Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφείλω να ζητήσω μια συγγνώμη από τους συμφορουμίτες που τους τρόμαξα! Ήμουν η μοναδική περίπτωση δασμολόγησης, παρότι και άλλοι στείλανε screenshot!

Καλοδούλευτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται καμμία συγγνωμη. Την προσωπική σου εμπειρία έγραψες, όπως και όλοι μας εδώ μέσα. 

Συγχαρητήρια σε όλους που γράφουν , και βεβαίως στον ts. Οφείλουμε να δείχνουμε την ευγνωμοσύνη μας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silenzio είπε

μπορούμε να βασιστούμε σε κάποιο νόμο και να κάνουμε φασαρία για τα 3 ευρώ? εγώ δε γουστάρω να τα δώσω έτσι επειδή δε ξέρουν τη δουλειά τους.

Δεν νομίζω πως για "ένα καφέ" αξίζει κάποιος να ασχοληθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kormos είπε

Δεν νομίζω πως για "ένα καφέ" αξίζει κάποιος να ασχοληθεί...

Και βεβαια αξιζει να ασοχληθει καποιος, καφες-ξεκαφες πρεπει να μαθουμε τι σκατα ισχυει. Πρεπει η δεν πρεπει να πληρωνουμε το 3ευρω; Εαν πρεπει θα διαμαρτηρηθω που δεν μου το χρεωσαν και ζημιωσαν τα κρατικα ταμεια :) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
45 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Οφείλω να ζητήσω μια συγγνώμη από τους συμφορουμίτες που τους τρόμαξα! Ήμουν η μοναδική περίπτωση δασμολόγησης, παρότι και άλλοι στείλανε screenshot!

Καλοδούλευτες!

Κάνε αίτηση αναδασμολόγησης (βάλε μόνο το invoice του μαγαζιού μαζί με paypal). Δεν αξίζει για 18 ευρώ να πληρώσεις καπέλο 25. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, orck είπε

Και βεβαια αξιζει να ασοχληθει καποιος, καφες-ξεκαφες πρεπει να μαθουμε τι σκατα ισχυει. Πρεπει η δεν πρεπει να πληρωνουμε το 3ευρω; Εαν πρεπει θα διαμαρτηρηθω που δεν μου το χρεωσαν και ζημιωσαν τα κρατικα ταμεια :) 

Δεκτό αλλά με ~21€ σίγουρα δεν θα αγόραζες την κάμερα αυτή εδώ :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Silenzio είπε

μπορούμε να βασιστούμε σε κάποιο νόμο και να κάνουμε φασαρία για τα 3 ευρώ? εγώ δε γουστάρω να τα δώσω έτσι επειδή δε ξέρουν τη δουλειά τους.

 

1 ώρα πριν, pankostas είπε

Όντως περίεργο! Άραγε αν το έκανε θέμα το 3€ , τι θα έλεγαν? Τι θα γινόταν αν δεν δεχόταν να πληρώσει 3€?

Υποτίθεται κάτω από 22€ πλέον δεν πληρώνεις φύλαξη!

 

2 ώρες πριν, orck είπε

Τι γινεται σε αυτη την χωρα και η ιδια υπηρεσια δουλευει διαφορετικα απο περιοχη σε περιοχη η ακομη χειροτερα ανα περιπτωση;
Γιατι ο φιλος εσκασε το 3ευρω και οι υπολοιποι δεν δωσαμε τιποτα;

Νομίζω ότι, σύμφωνα με αυτό, πρέπει να πληρώσουμε το 3ευρω...

Επεξ/σία από mexarhos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mexarhos είπε

Νομίζω ότι, σύμφωνα με αυτό, πρέπει να πληρώσουμε το 3ευρω...

Χρήσιμη πληροφορία, προσωπικά (δεν μου είχε χρειαστεί ως τώρα) δεν την είχα διαβάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mexarhos είπε

Νομίζω ότι, σύμφωνα με αυτό, πρέπει να πληρώσουμε το 3ευρω...

Αν μετέφρασα σωστά την επίμαχη φράση, πρέπει όλοι σε όσους ζητάνε αποδεικτικό, να επιβαρύνονται με 3 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με αυτή τη λογική και για αυτό που έχει αξία 1$ μπορεί να ζητήσουν αποδεικτικό και άρα να χρεώσουν 3 ευρώ έξτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Με αυτή τη λογική και για αυτό που έχει αξία €0.86 (1$) μπορεί να ζητήσουν αποδεικτικό και άρα να χρεώσουν 3 ευρώ έξτρα...

Θεωρητικά και αν κατανόησα το κείμενο σωστά, ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 ευρώ σε καθένα απο τα εκτός Ε.Ε μικροπράγματα είναι τρελά χρήματα τα οποία πάνε ... κουβά.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Θεωρητικά και αν κατανόησα το κείμενο σωστά, ναι!

Οκ, και το customs declaration που έχει το πακέτο κατά την εξαγωγή, είναι άχρηστο; Το πακέτο ήρθε με ένα invoice πάνω που έλεγε την αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, natural_sgf είπε

Οκ, και το customs declaration που έχει το πακέτο κατά την εξαγωγή, είναι άχρηστο; Το πακέτο ήρθε με ένα invoice πάνω που έλεγε την αξία του.

Η αξία που έχουν τα πακέτα είναι πάντα υποκειμενική και δεν αντιπροσωπεύει σε μεγάλο ποσοστό πακέτων την αληθινή αξία.

Αν πχ ο άλλος δει ένα δέμα μεγάλων διαστάσεων και έχει έξω το δέμα αξία 5$ λογικό να το ανοίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έτυχε σε άλλον αλλά σήμερα (και ενώ έχει ξεκολλήσει το αντικείμενο και είναι καθ οδόν) μου ήρθε συστημένο γράμμα από το Τελωνείο (από 27/06) ζητώντας τα παραστατικά για τη κάμερα. Οπότε οι τύποι εκτός από sms στέλνουν και γράμμα το οποίο μέχρι να φτάσει το αντικείμενο έχει ήδη περάσει. Δε ξέρω αν το κάνουν σε όλους ή όσους δεν έχουν κινητό τηλέφωνο πάνω στο πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...