή των παρασταστικών για το δέμα σας και αναμένεται η απελευθέρωσή του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα.

 

Σας ευχαριστούμε.

 

ΚΑ

ΤΜΗΜΑ  ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

 

Πέρασε και εμένα κανονικά οπότε απο βδομάδα θα παραλάβω.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/6/2018 στις 12:11 ΜΜ, tehyoda είπε

Εγώ έστειλα αυτό τον τίτλο "ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ RU20524****NL" από την τετάρτη θα το δεχτούν η πρέπει να το στείλω ξανά σκέτο το tracking number?

Μόνο το tracking number στο θέμα. Όλα τα άλλα περιττά.  Και τίποτα στο κείμενο. 

αν δεν στείλουν SMS μην στελνεις. Πέρασε και το δικό μου παρόλο που έστειλα σαχλαμάρες. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Μόνο το tracking number στο θέμα. Όλα τα άλλα περιττά.  Και τίποτα στο κείμενο. 

αν δεν στείλουν SMS μην στελνεις. Πέρασε και το δικό μου παρόλο που έστειλα σαχλαμάρες. 

@Zerg13 ενημέρωσε μας για την κατάληξη :P Μάλλον ήμουν ο μόνος άτυχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2018 στις 9:59 ΠΜ, lion2486 είπε

Προς οσους ξερουν την καμερα ή την εχουν παραλαβει. Τα αξεσουαρ που μπαινουν πανω στην αδιαβροχη θηκη ειναι κοινα για ολες τις καμερες; θελω να παω να αγορασω καποια αλλα δεν εχω ιδεα αν ειναι ολα συμβατα. 

Επισης σχετικα με την μπαταρια εχει βρει κανεις σας 2η απο ελλαδα; Φανταζομαι οτι ειναι η 900mah, θα μπορουσε καποιος που την εχει παραλαβει να μας τη βγαλει μια φωτογραφια για να μπορουμε να ψαξουμε; 

Για τα αξεσουαρ πρόσεξε κυρίως στις θήκες να είναι τα κουμπιά στα ίδια σημεία.

π.χ. άλλες έχουν το κουμπί power εμπρός και πάνω αριστερά! και άλλες εμπρός και κάτω αριστερά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα με ζήτησαν απόδειξη paypal , και τα έστειλα όλα, ακόμα και εκείνο που φαίνεται η έκπτωση. 

Μετά από 3 μέρες αποδεσμευτηκε , αλλά δεν ξέρω τελικά αν πληρώσω κάτι. Θα δείξει.... Από βδομάδα ενημερώνω.

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Ολοκληρώθηκε η υποβολή των παρασταστικών για το δέμα σας και αναμένεται η απελευθέρωσή του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα.

 

Σας ευχαριστούμε.

 

ΚΑ

ΤΜΗΜΑ  ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Πέρασε και εμένα κανονικά οπότε απο βδομάδα θα παραλάβω.

ME too... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

@Zerg13 ενημέρωσε μας για την κατάληξη :P Μάλλον ήμουν ο μόνος άτυχος!

Τι εννοείς;  αυτό έγραψα πέρασε. Η παραλαβή έμεινε από το τοπικό ταχυδρομείο όταν φτάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τι εννοείς;  αυτό έγραψα πέρασε. Η παραλαβή έμεινε από το τοπικό ταχυδρομείο όταν φτάσει. 

Ότι πέρασε πέρασε, το θέμα είναι με καπέλο ή όχι....

Παιδιά μην αγχωνόμαστε τζάμπα, θεωρητικά σε όλους χωρίς καπέλο από τελωνείο είναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που η τιμή είναι μέσα στα πλαίσια που απαιτείται δεν θα υπάρξη έξτρα χρέωση.

Κάπου ποιό πίσω υπάρχει εικόνα που έχει αναρτηθεί όπου το στικερ έλεγε 0€.

Αν απο την άλλη υπάρχει έξτρα χρέωση για άγνωστο λόγο, πάλι αποδεσμεύεται το δέμα και ενημερώνεσαι από το τοπικό Ταχυδρομείο ή τον Ταχυδρόμο όταν "φέρει" το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτασε και η δικιά , αλλού την περίμενα να έρθει αλλού πήγε (στο κεντρικό κατάστημα ελτα πήγε), πήρα τηλέφωνο να δω αν έχει δασμούς , όλα οκ, 0 δασμούς!!!

Δεν μπορώ να πάω σήμερα λόγω δουλειάς, αύριο με το καλό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο περισσότερο κόσμο πλέον έρχεται email ή μύνημα από το Γ.Ε.Τ.Α. (στοιχεία επικοινωνίας δέματος) που ζητάει τα διακαιολογητικά της αγοράς. Paypal, invoice καταστήματος, χρέωση τραπεζικού λογ/μου κλπ. BTW Μπράβο στα ΕΛΤΑ. Καιρός ήταν να λύνονται τέτοια θέματα γρήγορα και ηλεκρονικά.

Αν έρθει απευθείας χαρτάκι στο σπίτι μας με "καπέλό" έχουμε δικαίωμα.....

Αναφορά σε κείμενο

Διαφωνία για τις Τελωνειακές Χρεώσεις

Σε περίπτωση που διαφωνείτε για τις τελωνειακές χρεώσεις που καλείσθε να καταβάλλετε και επιθυμείτε αυτές να επανεξεταστούν από την αρμόδια τελωνειακή Αρχή, δεν παραλαμβάνετε το αντικείμενο σας, αλλά καταθέτετε στο Κατάστημα παραλαβής αιτιολογημένη αίτηση για τον επανυπολογισμό των δασμοφορολογικών επιβαρύνσεων, συνυποβάλλοντας υποχρεωτικά όλα τα απαραίτητα αποδεικτικά παραστατικά σχετικά με τη δασμολογητέα αξία,όπως εμβάσματα πληρωμής, απόδειξη πιστωτικής κάρτας, Paypal, κλπ. Στη συνέχεια, τα ΕΛΤΑ υποβάλλουν το αίτημά σας, στο αρμόδιο Τελωνείο, όπου έγινε ο αρχικός εκτελωνισμός, για εξέταση με τις κατά περίπτωση προβλεπόμενες από τον Εθνικό Τελωνειακό Κώδικα διαδικασίες.

Μετά το πέρας της διαδικασίας και στην περίπτωση που η απάντηση του Τελωνείου στο αίτημά σας είναι θετική, τα Ελληνικά Ταχυδρομεία προωθούν προς παράδοση το ταχυδρομικό αντικείμενο και σας ενημερώνουν σχετικά με ηλεκτρονικό μήνυμα εφόσον είναι διαθέσιμη η ηλεκτρονική σας διεύθυνσή. Σε περίπτωση αρνητικής απάντησης, τα ΕΛΤΑ σας πληροφορούν σχετικά, με συστημένη επιστολή, ενημερώνοντάς σας για τις εναλλακτικές της περαιτέρω διαχείρισης του αντικειμένου.

http://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx

Φυσικά η διαδικασία θα πάρει 2 βδομάδες μέσα στο νερό και πολύ πιθανό όταν έρθει το πακέτο να χρεωθούμε το παλιό καλό 3€ που αν δεν κάνω λάθος είναι το κόστος φύλαξης.

Τώρα γιατί πληρώνουμε εμείς το κόστος φύλαξης, ενώ το τελωνείο έκανε λάθος και μας χρέωσε το αφήνουμε γιατί...συζήτησεις για τελωνεία αγγίζουν τα όρια του πρόστυχου.

Υ.Γ. Τα παραπάνω τα έχουμε πει γύρω στις 439720572 φορές και πάλι το 2-3 ποστ παραμένει να είναι " Θα περάσει τελωνείο?". ΕΛΕΟΣ!

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσίμπησα και εγώ μια στην τιμή των 20,74€.

Το κουπόνι είχε λήξει και ζήτησα να μου στείλουν ένα καινούριο και ανταποκρίθηκαν άμεσα. 

Υπομονή λοιπόν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εμένα απελευθερώθηκε (έλαβα σχετικό μαιλ) .Έστειλα μόνο paypal και τη χρέωση της κάρτας (paypal σε USD). Τα έστειλα Παρασκευή 29/06 μεσημέρι και σήμερα μου απάντησαν

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...