Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Εδώ ακόμα καμμία κίνηση στο tracking number παρά το Σαββατιάτικο mail. Οι υπόλοιποι;

Είμαι σε αυτή την φάση από την Πέμπτη....

 

Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω τι θα γίνει και γιατί  αργησε αλλά μιλαει συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έλαβα το "ολοκληρώθηκε η υποβολή των παραστατικών για το δέμα σας (RUΧΧΧΧΧΧΧΧNL) βάσει των αποδεικτικών που αποστείλατε και αναμένεται η απελευθέρωση  του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα."

και είμαι ακόμα στο 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
27/6/2018, 12:39:00 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ioann1s είπε

και εγώ έλαβα το "ολοκληρώθηκε η υποβολή των παραστατικών για το δέμα σας (RUΧΧΧΧΧΧΧΧNL) βάσει των αποδεικτικών που αποστείλατε και αναμένεται η απελευθέρωση  του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα."

και είμαι ακόμα στο 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
27/6/2018, 12:39:00 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑ

Θα αργήσει 2-3 μερούλες, μετά από αυτό το μαιλ, να κουνηθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Εδώ ακόμα καμμία κίνηση στο tracking number παρά το Σαββατιάτικο mail. Οι υπόλοιποι;

Και εδώ μία απο τα ίδια, ακόμα περιμένω.

5 λεπτά πριν, bill987 είπε

Θα αργήσει 2-3 μερούλες, μετά από αυτό το μαιλ, να κουνηθεί!

Ή και παραπάνω, όπως συμβαίνει με εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ έστειλα και PayPal κ screenshot που φαινόταν η αρχική τιμή (42 ευρώ) και πέρασε χωρίς πρόβλημα τελικά. Δεν πλήρωσα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει κι εγω και αναμενω απο το Σαββατο. Στη δικη μου περιπτωση, τους εστειλα πρωτος το λογαριασμο του paypal, τους προλαβα οταν ειδα στο tracking οτι απαιτειται αποδεικτικο αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ναι και σε εμένα το ίδιο! Αν και έστειλα χαρτιά που φαινόταν αρχική τιμή, δεν είχαν πρόβλημα. Το θέμα είναι ποσά πληρώνουμε . Αφουβειμαστεωκατω από 22€ , τελωνείο γιοκ. Πιο πολύ κοστίζουν στο κράτος τα χαρτιά που κολλάνε πάνω στο πακέτο. Πολύ καλή προσφορά! 

Λίγη ταλαιπωρία με τελωνείο δεν πειράζει. Σε δουλειά να βρισκόμαστε , και εμείς , και αυτοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pankostas είπε

 Σε δουλειά να βρισκόμαστε , και εμείς , και αυτοί!

 

Φροντιζουμε να ελεγχουμε τα αντανακλαστικα του τελωνειου. για να μην σκουριαζουν τα παιδια..

Κοινωνικο εργο κανουμε λεμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρέλαβα σήμερα από το ταχυδρομείο μετά από μήνυμα που ήρθε το πρωι και αφού πλήρωσα στο ταμείο 3€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pankostas είπε

Ναι, ναι και σε εμένα το ίδιο! Αν και έστειλα χαρτιά που φαινόταν αρχική τιμή, δεν είχαν πρόβλημα. Το θέμα είναι ποσά πληρώνουμε . Αφουβειμαστεωκατω από 22€ , τελωνείο γιοκ. Πιο πολύ κοστίζουν στο κράτος τα χαρτιά που κολλάνε πάνω στο πακέτο. Πολύ καλή προσφορά! 

Λίγη ταλαιπωρία με τελωνείο δεν πειράζει. Σε δουλειά να βρισκόμαστε , και εμείς , και αυτοί!

Αυτό δνε το γνωρίζει ο τελωνειακός έλεγχος όμως :) , γι αυτό ζητάνε αποδεικτικό για να δουν το κόστος ;)

9 λεπτά πριν, Androidimitris είπε

Παρέλαβα σήμερα από το ταχυδρομείο μετά από μήνυμα που ήρθε το πρωι και αφού πλήρωσα στο ταμείο 3€.

Περίεργο που προέκυψε κόστος, αλλά και πάλι με ~21€ δεν παίρνεις action camera στην Ελλάδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούμε να βασιστούμε σε κάποιο νόμο και να κάνουμε φασαρία για τα 3 ευρώ? εγώ δε γουστάρω να τα δώσω έτσι επειδή δε ξέρουν τη δουλειά τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Androidimitris είπε

Παρέλαβα σήμερα από το ταχυδρομείο μετά από μήνυμα που ήρθε το πρωι και αφού πλήρωσα στο ταμείο 3€.

Τι γινεται σε αυτη την χωρα και η ιδια υπηρεσια δουλευει διαφορετικα απο περιοχη σε περιοχη η ακομη χειροτερα ανα περιπτωση;
Γιατι ο φιλος εσκασε το 3ευρω και οι υπολοιποι δεν δωσαμε τιποτα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως περίεργο! Άραγε αν το έκανε θέμα το 3€ , τι θα έλεγαν? Τι θα γινόταν αν δεν δεχόταν να πληρώσει 3€?

Υποτίθεται κάτω από 22€ πλέον δεν πληρώνεις φύλαξη!

Επεξ/σία από pankostas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...