Προς το περιεχόμενο

Γενικό θέμα Revolut


george1807

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, smoke0man2 είπε

μπορειτε να μου θυμισετε πως γινεται ? και εαν κραταει προμηθεια

Αν πας στη revolut και πατήσεις το + αριστερά στην αρχική καρτέλα, θα επιλέξεις κατάθεση με τραπεζική μεταφορά, μετά τον λογαριασμό του ευρώ και θα σου εμφανίσει το προσωπικό σου iban. Μέσα από το ebanking της Πειραιώς θα κάνεις τη μεταφορά προς το iban της revolut. Μέχρι 500€ κρατάει 1€.

 

 

2 ώρες πριν, Kostasspil είπε

BTW εμενα ληγει 4/19 και ακομα δεν εμφανιζεται η επιλογη για αντικασταση. Τι φαση; Θα επικοινωνησω και με το chat, αλλα δεν εχουν και το πιο γρηγορο support του κοσμου

Εφόσον δεν βλέπεις κάτι στείλε στο chat. Στο δωρεάν πρόγραμμα απαντάνε συνήθως σε 1-2 ώρες. Μόνο με premium και metal έχεις άμεση εξυπηρέτηση. 

Επεξ/σία από george1807
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο version 5.41  πάνω αριστερά ενώ είμαι στην ενοτητα accounts όταν πατάω το + μου βγάζει add a new card μόνο

Επίσης ρώτησα στο love chat, εάν μπορώ να πηγαίνω να βγάζω από το ΑΤΜ λεφτά μέσω της κάρτας ,μου είπαν ότι γίνεται αλλά να μιλήσω με την τράπεζα σχετικά με το πώς γίνεται,γνωρίζει κάνειςέχεις;κάνει;κάτι παρόμοιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, smoke0man2 είπε

Στο version 5.41  πάνω αριστερά ενώ είμαι στην ενοτητα accounts όταν πατάω το + μου βγάζει add a new card μόνο

Επίσης ρώτησα στο love chat, εάν μπορώ να πηγαίνω να βγάζω από το ΑΤΜ λεφτά μέσω της κάρτας ,μου είπαν ότι γίνεται αλλά να μιλήσω με την τράπεζα σχετικά με το πώς γίνεται,γνωρίζει κάνειςέχεις;κάνει;κάτι παρόμοιο;

Μπορείς να χρησιμοποιείς την κάρτα κανονικά όπως κάθε άλλη για να σηκώνεις λεφτά από ΑΤΜ. Οι μεγάλες τράπεζες στην Ελλάδα όμως έχουν βάλει πλέον κόστος ανά χρήση 2,5-3€. Μπορείς όμως από HSBC και συνεταιριστικές τράπεζες να βγάλεις κανονικά λεφτά χωρίς κάποια χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέκυψε και άλλο προβλήμα

Για να κάνω verify το λογαριασμό Μμου ζήτησαν ταυτότητα και σελφιε

Τα έκανα όλα σε τέλεια ανάλυση και κρυστάλλινη απεικόνιση και μου γράψουν ότι ήταν unable to verify,try again,τι κάνουμε τώρα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smoke0man2 είπε

Προέκυψε και άλλο προβλήμα

Για να κάνω verify το λογαριασμό Μμου ζήτησαν ταυτότητα και σελφιε

Τα έκανα όλα σε τέλεια ανάλυση και κρυστάλλινη απεικόνιση και μου γράψουν ότι ήταν unable to verify,try again,τι κάνουμε τώρα;

Ξαναδοκιμάζεις 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
5 λεπτά πριν, kastorakos84 είπε

€5.99 για να σου στείλουν την άλλη κάρτα? Με standard delivery? Άρχισε να τσιμπάει και η Revolut

πριν απο 28 μερες απο το χρονο που ληγει η καρτα σου... σου την στελνουν τσαμπα (εφοσον κανεις την ανανεωση αοπο το προγραμμα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, smoke0man2 είπε

πριν απο 28 μερες απο το χρονο που ληγει η καρτα σου... σου την στελνουν τσαμπα (εφοσον κανεις την ανανεωση αοπο το προγραμμα)

* την "απλή" εννοούσα, για νέο λογαριασμό. Απλώς το swype στο κινητό έγραψε ότι ήθελε... Το διόρθωσα και στο προηγούμενο μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, LOUKIA02 είπε

Καλησπέρα, Να ρωτήσω αν γνωρίζετε πόσες μέρες κάνει να αποσταλεί η κάρτα revolut στο σπίτι?? Ευχαριστώ πολύ

Με standard delivery 10 μέρες, με express 2-3. Σου βγάζει πιθανή ημερομηνία με το που ολοκληρώνεις το αίτημα.

 

Υπάρχει κανείς με διαθέσιμο invite για free shipping της κάρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kastorakos84 είπε

Με standard delivery 10 μέρες, με express 2-3. Σου βγάζει πιθανή ημερομηνία με το που ολοκληρώνεις το αίτημα.

Υπάρχει κανείς με διαθέσιμο invite για free shipping της κάρτας?

Μου είχαν έρθει ειδοποιήσεις αλλά πια δεν βλέπω το banner. Αν θέλεις πάντως μπορείς να δοκιμάσεις με το link https://revolut.com/r/georgibin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
3 ώρες πριν, george1807 είπε

https://community.revolut.com/t/country-ranking-by-user-number/73638/154

190000+ χρήστες στην Ελλάδα. Όχι και άσχημα. 9 χώρα σε χρήστες είμαστε.

...και α αυτά για τα cc και τις τράπεζες

Αλλιώς ούτε που θα την ξέραμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

...και α αυτά για τα cc και τις τράπεζες

Αλλιώς ούτε που θα την ξέραμε

Έτσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος κάποιος να μην ανοίξει λογαριασμό στη revolut. Το μόνο μείον είναι ότι δεν μετράει στο αφορολογητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...