Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νόμιζα ότι το "«Τέλος παρουσίασης στο Τελωνείο για χαρακτηρισμό τελωνειακώς ελεύθερων»: 3 ευρώ" είχε καταργηθεί. Όπως φαίνεται έχει καταργηθεί για τις επιστολές ενώ για τα μικρα δέματα ισχύει. Στην πράξη δλδ πληρώνεις τα SMS που σου στέλνουν και τη δουλειά του τελώνη που διάβασε το email και το αντιστοίχισε στο δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Υπάρχει κανείς που πήρε ΣΚ το mail για απελευθέρωση από τελωνείο και να έχει δει στο tracking οτι βγήκε σήμερα ή χθες;

Εχω διαβάσει πιο πριν οτι χρειάζεται 2-3 μέρες, απλά να μπορέσω/μπορέσουμε να παρακολουθούμε αν υπάρχει εξέλιξη.
 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πχ είναι κολλημένο από την Πέμπτη ότι θέλει έγγραφα κτλπ

 

Και σήμερα με πήρε η ταχυδρόμος ότι είναι στα ΕΛΤΑ το δέμα μου.

 

Είναι ότι να ναι η φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Μόλις με πήρε η ταχυδρόμος τηλέφωνο,Μ ήρθε η καμερα,είναι στα ΕΛΤΑ.

Κόστος 3€ μου είπε.

😕

Μολις παρελαβα χωρις να δωσω τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ozzo είπε

Μολις παρελαβα χωρις να δωσω τιποτα. 

Εμένα γιατί Μ είπε δηλαδή να δώσω 3€;

 

Δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω γιατί είμαι στην δουλειά.

 

Να το δώσω; Η να κάνω φασαρίες κτλπ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Εμένα γιατί Μ είπε δηλαδή να δώσω 3€;

Δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω γιατί είμαι στην δουλειά.

Να το δώσω; Η να κάνω φασαρίες κτλπ;

Να δειξεις αυτα τα μνμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Akis papamichail said:

Ήρθε από τα ΕΛΤΑ ειδοποίηση για δασμό 25€.. μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

C17477AD-4D54-4731-8521-7174C051404D.png

Κάνε αίτηση αναδασμολόγησης (βάλε μόνο το invoice του μαγαζιού μαζί με paypal). Συμπληρωσε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευή 29/6 μου ήρθε email ότι ολοκληρώθηκε η υποβολή των παραστατικών και αναμένεται η απελευθέρωση του, μέχρι σήμερα δεν έχω καμία ενημέρωση. Στον εντοπισμό αντικειμένου το εμφανίζει ακόμα στο προηγούμενο στάτους απο 27/6, οτι δηλαδή είναι στο τελωνείο και απαιτείται paypal ή απόδειξη αγοράς κτλ κτλ. Αναμένω λοιπόν! Όσο για τα 3 ευρώ καπέλο, αν μου τα ζητήσουν θα τα δώσω να τελειώνουμε, αν και είναι όντως πολύ εκνευριστικό και χωρίς λόγο. Απο την άλλη παιδιά, να ήταν μόνο αυτά που μας φορολογεί αυτό το κράτος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Akis papamichail είπε

Ήρθε από τα ΕΛΤΑ ειδοποίηση για δασμό 25€.. μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

C17477AD-4D54-4731-8521-7174C051404D.png

Από περιέργεια σου ζήτησαν κάποιο αποδεικτικό πληρωμής; Αν ναι, τι έστειλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, PhoenixV23 είπε

Παρασκευή 29/6 μου ήρθε email ότι ολοκληρώθηκε η υποβολή των παραστατικών και αναμένεται η απελευθέρωση του, μέχρι σήμερα δεν έχω καμία ενημέρωση. Στον εντοπισμό αντικειμένου το εμφανίζει ακόμα στο προηγούμενο στάτους απο 27/6, οτι δηλαδή είναι στο τελωνείο και απαιτείται paypal ή απόδειξη αγοράς κτλ κτλ. Αναμένω λοιπόν! Όσο για τα 3 ευρώ καπέλο, αν μου τα ζητήσουν θα τα δώσω να τελειώνουμε, αν και είναι όντως πολύ εκνευριστικό και χωρίς λόγο. Απο την άλλη παιδιά, να ήταν μόνο αυτά που μας φορολογεί αυτό το κράτος..

Στην ίδια ακριβώς κατάσταση...(ειχα στείλει Paypal 27/6 μολις ειδα στο τρακινγκ οτι ζητούν απόδειξη)

 Αν αλλάξει κάτι και μπορείς γράψε εδώ ή στείλε PM.
Θέλω να την παραλάβω πριν φύγω για διακοπές, αλλά επειδή δεν έχω δώσει κινητό
αν τύχει κανένα περίεργο να φτάσει Πάτρα χωρίς να αλλάξει το tracking status δεν θα το καταλαβω δεν μπορούν να με ειδοποιήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anonik είπε

Στην ίδια ακριβώς κατάσταση...(ειχα στείλει Paypal 27/6 μολις ειδα στο τρακινγκ οτι ζητούν απόδειξη)

 Αν αλλάξει κάτι και μπορείς γράψε εδώ ή στείλε PM.
Θέλω να την παραλάβω πριν φύγω για διακοπές, αλλά επειδή δεν έχω δώσει κινητό
αν τύχει κανένα περίεργο να φτάσει Πάτρα χωρίς να αλλάξει το tracking status δεν θα το καταλαβω δεν μπορούν να με ειδοποιήσουν

Ναι εννοείται θα ενημερώσω. Πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τα ΕΛΤΑ, μου είπαν οτι απλά είναι διαδικαστικό απο εδώ και πέρα, αναμένεται να αποσταλλεί στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής μου και θα με ειδοποιήσουν είτε με email είτε με μήνυμα στο κινητό για να περάσω να το παραλάβω χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση.. Απο εκεί και πέρα.. Θα δούμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...